Eşimin sevgisi gerçekmiydi

Çok haklısınız..ama amacım dert yarıştırmak değil paylaşmaktı düşüncelerinizde haklısınız.bu yaşadıklarımın suçlusu benim bu belli zaten bile isteye bu hale gelmedim inanın yapamadim işte kopamadim şimdi bedelini çekiyorum cevabiniz için teşekkürler..

Konunuzu kapattirabilirsiniz.Ancak gerçeklerden kaçmak zordur.Burada herkes bizim hoşumuza gidecek şekilde cevap veremeyebilir.Onemli olan tüm bakış açılarını görmektir.
Evet haklısınız ama okadar basit olmuyor yaşadıklarımın ardinda ki ağırlığın üstüne ağır cümleler görmek canımı acıttı tahmin edemedim bukadar ağır geleceğini burdaki yazan kimsenin suçu değil bu vakit ayırıp fikirlerini belirtmisler sağolsunlar kimseye bisey diyemem.ama burdaki yazimi kaldirtabilme imkanim hiç yokmu acaba

Sizi çok sevse bu muameleleri kabul edecek misiniz ?
Beni enayi yerine koyduğu içinmi evlendi sevdiği için mi bu ayrıntı benim için fark ediyor ben bu muammelere elbette karşı durmaya çalıştım değiştirildiğim seyler oldu hala kendim için degistirmeye calistigim mücadeleler var susmuyorum hep ama sevgi yoksa işin içinde herşey benim istediğim gibi bir elim yağda bir elim balda olsa ben mutlu olamam ki.ama tabiki susmuyorum bende isteklerimi yatırıyorum o ilk zamanlardaki gibi değil ama sevgi en büyük ilaçtır bana sarılan hergece öpmeden uyumayan kocamin yaptığı o bencillikler bu sevgi gerçek olsa böyle yaparmiydi dedirtiyor mantikli düşününce zaten

Diyemedim keşke deseydim diyebilseydim sonuçlarını çekiyorum ...

Şimdi bence ben safım baştan bunlara izin verilmemeliydi ben sustukça böyle bir durumda buldum kendimi.daha sonra tartışmada yaptim.lafimida söyledim bazı şeyleri değiştirdim ve hala daha gerekirse kavga ediyorum ezdirmiyorum eskisi gibi kendimi ama keşke en baştan kalbim değilde aklım çalışsaydı.

Açık konuşmak gerekirse eşinin bir dediğini iki etmeyen ama gözü dışarda erkekleri gördüm. Eşim romantik değildir mesela, ben de cilveli değilim. Bunlar birbirimizi sevmediğimizi göstermez. Sevgiyi belli etmek çok kişisel bir konudur. Aşık oldum yüz vermedi diye sevdiğini öldürenler bile var, herkesin aşktan sevgiden anladığı farklı. Önemli olan geçinmeye gönlü var mı, orta yol bulma çabası içinde mi...

Evliliğiniz devam ediyorsa neden "eşimin sevgisi gerçek mi?" değil de, "gerçek miydi?" yazdınız? Başlıktan boşandığınız eşinizin sevgisini sorguluyorsunuz anlamı çıkıyor da.
Evet doğru yazarken ilk zamanlarimizi düşünerek yazdim o ilgili hallerini sevgiliyken kaybeymekten korkup ayrilmamak için herşeyi yapam halini sonra evlenince değişti ben böyle bencikliklerle dolu evlilikte nasıl sevgi olur diyorum ama eski halleri gerçek değilmiydi sahte olan o kisimiysi die düşünüyorum sanirim baslik o yüzden yanıltıcı oldu.

Kirada eviniz varken neden sobalı evde oruruyorsunuz?
Neden kayınvalideyle bu kadar içli dışlı yaşıyorsunuz?
Bir şey alacaksanız alırsınız, neden bütçede söz hakkınız yok.
Seviyormu bilemem ama alçak eşeğe semsr vuran çok olur.
Kıvanç tatlıtuğ gelsin aşkından ölsem sobalı evde kayınvalideyle dip dibe oturmam ben.

Bu kadar duygusal düşünmeyin.
Bir eliniz yağda bir eliniz balda olmasini falan geçin.
İmkanınız varken köyde sobalı evde, kayinvalide yanında yaşamayın artık. Eşinizin kiracıyla ilgili söylediği şeyin üzerine düşün bakalım doğru mu?
Kayınvalide gönlü eylemin, sibucuy ne olursa olsun.
Maaş kartınızı alın elinden, kendiniz için harcayın istediğinizi alın.
Kendinizi kendinize ispatlayin ilk önce.
Mutluluğu da sadece esinizde aramayin, böyle olursanız gerçek manada mutlu olamazsınız zaten.

