Eşimin sevgisi gerçekmiydi

Bu konuda haklısınız herkez değerini önce kendi belirler.ben sadece sevgiye odaklanıp onun isteğine olmaz diyemedim ama bu fedakarlığım karşılık bulmadi keşke hayır demeyi başarabilseydim ben genel anlamda da insanlara hayır diyemiyorum hayır dediğimde suçlu hissediyorum çok saçma ama böyle yeni.yeni hayır demeyi öğrendim ama öncesinde yapmalıydım bunu.

koy hayati az cok boyledir, erkekler kahvede kadinlar aksam oturmasinda,

hani biz koyde otururken babam istemese bile kahveye gitmek zorunda kalirdi, cunku evde kalsa komsu kadinlarin arasinda hem bir anormal dururdu hem de yani duzen boyle.
soba kismi da beni rahatsiz etmedi, eger ki cimrilik yapip evin en kucuk odasinda soba yakilip on kisi dolusmuyorsa dogalgazdan daha iyi isitir, oh mis. tabi calisan kisiler icin zor bir duzen hak veriyorum.

amma velakin bu adam beni hic sevdi mi sevmedi mi derken,
once kendinize bakmalisiniz.
Siz bu adami sevdiniz mi, bu sekilde sevip mi aldiniz, yoksa adam eskiden kahveye gitmez sizinle gezer tozardi da evlenince mi degisti.

Yani dedigim gibi duzen boyle olunca onun degismesi de zor bir yerde, karsi tarafa da hak vermek lazim.
bir de adam koy hayatini seviyor tercih ediyor diye elestirmek de dogru degil bence. Eger ki siz de evliligin basinda olur koyde yasayim ben de severim falan dedi iseniz hata etmissiniz. Durust olmak lazim. Koy hayati bana uymaz, veya deneriz ama olmazsa da sehre doneriz demelisiniz.

ama sevgi hissedilir diyenlere de son derece hak veriyorum. Ayni ortamda oldugunuz zamanlarda da hissetmiyorsaniz demek ki yoktur.

Bahsettiğiniz gibi köyde herkez kahveye çıkar arkadaşı da çoktur bizimkinin öyle yada böyle nasıl olsa gidicez diyip boşuna masraf yapmayalım dedi iki katlı ev mintolamasi falam 50 bin lirayi geciyordu o parayla tarla alip gelecegimize yatırım yapalım dedi tarla aldik sehirdeki evi değiştirdik ama bi türlü gidemedik işte ayrıntılarda aslında herşeyin bir nedeni var sevgi konusuda şöyle ki dediğim gibi herseyi kendi başına yapması arkadaşlarınla daha çok vakit geçirmesi benim isteklerimi önemseme mesi sevmediğini düşündürüyor yanyanaykende bazen hissediyorum bazen hissetmiyorum kolunu atar yanina ceker beraber film de izleriz bazen kavga etsek hep o gelir gönlümü almaya çalışır ve onu taniyan herkez sevgisini cok gosteremeyen ve cok el üstünde büyütüldüğü için bencil olduğunu söyler ama benim emin olmam ö emli şüphe etmem sorun yani.

Anladım. Genelde insanların ilk zamanlarki halleri yanıltıcı oluyor. O an gerçekti sahteydi bilemeyiz. Ancak şu anki halinin asıl kendisi olduğu ve şu an sizi seviyor gibi görünmediği aşikar. Ben her zaman büyük bir aşkla başlayan, daha başında çok sevdiği sanılan ilişkileri tehlikeli bulurum. Bu şekilde başlayan ilişkilerim hep 2-3 ay muhteşemdi, 3. ay bitti. Şimdiki ilişkimde ilmek ilmek örüp karşılıklı emeklerle zamanla üzerine katarak ilerledik mesela. Benim tek uzun ilişkim de bu sayede oldu.

Evlenince değişti sözüne ben pek inanmıyorum. Siz evlenmeden önce görememişsiniz. Yeterince birlikte vakit geçiremediniz belki. Sizinle vakit geçirmek yerine bekar gibi arkadaşlarıyla takılması rahatsız edici. Ve bence sadece "evimin düzeni olsun, yemeğim yapılsın, çamaşırım yıkansın, canım istediğinde sevişeyim, çocuk sahibi olabileyim" düşüncesiyle evlendiğinin kanıtı. Elbette ki insanlar yoğunluktan fırsat bulamayıp birbirlerine zamanla vakit ayıramamaya başlar. Ancak arkadaşlarıyla oturacak gezecek, onlarla vakit geçirecek zamanı yaratabiliyorsa sizin için de yaratmalı. İnsan sevdiğiyle vakit geçirmek ister. Kaliteli zaman geçirmese bile onun yanında olmak ister. Sadece aynı odada bulunmak bile mutlu eder, enerjisini yükseltir. Siz maaşını ödemeyip üzerine para aldığı bir hizmetçi, cocuguna bakıcılısınız o evde daha cok. Hayat arkadaşı değilsiniz, ev arkadaşı bile değilsiniz. Biz ev arkadaşlarımızla filmler izler sohbetler edip sabahlardık.

Adam seni değil maaş kartını sevmiş. Bedava bir hizmetçi bulmuş boşanır mı hiç .

