Eşimin İlgisizliği ve benim kararsızlığım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence eşini o şekilde kabul etmelisin biliyorum etrafımızda çok fazla cıvıl cıvıl karısına düşkün ilgili sevgili adamlar var ama ne yazık ki herkes dört dörtlük olamıyor sen de kocanın güzel yönlerini görmeye çalış en azından sana sevgisi var Güzel bir mesleği saygınlığı var bunlar olmaya da bilirdi biraz kendi haline bırak veya konuşmayı dene güzelce ama hala değişmez diyorsan boşan diyenlerden olmayacağım çünkü bi yuvayı yıkmak kolay değil aslında bir çocuğunuz olursa her şey çok güzel anlamda değişir belki bilemiyorum
Bir de çocuk olsa eminim daha da kötüye gidecek. Velev ki kötüye gitmedi mevcut sorunlar varken çocuk yapsam o sabiye günah değil mi? Her çocuk sevgi dolu bir yuva ister. Onu yara bandı yapamam ki.

tukenmiş olabilir mi?
bence kırıcı olmaya calısmıyor, adamın içinden gelmiyor herhangi bir sey yapmak. yaptıgı işten nefret ediyor gibi -ki ozellikle bu donemde doktor olmanın ne kadar stresli oldugunu da hepimiz anlayabiliriz. cok zor, çıkış yolu arıyor belli ki. borsa gibi bir alana girerek de biraz kolay ve hızlı para kazanma isteği var, cogunluk bu alanda da eğitimi olması gerekliliğini atlıyor maalesef.
bence davranıslarını depresyondaki birinin çırpınışları olarak görün. hatta siz bir terapiste gidip fikir alın isterseniz.

Annenizin özel durumu mu var, neden uzun süre sizinle kaldı? Ve kalmaya da devam edecek herhalde. Ayrıca 45 gün memlekette kaldım diyorsunuz. Evli bir insan için bu çok uzun bir ayrılık. Sanırım siz eşinizden biraz uzaklaşmışsınız, o da karşılık vermiş gibi. En iyisi uzman yardımı almak. Allah yardımcınız olsun.

Muhtemelen dediğiniz gibi bir de terapistle deneyeceğiz, tabi ikna olursa. Çünkü ona göre o tarz şeyler saçmalık...
Bir doktor olarak, başka bir doktorun branşını mı saçmalık olarak görüyor? Bu ne absürd bir insan. Kocanızın adını söyleyin de kimse yanlışlıkla kendisine görünmeye gitmesin.

Burada da herkes boşanma meraklısı, her konuya boşan da boşan. Tamam bazı eşler boşanmaya hak ediyor ama her evlilik aynı değil. Bu boşan boşan diyenlerin hepsinin evlilikleri sanırım mükemmel.

İnsanlar gelip kendi beceremedikleri evliliklerinin acısını burada çıkarıyor
Erkeğin annesinin yüzüne bakmayan gelin olsa da yine aynı fikirde mi olurdunuz?

Böyle birinin kabul edeceğini sanmıyorum ama çift terapisi teklif ettiniz mi? Eşinizin genel olarak psikolojik sorunları olabilir. Mesleği sebebiyle ekstra bir bıkkınlık hissediyor olabilir. Bunu da bilerek ya da bilmeyerek geri kalan hayatına yansıtıyordur.
Eğer böyle bir teklifi de geri çevirirse açıkçası devam edebilecek bir evlilik görmüyorum. Arada bir yaptığı birkaç jest tüm evliliği kurtarmaz

tukenmiş olabilir mi?
bence kırıcı olmaya calısmıyor, adamın içinden gelmiyor herhangi bir sey yapmak. yaptıgı işten nefret ediyor gibi -ki ozellikle bu donemde doktor olmanın ne kadar stresli oldugunu da hepimiz anlayabiliriz. cok zor, çıkış yolu arıyor belli ki. borsa gibi bir alana girerek de biraz kolay ve hızlı para kazanma isteği var, cogunluk bu alanda da eğitimi olması gerekliliğini atlıyor maalesef.
bence davranıslarını depresyondaki birinin çırpınışları olarak görün. hatta siz bir terapiste gidip fikir alın isterseniz.
Benzer şekilde düşünüyorum, çıkarmaya çalışıyorum ama bezen ben de dibe iniyorum Onunla. Doktorluk günümüzde gerçekten çok zor bir meslek. Bizzat ablamdan da biliyorum, o sebepten mesleğini bırakmak istediğinde hep açık çek verdim. Hiç kem küm demeden destekledim. Hatta ikimizde asgari ücretle bir işe girelim aynı maaşı yine almış oluruz bile dedim. Bocalıyorum, düşünüyorum kalakalıyorum öylece. Mücadele edecek gücüm kaldı mı onu da bilemiyorum. Ama terapisti mutlaka değerlendireceğim. Ama tek başıma ama onunla.

