Eşimin ailesini silmek hata mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Olan olmuş. Başlıktaki sorunuza gelecek olursak evet hata. Silmek değil mesafeli de olsa görüşmek gerek. Bu insanlar komşu ya da arkadaş değil ki hayatınızdan çıkarasınız.illaki görüşmeniz gerekecek. Evdeki huzurunuza bakın. Gerisi önemsiz.

Ben hiç görüşülmezse sorun olacağını düşünüyorum. Çünkü biz diğer milletler gibi değiliz bizde aile kavramı önemli. Örf gelenek görenek olarak birbirimize bağlıyız torun torba severiz vs. O yüzden de çocuk filan olduğu zaman illa ki görüşeceksin ve şu an küs olup o zaman konuşmak zorunda kalmak daha zor gelecek. En iyisi görüş ama mesafeli ol. En kötü anne bana bile kavga anında eş kişisi için melek oluyor senin yüzünden anne babamla kötü oldum bile diyebilir

Tamamı olmasa da kendimi gördüm resmen ama Allah tan bize bulaşmıyorlar en iyisini yapmışsınız gerek yok görüşmeye yaptıkları şeyler çok ayıp kurnazlara bak bende evlenirken eşimin ailesi bizim adette şu yok bu yok diye diye salladılar herşeyi ailemde insanlık hali deyip hep anlayışlı oldular ama evlendik maşallah yok yok dedikleri herşey varmış eşimi bir güzel fırçaladım yalancısınız diye çizgimi çektim evime gelirler yer içer gider saygımi eksik etmem ama Hicbirseylerine de el atmam evime de karışamazlar evde benim borum ötüyor keşke hiç görüşmesem ama işte eşim üzülür diye He he deyip gecistiriyorim birlac saatligine yalandan gülüp

15 aylık bir oğlum var hamile kaldığım andan beri bütün maaşımı ona harcadım iyisi olsun iyisini yesin iyisini içsin. Ben bazı anne babaları gerçekten anlayamıyorum. Gücün yoksa gücüm yok dersin yapmazsın. Ama gider kredi çeker yine destek olursun çocuğuna. Hele düğündeki takılara göz diken aileleri asla anlayamıyorum Allahım inşallahta anlamam. Ona buna gidip taktıkları altını borç vermek gibi göreceksen gitme kimsenin düğününe takma hiçbirşey. Senlik hiçbirşey yok kendi evlatlarını rezil mağdur etmişler. Ben eşimin anne babası olmadığı için bilemiyorum bu sıkıntıları ama akrabalarıyla anlaşamadığım için görüşmüyorum eğer böyle birşey yaşasaydım da mesafeli olurdum tümden silmek üzerinde psikolojik yük oluşturur hiç üstünde durma derim. Bende hoşlanmıyorum ama bayramlarda falan eşimi yalnız göndermem asla.

Vallaha esin arkandaysa hic görüşme.10 yil hic görüşmedim.esimede daha ilk kavga günü anan baban git görüş hizmetini hurmetini yap ama beni karıştırma yok anam babam illa görüşeceksin dersen yarın evi boşaltırım dedim.o oldu 10 yil görüşmedik.cocuklarim da gittiler görüştüler hep.10 yil sonra haber gönderdiler.biz hatamızı anladık bitsin bu kuşluk diye.bende kalktım gittim.herkes gerekli dersi almış.herkes yerini haddini biliyor şimdi.3 yil oldu barisali hicbir terslik olmadi.demek insan gibi davranmak için 10 yil feda etmek lazimmis diyorum.elbet kolay olmadi.esim üzüldü.ama eğer görüşeydim o 10 yılda ben herkesten daha çok uzulucektim biliyorum.o yüzden siz uzuleceginize onlar üzülsün.uzun süren küskünler insanları kendine getiriyor, kısa süren küskünler ise arsizlastiriyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X