Eşimin iş arkadaşı

Tam acaba ben mi büyütüyorum gayet sıcakkanlı davranıyor eşim diye düşünürken Bi gelişme oldu:
Biz daha önceden iş arkadaşlarıyla birlikteyken (sadece o kadın değil diğer iş arkadaşları da vardı) birgün mangal yapmaya sözleşmiştik bir iki haftasonra
Bugün eşim o iş iptal dedi niye dedim işte o kadının bir işi varmış filan dedi
Bende tamam biz gideriz diğerleriyle o zaman dedim
Biz ikimiz gidelime getirdi olayı çok sinirlendim resmen kadın gelmiyor diye diğer arkadaşlarıyla da görüşmek istemiyor... Zaten diğer iş arkadaşlarıyla da kadını görmek için sosyalleşiyor bence çünkü daha önce de demiştim diğerleri dışarı çağırdığında hep bir bahane uyduruyor
Bende o kadınla daha önce çok sosyalleştik zaten diğer iş arkadaşlarınla vakit geçirmiş oluruz ben öyle yapalım istiyorum dedim
Sonrada dayanamayıp sana daha önce söylemek istemedim aslında ama ben o arkadaşını pek sevemedim dedim
Niye diye sordu
Evlerine gittiğimizdeki tavırlarından biraz bahsettim
Birkaç kere soru sorduğumu ama cevap vermediğini, benimle pek konuşmadığını ve açıkçası onunda beni pek sevmediğini hissettiğimi söyledim
Tutamadım kendimi açıkçası ve tepkisini görmek istedim

İnanır mısınız ne diyeceğini bilemedi, bozuldu baya surat ifadesinden hissettim
Sen yanlış anlamışsındır işte o dalgın bir kızdır zaten hep dalga geçiyoruz bilmem ne..
saçma sapan bir iki iş anısı anlattı örnek vermek adına
Sonra da bana sürekli seni soruyor o nasıl napıyor diye, sen yanlış anlamışsındır filan dedi

Ben hayır dedim biraz ısrarlı konuştum hatalı olduğu noktaların dalgınlıkla ilgili birşey olmadığını ve pek samimi bulmadığımı söyledim

neyse ben yatıcam uykum var deyip yattı
Çıkarımım:
Net bozuldu.. sanki ablasıyla ilgili birşey söylüyorum gibi bozuldu surat ifadesi öyleydi farkettim

Ben birşeyler hissetsem de bir de sizin fikrinizi almak istiyorum ne çıkarmalıyım bu konuşmadan?
Bu kadar da salak olamaz.piknik var diyor.iptal diyor sonra. Niye, çünkü o kadın gelmiyor. Açık açık da diyor yani. Dalga geçiyoruz hikayesi falan yalan bence. Esin o kadınla vakit geçirmekten hoşlanıyor.
Bu kadar sevdiği görüştüğü bir kadınsa emin ol WhatsApp konuşmaları 2 hafta öncesinde değildir. Siliniyordur. WhatsApp web yuklemeni tavsiye ederim. Ama ekran başında beklemen lazım çünkü WhatsApptan silinince sende de siliniyor o anda. Ben eski sevgilimin iş yerinden yılışık bir hatunla yılışık yılışık konuşmalarını an be an izlemiştim. İnkar etti ve asla anlayamadı nerden biliyorum diye. Terk ettim tabi.

Aslında tam konusu açılmış, neden eşinize o kadın olmayınca planlar iptal oluyor, neden senin sosyalliğin o kadından ibaret diye sormadınız?
Kadın daha önce de çağrıldığı halde gelmemiş, yine işi çıkmış, eşiniz gibi biraraya gelmek için can atmıyor. Kendisine olan ilginin farkında ve bundan keyif alıyor olabilir ama yanık olan eşiniz bence. Ortaya çıkaracak bir seyin olduğunu düşünmüyorum o yüzden.

