esimin kariyer planlari beni cileden cikarmak uzere...

Siz neden senin işine yakın bir yere taşınmıyorsunuz?
Böylelikle daha az yolculuk yaparsınız.
Benim de işim gereği sürekli yani neredeyse hayatım boyunca ders çalışmam gerekiyor. Ama başka odaya kapanmıyorum. Eşimin Yanındayken çalışıyorum. O da kulaklık takıp film falan izliyor. Hani en azından yanyana oluyoruz.
Bekarken bir metroyla 15 dk lik yolculukla aksam 6bucukda ewdeydim. Simdi 8de evdeyim,ayakta yolculuk yapiyorum 1bucuk saat.
Isyerime yakin yere tasinamam cunku kendi aile konutumuzda kaliyoruz. Evi degistiremedigimiz icin isyerimi degistirmek icin ugrasiyoruz ama tayinler de cok zor bizde.
2 yil sonra esimden dolayi mecburi il degistirecegiz sanirim.

Esim yaninda biri varken calisamaz ki,konsantrasyonum dagiliyor diyor, yan daireden bile konusma sesi gelse baglanti kopuyor onda..

Bir müfettiş olarak sana söylüyorum ki bu daha iyi günlerin.

Ben mesela yılın 10-11 ayı şehir dışındayıM. Ha ben bekar olduğum için kendim turne istiyorum ama farketmez, kendim istemesem de görev varsa verilir turne.

Evli olupta bu nedenle boşanan hiç bi müfettiş duymadım. Çoğu eşi çalışmıyorsa onu da götürüyor yanında, yada haftasonları evine dönerek idare ettiriyorlar.

Esi dr, hakim, mufettis, ymmm olanlarda ayrilan cok nadirdir. Adamin isi gucu var, ilgi de olmayiversin diyorlarlardir.
Ama ben esimden 2bucuk saat sonra geliyorum eve. Kafadan giden bir saat dilimi, ayni saatte gelsek beraber yemek yapip yesek,masadan kalkmak 4saatimizi alir. Saat 9olur. Ama ben geliyorum 8 de yemek yiyoruz, saat 9da odasina ders calismaya gidiyor. Bize kalan 1 saat.

Benim işimle ilgili de bir problem var, hayat enerjimi alip goturuyor... eve yakin bir yere tayin olup eve erken gelebilursem sıkıntılarımız biraz daha hafifler sanirim...

Esi dr, hakim, mufettis, ymmm olanlarda ayrilan cok nadirdir. Adamin isi gucu var, ilgi de olmayiversin diyorlarlardir.
Ama ben esimden 2bucuk saat sonra geliyorum eve. Kafadan giden bir saat dilimi, ayni saatte gelsek beraber yemek yapip yemek,masadan kalkmak 4saatimizi alir. Saat 9olur. Ama ben geliyorum 8 de yemek yiyoruz, saat 9da odasina ders calismaya gidiyor. Bize kalan 1 saat.

Benim işimle ilgili de bir problem var, hayat enerjimi alip goturuyor... eve yakin bir yere tayin olup eve erken gelebilursem sıkıntılarımız biraz daha hafifler sanirim...

Bide olaya o açıdan bak. Eşin 'karım eve 8 de geliyor, 10,5 da uyuyor,hiç vakit geçiremiyoruz' diye şikayetlense işini bırakırmıydın, seni böyle de sevmesini,başka çözüm yolları bulmasını mı isterdin.

Bide olaya o açıdan bak. Eşin 'karım eve 8 de geliyor, 10,5 da uyuyor,hiç vakit geçiremiyoruz' diye şikayetlense işini bırakırmıydın, seni böyle de sevmesini,başka çözüm yolları bulmasını mı isterdin.
Tamam dogru, bizim tek cikis yolumuz tayin olabilmem.. aynen boyle dusunuyor zaten,ama bu evi ben secmedimki, bizim evimize tasinacagiz dedi ve geldim. esimin isi eve 30 dk, benim isyerim karsida yer degissek bu sefer o gelemeyecek eve :KK66:
Hadi benimkinin caresi var peki onunki??

Ama ben esimden 2bucuk saat sonra geliyorum eve. Kafadan giden bir saat dilimi, ayni saatte gelsek beraber yemek yapip yesek,masadan kalkmak 4saatimizi alir. Saat 9olur. Ama ben geliyorum 8 de yemek yiyoruz, saat 9da odasina ders calismaya gidiyor. Bize kalan 1 saat.

