Eşimin işten ayrılmaları

Kesinlikle tapuyu üzerinize alın da
boşanırsanız oda zor görünüyor
emin evimdeki yatırım kimin üzerine
ay pek maddiyatçı göründüm bende :)

aileyi tabi karıştırmanızı istemez biliyor hatasını
cins
Esimin uzerine. Acikcasi bosanirsak belki ordaki uyeligi iptal edip parayi geri alirim. Bilmiyorum nasil bir surec olur.

Emine evim batmadı mı yahu! Daha geçen sosyal medyada paramızı geri verin diye tag açmışlardı orası için..
Yok ya ara ara aybi grup haber cikartiyor. Acikcasi cevremizde bir kac kisi ordan ev aldi. Bizde gaza girip sisteme girdik. Ancak 6 aydir cikmadi. Yakin arkadasima ilk ayda cikti. Bu hayatta sansli olmak lazim.

İlk ciktiginda yuklu bir miktar tazminat almisti onunla gecindik. Borclari ben odedim. Ev ihtiyaclarini ordan odedik. Ama simdi oyle bir imkanimiz yok. Borclari ben odeyecehim ama masraflari ne yapcak bilmiyorum. Sen dusunme karisma falan diyor.
Evde 2 3 saat çalışsa ayda 5000 rahatlıkla kazanır yazılımcı. Siz de dert göremedim ben valla.

Ya madem bu sektordesiniz bir gizli program yukleyip bilgisayarda ne yaptiğini inceleyemez misiniz? Gercekten kendini mi gelistiriyor diye? Gerci o da anlayabilir bunu da...

Bir iki ay alabiliyorsanız ücretsiz izin alın ve kendimi geliştireceğim işten ayrıldım deyin..
Onun işyeri hakkında size sunduğu aynı şikayetleri sizde ona sunun ve yapamıyorum bıraktım deyin..
Bakalım tavrı ne olacak..
Bazen erkeklerin çok rahat olmasının sebebi eşlerinin maddi manevi her şeyi sırtlanmasından kaynaklanıyor..
Onun bu rahatlığı sizin maddi manevi sorumluluk sahibi olmanızdan ileri geliyor..
Sorumluluklarınızdan biraz feragat edin ya da benim gibi bunu fiilen yapamıyorsanız etmiş gibi görünün..

O zaman çok afedersiniz eşşek gibi girecek bir işe ve çalışacak..
Tecrübe ile sabit...

Esim de ben de yazilimciyiz.

Ben alanimda lisans mezunuyum.
Esim alayli.
Esim ilk ise girdiginde asgari ucretin altina calisti 2 3 ay, sonrasinda da asgari ucretin bir tik fazlasina.

O iste kendini cok geliştirdi, 2 yil sonra baska sirkette aldigi maasin 2 katina basladi, yine aldigi sorumluluga gore cok degil ama daha iyi. Orada da kendini iyi gelistirdi, simdi yurtdisinda yuksek nitelikli göçmen olarak calisiyor, maasi da benden yüksek.

Esiniz kendini gelistirecekse bu alanda gidip küçük sirketlerde düşük ücrete calismali. Gercekten de faydasini gorur.

Ama kusura bakmasin, evden sunu calistim ogrendim, bunu calistim ogrendim ancak ilk yıllarında olur. Ilerleyen yillarda insana gerçek ortamda ne yaptin, sahada ne işin var diye sorarlar. Kimse sirf x kursunu online bitirdi diye birini yüksek ucretle ise almaz bizim sektörde.

Eşiniz bence cok uyumsuz biri. Sahsen surekli ofleyip pufleyen bir takim arkadasim olsa bu kisi de yazilim gurusu olsa, gene de rahatsiz olurum. Esinizin isten cikmalarinin sebebi muhtemelen bu uyumsuzluğu. Yoksa hepimiz bilmedigimiz yerde öğreniyoruz yani, öğrenmenin sonu yok ki.

Eşiniz sorumsuz ve kafasız

Ben de developerım, bütün iş arkadaşlarım iyi kötü kendini geliştirmek için farklı yollar arıyor

Freelance yapanlar var, open source katılanlar var, ben de dahil bunların hepsini pazar günü yapıyoruz. Haftaiçi birer saat fazla çalışan da var.

