Eşimin ailesinin değer vermemesi

Allah’ın hanzosu!
Kızınız için kendinizi ezik yapmayın güçlü kendini bilen biri olun. Yoksa kızınız da sizin gibi olur ve hep ezilir! Aman diyorum!
Cok hanzo biri ve öyle bi laflari var ki kimse onla baş edemiyor asla kendini haklı görmüyor ben orda bişey deseydim beni herkese kötü gösterirdi

Allah’ın hanzosu!
Kızınız için kendinizi ezik yapmayın güçlü kendini bilen biri olun. Yoksa kızınız da sizin gibi olur ve hep ezilir! Aman diyorum!
Cok hanzo biri ve öyle bi laflari var ki kimse onla baş edemiyor asla kendini haklı görmüyor ben orda bişey deseydim beni herkese kötü gösterirdi

Siz kendinize değer vermezseniz kimse vermez , biraz bencil ve mesafeli olun bu kadar iyi olmayın, belli ki üvey anneniz sizi bu hale getirmiş, Allah belasını versin üvey annenin...
Çok kötü şeyler yaşattı bana her günüm dayak ve hakaretle geçti ve o aralar 6 7 yaşındaydım çivili sopalarla döverdi benle kardeşimi ama en cok beni döverdi anneme benziyorum diye kizida vardi kizida bizi dövüyordu sürekli bizi cimcikliyodu çok kötü bir 4 sene gecirdim onların yanında Allahindan bulsun insAllah çocukluğumu çaldı 😢

Bi silkelenin kendinize gelin. Bu sekilde hayat gecmez hasta olursunuz mazallah. Bak kücücuk yavrunuz var. Serhat yabanci ve Tuba dadasoglunun videolarinizi izlemenizi tavsiye ederim. Bu hayat sizin hayatiniz. Geri çekilin fazla bi Araya gelmemeue dikkat edin. Mrb mrb okadar. Görgüsüzler belli ki
Bende o kadar çok korkuyorum ki bir gün hasta olcam.diye gençliğime yazık gercekten cok teşekkür ederim dinlicem o videolari. Birde kaynanam sürekli ortak yemek yapiyor o yüzden cok goruyorum onları

Aferin kızınıza onuda kendinize benzetmeyin bırakın hakkını savunsun sen elalemin çocuğuna yağ bal olursun seninkine canavar derler işe bak sen ....elimi koydum belime 😂😂bikere uzak olsun kaynanan ne güzel mesafeli dertmi lazım sana....hiç çekinme iki el iki göz bir kalp var hepimizde ...iyi olacağım diye alıştırma kendini nasıl davranıp nasıl söylüyorlarsa aynen aynada prova yap geliştir ...kimse senden daha daha en değil....en iyisi en beceriklisi en iyisi değil .... sıradan kadınlar bunu tekrar et
Çok sağolun yapicam dediğinizi insAllah :) evet valla kızım baya yaman ben ondan ögrencem sanırım kendimi savunmayi :) kaynanam normalde iyi bir insandir kızım rahat durmuyor diye bahcivan gelse alisverisimi o yapar sütümü alır kizima bakar ama benim yüzüme bakmaz acayip bir insan kendisi cok denedim cok konusmaya calistm muhabbet etmeye calstm ama hiç yüzüme bakmadi bazn bsy anlatiyordum kendim guluyordum ama o hiç tepki vermeyince bende bıraktım

Birde eşiniz değer veriyorsa tamamdır yeterlidir gerisi olsada olur olmasada olur ..eş değer vermiyorsa tüm sülale size bayılsa nolur
Çok şükür eşim değer veriyor ama oda bana takma benim ailem böyle diyor kendiside farknda değer görmedigimizin ama elinden bişey gelmiyor onunda kac kre kaynanam beni azarladı ağlattı hep annesiyle kawga etmeye kızmaya gitcekti ama ben izin vermedim ailesiyle kötü olsun istemedim belki izin verseydim o zaman değerim olurdu