Büyük konuşmayayım ama tam istediğim hayat tarzı bu ya :) Yani günde 1 saat görüşüp eşimi özlemek isterdim sıkılırım gibi geliyo saatlerce her gün beraber zaman geçirsek :) herkes farklı işte. İnşallah her şey yoluna girer.

Büyük konuşmayayım ama tam istediğim hayat tarzı bu ya :) Yani günde 1 saat görüşüp eşimi özlemek isterdim sıkılırım gibi geliyo saatlerce her gün beraber zaman geçirsek :) herkes farklı işte. İnşallah her şey yoluna girer.
Bence dee:KK66:

Seviyorsan daha cok vakit gecirmek istersin,, sevmiyorsan ya bi rahat birak da ozleyeyim seni dersin..

Gecen esime dedimki kahwalti yaparken.. benim dedi ders calismam lazim,plan yapmaliyim,haftaya sinavim var,yanina gelsem bölunur ders calisamam diye korkuyorum, egitimden gelmesem de orda mi calissam acaba dedi hem de bolunmem ne dersin??

O donem oyle bir soguttuki kendinden beni , resmen nolursun gelme dedim!
Dedim ki,;
Iyi de niye aciklama yapiyorsunki, ben sana gel demedimki zaten, istiosan arama bile.. ben seni sorgulamiyorumki artik.. hic mi farketmedin son iki haftadir sen beni ararsan konusuyoruz,ben seni aramiyorum bile.. o yuzden napiyorsan kendi icinde hallet,bana dersim var diye dillendirme artik dedim. Ben seni rahat biraktim,sorgulamiyorum,farkettiysen napiyosun diye aramiyorum bile. O yuzden aciklama yapmana gerek yok,canin ne istiosa onu yap artik, gelmis mi gitmis mi dersi mi varmis umurumda bile degil, DERS im var deme yeter bana dedim..
Durdu dusundu,bozuldu,sinirlendi kendi capinda.. sana bisey olmus,sogudunmu benden yoksa dedi,beni sevmiyor musun artik,noldu sana dedi.. aradan 10 dk gecti,sen az once ne demek istedin anlamadim dedi,kinaye mi yaptin,trip mi attin,laf soktun dedi:KK66: yoo dedim artik dusuncem bu, artik seni sorgulamiyorum,dusundum de uzulen yipranan ben oluyorum,sen diledigini yapabilirsin, senin iyiligin icin dedim... sen demedin mi musade et ders calisayim diyen?
ama cok feci bozuldu bu laflarima.. disari cikacakti,gomlegini utuledim,giyindi sıkıca beni optu ve gitti...

E simdi ilgi bekliyorum diyorum,kiziyor. Surekli dibinde olamam ki, annemden bile sıkılırım ben diyor..
Artik napiosan yap,seni sorgulamiyorum,ne istiosan onu yap,onemli degil artik,hesap vermek zorunda degilsin diyorum.. bu sefer de sen benden sogudun mu,beni sevmiyor musun, bisey mi oldu diyor...

Yok yok ben bunu boğayim en iyisi :KK66:

Bence dee:KK66:

Seviyorsan daha cok vakit gecirmek istersin,, sevmiyorsan ya bi rahat birak da ozleyeyim seni dersin..

Gecen esime dedimki kahwalti yaparken.. benim dedi ders calismam lazim,plan yapmaliyim,haftaya sinavim var,yanina gelsem bölunur ders calisamam diye korkuyorum, egitimden gelmesem de orda mi calissam acaba dedi hem de bolunmem ne dersin??