Tam sırası gelmişken neden üstüne gitmediniz cidden anlamıyorum. Eşiniz fazla üstleyince iyice afallayacak ve bir şeyler söyleyecekmiş gibi duruyor. Ama ilkini geçiştirmiş, kafasında bir şeyler kurar şimdi. Beklemenin bir faydası olacağını sanmıyorum.
Ya da kadın adamın karısıyla aynı ortamda olmak istemiyor artık. Zoruna gidiyor,kapris ve trip yapıyor.

Eşiniz artık her halükarda size iyi davranacaktır o şüphesiz. Ama daha önce de denildiğii gibi kesinlikle hata yapacaktır bi süre sonra. Okadar komplike düşünemiyorlar neyse ki. Ama yakın gelecekte eğer bişi varsa karşı taraftan atak ve bi kriz gelecektir. Sizin yerinizde olsam onu beklerdim ona ortam hazırlardım.
Ama bu konularda benim forumlarda gördüğüm insanlar çoğu zaman öğrenmeye hazır olmuyolar bu nedenle yapılabilecek şeyler yapılamaz geliyor. Öğrenmek istemiyorsanız zaten bu konuyu kapatmak en mantıklısı.

Eveet
Beklenen konuşmayı yaptım hanımlar. Biliyorum sizde benimle birlikte gerildiniz, derdimi sizde dert ettiniz ve bir yerde bana destek de oldu bu yazışmalar yalnız hissettirmediniz teşekkür ederim
Kimisi iyiki konuştun diyecek belki kimisi de hata yaptın diyecek ama en son içimden ne gelirse onu yapacağımı söylemiştim öyle de yaptım
Eşime haftasonu piknik yapmak istediğimi söyledim olur gideriz dedi, iş yerindeki arkadaşlarını da çağır ama dedim ikimiz gitmeyelim mi dedi hayır onları da çağır dedim (iş yerindeki arkadaş grubu var bir nevi ve içlerindeki tek kadın buydu o gruptaki) onun dışında amirleri filan var kadın ama yaşlı tabi sosyalleşmiyorlar onlarla bu detayı da vermiş olayım
Tamam ben söylerim müsaitlerse dedi
Bu laf üzerine belki de patlayacak yer arıyordum bilmiyorum daha fazla tutmak istemeyip o kadının işi varsa bile diğerlerini çağır dedim göbek bağın onunla bağlı değil heralde dedim
Önce tamam dedi sonra ne alaka anlamadım dedi
Bende bence gayet anladın dedim
Açık konuşur musun dedi
Bende anlamak istemiyorsun belki de ama olur daha da açık konuşurum dedim (tabi bu konuşmalar gayet sakince oldu bende tavrıma dikkat ettim)
Ben gayet medeni bir insanım ve bu konuşmayı yapıp yapmamayı daha önceden de çok düşünüp yapmamıştım ama artık son derece rahatsız olmaya başladım, sen nedense bu kadının işi varsa diğer arkadaşlarını ya çağırmıyorsun, ya da planı iptal ediyorsun
Diğer arkadaşlarını sevmesen bir tek bununla anlaşsan anlardım ama biricik karına da anlatırdın bir sorun olsa heralde dedim
Hayır hepsini seviyorum dedi
O zaman neden diğerleri bir yere davet ettikleri zaman bahaneler uyduruyorsun ama bu kadın varsa o planda veya bu kadın bir yere çağırınca niye oldurmaya çalışıyorsun dedim
Neden planlarımıza eklemek istediğin kişi o oluyor dedim
Günahımı alıyorsun iyice şaşırtıyorsun beni dedi ben sen sıkılma bu şehre yeni geldin pek arkadaşın yok arkadaşlık kurabileceğin kişi kadın olduğu için o gibi geldi bana, bu yüzden sizi denk getirmeye çalıştım dedi.
Bende öncelikle benim arkadaşlarımı sen seçemezsin cinsiyetçi bir yaklaşımda da bulunamazsın ama dediğin gibi olduğunu düşünmüyorum dedim
Biz daha 2 aydır evliyiz ve senin sabah akşam beni düşünmen gerekmiyor mu
Benim en yakın arkadaşımın sen olması gerekmiyor mu neden başbaşa bir plan düşününce de aynı şeyi yapıyorsun o zaman dedim
İyice paranoyaklaştın sen inanılmaz kıskançsın dedi ve yatak odasına gitti
Arkasından gidip madem bu kadın yüzünden trip atıyorsun o zaman söylüyorum
Bir daha bu kadının adını duymayacağım ve hiçbir yere davet etmeyeceksin onu diye bağırdım
Şaşırdı sonra hemen yumuşatmaya çalıştı beni
Tamam hayatım olur dedi
Sonra ben ya da vazgeçtim ya dedim
Bu kadınla birkaç kere daha kahve içicez ben gözlemlemek istiyorum onu dedim
O da, benim gözüm senden başkasını görmüyor varım yoğum sensin nasıl böyle şeyler düşünebiliyorsun seni ne kadar sevdiğimi bilmiyor musun dedi
Bende madem öyle o zaman niye mesafeni ayarlamıyorsun
Belki kadın da kendi kendine senin bu yakınlığından egosunu şişiriyor belki seni kadın ortamlarında meze olarak anlatıyor belki yeni evli adamı tav ettim kendine diye yorumluyor neden gülüp eğleniyorsun bir yerlere çağırıyorsun imajımızı neden düşünmüyorsun onun eşi bana karşı ne kadar mesafeliyse sende onu örnek al, sende o kadına karşı o kadar mesafeli ol dedim ağır olmayı bil, erkek arkadaşlarınla kur bu samimiyetini dedim
Ben düşüncesiz bir insan değilim nasıl konuştuğumu biliyorum dedi
Bende hal ve hareketlerinden belli aynen dedim
Sonra da o kadına gelince de, benim kocamı bana karşı savunamaz kendi evinde, benim kocamla kakara kikiri gülemez, hayır madem iyi arkadaşsınız o zaman bana niye duvar dedim
Sen herşeyi yanlış anlıyorsun gibisinden birkaç cümle kurdu