Cok haklısınız zaten sevsinler diye çok uğraştım değer versinler diye çünkü sevgiye aç bir insandm küçükken ağır yaşadığım travmalarmdan dolayı ama sonunda anladım ne yapsamda boş olduğunu o yüzden bıraktım uğraşmayı işte ben kendime değer versem herkes verir kendime değer veremiyorum bir türlü
Eltilerimde bana çok çektirdi hep benimle alay ettiler herkesin içinde yaptgm temizlkten yemeğe kadar ve bunu gülerek söylüyorlardi snra bende evime çıkıp agliyodum sabaha kadar günlerce kafama takiyordum kaynanam kayinpederm ayrı ayri sürekli köye gidiyorlar biri gidiyo biri burda kalıyor evlerini ben temizliyorum sobalarni ben dolduruyorum eltim bazen yemek veriyor ama insanlara eve ben bakiyorum diyormus kaynanamda köyden gelince yaptiklarini ballandira ballandira anlatıyor onlarda saniyor ki o bakiyor herseyi o yapıyor diğer eltimde ya bana ya kızıma laf atip duruyor herkesin içinde o kadar bunaldım ki bilemezsiniz bi yakınıma anlattim sen iyi olmaktan vazgeçme elbet bir gün ayrilcaksiniz seni iyi hatrlasinlar dedi hakli ama ben onları hic iyi hatirlamicam o kesin

Merhabalar
Ben 4 yıllık evliyim evlendiğim günden beri eşimin ailesi bana bir türlü değer vermedi 3 geliniz diğer 2 sinden cekiniyorlar o yüzden onlara daha çok değer veriyorlar ben yapım gereği sakin bir insanım asla bir insanin kalbini kırmışligim yoktur çocukluğum üvey anne elinde dayakla ve hakaretle geçti o yüzden kendimi savunaniyorum kimseye karşı. Biri bana laf soksa susup kalıyorum cewap veremiyorum kendi öz saygımı yitiriyorum böyle ne yapacağımı bilmiyorum. Kaynanam yapım gereği konuşmayı sevmiyorum diyor ama komşularla ve diğer gelinleriyle gayet samimi konuşuyor ama benimle biraz daha mesafeli evimiz 4 katli 2 eltim ve kaynanamla ayni binadayiz. Ben eltimin çocuklarına hep iyi davrandım beni cok severler bende onları cok severim ama benim kızım 2 yaşında ve huysuz bir çocuk sürekli kızıma laf atiyorlar canavar diyorlar onların çocuklarıyla kavga ettiği icin uzak tutmaya çalışıyorum ama aynı binadayiz uzak tutma şansım yok eşim zaten sakin bir insan kaynanamlar onada pek değer vermiyor zaten bir tane kaynım var herkes ondan cekiniyor o ne isterse o oluyor kayinpederim köyden kızlara kiyafet getirdi kıyafet ayniydi renkler farkliydi bende kızıma giydirdim o fena olan kaynım kızımın üstündekini gösterip karısına bunu al o daha güzel dedi tabi ben vermedim ben bunu beğendim dedim ama sonra kendimi kötü hissettim bi kıyafet için gözlerinde kötü mü oldum acaba dedim herşeyi cok takıyorum ama değer görmediğim icin takıyorum kaynanam bsy getirse güzellerini diger gelinlerine verir bir tane bir şey eksik olsa bana vermez onlara verir. Ve taşınma gibi bi sansimda yok durumumuz müsait değil. Uzun oldu hakkınızı helal edin nasil kendimi savunmayı ögrenirim bana yardımcı olur musunuz 😢
Böyle olaylarda bence sizden dolayı değil eşinizden dolayı değer görmüyorsunuz oluyor yaa yapacağın tek şey boş vermek yoksa kendini yer durursun

Böyle olaylarda bence sizden dolayı değil eşinizden dolayı değer görmüyorsunuz oluyor yaa yapacağın tek şey boş vermek yoksa kendini yer durursun
Evet eşimde aynı benim gibi eğer dişli olsaydi ailesi ondan cekinirdi bana değer verirlerdi kaynım baya dişli ondan korkuyorlar ve karısına iyi davraniyorlar eltim kayinpederime onun kızını benim kızımdan daha cok seviyosunuz dediği için kayinpederm onun yanında kızımla daha az ilgileniyor o üzülmesin diye

