Eşimin akrabası tarafından azarlandım..

Öyle her rahatsız olduğumuza laf sokamayız ama.
Bazı insanlar her lafı sayayım, karşılık gelmesin istiyor.
Öyle bir dünya yok. Ben veririm cevabını aynı durumda olsam.
Ha bazı üyeler değdi mi diyor. İşte kötü gelin ilan edilirsin, boşuna huzursuzluk falan. Haklısınız ama benim umurumda olmazdı şahsen. Huzurum baştan kaçmışsa kaçıranınki de kaçsın isterim ben. Kocamla da aram mı bozuldu, arkamda duramayıp kaçtığını görmem de ders olur. Bazı şeyleri de görmem gerekiyormuş derdim ben şahsen.

Böyle bir duruş güzel bir donanim gerektiriyor. Maddi ve manevi acidan güçlüysen miktiri cekersin. Ben eşimin ailesine çektim.
Gidecek kapin yoksa mecbur yutuyorsun.
Konusahibinin yorumlarından çıkan durum bu.
Çok ezildim, annem yok, ilk aylar kV evinde kaldim

Bana maddi ve manevi anlamda güçlü kadin imaji vermedi

Böyle bir duruş güzel bir donanim gerektiriyor. Maddi ve manevi acidan güçlüysen miktiri cekersin. Ben eşimin ailesine çektim.
Gidecek kapin yoksa mecbur yutuyorsun.
Konusahibinin yorumlarından çıkan durum bu.
Çok ezildim, annem yok, ilk aylar kV evinde kaldim

Bana maddi ve manevi anlamda güçlü kadin imaji vermedi

Burda coğu asip kesen kadınlar okumuş, aşiri donanimli ve maddi özgür kadınlar (yorumlardan biliyorum).
Bende asip keserim. Almanyada kocaya miktiri çekmek kolay. TRde arkanda kapi gibi gelirin veya ailen yoksa durum zor

Kesinlikle. Ben böyle aile bireylerini evime almiyorum
Bu konuda çok katiyim. Babam bile olsa görüşmem. Çamur sıçriyor işte

Aynen. Olay ammman kötü gelin olurum, huzurum bozulmasin degil. Ben gorumcemle seneler oldu goruşmuyorum, esimin ailesinin yariisi da beni sevmez zaten sevilme derdi olan laf soylemeye cekinen biri degilim ama karsimda suclu biri varsa olayin canimi tehlikeye sokacak bir boyutu varsa 2 laf fazladan soyleyecegim diye kendimi ortalara atmazdim. Hayatimi cok seviyorum.

Aynen. Olay ammman kötü gelin olurum, huzurum bozulmasin degil. Ben gorumcemle seneler oldu goruşmuyorum, esimin ailesinin yariisi da beni sevmez zaten sevilme derdi olan laf soylemeye cekinen biri degilim ama karsimda suclu biri varsa olayin canimi tehlikeye sokacak bir boyutu varsa 2 laf fazladan soyleyecegim diye kendimi ortalara atmazdim. Hayatimi cok seviyorum.

Öyle. Bazi üyeler olayi çok farkli boyutlara taşıdılar. Eşimin dayisi (50 yaşlarında) 18 yaşinda bir kadinla cinsellik yaşadi diye evime artık almiyorum. Bugün 18 belki yarın 17 yaşinda olur. Kızı yaşinda insanla ilişki yaşayan adamin sohbeti beni açmaz. Eşiminde onunla dişarda görükmesini istemem. Al birini vur ötekine.
Eşimin ailesi beni sevmesin. Ben kendimi fazlasiyla seviyorum zaten :KK66:

Tavsiyem böyle birine laf söylerken eğer onun yapacağına karşılığınız yoksa yani korkacaksanız duymazdan gelip ortamı terk edip bir daha bir araya gelmemeniz lazım. Ha ben olsam beterini derdim ama bende dayının yolda görse kaçacağı türden kardeşler, kuzenler, dayılar var. Ki hiçbirinin başkasını. gelinine, damadına laf dediğini de görmedim. Mazlumlar içinde bir tane suçu kriminal bile sayılmayacak adamın bir yeri kalkmış işte. Halbuki gerçek psikopatlar fazla eğlenceli, esprili ya da
çok sessiz oluyorlar tartışmadan direkt saldırıyorlar. Bu dayı gibiler de ya kadınlara efelenir ya da 10 kişi zavallı bir adamı sıkıştırırlar.

