Eşimin yurt dışında yaşayan ailesi

Selamlar, sizlerden akıl almak istiyorum. Eşimin ailesi abileri ablaları yurt dışında yaşıyor annesi ve babası vefat etti iki abisi var sürekli turkiyeye gelince bizim evde kalmak istiyorlar ve bu kalmalar 5 6 ay yada bir yıl. Burda yaşayan bir abisi de var onun da evine gitmezler ve gelince tamamen kendi evleriymis gibi yaşamaları asla misafir gibi hissetmiyorlar evim büyük yatacak oda fazla olduğu halde oturma odasında yatmayı tercih ediyorlar sabah akşam yastık yorgan sürekli bi yatış halindeler ben ise yemek çamaşır temizlik üçgeninde gidip geliyorum eşim bu durumdan kesinlikle rahatsiz degil defalarca kavga etmeme rağmen qsla rahatsız değil ne yapmam lazım artık depresyonun eşiğindeyim 10 senelik evliliğimde çok yıprandım
Kendi evleriymiş gibi kalıyorlar demişsiniz ama miras bölünmediyse kendi evleri sayılmaz mı? Eşinizin sesini çıkaramama sebebi de sanırım bu. Kira ödemeden bedavadan evde oturuyor. En mantıklısı ayrı eve taşınmak.

Mirası bölüşün. Hakkınızda kendinize ayrı ev alın. Başka çare yok.
Bir yakınım böyle kv ile yaşıyordu. Kadın ama sürekli köye gidiyordu gençler yalnız kalsın diye. Ama gorumcelerin sürekli ayağı o evdeydi anneleri olmasa bile. Kız tepki gösterince babamızın evi istediğimiz gibi geliriz diyorlardı. En sonunda kızın ailesi kıza ev aldı ordan taşındılar.. gorumcelerin ayağı kesilmiş oldu. Kv de diğer oğluyla o evde yaşamaya başladı. Gelinin yeni evine gelemedi

İyide orası sizin eviniz değilki
Siz o insanların ana-babasının evinde temelli kalırken problem yok da onlar 6ay bir yıl kalınca mı problem
Kalıyorlarsa kendi analarının babalarının evinde kalıyorlar sizden izin mi alacaklar birde
Tek evlat eşiniz değil tek mirasçı eşiniz değil
Hayır değil sanırım yanlış anlaşıldım İnternet sorunundan dolayı geç gördüm yazılan mesajları ev annesinin üstündeydi ve bu evi eşim ve babasi qlmis zamanında çünkü burda yaşayan kimsey yok hepsi yürtdiisnda kayinpederim vefat etmeden evi esimin üzerine yaptı ve bunu tüm kardesler biliyor ev sadece eşimin yani miras değil sadece ben kayinvalidemle oturduğum için bunlar hep böyleydi öldükten sonrada ben müdahale etmek istemdim gelip gitmeleri açısından sonrası zaten bilindiği gibi

Maalesef kendi evleri görüyorlar. Yani anne babamızın evi istediğimiz kadar kalırız diye düşünüyorlar.
Siz çekmeyin gidin annenize. Siz de orda kalın. Çekilecek çile değil, millet de ne embesil yemin ederim!
Hayır ev onların değil yani herhangi bir hakları yok miras falan değil yani sadece işimin çok yüz vermesi

Kendi evleriymiş gibi kalıyorlar demişsiniz ama miras bölünmediyse kendi evleri sayılmaz mı? Eşinizin sesini çıkaramama sebebi de sanırım bu. Kira ödemeden bedavadan evde oturuyor. En mantıklısı ayrı eve taşınmak.
Ev miras değil bizim ve zaten hala kredisini ödüyoruz

Hayır değil sanırım yanlış anlaşıldım İnternet sorunundan dolayı geç gördüm yazılan mesajları ev annesinin üstündeydi ve bu evi eşim ve babasi qlmis zamanında çünkü burda yaşayan kimsey yok hepsi yürtdiisnda kayinpederim vefat etmeden evi esimin üzerine yaptı ve bunu tüm kardesler biliyor ev sadece eşimin yani miras değil sadece ben kayinvalidemle oturduğum için bunlar hep böyleydi öldükten sonrada ben müdahale etmek istemdim gelip gitmeleri açısından sonrası zaten bilindiği gibi
Şöyle gibi, benim de dedem vefat edince, dayım ve eşi gelip anneannemin evinde yaşamaya başlamış. Anneannem demiş ki, bakın burası benim evim, buraya çocuklarım hep gelecek, kalacak. Problem çıkaracaksanız hiç gelmeyin. Onlar da problem değil demişler.

Sonra tabi öyle olmadı. Yenge bir süre sonra “Ben bu kdr insanı ağırlamak zorunda mıyım” diye şikayet etmeye başladı. Haklı haksız bilemem. Ama nerdeyse her tatilde, o kdr insanı ağırlamak gerçekten kolay değil.

