Eşimin işten ayrılmaları

Devletin hibe destek programları var. MMO da izlediğim seminerde buna benzer bir durum vardı. Sanal gerçeklik- artırılmış gerçeklik yazılımları yapan bir grup genç proje geliştirip devletten hibe almış, kendi firmalarını kurmuşlardı.
Eşiniz de ulusal hibe ve destek teşvik programlarına bakabilir.
Devlet kimseye havadan hibe vermiyor. Gerçekten getirisi olacak ar-ge projesi olmalı. Sanal gerceklik uygulamasına verir tabiki cunku kullanılan teknikte ciddi bir know how var.
Ancak kimse kimseye basit yazılım programları için hibe vermez.
Ben proje yöneticisiyim tubitak'a bile başvururken çok sağlam bir şekilde gelistirmeler yapacağımıza dair taaahhut verdigimiz icin tesvik alabiliyoruz. Yoksa red yiyoruz. Yapay zeka,ıot gibi yeni teknolojileri kullanman gerekiyor.
Maalesef kolay değil o işler.

Hayır hic bir yerden destek almıyoruz. Ustelik bildigim kadariyla birikmis paramizda kalmadi. 6500 tl zaten ev ve araba borcumuz var. Kira 2750 kredi kartı masraflarımızı soylemiyorum bile :)))
6000 tllik odeme bende kira falan ondaydı ben halledicem oduycem bu 3 ay sen evi odemeye devam et yeter diyor bana.
Kafayı yemek uzereyim.
Hayıe simdi ise girsede kendini gelistirsede hemen hemen aynı paraya gircek buyuk fark olmayacak arada. Acigi kapatacak bir oran olsa neyse.
bari evde oturduğuna değiyor mu?
ev iş çocuk bakımı vs yapıyor mu?
çocuğunuza kim bakıyor bu durumda

hadi evi vs siz ödüyorsunuz da tapu sizin üzerinize inşallah
harcatmayın kendinizi? çalışmaya g..tü yok maalesef sizinkinin

en zoruma giden de çocuğu bırak işe dön baskısı

Kendi kafasina gore is birakip bana dogum sonrasi ise don baskisi yapan adami net bosardim.

Mevzu ne para, ne is/issizlik. Dusunce yapisi leş gibi. Benim eski esim de canı sıkılınca işten çıkardı. Ben de imkani varken sevmedigi iste ömür gecirmesini istemezdim ve yorum yapmazdim. Yalniz bu imkan dogum sonrasi kosa kosa ise dönen ben degildim.

Hayır hic bir yerden destek almıyoruz. Ustelik bildigim kadariyla birikmis paramizda kalmadi. 6500 tl zaten ev ve araba borcumuz var. Kira 2750 kredi kartı masraflarımızı soylemiyorum bile :)))
6000 tllik odeme bende kira falan ondaydı ben halledicem oduycem bu 3 ay sen evi odemeye devam et yeter diyor bana.
Kafayı yemek uzereyim.
Hayıe simdi ise girsede kendini gelistirsede hemen hemen aynı paraya gircek buyuk fark olmayacak arada. Acigi kapatacak bir oran olsa neyse.
E sen nerden odeyecekmissin sen de kendimi gelistiriyim dersen? Kaldi ki dogum icin ucretsiz izin kullanmissin zaten eline para gecmemis bi sure. Yayilmanin adini kendini gelistirmek koymus. Bu adamin degil cocugu elindeki poşeti bile taşınmaz. Sinir hastası eder bu seni. Ciddiye almiyor seni farkında misin. Rest cekmen lazim kapiyi gostermen lazim.

E sen nerden odeyecekmissin sen de kendimi gelistiriyim dersen? Kaldi ki dogum icin ucretsiz izin kullanmissin zaten eline para gecmemis bi sure. Yayilmanin adini kendini gelistirmek koymus. Bu adamin degil cocugu elindeki poşeti bile taşınmaz. Sinir hastası eder bu seni. Ciddiye almiyor seni farkında misin. Rest cekmen lazim kapiyi gostermen lazim.

adam baya baya bedavadan yaşamanın yolunu bulmuş resmen.