O donem oyle bir soguttuki kendinden beni , resmen nolursun gelme dedim!
Dedim ki,;
Iyi de niye aciklama yapiyorsunki, ben sana gel demedimki zaten, istiosan arama bile.. ben seni sorgulamiyorumki artik.. hic mi farketmedin son iki haftadir sen beni ararsan konusuyoruz,ben seni aramiyorum bile.. o yuzden napiyorsan kendi icinde hallet,bana dersim var diye dillendirme artik dedim. Ben seni rahat biraktim,sorgulamiyorum,farkettiysen napiyosun diye aramiyorum bile. O yuzden aciklama yapmana gerek yok,canin ne istiosa onu yap artik, gelmis mi gitmis mi dersi mi varmis umurumda bile degil, DERS im var deme yeter bana dedim..
Durdu dusundu,bozuldu,sinirlendi kendi capinda.. sana bisey olmus,sogudunmu benden yoksa dedi,beni sevmiyor musun artik,noldu sana dedi.. aradan 10 dk gecti,sen az once ne demek istedin anlamadim dedi,kinaye mi yaptin,trip mi attin,laf soktun dedi:KK66: yoo dedim artik dusuncem bu, artik seni sorgulamiyorum,dusundum de uzulen yipranan ben oluyorum,sen diledigini yapabilirsin, senin iyiligin icin dedim... sen demedin mi musade et ders calisayim diyen?
ama cok feci bozuldu bu laflarima.. disari cikacakti,gomlegini utuledim,giyindi sıkıca beni optu ve gitti...

E simdi ilgi bekliyorum diyorum,kiziyor. Surekli dibinde olamam ki, annemden bile sıkılırım ben diyor..
Artik napiosan yap,seni sorgulamiyorum,ne istiosan onu yap,onemli degil artik,hesap vermek zorunda degilsin diyorum.. bu sefer de sen benden sogudun mu,beni sevmiyor musun, bisey mi oldu diyor...

Yok yok ben bunu boğayim en iyisi :KK66:

Şey galiba beni yanlış anladın :KK17:
Ben de eşin gibi sürekli beraber zaman geçirmekten hoşlanmayan birisiyim. Sıkılırım gibi geliyor. :KK12:
Tabi eşin abartmış biraz o kadar da değil insan deli olur :KK51:

Tamam dogru, bizim tek cikis yolumuz tayin olabilmem.. aynen boyle dusunuyor zaten,ama bu evi ben secmedimki, bizim evimize tasinacagiz dedi ve geldim. esimin isi eve 30 dk, benim isyerim karsida yer degissek bu sefer o gelemeyecek eve :KK66:
Hadi benimkinin caresi var peki onunki??

Canım müfettiş görevini yapıp, raporunu yazdığı müddetçe daireye hergün git, gel, mesai mefhumu pek yok. Tabi kıdemlendikçe bu böyle olacak. Şu an yardımcısıysa üstadına bağlıdır. Ayrıca maliyenin yeterlik sınavları çok zorlu, kafayı yedirtcek cinsten bilirim. Ben sana biraz daha sabırlı olmanı tavsiye ederim.

Eşin yeterliğini verip, kıdem aldıkça hem rahatlıcak, hem özgürleşicek, hem de farklı bürokratik görevler için önü açılacak.

Canım müfettiş görevini yapıp, raporunu yazdığı müddetçe daireye hergün git, gel, mesai mefhumu pek yok. Tabi kıdemlendikçe bu böyle olacak. Şu an yardımcısıysa üstadına bağlıdır. Ayrıca maliyenin yeterlik sınavları çok zorlu, kafayı yedirtcek cinsten bilirim. Ben sana biraz daha sabırlı olmanı tavsiye ederim.

Eşin yeterliğini verip, kıdem aldıkça hem rahatlıcak, hem özgürleşicek, hem de farklı bürokratik görevler için önü açılacak.

Cok dogru, kuzenim de mufettis.. ama bizimki kidem alinca amerikaya 3 yilligina egitime gidecek, o bitince 5 yil sonra ymmm sinavina girecek, ozel sektore cikacak.. ha o zaman da ayrica insaat isine girecekmis sermayesi bol olan arkadasiyla..

Bu kdr plan cok degil mi sizce :KK66:

Şey galiba beni yanlış anladın :KK17:
Ben de eşin gibi sürekli beraber zaman geçirmekten hoşlanmayan birisiyim. Sıkılırım gibi geliyor. :KK12:
Tabi eşin abartmış biraz o kadar da değil insan deli olur :KK51:

Yooo bilakis dogru anladim, surekli dibinde olamamki ama sıkılgan biriyim ben,herseyden sıkılırım diyen esime amann artik dersim var deme de,napiosan yap,umurumda degil,ben seni kendi haline biraktim,artik sorgulamiyorum seni dedim... oda sen beni sevmiyor musun artik,sogudun mu benden ,noldu sana anlamadimki diye donus yapti..

