Eşimin dışarı çıkma problemi

Tabiki yapıyorum bunu ben hepsini tanıyorum öyle bi.sıkıntım da yok ben evlendikten sonra özellikle hamilelikte sonra asosyal oldum işten çıktım bunu çözmem lazım herşeyden önce

Eşimin arkadaşlarının bi kaçı bekar , evli olanların da eşleri çok pasif dışarı çıkmıyorlar bile benim eşim onlara göre bana aslında fazlasıyla değer veriyor, onlarda eşim gibi olsa hayat benim için daha kolay olurdu hep birlikte çıkardık tıpkı sizin gibi
Siz buna inanıyor musunuz?
Ne demek pasif?
Değişik algınız var.
Ben şahsen eşinin haftada bir yok artık haftada bir eşinin çıkmasına laf etmeyene kendine yeten özgüvenli kadın derim.
İyi ki buraya konu açmışsınız belki sizi dolduran çevrenizi değiştirirsiniz

İşte tam olarak öyleler inanın o yüzden biz çık dikkat çekiyoruz ve bu durum beni aşırı boğuyor birde altl üstlü oturuyoruz , ben sadece her hafta sonu olmasının garipliğini merak ettim bende mi bi.sıkıntı var onda mı bunu merak ettim

Ha o zaman kendinizi gözetim altinda da hissediyorsunuzdur "kocasini eve bagliyamiyor" gibisi. Benden size tavsiye. Size bu hususta laf etseler orali olmayin. Esiniz yetiskin biri. Anneler babalarin evinde olunca onlar bu ayirimi yapmakta zorlaniyor. Bunun sizi etkilememesi lazim, heleki sanki siz yetersizmissiniz gibi hissettirmemesin. Sizde kendinize zaman ayirmaya dikkat edin

Haftada bir gün evet benim ihmal etmiyor biz de çıkıyoruz dışarıya ben mi çok takıyorum bu konuyu hasta olucam diye korkuyorum gerçekten birde hamileyim çalışamıyorum bazen aşırı saçmaladığım farkediyorum aslında ama sanki elimde değil tartışıyorum
Kötü bi alıskanlıgı yoksa (ortam kotu degılse yanı) sorun edılcek durumda yok canım benim üzme kendini, bende tersi için ugrasıyorum dısarı cıksın dıye :))

bence asıl sorununuz eşinizin bekar arkadaşları ile vakit geçirmesi.
bir kaç kere bunu vurguladiniz
medeni halin önemi nedir arkadaslikta ?
Eşi zaten çalıştığı zamanlar işten geç çıkıyormuş. Haftada bir gün tatili varsa ve o tatil her defasında arkadaşlar için ayrılıyorsa bence çok normal değil.
Çocuk olunca da sanki çocuğu kadına bırakıp bırakıp gider gibi geldi bana.
Bir pazar günü adamın çocuğa bakıp, konu sahibinin bir arkadaşı ile kahve içmeye çıkacağını düşünemedim mesela bu konuda.

Ha o zaman kendinizi gözetim altinda da hissediyorsunuzdur "kocasini eve bagliyamiyor" gibisi. Benden size tavsiye. Size bu hususta laf etseler orali olmayin. Esiniz yetiskin biri. Anneler babalarin evinde olunca onlar bu ayirimi yapmakta zorlaniyor. Bunun sizi etkilememesi lazim, heleki sanki siz yetersizmissiniz gibi hissettirmemesin. Sizde kendinize zaman ayirmaya dikkat edin
Kendim için elimden geleni yapacağım bundan sonra teşekkür ederim

Siz buna inanıyor musunuz?
Ne demek pasif?
Değişik algınız var.
Ben şahsen eşinin haftada bir yok artık haftada bir eşinin çıkmasına laf etmeyene kendine yeten özgüvenli kadın derim.
İyi ki buraya konu açmışsınız belki sizi dolduran çevrenizi değiştirirsiniz
Söylediğim cümle çok açık aslında pasif derken yani ezilmiş maalesef öyleler yani ben daha farklı bi kelime bulamadım gerçek bu , ben yargılayın diye yazmadım bunları hanımefendi olabilir bana garip geliyor du acaba herkes mi böyle diye merak ettim bu platform bunun için var

Eşi zaten çalıştığı zamanlar işten geç çıkıyormuş. Haftada bir gün tatili varsa ve o tatil her defasında arkadaşlar için ayrılıyorsa bence çok normal değil.
Bir pazar günü adamın çocuğa bakıp, konu sahibinin bir arkadaşı ile kahve içmeye çıkacağını düşünemedim mesela bu konuda.
Her defasında derken şöyle bana da vakit ayırıyor ama bunu zor elde ettim çabalayarak tartışarak, diger arkadaşları kadar rahat olmak istiyor bende bu algısının yıkılması için büyük çaba sarfediyorul ama artık yoruldum sanırım

konu sahibinin şikayetinin bu olduğunu, bunları düşündüğünü hiç düşünmüyorum, bunu yaparsa haklısınız derim ama bence konu sahibinin derdi tamamen bekar arkadaşları.

ayrıca bence normal kadınla zaten her gece beraberler geç çıksa da.
ayrıca tatil günlerinde zaten kadınla vakit geciriyormus önce
herkesin ilişki dinamiği farklı ben mic mic sürekli birliktelik sevmiyorum özel alan çok fazlasiyla önemli benim için.

Hep arkadaşlarına ayırmıyor günün belli bi süresini bana ayırıyor her zaman ama bu konuyla ilgili cok mu takılıyorum acaba ben bilmiyorum

O zaman çok takılıyorsunuz bence. İnsanların kendine vakit ayırmaları, arkadaşlarıyla görüşmeleri bir ihtiyaç. Bir gün izinle çalışmak zaten yeterinde zordur.

Birde ben şu durumdan sıkıldım sürekli eşime onu yapma bunu yapma oraya gitme geç gelme yani bunları ben söylemek istemiyorum artık algılasın yani kendisi düşünsün ne yapması gerektiğini bilsin

X