Cahil demiş de, haddi olmayarak kadının dövmelerine karışan biri var karşıda. Ha ben olsam bu kadar fevri davranmaz öyle uygun gördüm derdim ama dövme yaptırsam kocam bile karışmaz dayısı kim oluyor? Höst ulan derler adama.
Adam haklı demiyorum ki. Bu tipte birine cahil demek ona uymak. Aynı höstlük.

Cahil cesaretinizi tebrik ediyorum. her zamana saçma şeylerden eleştiri alabilirsiniz ama bunu daha kibar yolla savuşturmak varken tüm sülale birbirine girmiş.

O an nasıl ses kaydı almak aklınıza geldi. Ben nasıl yapılıyor bilmiyorum bile.

O an kimseyi ilgilendirmez deyip konuyu kesmek yerine kayınvalideye şikayet, arayıp eşe şikayet.
Arayıp şikayet etmek nedir ya, çocuk musunuz?

Ah genclik. 25 yasindaymissiniz. O yastayken ben de boyle bir tepki verebilirdim galiba. Ama simdi manyakla dalasmanin anlamsiz oldugunu biliyorum. Gormezden duymazdan gelirim simdi basima gelse. Insan zamanla ogreniyor. Adam basiniza bela olabilecek potansiyelde biriyse mesajla kuru bir ozur dileyin. Zaten gorusmuyormussunuz. Bir daha da ayni ortama girmezsiniz.

Öyle deme Cherrycim.
Bak yorumlar hep ayıya dayı demek lazım modunda.
Sen ben gibiler toplumda kabul görmüyor asıl.

Konu sahibi istediği kadar kırılsın eşine, yalnız hissetsin. Onu kimse anlamayacak.

Olay büyümesin diye böyle yaptik iste doğrusu bu, sen de susmayı bil artık deyip geçecekler.

Hayatı böyle üstten üstten yaşayanların kafası rahat.
Otur düzgün karakterinle dövün.
Bize cidden üzülüyorum.
Gerçekten karşılaştınız mı belalı bir tiple? Polemik değil, enerjisinden aynı odada durası gelmiyor insanın. Tarif edilen dayının aynısını bir hastanede gördüm diyebilirim. Yani tipe baksan bi ağzından salyalar akıtmadığı eksik. Bankoda sıra bekliyoruz. 4 5 kişi varız geldi lönk diye kimliğini uzatı işlem için. 20 yaşındaki ben sadece biz burada sıra bekliyoruz dedim. Üzerime yürüdü ne diyon lan sen diye. Önüne geçti ordan birileri yani. Bu herif peygamberliğini ilan etmiş bir saltaanat sürerken, aa evet yaptığım yanlış der mi? Farketse bile yanlışını bir erdem mi kazanır? Zaten beynindeki bütün neronlar canavarlıkla meşgulken? Birini neden uyarırız? Ayrıca konu sahibi "Ne bu dövmeler?" denirken cevap vermemiş ki. Tam da giderken nanik nanik yapmış adeta hıyara... Ah konu sahibiciğim harika hareket bizi tek tipleştiremezler mi diyelim?