Kendi firmasını da kurmak istiyor. Projesi var. Ama çok dikkat daginikligi var. Bir seye odaklanip isin sonunu getiremiyor.
Sirketimi acmam icin 2 yil calismamasi gerekiyormus peojesini yapmasi icin :))) eee ona para lazim :)
Madem oyle kosgebe basvursun. Seni mi finansor yapacak onun icin de? Boyle bi tipin kendi işini yapmayi kivirtabilecegini hic sanmiorum.

Annem bakiyor. Bakıcı parasıda vermedigi icin sansli kendisi :)

Anam ne guzel dunya.
Esim calissin, anasi bebeğe baksin. Ben evde kendimi gelistiriyim, yiyip icip s....

Kadin halimizle bu rahat kafayi yasayamadik. Istemem de allah korusun ya tam asalak. Hani suan calismiyorum ama evde sorumluluklarim var cocuklarimiza bakiyorum bi iki ise yariyorum en azindan.

bari evde oturduğuna değiyor mu?
ev iş çocuk bakımı vs yapıyor mu?
çocuğunuza kim bakıyor bu durumda

hadi evi vs siz ödüyorsunuz da tapu sizin üzerinize inşallah
harcatmayın kendinizi? çalışmaya g..tü yok maalesef sizinkinin

en zoruma giden de çocuğu bırak işe dön baskısı
Hayır tabii ki de. Evdeyken de ben çok ısrarcı olmazsam hiç bir işe elini sürmez. Çocuğa annem bakıyor zaten.
Hele cocugumuz yeni doğduğunda kendisi yine depresyona girdi. Normalde geceleri hic uyumayan adam ben dogum yaparken sabaha kadar uyudu elimi bile tutmadı. Sonrasinda 3 gün uyudu. Arada kalkıp annemlere kızdı sessiz olun cocuk uyuyoe diye :))
Pandemide yalnız kaldım yine kendimi gelistiriyorum bahanesiyle odasından cikmadi. İssiz issiz. Ben cocukla bir basima uykusuz gece gunduz gaziydi bilmemne hep tek basima ugrastim.
Sonra zaten 4 aylikken ise basladim. Bir sure sirketle anlasip evden calistim. Ama sonrasinda ise donmek zorunda kaldim. Ev,is, cocuk, esimin davranislari cok yiprandim. Tukenmislik sendromu oldu.
Bosanmak istedim onu da kabul etmiyor. Cocugundan ayrilamazmis haspam.
Sanki cocukla ilgilendigi var. Arada iste babacim babacim der iki sever kendi isine bakar sonra.

Hayır tabii ki de. Evdeyken de ben çok ısrarcı olmazsam hiç bir işe elini sürmez. Çocuğa annem bakıyor zaten.
Hele cocugumuz yeni doğduğunda kendisi yine depresyona girdi. Normalde geceleri hic uyumayan adam ben dogum yaparken sabaha kadar uyudu elimi bile tutmadı. Sonrasinda 3 gün uyudu. Arada kalkıp annemlere kızdı sessiz olun cocuk uyuyoe diye :))
Pandemide yalnız kaldım yine kendimi gelistiriyorum bahanesiyle odasından cikmadi. İssiz issiz. Ben cocukla bir basima uykusuz gece gunduz gaziydi bilmemne hep tek basima ugrastim.
Sonra zaten 4 aylikken ise basladim. Bir sure sirketle anlasip evden calistim. Ama sonrasinda ise donmek zorunda kaldim. Ev,is, cocuk, esimin davranislari cok yiprandim. Tukenmislik sendromu oldu.
Sanki cocukla ilgilendigi var. Arada iste babacim babacim der iki sever kendi isine bakar sonra.
Boşanmak için eşinizden izin istemenize gerek yok. İstiyorsanız gidin açın davayı. Zaten adam gibi ne babalığı varmış ne kocalığı. Niye ömür boyu çocuğa babacim diyecek diye kendinizi yıpratıyorsunuz ki ? Ayrilsaniz yine baba olarak kalacak sadece sizin kocanız olmayacak.

