Eşimin annesiyim sanırım

Dikkat ederseniz hastayken dedim zaten.
Ha normalde de bazen aksam yemegi sonrasi agirlik basiyor insana bulasık yikayasi gelmiyor. Yani esiniz size bulasıklar duruyor yikamiycak misin? Dese. Gündüz arayip camasirlari yikadin mi? Dese normal mi karsilayacaksiniz?

evde yapıyor kahvaltıyı , hastaysam gece geç yattıysam okulda. hasta halimle kahvaltı hazırlamıyorum . ayda 2 defa falan oluyor . değişiklik oluyor onada
Aaaa tabi tabi o ayrı bir durum ,ben hep öyle diye yorumladım

Bulasik makinasi yok mu?

Esimin aile yapisi farkli. Surekli bi ev supurme silme ortaminda buyumus. Ben isleri halletmesem kendime baksam bu ona evi ve onu umursamiyorum olarak yansir. Evliligi benimsemedigimi falan soyler. Ona gore eşlik yemek yapmak evi duzenli tutmak vs. Duyan da hani evi pislik goturuyor sanar. Evim temiz zaten. Tum gun mutfaktayim nerdeyse ben.

Bulasik makinasi yok mu?
Tencereleri ve plastikleri makineye atmiyorum yiprandi birkaci oyle. 2 kisiyiz 1 makine 4 5 gunde doluyor ve bekledikce koku olusuyor o yuzden ben hergun sabah aksam bulasık yikiyorum. Kalabalik misafir geldiginde calistiriyorum genelde

En azından hastayken ev işi yapamayacağınızı ve size bakması gerektiğini anlaması lazım yarın doğum yaptığınız da ne olacak konu sahibi
Hamileyken mideniz bulanırken filan ne olacak size bakacak mı

Tencereleri ve plastikleri makineye atmiyorum yiprandi birkaci oyle. 2 kisiyiz 1 makine 4 5 gunde doluyor ve bekledikce koku olusuyor o yuzden ben hergun sabah aksam bulasık yikiyorum. Kalabalik misafir geldiginde calistiriyorum genelde
Valla biz 3 kişiyiz ama gunde 2 kere bile çalıştırıyorum makine bazen.Tencereler neden yıpransin ki ,dogru kullandıktan sonra makina tencereye ne yapacak.Sabah uyandığında pis bir mutfak benim de sinirimi bozar maalesef

Tüm gün yatsaydım yemek yapmasaydım ve kahvaltı derdine düşmeseydim tek yaptığım şey kendime bitki çayı yapmak olsaydı daha kıymetli olurdum gibi geliyor.
Sadece bunu yapmanız gerekiyordu. Hep derim ilk önce kendinizi düşüneceksiniz sonra başkasını. Yoksa mutlu olmak çok zor

Hic bilmiyorum gercekten mizmizlanir mi vs

Hic canınızın kıymeti yokmu? Siz kendinizden verdikçe karşınızdaki hep bi tık fazlasını ister. Hasta olmam dışında canım keyfim istemezse ev işi yapmam akşam bana gelip bisey söylerse bu ev benim evin hanımı benim nezaman neyi yapıp yapmicagimi ben bilirim sen merak etme canım istemedi yapmadım kokmadin ya derim. Çok ustelerse burası ananın evi değil git anan baksın git anan yapsın derim ki demisligimde vardır. Herkes belli bi aile yapısında büyüyor fakat evlenince yeni bi düzen yeni bi aile yapısı gelişiyor bekarligindaki gibi diretemez aynı şeyleri isteyemez. Kaldı ki zaten evi afedersiniz bok götürecek kadar da salmaz kimse

Mutfak pis degil en fazla 2 tabak 2 bardak vardir. Granitlerim makinede aşındı mahvoldu. Tek mesele bulasıklar da degil zaten genel isler

Of tam da bu sabah böyle bir konu açacaktım. Ben de yıllardır çalışan bir kadınım ve hem evde hem işte çalışmak beni çok yoruyor ve bıktırıyor artık. Yeni bir iş, yeni bir şehir, yeni bir insan derken artan sorumluluktan aaaaaaaaaaaaa diye bağırarak kaçasım geliyor. Hasta oldum rapor aldım, o halde bile ev işlerinden yatamadım

Bu düzen degismedikce yipranmaya devam ederiz biz

Yok karşılamam .
Ama zaten kendimde titiz olduğum için pek bunları söyleyemez kimse.
Neyse eşinle düzgünce konuş senin işlerine karışmasın .

Ben hastayken her işi eşim yapar daha bugün biraz halsizim diye sabah 7 de bebeği alıp salona geçti ben 2 saat yattım o bebeğe baktı bide bana kahvaltı hazırlamış 9 da işe gitti
Giderken de yemek yapma ben gelince makarna çorba yaparım, kendini kötü hissedersen bebek durmazsa ben işten izin alır gelirim dedi
Çünkü biz hayat arkadaşıyız beni kölesi olarak görmüyor
Bende aynı şekilde bi dönem işsiz kaldı bir gün söylenmedim ben çalıştım evi geçindirirdim yetmedi altınımı bozdum
Çünkü o benim eşim en kıymetlim

Eşiniz titiz ve takıntılı değil, sizi yönetmeyi, kontrol etmeyi seven sinsi bir sadist.

Çalışan kadinlar cogu zaman bu konuda daha zor durumda kalıyor maalesef

Görüşlerim. bütün erkekler öyle. Ne var canım hastaysa kanser değil ya. Bi kahvaltı hazırlasa ölcek mi.
Nişanlılıkta yalanda kıyamam yaa derler hepsi bu

Tamam çalışan insana saygım sonsuz ama eğer evdeki kadından kusursuz ev bekliyorsa ben de çalışan insandan kusursuz hayat beklerim. Yılda en az 4 hafta yaz ve kış tatili, full paket sağlık sigortası, haftada en az bir kez fine dining bir restoranda yemek, özel günlerde pahalı hediyeler vs. Ama bunlar gerçekçi değil, değil mi? Yapan vardır tabi ama normal bir maaşlı çalışan için olağanüstü beklentiler, sizden sürekli her şeyi yapmanızı beklemek de aynı şekilde olağanüstü. Kahvaltı hazırlanır ama hergün değil, yemek yapılır ama arada dışardan söylenir, temizlik olur ama bazen de camlar çok toz olur vs.

Siz onun beklentilerini karşılayın ama onun da beklentilerini azaltın, kendinize değer verin. Sırf bu fikre alışsın diye ilk evlendiğimde ben kuaföre manikür pediküre giderkim ki manükürümü evde yapıyorum normalde. Zamanla anladı eşim kafa yapımı. Siz değişmezseniz eşiniz de değişmez, çalışsanız dahi kusursuz hizmet bekler.

Bana bunu kim soylerse soylesin alacagi cevap: Cok rahatsizsan kalk kendin yap olur. Siz bir de bu lafina karsilik kalkip bulasiklari yikadiniz mi?

Ve lutfen makine tam dolmuyor diye bulasiklari elde yikamayin, iki gunde bir de olsa makinede yikayin. Cok ciddi bir kuraklik tehlikesi altindayiz ve gunde iki defa bulasik yikadiginiz suyu dusundukce icim gitti. Bulasik makinesi sudan tasarruf saglar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…