Böyle bi lafı bir manyağa söylemek için maddi bir güç de yetmez. Eşinizi bugün bosayabilecek durumunuz olsa bile adam hapse girmis çıkmış, ayrı eve uzak şehre gidip yerleşmek bile durdururur mu bilemedim. Tabi adamın cidden belali olduğunu düşünerek yazıyorum. Belki de içi boş sadece sulaledeki üç beş pasif yaşlıyı etkileyebilen biridir öyle sepetten konuşuyor olabilir. Ben aynı cevabı verir miydim? Verirdim hatta yüzüme kapanan kapının ardından da devam ederdim çünkü birincisi ben de manyagim ikincisi de güvendiğim kişi eşim falan olmaz , hepsi birbirinden deli amcalarım, dayılarım, kardeslerim, 40 a yakın kuzenim var. Hapse girmis çıkmış insanlar değil okumuş etmiş insanlar ama ana tarafı da baba tarafı da kızlara karşı çok korumaci ve hepimiz deliyiz. Birbirimizi haklı da olsak haksız da olsak koruruz. Kuzenlerim gecen senelerde kayinbabasi el kaldiran baska bir kuzenimin kayinbabasini dövdü toplanip. Kocasi ses etmedi diye kizi da isteyince bosattilar her ay hepsi beraber cuzi miktirda para gonderip kiza bakiyorlar. Butun amcalar kuzenler yolluyor toplu olunca biner ikişer bin liradan eline guzel para geçiyor toplaninca. Nafaka bile aldirmadilar o aileden deyip. yine de bu mantıklı değil yarın öbür gün işler çığırından çıkar biri diğerini bıçaklar, öbürü mezara diğeri hapse. En güzeli duymamak kapıyı kapatmak telefonları açmamak. Bizi böyle manyak yetistirdiler maalesef kız olsun erkek olsun. Ben kızımı daha sagduyulu yetistiriyorum. Birinin çekip bicaklamasi saniyelik. Hiç değmez iki laf duydun diye ölmeye.

Yerinizde olsam sanırım ben hep yaptığım laf savuşturma yöntemini kullanarak gülmeye başlar aaa aşkolsun dayı şimdi böyle diyorsun ama kıskandıysan yarın da sana bir dövme yaptıralım artist olursun vs vs diye cevap verirdim. Belki cümle ortama göre değişirdi ama espriyle karışık olay çözme ve yaşlılara saygısızlık yapmadan kendini ezdirmeme yöntemlerini çözmeye çalışıyorum kendimce belki saçma ama çok işime yaradı şimdiye kadar :) Bir de sıkıntılı bir adam ki siz hapse girdiğini çıktığını biliyormuşsunuz benim ailemde hiç tanıdığım biri hapse girmedi giren birisini duysam ben çok korkardım. Böyle birine şakadan başka hiç cevap vermezdim. Evet ezilmek istemiyoruz doğru ama aymaz ve tehlikeli insanlarla aynı ailedeysek başka türlü orta yolu bulamayız.