Annenizin özel durumu mu var, neden uzun süre sizinle kaldı? Ve kalmaya da devam edecek herhalde. Ayrıca 45 gün memlekette kaldım diyorsunuz. Evli bir insan için bu çok uzun bir ayrılık. Sanırım siz eşinizden biraz uzaklaşmışsınız, o da karşılık vermiş gibi. En iyisi uzman yardımı almak. Allah yardımcınız olsun.
Babamı çok erken kaybettim, 17 senedir Annem tek. Annemin kalça ve dizlerinde epey sorunu var. Uzun soluklu yürüyemiyor. Apartmanın merdivenlerini inip çıkması, bankaya gidip maaşını çekmesi, çarşı pazar işleri vs tek başına yapamıyor. Aynı şehirde değiliz, annem memleketimizde küçük bir ilçede yaşıyor. Yaz döneminde ablalarım ve ben 1 ay kadar yanında kalıyoruz, evin tadilat işleri oluyor, banka işlemleri vs. Eskiden gider 2 hafta kalırdım ama bu yıl biraz uzattım. Dönerken otobüste 2 saat ağladım, neye ağladım o kadar, neydi sebep bir yerden sonra karıştı. Ya eşimle ya da tek başıma mutlaka bir destek alacağım, zira kendimi de iyi hissetmrdiğimi farkediyorum..

Bir doktor olarak, başka bir doktorun branşını mı saçmalık olarak görüyor? Bu ne absürd bir insan. Kocanızın adını söyleyin de kimse yanlışlıkla kendisine görünmeye gitmesin.
Psikiyatriste kabul der ancak aile terapistleri çoğunlukla pdr mezunlarından çıkıyor. O tarz birine gitmek istemez. Ancak psikiyatri uzmanına ya da uzman psikoloğa gidelim dediğimde sıkıntı etmez. Ama gerekli olduğuna inanır mı onu bilemiyorum. Çünkü koyvermiş durumda.

Psikiyatriste kabul der ancak aile terapistleri çoğunlukla pdr mezunlarından çıkıyor. O tarz birine gitmek istemez. Ancak psikiyatri uzmanına ya da uzman psikoloğa gidelim dediğimde sıkıntı etmez. Ama gerekli olduğuna inanır mı onu bilemiyorum. Çünkü koyvermiş durumda
Böyle birinin kabul edeceğini sanmıyorum ama çift terapisi teklif ettiniz mi? Eşinizin genel olarak psikolojik sorunları olabilir. Mesleği sebebiyle ekstra bir bıkkınlık hissediyor olabilir. Bunu da bilerek ya da bilmeyerek geri kalan hayatına yansıtıyordur.
Eğer böyle bir teklifi de geri çevirirse açıkçası devam edebilecek bir evlilik görmüyorum. Arada bir yaptığı birkaç jest tüm evliliği kurtarmaz
Hiç açmadım konusunu. Zaten dediğim gibi 1 yıldır iletişim için çabalamayı bıraktım, biraz kendini toparlamasını bekledim. Ama artık kendimi de kötü hissediyorum. Nasıl ifade edilir bilemedim ama ondan önce bir nehirdim, birlikte deniz olacağız diye çıktığım yolda ne deniz olabildim ne nehir kalabildim. Ya onunla ya onsuz bir terapiste gitmem en güzeli olacak. Eğer bir şeyleri toparlayabilirsek ne mutlu ki hayattan öyle çok beklentisi olan bir kadın değilim. Bu zamana kadar hiç çiçek, takı, kıyafet ya da başka maddi bir şey istemedim. Hep dünya malı dünyanın olsun bana huzur gerek dedim. O huzuru bulabikirsek ne mutlu ama bulamazsak yoluma gitmek dışında çok bir seçenek yok. Ya böylece kabul edeceğim ve bir gün gelip hayatı kaçırdığım için pişman olacağım ya da payıma düşen acıyı çekip yola devam edeceğim.