Isyerindeki arkadaslarinin bile nikahina tek gider,cogu zaman katilmam. Arkadaslarla bi yemege cikalim diye evden ciksa bisey demem, gezip tozmak onun da hakki., ailesinin yanina haftasonu icin gidebilir,ben de gelcem diye diretmem,havuzuna da illa ben de gelcem demem kiskanclik yapmam.. abi bu kadar rahat birakmisken nasil olur da kuyruk gibi pesinde olamam ki der? Bunlarin hepsini soyledim, iyi de ben senin 7/24 dibimde dolasmani istemiyorum ki zaten oyle dawranmiyorum ki sana dedim :KK66:
Benim aradigim, bir kac saatte olsa kaliteli zaman gecirmek.. 7 gunun 1 gununu ayirmasi yetmiyor bana.,
Bu laflardan sonra Durdu,dusundu,bisey de diyemedi.,, hakliyim cunku. cok unutkan yahu, illa gözüne mi sokmak gerekiyor bazi seyleri anlamasi icin.,

Cok dogru, kuzenim de mufettis.. ama bizimki kidem alinca amerikaya 3 yilligina egitime gidecek, o bitince 5 yil sonra ymmm sinavina girecek, ozel sektore cikacak.. ha o zaman da ayrica insaat isine girecekmis sermayesi bol olan arkadasiyla..

Bu kdr plan cok degil mi sizce :KK66:

Ya sen bakma, herkes amerikaya yükseğe gidiyo, 10 sene sonra özel sektöre geçiyo 30bin maaşa lafta. O işler torpile bakar. Şimdi yeni girdiyse mesleğe ilk bi kaç yıl böyle olur:) sonra hayatın gerçekleri bir bir vurur yüzüne:)

Kizlar az once memleketten kayinvalidem aradi, esim 4gundur yanindaydi tapu islemleri icin.. bugun aksama evde olur esim.

Neyse aradi konustuk biraz, beni yokladi,. Gelio aksama gozunaydin dedi.Bende doluyum ya.. amann anne geliyo da nolcak sanki,ayni evin icinde gorustugumuz mu var sanki dedim. Evlenmeden once daha sık gorusoyorduk dedim. Devamli dersi sinavi, 4duvar arasinda yapayalnizim dedim,bunaldim dedim. 5 yildir sinavlarinin bitmesini bekliyorum dedim. kizim sen onu bi sene daha idare et,bak rahata ereceksiniz,buyuk sinavlari bitiversin dedi.. o da ders calisio, ickisi kumari olsa,eve gelmese daha mi iyi dedi.. bak yine yaninda dedi. Iyi de anne haklisin ama ben de cok bunaldim, 5yil sonra baska sinavi olacak,sonra yuksek lisans yapacak,sonra baska sinavlar.. ben daha kac yil beklicem, 1 yil beklemekle olmuyorki, 10 yilin sonunda ben nolacam anne dedim?? Kizim sen de cok haklisin,yanimizda oturamadigi icin ben bile bunaliyorum dedi. Sen cok cok haklisin bisey diyemiyorum da Ama idare et, cat pat anlatti biseyler bana dedi..ona da kizdim zaten kiz orda birbasina,seni bekliyor ama dedim. O seni seviyor, sana gelirken yoresel yemek alacakmis. Sevmese yapar mi hic dedi..senin de sesin kotu geliyor, siz uzulunce bizde uzuluyoruz,bak ben neler cektim,idare edin birbirinizi kirmayin,sizden baska kimimiz varki dedi... aglicaktim nerdeyse.. onunda ses tonu aglamakliydi.
Yemek yapip ewi supurcem simdi, ugrasma kizim ben yemek koydum size,yorulma bosver dedi.
Beni seviyorlar,sagolsunlar.. bizimkiler de onlari seviyor. Ama ben patlamak uzereyim... insallah birdaha basa sarmayiz.. kendime guvenemiyorum bu konuda ;(
Istemeye istemeye kabul edecegim galiba bu durumu, ama sinavlarinin bittigi gun ensesindeyim :KK66:

Ya sen bakma, herkes amerikaya yükseğe gidiyo, 10 sene sonra özel sektöre geçiyo 30bin maaşa lafta. O işler torpile bakar. Şimdi yeni girdiyse mesleğe ilk bi kaç yıl böyle olur:) sonra hayatın gerçekleri bir bir vurur yüzüne:)