İyi geceler bugün eşimin dayısı annesinin abisi tarafından baya terslendim ve beni rencide etti ve ailede büyük kavga oldu bu kişi normalde uzakta yaşıyor ve aile bağları çok kuvvetli birisi değil evlendiğim günden beri adamı 2. görüşüm ama kendisi baya saygı duyulan ve eski kafalı birisi yani millete yaptıklarını saysam ağzınız açık kalır uzun süre de hapis cezası çekmiş ama herkes bu adamdan ya korkuyor yada hipnoz olmuş gibi tapıyor bu adama anlamadım gitti neyse benim kolumda 2 adet dövme var birisi annemin hatırası kendisi vefat etti ve anısını yaşatmak için dövme yapmıştım diğeri de bir anlık hevesle yapılan bir dövme bu zamana kadar kimse bunlar ile ilgili bir şeyler demedi eşimin ailesi zaten bu tarz şeyleri takacak insanlar pek değil ama bu adam bugün bir ziyaret sırasında denk geldiğimiz zaman bana onlar ne öyle evli kadınsın saçma sapan işler dedi bende kendisine bunları henüz evlenmeden önce yaptırdım dedim o zaman sakla uzun kollu giyin hayvan yapmış koluna tövbe tövbe dedi bunları söylediği zaman odada en az 4 5 kişi daha vardı çok utandım sonra az daha söylendi o an cidden sinirden duymadım kulağım çınladı sonra elini dizine vurdu bende mutfağa gittim ve kaynanama söyledim sinirden kızardım resmen kaynanam aman boşver ayda yılda bir görüyoruz uzatma susar birazdan dedi bende iyice gıcık oldum ardından eşimi aradım eşim de çık eve gel dedi ben şimdi işteyim ben ne yapabilirim dedi haklı yani eşime kızmıyorum ama o an kan beynime sıçradı evden çıkarken cahil ve belli yaşa geldiği halde konuşmayı bilmeyen kırıcı bir varlıksın dedim o da aniden kalktı yerinden resmen üzerime yürüyecek kaynanam kapıyı yüzüme kapattı bina da bekledim az avazı çıktığı kadar bağırıyor evde bende sesi kaydettim eşime wp de attım eşim de adamın numarasını almış normalde numarası kendisinde yok adama demediğini bırakmamış adam da sizi yok edeceğim diyor sülalede kimse sizin ölünüze bile gelmeyecek sizi sildim bu sülaleden demiş bayramda seyranda tek kalsınlar herkese böyle demiş olay büyüdü baya araya başka akrabalar girdi yani ortalık savaş alanına döndü telefonu uçak moduna aldım sürekli birileri beni arıyor eşimi arıyor özür dileyin diyorlar üzerimize geliyorlar eşim de bana belli etmiyor ama korkuyor hissediyorum sizce özür diyeyip sineye mi çekeyim yoksa ortaklık kendi kendine durulur mu eşimde çekti gitti morali bozuldu dışarı gitti sanırım amcasının yanına gitti en son telefonda amcası ile konuştu eşime de üzülüyorum onu da zor duruma soktum canım çok sıkkın haksız mıyım bilmiyorum keşke çenemi tutsaydım 🥺😭
İğtenç ötesi bir insan tipi bu… benim anlamadığım iyi bir aile diyorsunuz ama neden bu adamı içlerine alıyorlar lafına sözüne saygı duyuyorlar ? Bu tip birini dışlamayıp böyle bağırlarına basma sebebi nedir? Hiç saygı duyulacak bir insan değil.İyi yapmışsınız terbiyesize bak kendine herşeyi hak gören insanlar tam nefretlik.