Kimse yerinde saymıyor ama herkes evine maaş çeki getiriyor. Sizin maaş var diye adam yayılmış, sorumsuz. Ayrıca CVsinde 1 yıllık 2 yıllık boşluk olması da gayet kötü, böyle kariyer adımı olmaz

Atın evden gitsin adam olmayı öğrenmeden de gelmesin bu kadar.

Merhabalae,
5 yıldır evliyim ve eşim evlendiğimizden beri iş konusunda çok stresli. Sürekli çalıştığı iş yerlerinden şikayetci oluyor ve yogun oldugunu kendini surekli gelistirmesi gerektigini soyleyerek odasından cogu zaman dışarı cıkmıyor.
Evlendigimiz ilk 3 yil bir firmada calisiyordu her gun eve soylenerek mutsuz geliyordu ben sueekli memnun degilsen is degisikligi yap diyordum o da farklı bir yerde nasıl yaparım kendimi gelistirmem lazım isten cikip diyip isten ayrilmiyordu. Bu arada tabi hafta sonlari, hafta ici aksamlari hep bilgisayar basinda kendini gelistiriyor güya.
Neyse pandemi doneminde calistigi firma isten cikartti esimi. Ben yeni dogum yapmistim izne ayrilmistim. Bu surede de esim hep psikolojik baski yapiyordu uzerimde dogum sonrasi ise donmem gerektigiyle ilgili. Yani calısmama gibi bir lüksüm yoktu, öyle bir imkan sağlamıyordu eşim bana.
Neyse sonra kendisi çok rahat is bulabilecekken hic bir sekilde 4 ay boyunca is basvurusu yapmadı. Kendini gelistirdigini soyledi. 5. Ayda basvuru yapti ve bir kac firmayla goruserek bir firmada ise girdi. 1 yil oldu burda da ayni sekilde soylene soylene calisti. Simdi yine sirketi sevmedigi icin istifa etti ve 2 ay evde kendimi gelistiricem sonrasinda tekrar is basvurusu yapicam diyor. Eksikliklerim var, daha iyi bir maasla bir ise girmem gerekiyor diyor.
Bu arada bende aynı sektorde calısıyorum ve onun isinde iyi oldugunu ve iyi bir maasla ise girebilecegini kendisinj gelistirmesine gerek olmayacagini soyluyorum ama yok sen bana karisma sen kendi isine bak senden para mi istiyorum falan diyor. Ama ben stres oluyorum. Zaten bir suru masrafimiz var cocuk var. Bekar adamlar bile is bulmadan cikmiyor sen neden bu kadar rahatsin diyorum daha cok sinirleniyor. Yıldım artık bu durumdan.
Bende sikayetciyim isimden ama hic bir zaman iş bulmadan istifa etmedim. Esimde sagolsun bu konuda hic bir zaman bu imkani saglamadi. Ama ben ona hic bir sekilde karisamiyorum. Sizce ne yapmaliyim ? Susup oturmakta pek benlik degil icim icimi yiyor resmen onun rahatligi karsisinda. Bir arkadasima anlattim bugun aman bosver ya 3 ay borc yaparsiniz en kotu kendini uzdugune degmez dedi. Ama maalesef öyle olmuyor iste.
Boş adam ve boş işleri. Ne yapıyor dil mi öğreniyor, yazılım mı öğreniyor, sertifika mı alıyor, program mı öğreniyor yani ne yapıyor bunca vakit kendini geliştirmek adına 🙄 madem geliştiriyor bu geliştirmesini sektörde gösterebilmek için bi zahmet çalışması gerekmez mi? Ayrıca çalışırken de kendini geliştirebilir. Buna bir şey yapamazsınız, hukuken de evin temel geçim kaynağını erkek sağlamak zorunda yapmıyor işte belli ki çalışmayı sevmiyor, kendinize çocuğunuza odaklanın siz ‘kendinizi geliştirin’ o öyle ortalıkta dolansın. Sinir oldum beyfendiye.