Evet yazili sinavla girdi, cevresinde ozele gecip 15binle ise baslayan cok kisi varmis. Onlar yapiyorsa ben alasıni yaparim diyor. Bi arkadasimda amerikaya gitti esini alip, ayni kurumda. Bayan da ogretmen,cocuklari var. O bile bikmis hayatindan :KK66:
Hayir anlamadim kimler verio ona bu gazı :KK66:
Bu arada cevresi cok genis, baskan vs, komisyon uyeleri vsvs. Eli koluda uzun, cok da sevilir, vizyonu da duzgun, jilet gibi gider ise.. her isini titizlikle yapar, planli programlidir,muhabbetlidir. bu ozellikleri cok hosuma gidiyor,gurur duyuyorum onla ama biraz fazla mi abartiyor herseyi. Ne dersin?? :KK66:

Son düzenleme:
Konunu okuyunca helal olsun ne azimli bir esin var dedim..ama yorumlarini okudukca ben bile bunaldim..
Yani ücgünlük dünya..bes yil gecmis dahada bir kac yili daha var diyorsun?
Parasi batsin yani.. az kazansin yanimda olsun isterdim ben sahsen.
Illa zengin olmaya gerek yok..calis calis nereye kadar..kimseye muhtac olmayacak kadar parasi olsun insanin yeter.
Kumari yok ickisi yok diye karsilastirmamak lazim ..herkesin derdi kendine büyük..

Konunu okuyunca helal olsun ne azimli bir esin var dedim..ama yorumlarini okudukca ben bile bunaldim..
Yani ücgünlük dünya..bes yil gecmis dahada bir kac yili daha var diyorsun?
Parasi batsin yani.. az kazansin yanimda olsun isterdim ben sahsen.
Illa zengin olmaya gerek yok..calis calis nereye kadar..kimseye muhtac olmayacak kadar parasi olsun insanin yeter.
Kumari yok ickisi yok diye karsilastirmamak lazim ..herkesin derdi kendine büyük..
Aynen tatlim cok sagol.. bende azimli,caliskan,hirsli olusunu,ozguveni yuksek olusunu,durusunu,vizyonunu begendim, 1_2. Yil idare eder sonra keyfimize bakariz dedim sabrettim ama sonu gelmiyor hala.. bak 5 yil olduk, bi 5yil daha istiyor benden.

Benim luks takintim yok,napiyim parasini pulunu.. ben 2300 aliyorum, o 3300. Kira da vermiyoruz. Napiyim ben 15bini. Paradan daha onemli seyler var hayatta, ilgi,sevgi, aile kavrami gibi.. benim ailemden kalan dairem de var,maasimda var cok sukur.
7 yasinda babami kaybettim ben, annem 38 yasinda 3cocugunu okutup buyuttu,evlendirdi.. o yuzden cok iyi biliyorum babasizlik ne,tek basina kalmak ne..

ama o bu şekilde mutlu...hırslı ve çalışkan bir adam profili var önünüzde...engellenirse mutsuz olur dolayısıyla sizi daha da mutsuz eder....bir çocuk yapın siz bence...onunla uğraşırken çok gözüne takılmaz...hatta vaktin bile olmaz düşünmeye...ne diyelim şimdi sana...iyi,dürüst,çalışkan,vizyon sahibi,kayınvalide şeker gibi...daha iyisini bulursun denemez böyle adam için....hepsinin bir sıkıntısı oluyor işte....sen çocuk yap çocuk:))

bırı paragraf basını ögretsın halaa düzelme yok:KK45::KK45:

ama o bu şekilde mutlu...hırslı ve çalışkan bir adam profili var önünüzde...engellenirse mutsuz olur dolayısıyla sizi daha da mutsuz eder....bir çocuk yapın siz bence...onunla uğraşırken çok gözüne takılmaz...hatta vaktin bile olmaz düşünmeye...ne diyelim şimdi sana...iyi,dürüst,çalışkan,vizyon sahibi,kayınvalide şeker gibi...daha iyisini bulursun denemez böyle adam için....hepsinin bir sıkıntısı oluyor işte....sen çocuk yap çocuk:))

Kiz zaten onun icin idare ediyorum ya zaten :KK66:

X