Arkadaşım sen ciddi ciddi bu adam beni seviyor mu diye sormuyorsun değil mi ? Hayır cevap çok belli çünkü

Bedava hizmetçi yapmışlar sizi

Evlenince değişen şey elde ettikleri için o diğer kendini sevdirmek içim yaptığı şeyleri bırakıyorlar yani elbet sezdim şüphe ettim ozamamlarda ama hep ona inanmayi seçtim insan sevdiği aşık olduğu insana inanmayı seçiyor aksini yapan herkezi zaten taktir ederim ben başaramadım ben hep ona inandım.

Eşim bencil diyorsun. O kadını da sevmiyordu emin ol.. O kadının parasını yiyemeceğinii anlayınca bırakmıştır...

Hem köyde kaynanayla aynı evde yaşa, hem çalış kendine beş kuruş ayırama, hem ev işi yap soba yak.
Bence hissettiklerinizde haklısınız bu devirde böyle ses çıkarmayanını bulamam diye ayrılmak istemiyor eşin

Yani benim anlayamadığım şu ben bana dünyaları önüme serse sevmedigim biriyle değil sevgili olmak aynı yastığa baş koyamam mutsuz olurum.oda hep derdi evet sen sakin huylusun ama ben seni görüp peşinde koşmaya başladığımda seni tanımıyordum benim sevmesem niye evleneyim seveceğim birini bulamicak biri değilim sevmediğin biriyle niye bir ömür aynı yastığa baş koyayım evlilik okadar basitmi falan derdi bende sevdiğim için ona inanmak isterdim ama mantıken seven biri bukadar bencil olamazdı heralde.

Evet o kiz bana göre daha dişli ve her istediği olarak yetiştirilmiş olduğu için bencede istememişler bunu aileye girince fark ettim fakat o kadar okumuş ve dişli sert olarak bilenen kız eşim onu bırakınca 2 kez intihara teşebbüs etmiş köyde oturmayida kabul etmiş ve eşim hakaretler ettigi halde vaz geçememiş herşeye ragzi sedece evlenmek istemiş ama tabi bu kızcağız dişli olduğundan kendi istediğini sonradan yaptirir die düşünmüş olabilirler.burda anlatmak istedigim onunda gözü kör olmuş hakaretlere rağmen vaz geçmemiş canina kast etmiş sevgi cok tehlikeli bir duygu çok akıllı olan insanlar çok aşık olmadan nasil aptallastigini bilemez diye düşünüyorum bu arada benim kiz ile hiçbi derdim yok oda sevmiş acı çekmiş ama canindan vazgecmek te piskolojik sorun o baska bisey neyseki hayatına devam etti oda.

:)))) bunları sadece eşinizden duydunuz değil mi?

Hayir ortak çevremiz var kız ile
Hayır ortak çevremiz inanın esimden cok cevremden duydum yıllar sonra bile onunla daha önce iş yerinde beraber çalıştığı kişiyle aynı iş yerinde rastlaştik eşimi çok sevmiş eşim ona çok çektirmiş yani bencilliği malum zaten onada yapmış diz çöküp gitme diye ağladığını esimin arkasina bile bakmadığını da ortak tanıdığımız biri anlatti sadece intihar olayını eşim söyledi ben inanmadim daha sonra onuda araştırıp doğru olduğunu öğrendim eşimde tabiki sevmiş zamanında ama asıl sevenin kiz olduğunu herkez biliyordu bizim oralar küçük yerler biliniyor ama yinede tabiki içimde yaraydı birinin bukadar aci cektiğini bilmek esimle resim bile koymak istemedim kıza nispet yapar gibi bir yandan da eşimde severek mi ayrildi acaba die o şüphelerimde oldu tabi

Hımmm, erkekler 1 e 10 katıp anlatırlar kas kas kabararak, şöyle seviyordu beni, bırakamadı çok koştu peşimden diye. O kız adını unutmuştur şimdi eşinizin. Kurtulmuş da bilememiş işte o zamanlar.

Evet iyiki ayrılmışız dedigi de sonradan geldi kulağıma ama mutlu olsun sevindim cok acilar çekti zamaninda şimdi mutlu olsun piyongada bana vurdu esimde olmak uzere ailecek.kadina değer vermiyorlar kadin cok is yapacak evi çekip çevirecek cok gezmeyecek harcamayacak vs gibi eşimde kendini üstün gòrerek yetişmiş burda kayinvalidem suçlu yolda araba kullanan bi kadın görse mana buluyor durum o derece vahim. Kadinin düşmanı yine kadın bazen.

Bu arada erkeklerin 1 e bin kattığı cok doğru yaa cevrede ayni seyleri söyledi tamam ama kas kabararak anlatması cok iticiydi ayni seyi banada yapabilirdi

Eşinizin ailesi geri kafalı. Eşinizde pek farklı sayılmaz. Ayri eve çıksanızda değişen birşey olmaz sanmıyorum. Sizin kendinizi değiştirmeniz lazim. Aman ağzımızın tadi bozulmasın modunda herşeye tamam derseniz bir kac seneye sinir hastasi olursunuz. Ne istediklerinizi yaptirabiliyorsunuz ne istemediğiniz birseye hayır diyebiliyorsunuz. Böyle olmaz. Kararli olun. Ayrı ev istediniz mesela ne demek kiracı çıkmıyor. Başka ev tutup taşının sizde. Yoksada ben gidiyorum diyin.Eşiniz sizi kaybetmekten korkmalı. Tam tersi siz onu kaybetmekten korkuyorsunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…