Eşimin dışarı çıkma problemi

Merhaba herkese öncelikle 6 aylık hamileyim derdim eşimle ilgili çocukluk arkadaşları var bekarkende görüşürdü evet ama evlendikten sonra bu durum bu denli devam etmez diyordu her zaman , haftada bir gün izni var bunu evet bana da ayırıyor ama her zaman önceliği arkadaşları oluyor bu da beni değersiz hissettiriyor , yani aslında arkadaşlarıyla buluşmasına karşı değilim bütün erkeklerde bu problem var mı yoksa benim eşimde de mi var bilmiyorum bu dışarı çıkma merakı , eşimin ailesinde erkekler dışarı çıkmaz sosyal değiller hemde hiç , eşimin de böyle olmasını istiyorlar sanki ben onu evde tutamıyor muşum gibi konuşuyorlar artık sıkıldım bende bu durumdan , yani sizce hafta da bir gün eşimin arkadaşlarıyla çıkması anormal mi , ben onu çok mu baskılıyorum çünkü sürekli bundan şikayetçi
Çok doğal fakat sizede vakit ayırmalı. Yani bi her hafta arkadaşlarına buluştuğu gibi bir günde mutlaka sizinle dışarı çıkıyor ya da vaktini size ayırıyorsa hiçbir sıkıntı yok bana göre. Evlilik hapis hayatı demek değil sizin o eş ailesinde dışarı çıkmayan erkekler asosyal olduğu içindir şahsen bana baskı yapacak bi erkekle evlenmem zira bende arkadaşlarımla buluşur gezerim. İşte evlilikten bu yüzden korkuyorlar. Bi kısıtlama mutlaka oluyor.

Evet normal. İnsanlar hemcinsleri ile de vakit geçirmek ister.
Hele bu kişiler yıllardır dostu ise.
Keşke sizin de olsa çıksanız haftada bir iki dışarı belki bu kadar garip gelmezdi size.
Ben bir gün tatili olmasına ve o günde de birkaç tarafa bölünmeye çalışmasına üzüldüm şahsen.
Benimde arkadaşlarım var tabiki görüşüyorum ama onlarda evli ve çocukları var her zaman görüşemiyoruz , erkeklerin evlilik hayatıyla kadının ki bir değil sanırım

Yok hayır bana da vakit ayırıyor onda bi sıkıntı yok mesela akşam belli bi süreye kadar benimle dışarıda da çıkıyor ve ya akşama kadar evde de oturuyor sonra iki üç saat çıkıyor geliyor , benim takıldığım durum her hafta sonu olması normal mi
Normal bir durum. Size hiç vakit ayırmayıp bütün gününü onlara ayırsaydı doğru olmazdı ama sizinlede vakit geçiriyormuş.

Benimde var aslında bende çıkıyordum ama şu an hamilelik birde doğumdan sonra daha da sıkıntılı bi sürece gireceğim takılıyorum ama elimde olan birşey değil ama ben asla böyle biri değildim bilmiyorum neden olduğunu acaba terapi filan mı alsam
neye takıldığınızi bile anlamadım
hamilesiniz diye adam her çalışmadığı an başınızda mi beklemeli sizce?

Bizim arkadaslarimiz hepsi uzakta oturuyor. Yoksa bulsak hepimiz hafta da bir kez bulusurduk sanirim. Önemli olan dengeyi Kurabilmek. Hamilesiniz daha hassassiniz anliyorum ama genel durumu degerlendirin. Adam bütün sorumluluklarini yerine getiriyorsa haftasonu arkadaslari ile zaman gecirmesini cok görmeyin.
Sanırım sorun ailesinin bu durumdan çok uzakta insanlar olması ve eşimin bu durumunun aşını dikkat çekmesi gerçekten de bende sıkıntı var teşekkür ederim

Haftada bir gün evet benim ihmal etmiyor biz de çıkıyoruz dışarıya ben mi çok takıyorum bu konuyu hasta olucam diye korkuyorum gerçekten birde hamileyim çalışamıyorum bazen aşırı saçmaladığım farkediyorum aslında ama sanki elimde değil tartışıyorum
Ay niye hasta olasınız eşiniz arkadaşlarıyla 2-3 vakit geçirdi diye? Kendinize boş yere mesele çıkarırsınız resmen. Kafanızı dağıtacak bir şeyler bulun.

Benimde arkadaşlarım var tabiki görüşüyorum ama onlarda evli ve çocukları var her zaman görüşemiyoruz , erkeklerin evlilik hayatıyla kadının ki bir değil sanırım
nasıl hiç bekar arkadaşınız yok ?
ana derdiniz bu mu ?
siz evlenince bekar bütün arkadaşlarınizi sildiniz herhalde

Eşimin birçok arkadaşı var.
Biz çoğunlukla eşli görüşüyoruz. Evli olanlar eşleriyle, sevgilisi olanlar sevgilisiyle, bekar olanlar tek başına geliyor. Kalabalık grup olarak toplanıyoruz sürekli.
Eşimin bireysel arkadaşları ile çıktığı da oluyor, sonuçta erkek - erkeğe de özel konuşmaları olabilir. Ancak bu ayda bir ancak. Genellikle o günlerde de ben bireysel kız arkadaşım ile çıkıyorum. Fakat çoğunlukla eşli takılırız biz. Kalabalık seviyoruz.

