Eşimin eski sevgilisiyle konuşmaları

meliike34

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2022
89
78
26
İyi günler herkese buraya tavsiye üzerine üye oldum. 3 aylık yeni evliyim eşimle 2.5 yıllık sevgililik sürecinden sonra severek evlendik. Bugüne kadar hiç telefonunu karıştırmadım bakmadım. Telefondan bir şey gösterirken yukarıdan mesaj geldi. Telefonu hemen çekti göremedim. Görmemezlikten geldim hatta asla şüphelendiğimi anlamadı. Yukarı kaydırıp göstermeye devam etti. Gece hiç uyumadım içim içimi yedi. Telefonuna bakma isteği hissettim. Ve baktım. Eski sevgilisiyle mesajlaşmalarını arşivlemişti. Gelen mesaj da eski sevgilisindendi. Mesajları ben gördükten sonra silmemiş ama arşivlemiş ki bildirim gelmesin. 6 ay öncesine kadar mesajlar var. Birinde ortak çalıştıkları yerdeki müdürün vefat ettiğini söylemiş. Ki sadece kendisi çalışmıyor ne alaka kadın haber veriyor? Bir diğerinde B rh+ kan aradığını söylemiş. Ama Allah aşkına B rh+ kolay bulunan bir kan. Kadının kocası var hem de farklı şehirde zaten. Eşimden kan isteği neden? Eşim de seferber olmuş aramadığı yer kalmamış. En son olarak da gittikleri bir mekanın ismini sormuş. Yani benim gördüğüm mesaj oymuş. Onun üzerine galerisinde gezerken eşimin o konuşmanın ss’ini aldığını gördüm en yakın arkadaşına atmış. Arkadaşı da bak gördün mü seni unutamaz o dememiş miydim? Öylesine evlendi o. Demiş. Eşim de valla haklıymışsın sen diye cevap vermiş. Adeta yıkıldım. Sabaha kadar uyuyamadım uyanır uyanmaz eşim durumu fark etti böyle böyle diye açıklama yaptım. Bana onun kendisinde hatrının çok büyük olduğunu kötü niyetli olmadığını söyledi. Kötü niyetli değilse neden arkadaşına nişane gibi attın o ekran görüntüsünü dedim ama asla ona yanıt vermedi. Kocasına ayıp bana mı ayıp dedi. Bu arada

Kadın evli çocuğu var ve eşimin benden önceki 5 yıllık sevgilisiydi. Biz tanışmadan söylediklerine göre 2 3 gün önce ayrılmışlar ama kadınla eşim benle konuşurken de konuşmaya devam etmiş birkaç gün “acil” durumlar için. Eşimin açıklaması seninle daha tanışma aşamasındaydık sevgili değildik. Kadın acil durumda kalmıştı dedi.

Birkaç kere de arama motorunda o eski sevgilinin adını görmüştüm ama umursamamıştım. Gerçekten yıkıldım. Çok üzgün hissediyorum.

Kocalarınızın tellerini karıştırmayın yapmayın şunu
Yapınca arıza çıkıyor
Sana boşan desek bu adamdan olmaz desek yada eski sevgili arkadaş kalmış yada unutamamışlar desek kabul edicen mi
Bu şüpheyle bu öfke bu üzgün halde nasıl atlatican
Kocana desen olay demesen içine girdi bir kuşku

Sadece cocuk yapma diyebilirim

İyi günler herkese buraya tavsiye üzerine üye oldum. 3 aylık yeni evliyim eşimle 2.5 yıllık sevgililik sürecinden sonra severek evlendik. Bugüne kadar hiç telefonunu karıştırmadım bakmadım. Telefondan bir şey gösterirken yukarıdan mesaj geldi. Telefonu hemen çekti göremedim. Görmemezlikten geldim hatta asla şüphelendiğimi anlamadı. Yukarı kaydırıp göstermeye devam etti. Gece hiç uyumadım içim içimi yedi. Telefonuna bakma isteği hissettim. Ve baktım. Eski sevgilisiyle mesajlaşmalarını arşivlemişti. Gelen mesaj da eski sevgilisindendi. Mesajları ben gördükten sonra silmemiş ama arşivlemiş ki bildirim gelmesin. 6 ay öncesine kadar mesajlar var. Birinde ortak çalıştıkları yerdeki müdürün vefat ettiğini söylemiş. Ki sadece kendisi çalışmıyor ne alaka kadın haber veriyor? Bir diğerinde B rh+ kan aradığını söylemiş. Ama Allah aşkına B rh+ kolay bulunan bir kan. Kadının kocası var hem de farklı şehirde zaten. Eşimden kan isteği neden? Eşim de seferber olmuş aramadığı yer kalmamış. En son olarak da gittikleri bir mekanın ismini sormuş. Yani benim gördüğüm mesaj oymuş. Onun üzerine galerisinde gezerken eşimin o konuşmanın ss’ini aldığını gördüm en yakın arkadaşına atmış. Arkadaşı da bak gördün mü seni unutamaz o dememiş miydim? Öylesine evlendi o. Demiş. Eşim de valla haklıymışsın sen diye cevap vermiş. Adeta yıkıldım. Sabaha kadar uyuyamadım uyanır uyanmaz eşim durumu fark etti böyle böyle diye açıklama yaptım. Bana onun kendisinde hatrının çok büyük olduğunu kötü niyetli olmadığını söyledi. Kötü niyetli değilse neden arkadaşına nişane gibi attın o ekran görüntüsünü dedim ama asla ona yanıt vermedi. Kocasına ayıp bana mı ayıp dedi. Bu arada