İlk ciktiginda yuklu bir miktar tazminat almisti onunla gecindik. Borclari ben odedim. Ev ihtiyaclarini ordan odedik. Ama simdi oyle bir imkanimiz yok. Borclari ben odeyecehim ama masraflari ne yapcak bilmiyorum. Sen dusunme karisma falan diyor.
Gizli isler mi çeviriyor
Nasıl halledecekmis
Ciddi bir uyarı çekin.

bu resmen kullanmak farkında mısınız?
böyle de demek istemiyorum ama resmen paranız çalışkanlığınız için evlenmiş sizle
anneniz de çok kızıyordur eminim
ailesi nerelerde bu arada hiç mi görmüyorlar çocuklarını?

bu arada ev tapusu sizin üzerinize mi?

Kendi kafasina gore is birakip bana dogum sonrasi ise don baskisi yapan adami net bosardim.

Mevzu ne para, ne is/issizlik. Dusunce yapisi leş gibi. Benim eski esim de canı sıkılınca işten çıkardı. Ben de imkani varken sevmedigi iste ömür gecirmesini istemezdim ve yorum yapmazdim. Yalniz bu imkan dogum sonrasi kosa kosa ise dönen ben degildim.
Cok defa boşanmak istedim. Ama boşanmıyor. Anlasamıyoruz bir turlu bosanma konusunda.
Kesinlikle konu maddiyat degil. İse basvurur is bulamaz anlarim idare ederim. Ama yok bu adam bencil, tembel.
Beni tuketiyor ruh haliyle surekli. Uyumsuz,asosyal bir insan.
Ben neden ise dondum o zaman calisma cocuga bak diyebilirdin bana dedim. O zaman niye ailene yakina tasindik. Annen bakacak diye biz buraya tasindik dedi. Tamam o zaman geri karsiya tasinalim ben bakayim cocuga diyorum yok o zaman bir sekilde kavga cikartiyor konuyu degistiriyor.
Kendisi isten cikmadan once mesela ben is degisikligi yapmak istiyorum burdan cok sikildim dedim. Bana verdigi cevap once bir saglama al kendini eksikliklerini gelistir oyle basvur. Ya gittigin yerde yapamazsan ya oyle olursa boyle olursa.
Ama kendisi pat diye istifa edip evde kendini gelistirebiliyor.
Her konuda boyle ikili oynuyor.

Ya kusura bakma da ne çekiyorsun bunu sen. Zaten herseyi bi basina goguslemissin. Adamin iyi yönleri nedir? Cok mu ilah gibi yakisikli iyi sevisiyor falan kopamadigin ne var? Yolla şunu evden. Bosanmayi kabul etmesini beklemen gerekmiyor ki. Adam bi tek sperm verdi diye adi baba olmus cildircam. Sizi zerre düşünmeyen adama nasıl eş denir.

Cok defa boşanmak istedim. Ama boşanmıyor. Anlasamıyoruz bir turlu bosanma konusunda.
Kesinlikle konu maddiyat degil. İse basvurur is bulamaz anlarim idare ederim. Ama yok bu adam bencil, tembel.
Ben neden ise dondum o zaman calisma cocuga bak diyebilirdin bana dedim. O zaman niye ailene yakina tasindik. Annen bakacak diye biz buraya tasindik dedi. Tamam o zaman geri karsiya tasinalim ben bakayim cocuga diyorum yok o zaman bir sekilde kavga cikartiyor konuyu degistiriyor.
Kendisi isten cikmadan once mesela ben is degisikligi yapmak istiyorum burdan cok sikildim dedim. Bana verdigi cevap once bir saglama al kendini eksikliklerini gelistir oyle basvur. Ya gittigin yerde yapamazsan ya oyle olursa boyle olursa.