İyi geceler bugün eşimin dayısı annesinin abisi tarafından baya terslendim ve beni rencide etti ve ailede büyük kavga oldu bu kişi normalde uzakta yaşıyor ve aile bağları çok kuvvetli birisi değil evlendiğim günden beri adamı 2. görüşüm ama kendisi baya saygı duyulan ve eski kafalı birisi yani millete yaptıklarını saysam ağzınız açık kalır uzun süre de hapis cezası çekmiş ama herkes bu adamdan ya korkuyor yada hipnoz olmuş gibi tapıyor bu adama anlamadım gitti neyse benim kolumda 2 adet dövme var birisi annemin hatırası kendisi vefat etti ve anısını yaşatmak için dövme yapmıştım diğeri de bir anlık hevesle yapılan bir dövme bu zamana kadar kimse bunlar ile ilgili bir şeyler demedi eşimin ailesi zaten bu tarz şeyleri takacak insanlar pek değil ama bu adam bugün bir ziyaret sırasında denk geldiğimiz zaman bana onlar ne öyle evli kadınsın saçma sapan işler dedi bende kendisine bunları henüz evlenmeden önce yaptırdım dedim o zaman sakla uzun kollu giyin hayvan yapmış koluna tövbe tövbe dedi bunları söylediği zaman odada en az 4 5 kişi daha vardı çok utandım sonra az daha söylendi o an cidden sinirden duymadım kulağım çınladı sonra elini dizine vurdu bende mutfağa gittim ve kaynanama söyledim sinirden kızardım resmen kaynanam aman boşver ayda yılda bir görüyoruz uzatma susar birazdan dedi bende iyice gıcık oldum ardından eşimi aradım eşim de çık eve gel dedi ben şimdi işteyim ben ne yapabilirim dedi haklı yani eşime kızmıyorum ama o an kan beynime sıçradı evden çıkarken cahil ve belli yaşa geldiği halde konuşmayı bilmeyen kırıcı bir varlıksın dedim o da aniden kalktı yerinden resmen üzerime yürüyecek kaynanam kapıyı yüzüme kapattı bina da bekledim az avazı çıktığı kadar bağırıyor evde bende sesi kaydettim eşime wp de attım eşim de adamın numarasını almış normalde numarası kendisinde yok adama demediğini bırakmamış adam da sizi yok edeceğim diyor sülalede kimse sizin ölünüze bile gelmeyecek sizi sildim bu sülaleden demiş bayramda seyranda tek kalsınlar herkese böyle demiş olay büyüdü baya araya başka akrabalar girdi yani ortalık savaş alanına döndü telefonu uçak moduna aldım sürekli birileri beni arıyor eşimi arıyor özür dileyin diyorlar üzerimize geliyorlar eşim de bana belli etmiyor ama korkuyor hissediyorum sizce özür diyeyip sineye mi çekeyim yoksa ortaklık kendi kendine durulur mu eşimde çekti gitti morali bozuldu dışarı gitti sanırım amcasının yanına gitti en son telefonda amcası ile konuştu eşime de üzülüyorum onu da zor duruma soktum canım çok sıkkın haksız mıyım bilmiyorum keşke çenemi tutsaydım 🥺😭
Evden çıkarken hiç muhattap olmadan çıkıp gitmeliydiniz adam cahil işte niye bulaşıyorsunuz ki gider ayak, kusura bakmayın ama cahille cahil olmuşsunuz

Yorumlarda eziklikten bahsedilmiş, neden böyle yaptın gerek yoktu diyenlere karaktersiz(!) imasında bulunulmuş. Herkesin hemen hemen fikri aynı. Böyle bir durum karşısında önce erkeklenen sonra benden habersiz, ortak karar almadan gidip dayısının elini öpen kocayı, koca diye eve sokmam. Benimle problem yaşarken abisini usülünce susturmayan kayınvalidenin birdaha yüzüne bakmam. Ancak yine de bazı durumlar boşa kürek çekmektir. Onun bana ettiği lafın bende hükmü yok diye ezik veya karaktersiz olmuyorum. Başta ben böyle uygun gördüm deyip haklı bir duruş sergilenmedikten sonra adamın seviyesine inmenin kime ne faydası var? Huzurum, mutluluğum herkesten ve herşeyden kıymetli. Zamanında verilmemiş tepkinin de bir hükmü yok. Ona buna güvenip insanların başını belaya da sokmam.

Şu anda eşyalarımı topluyorum annemin yanına çekip gideceğim sabah... mezarlık ziyareti ardından da bazı şeyleri baya baya gözden geçireceğim

Bence de gözden geçirmelisin
Adam belalı olabilir, manyak olabilir, belasını sevvverim aklı şaşar
Haklı ya da haksız eşin arkanda durmadıysa o evliliğin bir anlamı yok
O herifin pis elini öpen adamı bir daha koynuma almam çok net
Bela mı çıkarmış çıksın, umurum olmaz
Kimsenin haddine değil kolumdaki dövmeye laf etmek, eşim bir de özür dileyecek paralarım o adamı

Ben daha fazlasını söylerdim. Vücudumda beş tane dövme var. Eşimin ailesi de pek sevmez öyle şeyleri ama asla ağzını açma gafletinde bulunmadılar. Bilirler ki içlerinden geçerim . Az bile söylemişsiniz. Herkes has hudut bilsin.

X