Merhabalar
Ben 4 yıllık evliyim evlendiğim günden beri eşimin ailesi bana bir türlü değer vermedi 3 geliniz diğer 2 sinden cekiniyorlar o yüzden onlara daha çok değer veriyorlar ben yapım gereği sakin bir insanım asla bir insanin kalbini kırmışligim yoktur çocukluğum üvey anne elinde dayakla ve hakaretle geçti o yüzden kendimi savunaniyorum kimseye karşı. Biri bana laf soksa susup kalıyorum cewap veremiyorum kendi öz saygımı yitiriyorum böyle ne yapacağımı bilmiyorum. Kaynanam yapım gereği konuşmayı sevmiyorum diyor ama komşularla ve diğer gelinleriyle gayet samimi konuşuyor ama benimle biraz daha mesafeli evimiz 4 katli 2 eltim ve kaynanamla ayni binadayiz. Ben eltimin çocuklarına hep iyi davrandım beni cok severler bende onları cok severim ama benim kızım 2 yaşında ve huysuz bir çocuk sürekli kızıma laf atiyorlar canavar diyorlar onların çocuklarıyla kavga ettiği icin uzak tutmaya çalışıyorum ama aynı binadayiz uzak tutma şansım yok eşim zaten sakin bir insan kaynanamlar onada pek değer vermiyor zaten bir tane kaynım var herkes ondan cekiniyor o ne isterse o oluyor kayinpederim köyden kızlara kiyafet getirdi kıyafet ayniydi renkler farkliydi bende kızıma giydirdim o fena olan kaynım kızımın üstündekini gösterip karısına bunu al o daha güzel dedi tabi ben vermedim ben bunu beğendim dedim ama sonra kendimi kötü hissettim bi kıyafet için gözlerinde kötü mü oldum acaba dedim herşeyi cok takıyorum ama değer görmediğim icin takıyorum kaynanam bsy getirse güzellerini diger gelinlerine verir bir tane bir şey eksik olsa bana vermez onlara verir. Ve taşınma gibi bi sansimda yok durumumuz müsait değil. Uzun oldu hakkınızı helal edin nasil kendimi savunmayı ögrenirim bana yardımcı olur musunuz 😢
Yarısını okudum direk yazmak istedim kuzum farkında değilmisin? Oğluna değer vermeyen gelinine verir mi ? Bunlardan bende geçtim hiç birşey yapma kimsenin seviyesine düşme kimseye kendini sevdirme gibi derdin olmasın eşin arkanda olsun seni sahiplensin iyi eş olsun iyi baba olsun yeterli. Elti zaten bişey dicemde boşver kahplk kanlarında var hepsi mi aynı olur cidden sıkıntılı ruh hastaları gibiler.

Kayınbirader konusuna gelirsek herzaman kıskançlık ve ön planda olma isteği var benim eşim de büyük ama kardeşinden ailesi çekinir o daha böyle hoppa dır eşi de zaten problemli biri olduğu için sesini çıkartmıyorlar e bu durumda zaten gücü anca iyi olanlara yetiyor iyileri ezmeye kalkarlar .. walla açıkçası ben çok konuştum zamanında faydasını görmedim az gördüm yine faydasını görmedim o yüzden içimden nasıl geliyorsa öyle davranıyorum biri bişey diyince de yerin dibine sokup çıkartıyorum hak ediyorlar ayarlarını bilecekler. Ayrıca iyi yapmışsın birtek onların çocukları yok senin çocuğunun bir değeri yok mu ? Elbise değil konu onların sidik yarıştırmaları. Asla ezdirme kendini lütfen. Geçmişi bırak geçmişe takılı kalırsan bunlar çok ezer seni bir değil iki değil kaç kişiler kaynanayla birlikte .. Zeki kadınsın güçlüsün de sadece yansitamıyosun bişey olunca sesini çıkart korkma eşin eğer arkandaysa görüyorsa olan bitenin farkındaysa hiç korkma

Yarısını okudum direk yazmak istedim kuzum farkında değilmisin? Oğluna değer vermeyen gelinine verir mi ? Bunlardan bende geçtim hiç birşey yapma kimsenin seviyesine düşme kimseye kendini sevdirme gibi derdin olmasın eşin arkanda olsun seni sahiplensin iyi eş olsun iyi baba olsun yeterli. Elti zaten bişey dicemde boşver kahplk kanlarında var hepsi mi aynı olur cidden sıkıntılı ruh hastaları gibiler.