ay resmen pisliğin teki yaa
tahammül edemiyorum böyle insanlara
yine hep bizim suçumuz
bunların bu hallerini görüyoruz, olsun ben idare ederim diyoruz, çocuğuma ben bakarım diyoruz sonra bu işe yaramaz adamları baba yapıyoruz bir de.
Gözümüzde nasıl da büyütüyoruz aklım almıyor.
size bir şey diyemiyorum aynı akıl tutulmasını ben de yaşadım ilişkilerimde bolca.
tek şansım onların beni evlenmeye layık görmemeleri oldu.
Hayır isteseler bir de evlenecektim, o nedenle sizi eleştiremiyorum ama bir şekilde toplum baskısı, tanıdıklarımızın "aaa sen evlenemedin mi" kınamaları bunları gelip de baba yaptırtıyor bize.

bu resmen kullanmak farkında mısınız?
böyle de demek istemiyorum ama resmen paranız çalışkanlığınız için evlenmiş sizle
anneniz de çok kızıyordur eminim
ailesi nerelerde bu arada hiç mi görmüyorlar çocuklarını?

bu arada ev tapusu sizin üzerinize mi?
Öyle zaten. Ben cocuk olmadan arada diyordum ki ev hanimi olayim ben ya. O da ev hanimi olup napacaksin milletle dedikodumu yapacaksin bos bos diyordu.
Aileme cok yansitamiyorum bu durumlari maalesef. Bir kere yansittim bir konu yuzunden artik cok dolmustum annem gidip esimle konustu. Esimle kavga ettik sonra neden ailene soyluyorsun diye. Yani ailem bosansam uzulmezler.
Ailesi baska bir sehirde yasiyor. Onlar kendi hallerindeler zaten. Ailesi de rahat oldugu icin. Hic bir konuda faydalari olmadi bize. Evlenirken bile dogru duzgun para vermediler. Onda bile ben kendi biriktirdiklerimde esimin alacagi seyleri aldim. Aileme mahcup dusmemek adina.

Ev tapumuz henuz yok. Esim faize cok karsi oldugu icin eminevime girdik. Aylardir taksit oduyorum henuz bir sey cikmadi :) ev aldigimiz zaman tapuyu kendi ustume yapacagim.

Bosanmak icin anlasmaniz sart degil. Ayirin evi, acin davayi. Zaten tüm yük sizde bir de neden bu adami besleyeceksiniz ki?
Gerekirse dava 3 5 yil daha sürsün bir yerde biter elbette

Gözüm segirmeye basladi. Sen kendinde degilsin bence sarsilman lazim. Adam yarim akliyla tavsiye veriyo bi de. Gerci ondan akillisi yok vala dayamis sirtini fedakar caliskan kadina istediği gibi ahkam kesio.

Öyle zaten. Ben cocuk olmadan arada diyordum ki ev hanimi olayim ben ya. O da ev hanimi olup napacaksin milletle dedikodumu yapacaksin bos bos diyordu.
Aileme cok yansitamiyorum bu durumlari maalesef. Bir kere yansittim bir konu yuzunden artik cok dolmustum annem gidip esimle konustu. Esimle kavga ettik sonra neden ailene soyluyorsun diye. Yani ailem bosansam uzulmezler.
Ailesi baska bir sehirde yasiyor. Onlar kendi hallerindeler zaten. Ailesi de rahat oldugu icin. Hic bir konuda faydalari olmadi bize. Evlenirken bile dogru duzgun para vermediler. Onda bile ben kendi biriktirdiklerimde esimin alacagi seyleri aldim. Aileme mahcup dusmemek adina.

Ev tapumuz henuz yok. Esim faize cok karsi oldugu icin eminevime girdik. Aylardir taksit oduyorum henuz bir sey cikmadi :) ev aldigimiz zaman tapuyu kendi ustume yapacagim.
Ya bu seni her konuda dibe cekiyor farkında misin? Ne demek faize karsi olmak. Yobaz falan mi bi de :KK70: kendini gelistirmio muydu bu ya en son?..

X