Eşimin kendine kıyafet almaması

Kiyafete harcanan ucuk miktarlari ben de dogru bulmuyorum, ama 25 liraya ayakkabi da dogru degil bence. Hani maddi durum musait olmasa tabiki alinir. Mesela hatirladigim cocukkenki ilk ayakkabilarim tamamen plastikti, ailemin gucu ona yetiyordu. Esiniz yokluk gordugunden boyle davraniyor olabilir ama ne guzel sizden cocugunuzdan kismiyor. Siz esinizi telkin edin zamanla o da alisir.

Onun yerine sen onun için alışveriş yap.
Benim eşimde hiç almıyor inan genç olmasına rağmen
O genel olarak alışveriş yapmayı ve müsrif olmayı sevmediği için,sürekli ayakkabı bot tişört neredeyse 2-3 senedir ben alıyorum herşeyini
O da severek giyiyor

Benim eşimde pis pasaklı giyinir. Ben 18 senedir beceremedim düzeltemedim. Utanıyorum yanında taşımaktan. Zaten boşanıyoruz. Olmayınca olmuyor.

Benim eşim de çocukken maddi durumları pek iyi değilmiş, şimdi ikimiz de çalışıyoruz çok şükür para sıkıntımız yok ama kendine bir şey almaya geldi mi eli gitmez. Benim var der. Zorla aldırıyorum, her şeyi de beğenmediği için kendim gidip alamıyorum.Onun dışında benim harcadığıma ses etmez ama..

İlk başlarda benim eşim de pek almazdı şimdi alıştı baya. İkna etmesi biraz zor oldu. İhtiyacın var bak yıkamaya yetişmiyor dedim. Az tişört olunca daha çabuk eskir çok olunca bir onu bir onu giyersin daha geç eskir dedim. Ayakkabı için de geçerli aynı şey. Sezon sonu indirimleri büyük yardımcım oldu. Toplu ve hesaplı alışveriş adına. Bana göre hala eksiği var ama genel anlamda baya toparladık gibi :)

Şimdi çok değişik bi fikir veriyorum bak.
O almıyorsa sen al:KK48:

Markaların çadır günleri falan oluyor.
Avmlerin otoparklarında, bahçelerinde falan.
Uygun fiyata güzel şeyler bulunabiliyor.

Birlikte böyle yerler keşfederek aşabilirsiniz.
Fazla da aşma bence.
Ortayı bul yeter :)

Benim eşim de öyledir zamanında çok sıkıntı çektiği için dikkatli harcar parayı çoğu zaman aynı gömlekleri giymekten yakaları eskir filan baktım olmayacak ben alışverişini yapıyorum artık, gömlek pantolon ayakkabi neye ihtiyacı varsa alır gelirim seve seve giyer ben böyle bir çözüm yolu buldum

O yine iyi, benimkinin donundan tshirtüne bütün alışverişini ben yaparım. Kendisi zahmet edip alışverişe çıkmaz :KK70:
Bizde tam tersi a ‘dan z’ye herşeyimi eşim alıyor,geçen gün bir paket geldi baktım iç çamaşırları,hepsinden almış.Dedim neden aldın!çamaşırların arasında rengi solanlar var onları at sen en iyisi diyor.Birde eşimde marka takıntısı var,ben alsam uygun yollu birşey alırım biliyor,o sebeple bana hiç bırakmıyor saolsun,zevkine güvendiğim için benimde işime geliyor valla

Bizde tam tersi a ‘dan z’ye herşeyimi eşim alıyor,geçen gün bir paket geldi baktım iç çamaşırları,hepsinden almış.Dedim neden aldın!çamaşırların arasında rengi solanlar var onları at sen en iyisi diyor.Birde eşimde marka takıntısı var,ben alsam uygun yollu birşey alırım biliyor,o sebeple bana hiç bırakmıyor saolsun,zevkine güvendiğim için benimde işime geliyor valla
Bu arada benim eşimde çok sıkıntı çekerek büyümüş ama bizimkine farklı etki etmiş galiba,harcamayı seviyor,iyi ki benle evli yoksa maaş falan yetiremezdi

Benimkide almaz eski pusku soluk kiyafetleri giyer durur maasi cok iyi aslinda yoklukta gormemis cocuklugunda bana ve cocugumuza karismaz istedgimi alirim ama kendine gelince almiyor adam en son 3 pantolon vardi 2sini lekelemis boya lekesi olmus cikmadi 1ay 1pantolonla gezdi zorla aldirdim 2gun once:KK53: adam kendine cimri ne gerek var der ayol yasida daha 25 anlamiyorum:KK59:

Kızlar yaklaşık 1 yıldır evliyim. Ben doğum iznine ayrıldığım içim sadece eşim çalışıyor ama maddi olarak sıkıntımız yok çok şükür. Ancak eşim çocukluğunda çok maddi sıkıntı çekerek büyümüş. Sorun şu ki eşim kendine kılık kıyafet bir şey almıyor (en son beni tavlama döneminde kendine doğru düzgün bir şeyler almış), alırsa da en ucuzundan alıyor.(10 tl tisort , 25 tl ayakkabı şeklinde) Ben de kendine güzel kaliteli şeyler alsın, güzel giyinsin, rahat ayakkabısı olsun istiyorum. Ben kendime bir şey alacağım zaman alma etme demez ama o kendine almayıp o kadar dikkatli harcama yapınca benim de kendime bir şey alasım gelmiyor o da ayrı bir sorun..
Geçen gün kolundan çekiştire çekiştire ayakkabıcıya götürdüm rahat,markalı bir şey alsın diye ama fiyatları görünce denettiremedim bile. Daha önce de zorla güneş gözlüğü aldırmıştım mutlu olmaktan çok somurtmuştu bir sürü... Kıyafet dışında eve, mutfağa, bebişimize harcama yapmasında sorunu yok. Kendisi der hadi mutfak alışverişi yapalım,kızımıza şunu alalım filan diye.. Benzer sorunu yaşayan var mı ? Bu durumu nasıl çözebilirim ?
Tamı tamına aynı durumdayız seninle bogazına verdiğin kadr kıyafet alsan kendine dolap taşmıstı derim hep hiç bişeyden kısmaz aksine savurur ama gel gelelim kıyafet almaz kendine yüze kere soylerim anca oyle oda senin dediğin gibi zorla yani.. o almıyor bende kendime almıyım durumunu ben aştım artık almaya basladım olmuyor sürekli aynı şeyleri giymek arada tek çıktıgımda onada alıyorum kafama göre o şekildeyiz bizde :/

Fedakar bir baba daha...

ben bana verdigi harçlıklarla vs ona bişryler alıyorum. Mutlu oluyor. Ama sizin eş neden aldın diye tepki verebilir .
Yavaş yavaş alıştırın. Mesela aşırı ihtiyaçlarda biraz bastırın. Güzel bi bot alın. Kakiteli olursa belki hoşlanır farkını anlar.
İyi giyinmek illa pahalı giyinmek değildir o ayrı konu.

Yaa siz ne kadar naif ince düşünceli bir kadınsınız eşinizi düşünmeniz çok hoşuma gitti.

Şöyle yapın bence ilk etapta bir şeyler almasını beklemeyin sadece gezin pahalı şeyleri bi görsün önce onları kabullensin.

Sonra aaaa indirimlere bakkk resmen 400 den 200 olmuş vs bunlardan bahsedin.

Ufak adımlarla ilerleyin mesela dip indirimlerde 50-100 tl arasına süper şeyler düşüyor.

Sonra şöyle deyin hayatım senin aldığın 25 tl bence 50 tl ye bunu alıp hem daha uzun süre kullanırsın hemde çok şık ve rahat üstelik şu marka denemek ister misin lütfen bu kez böyle yap.

1-2 seferden sonra bence kendiside alışacaktır.

"Benim eşimin eli gitmez almaya ama ben aldığımda seve seve giyer. "

Bunu hemen hemen bir çok yorumda okudum.
Ne farkı var ki kendi almasıyla karısının almasının.
Madem seve seve giyiyor , eli neden gitmiyor ?

Canım benim eşimde öyle. Ben biraz kalbini kirarak çözdüm bu işi.
Ne bu yaaa hep ayni seyleri giyiyorsun aşkım dedim
Hatta bazi tshortleri yırtık utulerken farkettim bunu giycekmisin daha toz bezi yapcam dedim :KK43:
Aşkım neden kendine almiyorsun kiyafet yaa falan dedim yani tatlı sert esprili sekilde söyledim
Esim benimle sevgiliyken ve nisanliyken hep ayni seyleri giyiniyordu,parasizliktan falan degil vurdumduymazliktan yavas yavas magaza gezerken hadi sana sunu alalim aaaa cok guzel falan dedim mankenin ustundekileri oyle oyle soktum magazaya
Hatta bir ara bir magazaya girdik tshort 90 tlydi bir alana digeri yuzde 50mi ne oyle bişeydi dediki ben buraya girsem 1000 tlden asagi cikamam hicbise almadan cıktı. Internetten bak bana falan dedi( biraz tutumludur kocam)
Trendyoldan almaya basladim buna
Ama gelisme var şuanda dun kendine ayakkabi aldi mesela gecen haftada sort ve gomlek aldi 2 parca sey 300 lira tuttu ama yine cenesini tutamadi tamam baska birsey bakma çıkalım hadi dedi.Bunada şükür. Ben zevkime guveniyorum ben seciyorum hep ona herkes iltifat ediyor. Basta annesi,bizimkiler cok yakismis oo moo diyolar herhalde onunda etkisi oldu gaza geldi. Simdi kart verdi bana ben alcam ona biseler yine sen kendin al o almıyorsa. Yada benim gibi yap işte. Benim babam hic boyle degildi evlenince cok şaşırdım Esime.

Benim de annem almaz. Ben zorla aldiririm. O da çok yokluk görmüş sanirim bu yüzden. Ben derdim bak şu yengem ne guzel giyiniyor falan. Özendirirdim. Bir de onun aksine ben kaliteli alirdim. Kizardi pahali diye ama alisti zamanla. Birseyi yenmek istiyorsan üzerine git

Bu tamamen psikolojik benim çok kilolu bir arkadaşım var zamanında çok yokluk çekmiş günlerce yemek bulamaz hale gelmiş bir dönem kendi anlatmıştı şimdi yiyebiliyorum ama bir daha bulamam diye tüm yemekleri yiyorum tokluk hissedemiyorum demişti eşinizin durumuda bunun gibi olabilir

Seninkinin tam tersi bnm esim de. Gidip nerde en pahalısı var onu alir. Iki tisort birbirinin aynisinolsun etiketleri farkli diyelim. Gider pahali etiketli olani alir o kafada yani. Bu da iyi bir sey degil, seninki de. Huy pek degismiyor 10 sene once de böyleydi hala ayni.

X