Eşim aşırı ilgisiz değil aslında sadece sevgisini göstermek için süprizler mutlu etmek için özellikle planlar yapmaz ama hergece öper uyumadan önce arada gelir sarılır kötü söz söylemez.aldatmaya dair hiç şüphe yasatmadı bana ama bencillikleri sevgisine olan şüphemi arttırdı simdi daha olgunuz ikimizde ben herşeye tamam diyen biri degilim artik oda herseyi kendine göre yapmiyor çocuğumuz oldu gözü gibi bakiyor ne istersem onun için aliyor benin isteklerimede kulak veriyor artik çünki ben sürekli tamam demeye devam etmedim kendi isteklerim içinde diretiyorum ama bu kargaşa içinde sevgi varmıydı diye düşünüyorum üzülüyorum.

Erkekler kadınların da istekleri olduğunu düşünmez, hep evlenen kadınlar eş ailesine uyduğu için isteklerimi doğal karşılayacak o da zaten öyle isteyecek falan zannederler. Bunun eski kız arkadaşla alakası bile yok. Artık devir değişti, askerden geleni evermiyorlar ya da onsekizine gelen kızı direkt vermiyorlar. Herkesin elbet var bir ilk sevdiği... sekiz sene sonunda bunun için suları bulandırmayın. İsteklerinizi oldurmak için çabalayın, herşeye tamam demekten vazgeçin

Bir süredir rahatsızlıklar yaşıyorum, biri bitiyor diğeri başlıyor. Yaşım 40. Geçenlerde genetik olmayan çoğu hastalığın "hayır" diyememek olduğuyla ilgili bir yazı okudum. Öncelikle bunu bilmenizi isterim.
Eşinizin sevgisini biz burdan ölçemeyiz ama seven insanın sevdiğiyle vakit geçirmek, sohbet etmek istemesi, onun mutlulupu için çabalaması da bir gerçek. Burada ki çıkarımı siz yapın.
Fedakarlık tek taraflı olursa fedakarlık olmaktan çıkar, taviz vermek olur adı. Kendinizi sevin, değerinizi önced kendiniz bilin. Geçilemez net çizgileriniz ve hayırlarınız olsun. Bakın ondan sonra nasıl gönlünüz edilmeye çalışılacak, sözünüz geçecek.

Evlenmeden önce şehre gidicektik öyle konuştuk sonra şehirdeki eski evi satip yeni büyük alırız dedi eşim birkac sene köyde duralim para biriktirelim öyle gidelim dedi bende köyde aileme yardımcı olayim dedi bende tamam dedim sonra şehirdeki evi satip büyük bir ev aldik diger evde kiradaydi hala yeni eve gecicez derken eşim yine istemedi tartışmalarımız oldu ama ve yine yeni evi kiraya verip köyde devam ettik biraz daha duralim durumumuzu iyice garantiye alalim dedi tarla aldik motor araba ama bi kalorifer yaptirmadı ailesi zaten köye şehre gidecekmisiz boşa masraf olmasinmis varyemezler işte idare ettim çocuk oldu kiracıyı cikmadı bi türlü bu sefer bu bir sene bekliyoruz gitmek için ama baştan kabul etmem hata oldu sonra dinletenedim kemdimi.

türlü bu sefer bu bir sene bekliyoruz gitmek için ama baştan kabul etmem hata oldu sonra dinletenedim kemdimi.
ben de en son bir kavgada eşime dedim “her şeye tamam dediğim için kıymetli olamadım.” Sizin kadar tavizkar değilim ama her şeye evet deyince zaten kabul eder düşüncesiyle erkekler kendilerini rahatta hissediyorlar. Hayır demeyi öğrenin

Evet haklısınız ilk yazimda belirtmedim artik herseye tamam demiyorum lafimi söylüyorum tepkimi ve tavrimida koyuyorum artik benin isteklerimde oluyor ama bana bu kadar bencillik etmiş birisinin sevgisi işte orda tıkanıyorum ama ama baştan susmasaydim gerekirse bu evliliği bitirseydim diyorum ama yapamadim ne hayır diyebildim ne çekip gidebildim bunu yapabilmek çok önemli önce kendinizi düsünmek gerekiyorki diğer insanlarda sizi düşünmeyi bilsin.

Aynen öyle yaş ilerleyin ce hayır demeyide hayir demenin öneminide daha iyi anlıyor insan umarim bu konuda daha fazla taviz vermem hiçbir kadin taviz vermemeli hatta.

Çocuk oldu artık durmayacağız köyde söz diyor. Ben şuan çalışmıyorum çocuğuma kendin bakıyorum izindeyim daha doğrusu çağrılarsa boşver gitme işe çocuğumuzun sana ihtiyaci var diyor biraz büyüsün işe baslarim belki ozamansa sehirde olacağımız icin parami rahatca kendim çekerim ona vermem bunuda baştan söylerim.

Ücretsiz izin alamazsanız sakın işi bırakmayın, sakın.

Ee ne desin adam evet öyle nasıl desin. Tabi ki öyle değil seni kaybetmek istemiyorum diycek. Seven insan belli eder, ne demek ailemden böyle gördüm belli edemiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…