Kardeşimin evliliğinde ise, eşi bireysel erkek arkadaşları ile , kardeşim bireysel kız arkadaşları ile bol bol takılır. Günün sonunda biri diğerini alır, eve dönerler.

Bence herkesin dinamiği farklı bu konularda. Eşimin her hafta tatilinde arkadaşları ile çıkması beni üzerdi. Biz öyle birlikte alıştık çoğu şeye çünkü :/

Eşimin birçok arkadaşı var.
Biz çoğunlukla eşli görüşüyoruz. Evli olanlar eşleriyle, sevgilisi olanlar sevgilisiyle, bekar olanlar tek başına geliyor. Kalabalık grup olarak toplanıyoruz sürekli.
Eşimin bireysel arkadaşları ile çıktığı da oluyor, sonuçta erkek - erkeğe de özel konuşmaları olabilir. Ancak bu ayda bir ancak. Genellikle o günlerde de ben bireysel kız arkadaşım ile çıkıyorum. Fakat çoğunlukla eşli takılırız biz. Kalabalık seviyoruz.

Kardeşimin evliliğinde ise, eşi bireysel erkek arkadaşları ile , kardeşim bireysel kız arkadaşları ile bol bol takılır. Günün sonunda biri diğerini alır, eve dönerler.

Bence herkesin dinamiği farklı bu konularda. Eşimin her hafta tatilinde arkadaşları ile çıkması beni üzerdi. Biz öyle birlikte alıştık çoğu şeye çünkü :/

Bir değil kısmına katılmıyorum. Demek ki evli arkadaşlarınız üç saat kadar eşine emanet edecek kadar babalık görevini vermemiş eşlerine ve güvenip çıkamıyorlar.
Eşlerin özellikle anne,baba olmuş eşlerin nefes almaya ihtiyacı vardır. Bir süre evdeki sorumluluklarından sıyrılıp derin bir sohbete dalmanın güzelliği iyidir.
İlerisi için de diyorum.

Sanırım sorun ailesinin bu durumdan çok uzakta insanlar olması ve eşimin bu durumunun aşını dikkat çekmesi gerçekten de bende sıkıntı var teşekkür ederim

Esinizin yaptigi asiri degil. Benim ailemin bir kac üyesi zorunlu bir durum yoksa iş hastalik alisveris gibi evden cikmiyor. Hep evdeler. Bazi insanlar bunu yapabiliyor, ama bu insani zamanla da yalnizlastiriyor. O yüzden tavsiye etmem. Esinizin ailesi bunu kendi icin isteyebilir, ama Esinizin yaptigi gercekten abartili degil

Eşimin arkadaşlarının bi kaçı bekar , evli olanların da eşleri çok pasif dışarı çıkmıyorlar bile benim eşim onlara göre bana aslında fazlasıyla değer veriyor, onlarda eşim gibi olsa hayat benim için daha kolay olurdu hep birlikte çıkardık tıpkı sizin gibi

Evlenince aile ve arkadaşlar ile görüşmeyi kesmemek lazım.
Bunlar insanın referans sistemleri.
Akıl danışıp bazen iyi ve doğruyu ayırt etmemize bile yardımcı olabilecek kişiler.
İnsan içinde olduğu durumu her zaman anlamlandıramayabiliyor.
O da görüşsün, siz de görüşün.

Yok hayır bana da vakit ayırıyor onda bi sıkıntı yok mesela akşam belli bi süreye kadar benimle dışarıda da çıkıyor ve ya akşama kadar evde de oturuyor sonra iki üç saat çıkıyor geliyor , benim takıldığım durum her hafta sonu olması normal mi
O zaman normal .
Bu da bir ihtiyaç çünkü.
Sizin arkadaşlarınız yok mu siz de çıkın.

Esinizin yaptigi asiri degil. Benim ailemin bir kac üyesi zorunlu bir durum yoksa iş hastalik alisveris gibi evden cikmiyor. Hep evdeler. Bazi insanlar bunu yapabiliyor, ama bu insani zamanla da yalnizlastiriyor. O yüzden tavsiye etmem. Esinizin ailesi bunu kendi icin isteyebilir, ama Esinizin yaptigi gercekten abartili degil
İşte tam olarak öyleler inanın o yüzden biz çık dikkat çekiyoruz ve bu durum beni aşırı boğuyor birde altl üstlü oturuyoruz , ben sadece her hafta sonu olmasının garipliğini merak ettim bende mi bi.sıkıntı var onda mı bunu merak ettim

Eşimin arkadaşlarının bi kaçı bekar , evli olanların da eşleri çok pasif dışarı çıkmıyorlar bile benim eşim onlara göre bana aslında fazlasıyla değer veriyor, onlarda eşim gibi olsa hayat benim için daha kolay olurdu hep birlikte çıkardık tıpkı sizin gibi

Eve çaya falan davet etseniz ?
Ya da iftar yemeğine?
Bekar olanlar bekar gelir, evli olanlar eşli gelir. Pasif olanlar belki dışarı hayatı sevmiyordur. Ev davetine gelebilirler diye düşündüm.

X