Kayınbirader konusuna gelirsek herzaman kıskançlık ve ön planda olma isteği var benim eşim de büyük ama kardeşinden ailesi çekinir o daha böyle hoppa dır eşi de zaten problemli biri olduğu için sesini çıkartmıyorlar e bu durumda zaten gücü anca iyi olanlara yetiyor iyileri ezmeye kalkarlar .. walla açıkçası ben çok konuştum zamanında faydasını görmedim az gördüm yine faydasını görmedim o yüzden içimden nasıl geliyorsa öyle davranıyorum biri bişey diyince de yerin dibine sokup çıkartıyorum hak ediyorlar ayarlarını bilecekler. Ayrıca iyi yapmışsın birtek onların çocukları yok senin çocuğunun bir değeri yok mu ? Elbise değil konu onların sidik yarıştırmaları. Asla ezdirme kendini lütfen. Geçmişi bırak geçmişe takılı kalırsan bunlar çok ezer seni bir değil iki değil kaç kişiler kaynanayla birlikte .. Zeki kadınsın güçlüsün de sadece yansitamıyosun bişey olunca sesini çıkart korkma eşin eğer arkandaysa görüyorsa olan bitenin farkındaysa hiç korkma
Allah razı olsun gerçekten bir kaynim ve 2 eltim çok kiskanclar ilk evlendiğim zaman hep aile içinde ona neler yaptiniz bize yapmadnz ona şu kadar altın yaptiniz diyip durdular nisanliyken altin alisverisnde 2 eltimde kolyemin kısa olmasını isteyip durmuşlar eşim kendi maaşıyla bize ev yaptı tek başına kimse yardım etmedi ama sürekli kaynanamlara.siz yaptiniz diyip durdular daha neler neler ben hep sustum hep kendmi ezdrdim ama bıktım usandim artık canıma tak etti artk herkese ederi kadar değer vericem gecmisimi artk silcem. Nasipse kötü bilirlerse bilsinler artk

Kaynanam sürekli ortak yemek yapiyor ister istemez sürekli görüyorum onları kaynanam onlarla konusuyor muhabbet ediyor ama benle etmiyor birde ben Kürtçe bilmiyorum diye de konusmuyo olablr ama kendisi Türkçe biliyor
Size de yemek yapıyor anlamadım ortak derken . Anne bize yapma ben evde yaptım diyeceksiniz hee bu durum benim işime gelirdi 🤣anne ya Ali nin canı bundan çekti yapar mısın yarın diyerek canımın istediğini yaptırdım 😁😁
Aman konuşmuyorsa sizde kendinizi kasmayın çekinmeyin yani açık açık söyleyin düşüncelerinizi .
Konuşmasın kendi bilir . Siz yalnızken konuşmayın eşiniz varken atın ortaya laf oyunu kuralına göre oynayın

Gercektende böyle zaten bi ara kaynanam bi sehirden carsaf getirdi eltim direk aldı bu benim diye ama kaynanam bize değil bekar kaynima getirmişti o öyle alınca gorumcemde annesine o zaman bizede verceksin dedi sonra baktım kaynanam diger gelinine ve görümceme gitti yeni carsaftan verdi banada evdeki eski kullanmadığı bir çarşaf verdi bende cok üzüldüm geri verdim bana lazım değil dedim sonra heralde kaynima 1 tane bıraktı kalmadi diye düşündüm sonra gördüm ki 2 tane varmış bana verebilirmis ama vermedi ben yinede bişey demedim ama bunu eltilerime yapsaydı kiyamet kopardı. Zaten ben yumusak başlıym sesimi cikarmiyorum diye üstüme geliyorlar birde diğer eltilerim kadar becerkli değilim sanırım o yüzden kaynanam beni sevmedi
sana yapilan yanlisa hemen yada ayni gün tepki göstermelisin yoksa istedikleri gibi parmaginda oynatirlar insani kocan yanindaysa hakliysan cekinme hic kimseden dogruya dogru yanlisi yanlis söylemeye kendini alistir

Merhabalar

Eşim bana değer veriyorsa ailesi zerre umrumda olmaz. Asla muhattapta olmam.
Ama eşim beni zorluyorsa ozaman sıkıntı çıkar eşimle aramda.
Eşin seni zorluyormu?

