Eşimin bana araba kullanmayı öğretmesi

Benim de yer yön kavramım çok kötü. Sanki o paket bana yüklenmemiş gibi. Sağımı solumu bile düşündüğüm oluyor bazen

Esimle 1 sene ara ara araba kullanmaya cıktım bir turlu ogrenemedım onun gözünde bir gun dedım sensiz cıkıcam ben seninle geriliyorum o gunden sonra onsuz cıktım o cıkıs o cıkıs sımdı o varken kullanmiyorum ve arabayı ondan cok ben kullanır hale geldim

bence abarmtışsınız, yazdıklarınızda hiç öyle eril şiddet denen bir şey yok. eşiniz de gayet normal davranıyor.
aksine panik olsa, kızgın olsa zorlanırsınız.
yolun ortasında duran biri varsa ben de abanıyorum kornaya.. malesef hepimiz bir yere yetişme derdindeyiz, zaten trafikte 2 saat durmaktan canımız çıkıyor, e haliyle hızımızı kornadan alıyoruz.

bir de trafikte her zaman atak olmak zorundasınız. kimse size yol vermez çünkü, yolu alırsınız. her trafiğin kendi hızı vardır, ona göre gitmek zorundasınızdır, vs vs..

eve kocadan araba kullanmak öğrenilmez, tavsiye edilmez. ama bu pandemi koşullarında başka seçeneğiniz yokmuş ve alışık olduğumuz o bağıran çağıran tiplerden değil.

iyiye odaklanın. illa ki öğrenirsiniz.

Sana şunu da diyeyim cesaret gelsin.
Araba senin ayaklarının kontrolünde yani sen ne kadar hıza basarsan gider.
Ayrıca 40 km hızla bir yere vursan da zarar görmezsin.
İlk başlarda ufak tefek kazalar elbet olur.
Sen cesaretini kırma.

valla aşırı özgüvenli olup her yere dalmaktansa temkinli olmak daha iyi, yavas yavas ogrenirsiniz halledersiniz. cunku trafik yola bakmadan atlayan her yere dalan kadınlarla dolu

Benim de yer yön kavramım çok kötü. Sanki o paket bana yüklenmemiş gibi. Sağımı solumu bile düşündüğüm oluyor bazen
Ben de çok kötüydüm başlarda, şuan rahat rahat kullanıyorsam herkes kullanabilir diyorum bolca pratik, her fırsatta, trafiğe çıkınca hallolur merak etmeyin.

Zarar görmekten değil zarar vermekten korkuyorum zaten. O yüzden çok temkinliyim. Birinin canına malına zarar vermek istemem.

Çok sağolun yine de.

Siz bence çok şanslısınız eşinizden yana. Maşallah diyelim çoğu erkek, benim eşim de dahil, bağıra çağıra öğretir. Araba kullanma ricayla olmaz, tabi ki emir kipiyle olur trafikte. Sakin ve destekçi olduğu İçin kıymetini bilin.

ben ağlıyordum bazen, o kadar çok bağırıyordu ki. Köprüyü geçene kadar dedim artık öğrenene kadar ve sonunda öğrendim. Uzun yola da çıktım, her gün direksiyon başındayım aşağı yukarı. eşimden çok farkım yok şu anda araba kullanma konusunda.

millet korna da çalar, bağırır da.başka arabaları umursamayın kaza olmadıkça. Beklesinler biraz, hiç takmayın. İsterseniz dörtlüleri yakarak gidin bir müddet. Arkanızdaki arabalar dikkatli olur, çok yanaşmazlar size.

bir de araba kullanmayı öğretmek çok zor iş. Ben yapamazdım mesela. Zaten kullanmaya alışmışsın, başka birinin arabayı kontrol ettiğini bilmek can sıkıcı. Bir de dikkatini dağıtamazsın. Acemi bir hata, büyük sıkıntı çıkarabilir. Evde bilgisayar başında bir şey öğretmekle arasında dağlar kadar fark var.

Acemilikte insan direksiyona çok yanaşıyor, dimdik araba kullanıyor. Sonra geçiyor o, öğrenip rahatladıkça.

atlatırsınız emin olun, öğrenmek çok kolay değil gerçekten. Ama öğrenince unutulmuyor artık. Arabamı değiştirdim, arka kamera var ama sırf arabanın sağına soluna, boyutuna alışmak İçin kullanmıyorum. Aynalardan bakarak park ediyorum. Zamanla siz de kavrayacaksınız ve alışacaksınız arabaya ve trafiğe.

bir de araba kullanmanın üç aşaması var. Birincisi, araba kullanmayı öğrenmek. İkincisi trafiği kullanmayı öğrenmek, üçüncüsü navigasyon kullanmayı öğrenmek. Teker teker gelişiyor. Bir anda olmuyor. O yüzden dikkatli olun ama hata yapmaktan korkmayın o kadar. Emir kipini filan görmezden gelin. Gerçekten başka türlüsü yok. Ve öğreten kişinin sakin olması olabilecek en güzel şey.

bir makalede okumuştum insanın iyi bir şöför olması için 100000 km yapması gerekirmiş. bende sizin gibiydim inanın halende sevmem ama zamanla alışıyor insan .size korna çalanlara 6 ay sonra siz çalacaksınız.