Kadın evli çocuğu var ve eşimin benden önceki 5 yıllık sevgilisiydi. Biz tanışmadan söylediklerine göre 2 3 gün önce ayrılmışlar ama kadınla eşim benle konuşurken de konuşmaya devam etmiş birkaç gün “acil” durumlar için. Eşimin açıklaması seninle daha tanışma aşamasındaydık sevgili değildik. Kadın acil durumda kalmıştı dedi.

Birkaç kere de arama motorunda o eski sevgilinin adını görmüştüm ama umursamamıştım. Gerçekten yıkıldım. Çok üzgün hissediyorum.
Bence açık ve net ol, sende unutamadıysan boşanalım de. Ki, bence eşinizde onu unutamamış arama motoruna adını yazmalar vs.. eğer boşanmak istemiyorsanda, sert bi şekilde uyar.

cok üzücü, ancak ben olsam sanirim 1 kere karsima alip cok net ve kati bir ifadeyle hislerimi, duygularimi paylasir, tehdit etmeden uyarirdim. Bu konusmadan sonra da konuyu tamamen kapatir, bir süre izleyici olarak kalirdim. Tripler, aglamalar, kavgalar, uzatip hergün ignelemeler vs gibi davranislarda bulunmazdim. Insan psikolojisi cok garip, istemeden esinizi itmeyin öbür tarafa. Lütfen cocuk vs icin de acele etmeyin, biraz izleyin derim. Umarim sizin icin en hayirlisi olur

Sizinki de iyi cesaretmis siz tanismadan 2-3 gun once biten bir iliskinin ardindan esinizle iliskinizin baslamasi gercekten iyi cesaretmis. Bu kadar cesur biri muhtemelen bosanmaz. Zaten o kadar yazmissiniz ama ne yapmayi dusundugunuzu hic yazmamissiniz. O zaman bosuna kurcalamayin bari.

Kadın ayrı karaktersiz çünkü evli bir adama halâ yazıyor, eşiniz deseniz unutamadığı biri varken başka birisinin hayatını onunla evlenerek mahvediyor tam bir bencillik, eşinize oğlum neyse ne evlisiniz siz bırak ne yaparsa yapsın sen cevap bile verme hata ediyorsun demesi gerekirken bak demiştim unutamamış seni diyen arkadaşı ayrı terane açık söylemek gerekirse bomb*k bir çevre bu üçlü. Çok ama çok üzücü bir durum ne denir ki umarım bu kadın ve eşinizin yaptığı bu hata ileride katmer katmer sürekli önünüze çıkıp çoğalmaz.

kadının kötü niyetli olması için daha ne yapması gerek diyorum. Hatırı var o kadar gün geçirdik ona kötü bir şey söylemem diyor. Ben açıkçası birbirlerine göndermeli birkaç postlarına denk gelmiştim ama konduramamıştım. Kadının attığı tweetleri cümle arasında kullanıyordu özlü sözleri vs.. Eşim alkol alırken çok duygulanır bir de ama asla konduramamıştım. Bu kadar somut bir şeyle ilk kez karşılaştım

Sizinki de iyi cesaretmis siz tanismadan 2-3 gun once biten bir iliskinin ardindan esinizle iliskinizin baslamasi gercekten iyi cesaretmis. Bu kadar cesur biri muhtemelen bosanmaz. Zaten o kadar yazmissiniz ama ne yapmayi dusundugunuzu hic yazmamissiniz. O zaman bosuna kurcalamayin bari.
Bana şimdi söyledi. Hiç haberim yoktu ailesi birbirlerini engellediler bir daha görüşmemek üzere dedi tanıştığımız ilk gün.