Son olarak da bundan sonra canım nasıl isterse öyle yapıcam bu kadınla da keyfim isterse görüşürüm istemezse görüşmem ama sen mesafeni kurmayı öğreneceksin bu konulardan da herhangi bir şekilde haberi olursa veya anormal birşey farkedersem aldattın olarak yorumlayıp seni bırakırım dedim
Senden başka hiçbir şeyi bugüne kadar gözüm görmedi görmezde, tüm bu buluşmaları filan ne yaptıysam sen sıkılma alış arkadaş edin diye yaptım filan dedi, samimi duruyordu bunları söylerken ama temkinli olmakta fayda var biliyorum
Bu akşam yemeği dışarıda yiyecektik gel hadi çıkalım yemeğimizi yiyelim böyle yapma filan dedi
yanlış anlamışsın ama benim için önemli olan biziz sen rahatsız oluyorsan bundan sonra görüşmeyiz olur biter dedi
Yemeğe çıktık yedik, geldik. Mevzular böyle yani
Nasıl hissettiğimi soracak olursanız da çok rahatladım huzurlu bi uyku çekebilirim bu akşam içimde tutması çok zordu dayanamadım artık
Bundan sonrasını da zaman gösterecek
Yurruuu beeeeee aslanim 😀 artik kim tutar seni. Helal olsun valla