Kendinize direksiyon hocası bulun. Boşu boşuna eşinizle gerilmeyin. Yaşadıklarınız garip şeyler değil. Hepimiz geçtik oralardan. Korktuk çarptık sürttük. Babamızla kocamızla kavga ettik. Geçecek zamanla. Az sabır. Arabanın ucunu da tahmin edeceksiniz arkanıza yaslanarak kullanmaya da başlayacaksınız. Ama eşinizle gerilmeyin bunlar için :)
Bu başarısızlık değil. Araba sürmek tecrübe gerektirir. Ben 14 yıldır aktif araç kullanıyorum. Eşim hala kullanırken ordan yavaş dön bilmem dır dır ediyor. Çok bilmişler ne olacak

araba surmeyi ogreten esim ve hararetgen camlari bugu yapmaya yuz tutmus direksiyona yapismis bir zamanlar ki beni gördum sanki
bu yuzden kocadan degil hocadan ogreneceksin dersi işte.
ben defalarca kendimden emin olana kadar hep hocadan ders aldim, hem ayaginin altinda gaz fren oldugunu bildiginden daha relaks oluyosun, hemde olumcul hatalar yapmiyorsan adamlar burnunu sokmuyor isine.
sonuc hala esim varsa inatla o arabayi surmuyorum neden çok konusuyor çünkü.
bıdi bıdi tepemde surekli.
zamanla sizinde birine yada kendime zarar verecek hata yaparsam endiseniz gecince daha rahat kullanicaksiniz ama lütfen kocadan degil hocadan ögrenin

Son düzenleme:
hocadan ilk ders almaya baslayacagim gun adam direk yataktan kalkip gelmisti sanki, esim merak etme sen onu direksiyondayken 5 dk da ayiltirsin demisti.
öylede oldu valla arabayi bir kaldirdim heyecandan adam camdan firlayacakti uykum acildi sayende dedi ama iyiki de hocadan almisim.
esimin kiymetlisini o sekilde kaldirsam cir cir cir konusurdu 2 sene

Bu kadar çıtkırıldım olmayin ya hu.adam ne guzel ogretiyormus.

Bende kurstan sonra hep esimle kullandim.her firsati degerlendirdim.

O da cok sukur, araba yeni birsey fln olur diye dusunmedi hep verdi.simdi de her yeni araba alindiginda once bana kullandiriyor.

Araba kullanmak dunyadaki en eglenceli is bana kalirsa.ayrica cok da gerekli, pes etmeyin kullanin.

Esin sabirliymis sana da güveniyor belli ki.sorun yok.kendinize güvenin dikkatlice talimlere devam.yok ben kocamin yaninda heyecanla anıyorum derseniz.özel hoca tutup bi kaç saatte halledersiniz diye düşünüyorum

Benimde işim gereği araba kullanmam gerekiyordu. Eşim 3 sene önce gel çalıştırayim dedi. Bu arada eşimin arabası çok eski model arabalardan. Haliyle takoz gibi arabayı beceremedim. eşimde resmen dalga geçti . Ayyyy ne sinir oldum resmen intikam yemini ettim. Ertesi günü sürücü kursuna yazıldım. Birazda özel ders aldim. Ehliyetimi aldığım günde gittim kendime krediyle güzel bir araba aldım onun işyerinin kapısına çektim. Hayatimda hiç bu kadar haz almamıştım. Şimdi birlikte gezmeye giderken benim arabanin anahtarini istiyor. Prensiplerime aykırı diyorum.

Muhtemelen ben haksızım ama gıcık oldum yine de
Sizi tanımıyorum ama tribinize bittim.
Hatta tribinizi yesinler
Bende ayni şekildeyim ne yazık ki arabanın tekerlerinin bastığı yeri kestiremiyorum.
Eşinizin karışmaması daha iyi.
Eşimde araba senin onu sen kullanacaksın ve koruyacaksın der sessizce oturur yanımda.
Araba sürdükçe gelişen bişey sanırım.Her akşam yarım saat fikri iyiymiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…