Aşırı sinir bozucu bir şey bu… Aynısını siz yapsanız onun tepkisi ne olurdu acaba ? Bu yaptıkları şu an evli oldukları kişilere büyük haksızlık ve de saygısızlık. Bence net bir şekilde konuşup bu şekilde olmayacağını söyleyin. Kadına söylesin “Eşim yanlış anlayabilir bence daha fazla uzamasın bu iletişim.” diye… Arkadaşına atıp aklı sıra egosunu tatmin ediyor. Bu işin sonu çok farklı yerlere gidebilir.

cok üzücü, ancak ben olsam sanirim 1 kere karsima alip cok net ve kati bir ifadeyle hislerimi, duygularimi paylasir, tehdit etmeden uyarirdim. Bu konusmadan sonra da konuyu tamamen kapatir, bir süre izleyici olarak kalirdim. Tripler, aglamalar, kavgalar, uzatip hergün ignelemeler vs gibi davranislarda bulunmazdim. Insan psikolojisi cok garip, istemeden esinizi itmeyin öbür tarafa. Lütfen cocuk vs icin de acele etmeyin, biraz izleyin derim. Umarim sizin icin en hayirlisi olur
Aşırı sinir bozucu bir şey bu… Aynısını siz yapsanız onun tepkisi ne olurdu acaba ? Bu yaptıkları şu an evli oldukları kişilere büyük haksızlık ve de saygısızlık. Bence net bir şekilde konuşup bu şekilde olmayacağını söyleyin. Kadına söylesin “Eşim yanlış anlayabilir bence daha fazla uzamasın bu iletişim.” diye… Arkadaşına atıp aklı sıra egosunu tatmin ediyor. Bu işin sonu çok farklı yerlere gidebilir.
Iyi adam bu gun kocasina ayip bana mi ayip demis. Simdi ne dusunuyorsunuz?
Diana vakası. Bence tetikte olun bir iltifat, bir buluşma falan görürseniz çat diye ayrılın.

bu olaydan bir hafta önce bir mevzudan kavga etmiştik. üzerine bu da gelince sen aslında o olayı büyütüyorsun boşanmaya bahanen oldu bu olay ama önceki olayda kaldı aklın bu kadar küçük olayı o yüzden büyüttün diye üst çıkmaya çalışıyor. gitme biletini buldun vs gibi cümleler kurdu.
önceki olay da aileyle ilgili bir şeydi o daha küçüktü aslında.

Kadının kocası değil mevzu ayıp size ayıp asıl.
Kadının hatrı büyükmüş, kendisini unutmamış olmasını istiyor, mutlu oluyor bundan. Gayet rahat üstlelik eşiniz.
aynen öyle ben adeta çıldırdım oturdu beni izledi sakince. gururum çok kırıldı iş mi bu sizce? o kadar sakin yani

Benzer olaydan bende dertliyim canım. Bizim ki musallat oldu açık açık ulu orta yapıyor yapacağını. Sana tek tavsiyem kızı bi şekilde uzaklaştırman olur. Kız evli siz evlisiniz utanmıyor eski sevgilisine mesaj atıyor. Onun yaptığıda kocasını aldatmak. Bundan çekinmeyen rahatsızlık duymayan daha ilerisini de yapabilir. Durum daha fazla çirkinleşmeden eşinle net bir şekilde konuş. Senin gözünün önünde mesaj atsın ben evlendim yolumu çizdim seninle olan biten herşeyi geçmişte bıraktım bu saatten sonra mesaj atmanı istemiyorum diye. Engellesin yaa sen bu şüpheyle mi devam edeceksin evliliğine. Hem de daha 3 aylık bi evlilikten bahsediyoruz. Yolun en başında bunları yaşarsan nasıl sağlıklı bi evlilik yürüteceksin. Konuyu dallandırıp budaklandırma derim eşinle konuş gerekeni yaptır gözünle gör atacağı mesajı. Yoksa için soğumaz eşine karsı. Allah yardımcın olsun canım 🤲

Esiniz bana mi ayip onun kocasina ayip demis ama bu sizi ilgilendirmez. Sizi ilgilendiren esinizin size yaptigi ayip. Yani bence o adama ne kadar ayipsa size de o kadar ayip.

Ben olsam kocami alir karsima hayatimi baska bir kadinin golgesinde gecirmek istemeyecegimi, isterse ayrilabilecegimizi, ya da o kadini aklindan kalbinden silmesini bekledigimi soylerim. Daha uzun senelerinizi ziyan edeceginize hayatiniza farkli bir yon verirsiniz.

X