Eveet
Beklenen konuşmayı yaptım hanımlar. Biliyorum sizde benimle birlikte gerildiniz, derdimi sizde dert ettiniz ve bir yerde bana destek de oldu bu yazışmalar yalnız hissettirmediniz teşekkür ederim
Kimisi iyiki konuştun diyecek belki kimisi de hata yaptın diyecek ama en son içimden ne gelirse onu yapacağımı söylemiştim öyle de yaptım
Eşime haftasonu piknik yapmak istediğimi söyledim olur gideriz dedi, iş yerindeki arkadaşlarını da çağır ama dedim ikimiz gitmeyelim mi dedi hayır onları da çağır dedim (iş yerindeki arkadaş grubu var bir nevi ve içlerindeki tek kadın buydu o gruptaki) onun dışında amirleri filan var kadın ama yaşlı tabi sosyalleşmiyorlar onlarla bu detayı da vermiş olayım
Bu laf üzerine belki de patlayacak yer arıyordum bilmiyorum daha fazla tutmak istemeyip o kadının işi varsa bile diğerlerini çağır dedim göbek bağın onunla bağlı değil heralde dedim
Açık konuşur musun dedi
Bende anlamak istemiyorsun belki de ama olur daha da açık konuşurum dedim (tabi bu konuşmalar gayet sakince oldu bende tavrıma dikkat ettim)
Ben gayet medeni bir insanım ve bu konuşmayı yapıp yapmamayı daha önceden de çok düşünüp yapmamıştım ama artık son derece rahatsız olmaya başladım, sen nedense bu kadının işi varsa diğer arkadaşlarını ya çağırmıyorsun, ya da planı iptal ediyorsun
Diğer arkadaşlarını sevmesen bir tek bununla anlaşsan anlardım ama biricik karına da anlatırdın bir sorun olsa heralde dedim
O zaman neden diğerleri bir yere davet ettikleri zaman bahaneler uyduruyorsun ama bu kadın varsa o planda veya bu kadın bir yere çağırınca niye oldurmaya çalışıyorsun dedim
Günahımı alıyorsun iyice şaşırtıyorsun beni dedi ben sen sıkılma bu şehre yeni geldin pek arkadaşın yok arkadaşlık kurabileceğin kişi kadın olduğu için o gibi geldi bana, bu yüzden sizi denk getirmeye çalıştım dedi.
Bende öncelikle benim arkadaşlarımı sen seçemezsin cinsiyetçi bir yaklaşımda da bulunamazsın ama dediğin gibi olduğunu düşünmüyorum dedim
Benim en yakın arkadaşımın sen olması gerekmiyor mu neden başbaşa bir plan düşününce de aynı şeyi yapıyorsun o zaman dedim
Bir daha bu kadının adını duymayacağım ve hiçbir yere davet etmeyeceksin onu diye bağırdım
Tamam hayatım olur dedi
O da, benim gözüm senden başkasını görmüyor varım yoğum sensin nasıl böyle şeyler düşünebiliyorsun seni ne kadar sevdiğimi bilmiyor musun dedi
Belki kadın da kendi kendine senin bu yakınlığından egosunu şişiriyor belki seni kadın ortamlarında meze olarak anlatıyor belki yeni evli adamı tav ettim kendine diye yorumluyor neden gülüp eğleniyorsun bir yerlere çağırıyorsun imajımızı neden düşünmüyorsun onun eşi bana karşı ne kadar mesafeliyse sende onu örnek al, sende o kadına karşı o kadar mesafeli ol dedim ağır olmayı bil, erkek arkadaşlarınla kur bu samimiyetini dedim
Sonra da o kadına gelince de, benim kocamı bana karşı savunamaz kendi evinde, benim kocamla kakara kikiri gülemez, hayır madem iyi arkadaşsınız o zaman bana niye duvar dedim

Son olarak da bundan sonra canım nasıl isterse öyle yapıcam bu kadınla da keyfim isterse görüşürüm istemezse görüşmem ama sen mesafeni kurmayı öğreneceksin bu konulardan da herhangi bir şekilde haberi olursa veya anormal birşey farkedersem aldattın olarak yorumlayıp seni bırakırım dedim
Senden başka hiçbir şeyi bugüne kadar gözüm görmedi görmezde, tüm bu buluşmaları filan ne yaptıysam sen sıkılma alış arkadaş edin diye yaptım filan dedi, samimi duruyordu bunları söylerken ama temkinli olmakta fayda var biliyorum
Bu akşam yemeği dışarıda yiyecektik gel hadi çıkalım yemeğimizi yiyelim böyle yapma filan dedi
yanlış anlamışsın ama benim için önemli olan biziz sen rahatsız oluyorsan bundan sonra görüşmeyiz olur biter dedi
Nasıl hissettiğimi soracak olursanız da çok rahatladım huzurlu bi uyku çekebilirim bu akşam içimde tutması çok zordu dayanamadım artık
Kocan suçsuz demekki Ve sana böyle şeyler söylemesini takdir ettim afferim adama

