Eşimin kendine kıyafet almaması

zamanla bu alışkanlıklar değişecektir, daha çok kısa süre olmuş zaten evleneli.
e bir de bebiş geliyor, stres yapıyordur belki.

Aha ben.
Eşime, çocuklarıma, eve harcarım asla gözüme görünmez ama kendime alacağım bir pantolona 100 lira bir ayakkabıya 200 lira veremem, elim gitmez, çok acırım.
Bırakın, o öyle mutlu.
Hırpani, yırtık pırtık, eski püskü giynmiyorsa dokunmayın derim.

Benim eşimde şu eksiğim var diyip almaz. Ben birlikte alişverişe ciktigimizda "sana şunu alacağız, şu lazım" diyip alıyorum genelde. Kendine çok pahalı almak istemez (Ayakkabi hariç) Sadece işe giderken giydiği kıyafetlerini, ayakkabilarini biraz pahalı alırız o da mecburen yoksa almaz. Ama kalkip günlük kiyafetlerini de 10- 25TL lik şeyler almayız. Özellikle ayakkabı filan çok abartılı yani o kadarda olmamalı. Durum müsaitken böyle şeylere gerek yok bence.

Kendince tasarruf filan yapmaya çalışıyorsa yanılıyor çünkü o kadar ucuz şeyleri uzun süre kullanamaz yamulur gider ve tekrar tekrar alması gerekir. Bunu anlatın isterseniz. Ayrıca çok ucuz olan şeyler genelde insanin ustunde pek hoş durmaz. Durum yokken insan her türlü giyinir tamam da varken yok elim gitmez, yok icim gitmez diyip 25tlik ayakkabiyla dolaşmak çok özensizlik.

Kızlar yaklaşık 1 yıldır evliyim. Ben doğum iznine ayrıldığım içim sadece eşim çalışıyor ama maddi olarak sıkıntımız yok çok şükür. Ancak eşim çocukluğunda çok maddi sıkıntı çekerek büyümüş. Sorun şu ki eşim kendine kılık kıyafet bir şey almıyor (en son beni tavlama döneminde kendine doğru düzgün bir şeyler almış), alırsa da en ucuzundan alıyor.(10 tl tisort , 25 tl ayakkabı şeklinde) Ben de kendine güzel kaliteli şeyler alsın, güzel giyinsin, rahat ayakkabısı olsun istiyorum. Ben kendime bir şey alacağım zaman alma etme demez ama o kendine almayıp o kadar dikkatli harcama yapınca benim de kendime bir şey alasım gelmiyor o da ayrı bir sorun..
Geçen gün kolundan çekiştire çekiştire ayakkabıcıya götürdüm rahat,markalı bir şey alsın diye ama fiyatları görünce denettiremedim bile. Daha önce de zorla güneş gözlüğü aldırmıştım mutlu olmaktan çok somurtmuştu bir sürü... Kıyafet dışında eve, mutfağa, bebişimize harcama yapmasında sorunu yok. Kendisi der hadi mutfak alışverişi yapalım,kızımıza şunu alalım filan diye.. Benzer sorunu yaşayan var mı ? Bu durumu nasıl çözebilirim ?
size karismiyor engellemiyor. ne guzel iste..kendi secimi buysa, karismayin, demek ki öyle mutlu

Ayni benim esim :)) en son 500 liraya kaban aldigimda benim bi senelik kiyafet masrafim demisti dalga gecerek en azindan bize karismiyolar ama o kadar imkani varken almamasi kendi tercihi kiyafete para vermeyi sevmiyo luzumsuz geliyo demek ki

Benim
Esim de öyle.
Ben alirsam bisey demez (abartmadigi sürece). Kendisi de senede bir kez alisveris yapsr benim zorumla...