Merhabalae,
5 yıldır evliyim ve eşim evlendiğimizden beri iş konusunda çok stresli. Sürekli çalıştığı iş yerlerinden şikayetci oluyor ve yogun oldugunu kendini surekli gelistirmesi gerektigini soyleyerek odasından cogu zaman dışarı cıkmıyor.
Evlendigimiz ilk 3 yil bir firmada calisiyordu her gun eve soylenerek mutsuz geliyordu ben sueekli memnun degilsen is degisikligi yap diyordum o da farklı bir yerde nasıl yaparım kendimi gelistirmem lazım isten cikip diyip isten ayrilmiyordu. Bu arada tabi hafta sonlari, hafta ici aksamlari hep bilgisayar basinda kendini gelistiriyor güya.
Neyse pandemi doneminde calistigi firma isten cikartti esimi. Ben yeni dogum yapmistim izne ayrilmistim. Bu surede de esim hep psikolojik baski yapiyordu uzerimde dogum sonrasi ise donmem gerektigiyle ilgili. Yani calısmama gibi bir lüksüm yoktu, öyle bir imkan sağlamıyordu eşim bana.
Neyse sonra kendisi çok rahat is bulabilecekken hic bir sekilde 4 ay boyunca is basvurusu yapmadı. Kendini gelistirdigini soyledi. 5. Ayda basvuru yapti ve bir kac firmayla goruserek bir firmada ise girdi. 1 yil oldu burda da ayni sekilde soylene soylene calisti. Simdi yine sirketi sevmedigi icin istifa etti ve 2 ay evde kendimi gelistiricem sonrasinda tekrar is basvurusu yapicam diyor. Eksikliklerim var, daha iyi bir maasla bir ise girmem gerekiyor diyor.
Bu arada bende aynı sektorde calısıyorum ve onun isinde iyi oldugunu ve iyi bir maasla ise girebilecegini kendisinj gelistirmesine gerek olmayacagini soyluyorum ama yok sen bana karisma sen kendi isine bak senden para mi istiyorum falan diyor. Ama ben stres oluyorum. Zaten bir suru masrafimiz var cocuk var. Bekar adamlar bile is bulmadan cikmiyor sen neden bu kadar rahatsin diyorum daha cok sinirleniyor. Yıldım artık bu durumdan.
Bende sikayetciyim isimden ama hic bir zaman iş bulmadan istifa etmedim. Esimde sagolsun bu konuda hic bir zaman bu imkani saglamadi. Ama ben ona hic bir sekilde karisamiyorum. Sizce ne yapmaliyim ? Susup oturmakta pek benlik degil icim icimi yiyor resmen onun rahatligi karsisinda. Bir arkadasima anlattim bugun aman bosver ya 3 ay borc yaparsiniz en kotu kendini uzdugune degmez dedi. Ama maalesef öyle olmuyor iste.
Yerinizde olsam ben de 15 gün işten şikayet edip, 16. gün kendimi geliştiricem daha iyi işe giricem diye işten ayrılırım. Sonra o düşünsün :KK66:

Oyle birisi degil esim. İnancli biri. Kumar falan oynamaz. Borsa da yapamaz. Altin bile alsa al sat yapip kar etme dusuncesi olmayan biri. Ugrasmaz oyle seylerle.
İnançlı eşiniz 4 aylık bebeğinize rağmen sizi işe başlamaya zorlamış ama bunu neyle açıklıyorsunuz?
Siz bir fiil çalışırken kendi işten çıkıyor, borçları size ödetiyor.
İnancı ne diyor bu konuda? Evin geçiminden ilk sorumlu kadındır mi diyor acaba?

Ben olsam evde oldugu hergun cocugu ona baktirirdim.
Hem anneniz biraz nefes alir, hem beyfendi gorur dunyanin kac bucak oldugunu.
ya iste calisacak ya evde cocuk bakacak, hayvanlar bile biseylerle ugrasiyor yoruluyor, rizklarini kazanmak icin diger hayvanlara karsi canini tehlikeye atiyor, yoruluyor. Rahat rahat yeyip icin yatan bir canli bile yok.
O da hayvandan daha asagi degilse bir zahmet biseylere emek versin.
Yapmiyorsa da postalayin gitsin.
Bosanmak icin ondan icazet alacak degilsiniz, bosuyorum deyin bitti gitti.
Yoksa daha cok cekersiniz, sizinle birlikte anneniz bile cekmeye devam eder.

Emine evim batmadı mı yahu! Daha geçen sosyal medyada paramızı geri verin diye tag açmışlardı orası için..
Batmamış, ben hiç girmedim ama anladığım kadarıyla bunlar kura usulü giriyor ya. Diyelim 5 kişi girdi alacakları ev 500.000 e 5 ay bekleyenlerin evlerinin fiyatı 600.000’e çıktı, kurada ilk sırada para alanlar evlerini aldılar bunlar alamadı çünkü Eminevim 500.000 veriyor. Millet de evin fiyatı arttı ama alamıyorum diyip zor durumda kaldı.

X