Eşimin yalanları ve değişkenliği

Yaşadıklarınız zor haklısınız ama hemen pes etmeyip biraz daha mücadele etseniz? Online dil kursları oluyor benim bildiğim, bir yandan dil öğrenip bir yandan minijob tarzı bir şey yapsanız zamanla düzeninizi oturtursunuz aslında. Pandemi döneminde bile gidebilmeyi başardıysanız bu şansınızı kullanın bence

Sizi hatırladım eski konunuzu da okumuştum. Sizin en başta gitmeye gönlünüz yoktu, gittikten sonra da kalmaya gönlünüz olmadı. Hiçbir zaman ben burda kalacağım, tutunmak için elimden geleni yapacağım demediniz bence. Hep bir bahaneniz, hep bir sebebiniz, hep bir şikayetiniz var. Başka ülke evet zor kabul ediyorum ama bunu zaten göze almış olmanız lazım. Şanssızlığınız pandemi zamanı olmadı ama normal bir zamanda olasıydıkta sizin orda kalmak için çaba göstereceğinizi düşünmüyorum kendi adıma. Döneminiz bence de yararınıza olur, durmak istemediğiniz bir yerde daha fazla zorlarsanız kendinize anlattığınıza göre hastalanacaksınız sonunda.
Evet en başta gönlüm yoktu .Haklısınız ,şartlarda iyice kötüleşti .Zorlamayı düşünmüyorum artık .Hayırlısı bakalım .

ne zaman oluyor bu olaylar? virus surecinde mi? virus surecinde kurulu duzeni bozmak, dil bilmedigin bir ulkeye gocmek cok mantiksiz.
yasal calisma hakkiniz var mi ikinizin de?

yurtdisinda yasiyorum ve her zaman derim. cok parasi olmayan, dolgun bir maasa baslayacak olmayan, bir okuldan bir kurumdan kabul almadan maceraya atilan cok zorlanir. hele aile olarak geliyorsan..

ne zaman oluyor bu olaylar? virus surecinde mi? virus surecinde kurulu duzeni bozmak, dil bilmedigin bir ulkeye gocmek cok mantiksiz.
yasal calisma hakkiniz var mi ikinizin de?

yurtdisinda yasiyorum ve her zaman derim. cok parasi olmayan, dolgun bir maasa baslayacak olmayan, bir okuldan bir kurumdan kabul almadan maceraya atilan cok zorlanir. hele aile olarak geliyorsan..
Evet pandemi süresinde geldik .Eşim deneyimli daha öncede Avrupa’da çalışmış .Yeni evlendik ,ben gelirken gönülsüzdüm zaten .Görümce ,enişte beraber çalışma durumu içli dışlı ilişkiler sorun yaşarmıyız kafamda bir sürü soru vardı .Ancak eşimin ısrarı her şey çok güzel olacak sloganı vs bir nevi baskıyla geldim .Ev kirala ,depozito ,eşya bir sürü eksik birde pandemi .Olanlar oldu ,siz de deneyimli olduğunuz için olaya farklı bir gözle bakmışsınız .Keşke eşimde beni en başta dinleseydi ,bunca zorluğu yaşamazdık .Zaten yeni evliyiz ,yaşadığımız bu talihsizlikler ilişkimizide etkiledi .

Evet pandemi süresinde geldik .Eşim deneyimli daha öncede Avrupa’da çalışmış .Yeni evlendik ,ben gelirken gönülsüzdüm zaten .Görümce ,enişte beraber çalışma durumu içli dışlı ilişkiler sorun yaşarmıyız kafamda bir sürü soru vardı .Ancak eşimin ısrarı her şey çok güzel olacak sloganı vs bir nevi baskıyla geldim .Ev kirala ,depozito ,eşya bir sürü eksik birde pandemi .Olanlar oldu ,siz de deneyimli olduğunuz için olaya farklı bir gözle bakmışsınız .Keşke eşimde beni en başta dinleseydi ,bunca zorluğu yaşamazdık .Zaten yeni evliyiz ,yaşadığımız bu talihsizlikler ilişkimizide etkiledi

o zaman esinize diyeceksiniz ki ya sonumuz bosanma olacak ya da donup kendi duzenimizi kuralim.

aslinda ne olursa olsun yurtdisina gidilmesi taraftariyim ama maddi manevi pek bir tutunacak daliniz yokmus. gorumce eniste insafiyla is yapilmaz. bozusmussunuz cikmissiniz iste.. uzuldum.. saglik olsun giden para olsun umarim yuvanizi ayakta tutabilirsiniz.

o zaman esinize diyeceksiniz ki ya sonumuz bosanma olacak ya da donup kendi duzenimizi kuralim.

aslinda ne olursa olsun yurtdisina gidilmesi taraftariyim ama maddi manevi pek bir tutunacak daliniz yokmus. gorumce eniste insafiyla is yapilmaz. bozusmussunuz cikmissiniz iste.. uzuldum.. saglik olsun giden para olsun umarim yuvanizi ayakta tutabilirsiniz.
Öyle yaşadık ve tecrübe oldu .İnşallah yuvayı toparlarız .Sağolun .

Ben gorumcenizi pek suclu bulmadim açıkçası.
Size, sizin için iyi olabileceğini düşündüğü bir öneride bulunmuş. O da sizi oraya çağırarak sorumluluk almış. Bundan bir menfaati var mı? Maddi yada manevi? Anladigim kadarıyla bir de o size maddi destek oluyor.
İyi düşünüp öyle karar vermeliydiniz. Şehir değiştirmek bile zorken siz ülke degistirmissiniz. Ve bu hiçte kolay bir süreç degil. Daha iyi şartlarda göç edenler için bile.
Acaba siz çabuk demoralize olan ve motivasyonunu kaybeden bir yapiya mi sahipsiniz? Eğer öyleyse nereye giderseniz gidin ilk sorunda aynı duygulara kapilabilirsiniz.
Göründüğü kadarıyla esiniz orada tutunmak icin çabalıyor ve bir yandan da sizi orda tutmaya calisiyor. Madem gitmişsiniz ne kadar oldu bilmiyorum ve zor görünüyor ama biraz daha cabalayip sabretseniz mi acaba?
Dünyanın pandemi yuzunden hali ortada. Nereye gitseniz sıkıntı.
Umarim mutlu olacağınız bir seçim yaparsınız.

X