Kızlar yaklaşık 1 yıldır evliyim. Ben doğum iznine ayrıldığım içim sadece eşim çalışıyor ama maddi olarak sıkıntımız yok çok şükür. Ancak eşim çocukluğunda çok maddi sıkıntı çekerek büyümüş. Sorun şu ki eşim kendine kılık kıyafet bir şey almıyor (en son beni tavlama döneminde kendine doğru düzgün bir şeyler almış), alırsa da en ucuzundan alıyor.(10 tl tisort , 25 tl ayakkabı şeklinde) Ben de kendine güzel kaliteli şeyler alsın, güzel giyinsin, rahat ayakkabısı olsun istiyorum. Ben kendime bir şey alacağım zaman alma etme demez ama o kendine almayıp o kadar dikkatli harcama yapınca benim de kendime bir şey alasım gelmiyor o da ayrı bir sorun..
Geçen gün kolundan çekiştire çekiştire ayakkabıcıya götürdüm rahat,markalı bir şey alsın diye ama fiyatları görünce denettiremedim bile. Daha önce de zorla güneş gözlüğü aldırmıştım mutlu olmaktan çok somurtmuştu bir sürü... Kıyafet dışında eve, mutfağa, bebişimize harcama yapmasında sorunu yok. Kendisi der hadi mutfak alışverişi yapalım,kızımıza şunu alalım filan diye.. Benzer sorunu yaşayan var mı ? Bu durumu nasıl çözebilirim ?
Derdin bu olsun be canım. Bizimki de tam tersi mağazaya sokmasam internetten alıyor. Kargocu hergün kapıda. Bütçe falan hakgetire. Kıymetini bil fazla takılma :)

Benim eşim de öyle yıllardır kendine doğru dürüst bir şey almadı alsa da en ucuzuna bakar ama çocuklara en pahalısini en kalitelisini almak ister. Benim de bir çok soruna rağmen bu evliliğe devam etmemde ki nedenlerden biridir bu huyu

Esin almıyorsa sen al ,ben öyle yapıyorum .eşim aslında giyinmeyi sever fakat vakti yok .alışverişe de çıkarsa hiç gorusemeyecegiz, o sebeple sezonluk alışveriş yapar eksik olanı ben tamamlarım .sen de fiyat söylemeden sana bunları aldım de ,bir süre bu şekilde almaya devam et .sonra kendi alışverişe çıkınca önceden aldıklarını beğenmez çünkü kaliteye alışır .

Dua edin internetten 2.500 tllik saat almamis!!
Ya da ismi lazim degil magazadan 599 tlye tshirt.. :)
Bu adamlarin ortasi yok galiba! Bir standarti,dengesi..

Babam da böyleydi :) annemle ona bir şey aldigimizda ucuzluk kampanya vs diye kandirirdik. Beden olmazsa yine biz göturup degistirirdik :)

Ya da ben, işyerinden kartıma puan yatmış derim..

Bence onun verdiklerinden arttırıp alırsan sesi çıkmaz :)

Allah mutluluğnuzu daim etsin,ne güzel karşılıklı birbirinizi dusunuyorsunuz

Bu konuyu görünce bir düşündüm çünkü evlendiğimizden beri ben seçer ben alırım eşim çok sık almaz uzun giyer biraz yüksek fiyatlı alır bişeyin değiştirilmesi gerektiğini düşündüğümde veya eskidiğini düşündüğümdede ona sormadan alırım..
Genelde her alışverişe çıktığımızda sen secsene rahat oluyor sen secsene kumaşı terletmiyor gibi şeyler söylediğinden sorun olmuyor birlikte de gitsek benim seçtiğiami aldığıniçin bence sende öyle yap.

Allah'ım huzurunuzu, mutluluğunuzu daim etsin. Sonuçta yoklukla büyümüş. Az ile yetinmeye alışmış. Önceliği hep kendinden önce başkaları olmuş. Siz eşinizin beden ölçülerini ve zevkini biliyorsanız hediye alabilirsiniz. Benim eşimde kendine birşey almaktan çekinir. Önceliği benimdir. Doğum gününde zorla montla ayakkabı aldım. Ona kalsa hayatta o kadar para vermez ya da ne gereği vardır. Ama bir şekilde o almasa bile ben ona alıyorum. İyisini en uyguna almaya çalışıyorum. O da mutlu oluyor bende :) Rabbim herkesin mutluluğuna mutluluk katsın :)

Herşeyiyle aynı benim eşim gerçkten. Bende 3 senelik evliyim. Zamanla biraz biraz aldırabiliyrm. Bide işin mantığına giriyorum. Ucuz aldığını kısa vadede kaliteli uzun vadede giyiyor ve farkı kendide görebliyor. Tavsiyem gerçktn büyük indirim zamanlarında kaliteli mal alın yada aldırın. Zamanla görcektir. Hee benmki de düzelmedi tamamen ama artık dandik mal almıyo en azndan:))) şimdilerde indirim bekliyo sadece. Geçen ayakkabı aldı rahat edemedi çnkü ucuz malın yahnisi...

esime maviden 4 tane tisort almistim sezonunda disarda giydi eskidi simdi evde giyiyor gecen gun temizlik yaparken atacaktim sanirsin canini aliyorum 10 liraya aliyo kendine 1 yikamada cekiyo hop yenisi e boyle daha masraflisin diyorum ama anlamiyor

X