Psikiyatriste kabul der ancak aile terapistleri çoğunlukla pdr mezunlarından çıkıyor. O tarz birine gitmek istemez. Ancak psikiyatri uzmanına ya da uzman psikoloğa gidelim dediğimde sıkıntı etmez. Ama gerekli olduğuna inanır mı onu bilemiyorum. Çünkü koyvermiş durumda.

bu cok sevindirici. depresyondaki kişiler kendi hallerinden bihaber olabiliyorlar, sizin ona yol göstermenize ihtiyaç var biraz. bir klinik psikologla gorusmesi cok iyi olacaktır. hatta çift terapisi yapan bir uzman bulup birlikte de gidebilirsiniz. kendinizi yıpratmayın, karsılıklı olarak yorulmussunuz ama dusundugumuz gibi eşinizin sorunu depresyonsa terapi ve belki ilaç eşliğinde daha iyiye gidecektir.
hatta bir isim de önereyim, çift ve aile terapisi eğitimi de var diğer eğitimlerinin yanında: psikiyatrist dr. ava şirin tav. uzaktan da gorusebilirsiniz kendisiyle.

bu cok sevindirici. depresyondaki kişiler kendi hallerinden bihaber olabiliyorlar, sizin ona yol göstermenize ihtiyaç var biraz. bir klinik psikologla gorusmesi cok iyi olacaktır. hatta çift terapisi yapan bir uzman bulup birlikte de gidebilirsiniz. kendinizi yıpratmayın, karsılıklı olarak yorulmussunuz ama dusundugumuz gibi eşinizin sorunu depresyonsa terapi ve belki ilaç eşliğinde daha iyiye gidecektir.
hatta bir isim de önereyim, çift ve aile terapisi eğitimi de var diğer eğitimlerinin yanında: psikiyatrist dr. ava şirin tav. uzaktan da gorusebilirsiniz kendisiyle.
Çok teşekkürler. Mutlaka dikkate alacağım.

Nasıl ifade edilir bilemedim ama ondan önce bir nehirdim, birlikte deniz olacağız diye çıktığım yolda ne deniz olabildim ne nehir kalabildim. Ya onunla ya onsuz bir terapiste gitmem en güzeli olacak. Eğer bir şeyleri toparlayabilirsek ne mutlu ki hayattan öyle çok beklentisi olan bir kadın değilim. Bu zamana kadar hiç çiçek, takı, kıyafet ya da başka maddi bir şey istemedim. Hep dünya malı dünyanın olsun bana huzur gerek dedim. O huzuru bulabikirsek ne mutlu ama bulamazsak yoluma gitmek dışında çok bir seçenek yok. Ya böylece kabul edeceğim ve bir gün gelip hayatı kaçırdığım için pişman olacağım ya da payıma düşen acıyı çekip yola devam edeceğim.

Bir yerde okumuştum " Evet çikolata harika lezzetli bir şeydir ama siz onu bir hamburgerin içine koyup yemeye çalışırsanız ikisini de mahvedersiniz. "
Sizin durumunuz da buna benziyor. Eşiniz belki özünde iyi biridir. Ancak ikiniz arasındaki iletişimsizlik en büyük sorun. Ne kadar yaşayacağınızı bilemezsiniz. Önünüzdeki 20 sene daha asker arkadaşı gibi bir evi paylaşmaktan ibaret evliliğinizi devam ettirmek hayatı sadece seyretmek olacak. Bir an önce harekete geçmeniz gerekiyor. Kararınız ne olursa olsun zaten en az 1 senelik bekleme süresi vermişsinix

Bence ortada ciddi bir sorun var.evliligi canlı tutan şey cinselliktir.her nekadar ayıp karşılaşmada öyle .bence. Bu durumu eşinizle konuşun sorunun ne olduğunu

Ay kesin oğlaktır
Tam onu diyecektim 😅 acaba oglak mı ama oglaklar ailelere karsı genelde efendi oluyorlar o olmayabilir. Daha cok aslan oglu aslan gibi bu ne kibir aileyi yoksaymalar falan. Bence konu sahibi eşiniz meslegine güvenip onu bırakmayacagınızı biliyor sımırtılmısta zaten o yuzden ne size ne ailenize pek yüz vermiyor önemsemiyor isterse ablanız babanız komple doktor olsun ama sizin işsiz olmanız belki onun için büyük problemdir. "Bazı" erkekler iyi bir meslege sahipse yanındaki kadında güçlü ve iyi bir kariyer sahibi olsun istiyorlar. Acaba aranızdaki problem siz bilmeseniz de bu mu? Bir bosanmayı gündeme getirin derim bu kadar kendine güvenen ailenizi yoksayan bir adam terk edilme konusunda ne tepki verecek . Bide siz onun ailesine karşı nasılsınız?

Kimse kızmasın ama çoğu doktorun, diğer insanlarla iletişim kurma isteği olduğuna inanmıyorum artık 😅 Çok değişik bir ruh hali ve kafa yapısı var bazılarında. Eşinizin hayatında ihtiyacı olan iletişim miktarı bu kadar olabilir o yüzden.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X