Konu sahibi arkadaşım bir şey demeyi unutmuşum size. Eğer sizle birilerini arkadaş edindirmek istiyorsa eşiniz, iş yerindeki erkeklerin eşi ile arkadaş edindirsin. Tabi bunun olması için de o kişilerle ailecek sosyalleşme gerekli. Ben eşinizin o dediği kısma geldiğimde "orada çalışan kişilerin eşleri ile sosyalleştirmeye çalışsın madem, niye bu kadın, üstelik de kadının sizle muhattap olmadığını gördüğü halde niye bu kadın." diye geçirdim içimden ama yazarken bunu unutmuşum. O kadının sizle çok muhatap olmadığını siz söylemeseniz de gözü gördüğü için kendisi de biliyordur. Bence eşiniz iş arkadaşları ile vakit geçirmekten hoşlanmıyor, bu kadınla vakit geçirmekten hoşlanıyor sadece aralarında. Sizi bahane etmiş burada.

Aslında böylesine her akşam bebeği bırakıp siz başka bir erkek arkadaşınızla başbaşa bulusacaksiniz o olacak. Veya erkek arkadaşlarınızı her gün eve öğlen yemeğine çağırın eşiniz yokken

Yaaa ben de benzer bir konu dün açtım. Şimdi bunu görünce içim bir fena oldu. Hele hele yorumları görünce ufkum açıldı resmen. Bu forumda çok akıllı kadınlar var, iyi ki varlar.

Daha 2 aylık evlisiniz, bazı üyelerin dediği gibi kamufle olmak için evli olması korkunç bir ihtimal ama bazı insanlar çok korkunç şeyler yapabiliyorlar. Bu samimiyet siz evlenmeden önce de vardı. E siz de uzaktaymışsınız... Bence sevgililik ve nişanlılık sürecinde yaşadıklarınızı da bu gözle tekrar bir düşünün.

Aslında böylesine her akşam bebeği bırakıp siz başka bir erkek arkadaşınızla başbaşa bulusacaksiniz o olacak. Veya erkek arkadaşlarınızı her gün eve öğlen yemeğine çağırın eşiniz yokken
Bu yorum benim konumaydı sanırım 😁 biri de benim konuma whatsappla ilgili bir şey yazdı. Konular karıştı 😅

• Beğen
Reactions: Gif
Eveet
Açık konuşur musun dedi
Tamam hayatım olur dedi

Ohhhhgghh ben de rahatladım vallahii kocanız cok iyimser ya adam gercektende siz sıkılmayın diye samimiyet kurmustur benim esimde yabancı bir swgirde sırf ben sıkılmyım diye arkadaslarıyla tanıstırırdı kendi gruplarındaki kızları bana dogumda olsun veya rahstsızsam falan yardımcı olmaları için yönlendirirdş sagolsun kızlar içlerinden geliyorsa gelir dururlardı yanmda esim yoksa bile. Cunku onlardan baska ortamım yoktu cogusu gitti ben de tabi parklarda cocugu oynatırken tanısa kaynasa ortam yapmıs oldum. Cogu ortamıda o giden esimn arkadaslaarı sagladı arkadaslarıyla tanıstıra tanıstıra. Esinizde cidden bu mana da gorusmustur hami olur ya bizim gız, bizim oglan.. kendi evinden müş gibi. Oyle de hissettmştir yani masum gekdi . Son güzel bitmiş neyseki

X