Çok şükür eşim değer veriyor ama oda bana takma benim ailem böyle diyor kendiside farknda değer görmedigimizin ama elinden bişey gelmiyor onunda kac kre kaynanam beni azarladı ağlattı hep annesiyle kawga etmeye kızmaya gitcekti ama ben izin vermedim ailesiyle kötü olsun istemedim belki izin verseydim o zaman değerim olurdu
keske ayni yerde yasamasaniz sizi üzenlerden uzak bir yerde cekirdek ailenizle kimbilir daha cok mutlu olabilirdiniz bunu hic düsündünüzmü

Merhabalar
Esi deger gormeyen gelin deger gormuyor, bunca yillik evlilikten ogrendigim budur. Ya eşin kendini saydiracak ya da sen cadilikla saydiracaksin. Bu mizacina aykiri anladigim kadariyla ve muhtemelen kizinda senin ezildigini farkettigi icin "canavarlik" yapiyordur. Bebekler annelerini korurlar, 2.5 yasinda bir kizim var oradan biliyorum.
Madem imkaniniz yok tasinamiyorsun, mizac geregi kendini de savunamiyorsan onlar yokmus gibi davranacaksin sende, baska arkadaslar, komsular bulup onlarla vakit gecir.

Esi deger gormeyen gelin deger gormuyor, bunca yillik evlilikten ogrendigim budur. Ya eşin kendini saydiracak ya da sen cadilikla saydiracaksin. Bu mizacina aykiri anladigim kadariyla ve muhtemelen kizinda senin ezildigini farkettigi icin "canavarlik" yapiyordur. Bebekler annelerini korurlar, 2.5 yasinda bir kizim var oradan biliyorum.
Madem imkaniniz yok tasinamiyorsun, mizac geregi kendini de savunamiyorsan onlar yokmus gibi davranacaksin sende, baska arkadaslar, komsular bulup onlarla vakit gecir.
Aynen katılıyorum . Benim eşimde kendi ailesinde sevilir ama pek sayıldığını söyleyemem gerçi kardeşi yüzünden . Görümcemin benimle derdi ben oğlumla ilgili ne kararlar alırsam tersini yapar . Ve üstelik bnu üstün körü yapar herkesin içinde tamam der yapıyormuş gibi görünür ama bildiğini okur bu yüzden hep çatışırız hep söylenirim istemediğim her şeyi herkesin içinde kaynanama herkese . Bu yüzden eşim genelde kardeşine söyler ama evet der gene sırf ben rahatsız oluyorum diye yapar . Bu yüzden asla vazgeçmeyeceğim daha da çok sesim çıkacak . Bebekler resmen hissediyor 6,5 aylık bebeğim var halası görüntülü aradığında ekrana bakmıyor ilgilenmiyor eniştesi çıktığında çocuk bi heyecanla bakıyor 🤣 aynen bebekler annelerini koruyorlar

Allah razı olsun gerçekten bir kaynim ve 2 eltim çok kiskanclar ilk evlendiğim zaman hep aile içinde ona neler yaptiniz bize yapmadnz ona şu kadar altın yaptiniz diyip durdular nisanliyken altin alisverisnde 2 eltimde kolyemin kısa olmasını isteyip durmuşlar eşim kendi maaşıyla bize ev yaptı tek başına kimse yardım etmedi ama sürekli kaynanamlara.siz yaptiniz diyip durdular daha neler neler ben hep sustum hep kendmi ezdrdim ama bıktım usandim artık canıma tak etti artk herkese ederi kadar değer vericem gecmisimi artk silcem. Nasipse kötü bilirlerse bilsinler artk
Kuzum sen Zaten iyiyken bile kötü biliyolar ne fark edecek o yüzden ezdirme kendini kolyenin zincirinden zırtından bırtından onlara ne kıskançlık böyle bişey açıkcası benim kaynanam da bana daha az değer veriyor benim çoğu istediğim şey olmadı istemiyorm da onlardan gelen birşeyi çünkü yapıp sonra ben bukadar şey yaptım diye başa kalkmaya başlıyor insanlar herkes kendine yakışanı yapar. Ben olsam o evde daha durmam aynı yerde yaşamak sıkıntı herşeyinizi bilmesinler görmesinler bence eşinle konuşmalısınz böyle gitmez huzursuz tartışmalı stresli yer insanı hasta eder çünkü ruh hastası olan insanlarla birliktesiniz 🙂 eşinize değer verilmediğinden oluyor bunlar otomatikmen oluşuyor bu ona verilmediği için sana da verilmiyor istediğin kadar iyi ol yine kötüsü dünya meleği baş tacı olur .. bilemedim göze daha mı hitap ediyor , karekterleri mi aynı başka açıklaması yok ben senin yerinde olsam kendine dert edeceğine eşine daha çok üzülürdüm diğerlerine kucak açıp dirsek dayamak .. dibine kadar yaşadık biz seni iyi anlıyorum

X