Sonra anneannem vefat etti. Evi kardeşleri dayıma verdiler. Tapuya bakarsanız ev dayımın evi, ama duygusal olarak o ev her zaman annelerinin babalarının evi.

Son düzenleme:
Şöyle gibi, benim de dedem vefat edince, dayım ve eşi gelip anneannemin evinde yaşamaya başlamış. Anneannem demiş ki, bakın burası benim evim, buraya çocuklarım hep gelecek, kalacak. Problem çıkaracaksanız hiç gelmeyin. Onlar da problem değil demişler.

Sonra tabi öyle olmadı. Yenge bir süre sonra “Ben bu kdr insanı ağırlamak zorunda mıyım” diye şikayet etmeye başladı. Haklı haksız bilemem. Ama nerdeyse o her tatilde, o kdr insanı ağırlamak gerçekten kolay değil.

Sonra anneannem vefat etti. Evi kardeşleri dayıma verdiler. Tapuya bakarsanız ev dayımın evi, ama duygusal olarak o ev her zaman annelerinin babalarının evi.

Şöyle ki ben çalışıyordum sonra kayinvalidem hasta olunca mecbur işi bırakmak zorunda kaldım. O sırada ev kredisi ödüyorduk sonra saolsun kayinpederim tam bir sene boyunca kredimizi ödemeye yardım etti zaten sonrası vefat etti. Vefat etmeden önce avukat noter yani tüm yasal yollardan geçerek tüm kardeşlerin haberi varken evi eşimin üzerine devretti oyke onların evinde kalıp miras haklarına el koymuyoruz

Onlar sizin evinizde kalmiyor, siz onlarin anne babasinin evinde kaliyorsunuz. Evi bosaltip gitmediginiz icinde mecbur hizmetciliklerini yapiyorsunuz. O evi bosaltmaniz lazım. Kendiniz ayri eve çıkın ki onlarin turkiyeye geldiklerinde kalacak bir yeri olsun. Siz bedava evde oturacaksiniz diye onlar Turkiyeye gelince sokakta mi yatacak?

O zaman boşanma davası açıp evin yarısını alıyorsunuz ev sorunu bu sayede kalmıyor. Böyle bir adama başka bir türlüsü olmaz.

Evet onlarla yaşıyordum çünkü
Önce kv kb bak eşin olacak cibilliyetsiz seni anasının evine hizmetçi diye alsın,onlar ölünce sıra kayinlarda artık bir ömür onlara bakarsınız, sevdiğiniz adamlariin size biçtiği rol bu,size layık gördükleri hayat bu ya çekersin ya gidersin

Şöyle ki ben çalışıyordum sonra kayinvalidem hasta olunca mecbur işi bırakmak zorunda kaldım. O sırada ev kredisi ödüyorduk sonra saolsun kayinpederim tam bir sene boyunca kredimizi ödemeye yardım etti zaten sonrası vefat etti. Vefat etmeden önce avukat noter yani tüm yasal yollardan geçerek tüm kardeşlerin haberi varken evi eşimin üzerine devretti oyke onların evinde kalıp miras haklarına el koymuyoruz

Eşinizden başka kimsede suç yok...Konuyu da çözecek olan kişi yine eşiniz. Siz bu dünyaya eşinizin ailesine hizmet etmek için mi geldiniz? Giderim kendi ailemin evinde kalırım, hiç değilse anneme babama bir faydam dokunur.

Böyle uzun kalan gurbetçiler kendilerine ev alıp dayayıp döşüyorlar. Sizinkiler kaç yıldır bu şekildeler? Bu zamana kadar onlar da bu sistemi uygulayamazlar mıydı?

Kendi evlerinde kalırlarsa kim hizmet edecek, çamaşırlarını kim yıkayacak, yemeklerini kim pişirecek. Konu sahibine dayamışlar sırtlarını yaşıyorlar.

Selamlar, sizlerden akıl almak istiyorum. Eşimin ailesi abileri ablaları yurt dışında yaşıyor annesi ve babası vefat etti iki abisi var sürekli turkiyeye gelince bizim evde kalmak istiyorlar ve bu kalmalar 5 6 ay yada bir yıl. Burda yaşayan bir abisi de var onun da evine gitmezler ve gelince tamamen kendi evleriymis gibi yaşamaları asla misafir gibi hissetmiyorlar evim büyük yatacak oda fazla olduğu halde oturma odasında yatmayı tercih ediyorlar sabah akşam yastık yorgan sürekli bi yatış halindeler ben ise yemek çamaşır temizlik üçgeninde gidip geliyorum eşim bu durumdan kesinlikle rahatsiz degil defalarca kavga etmeme rağmen qsla rahatsız değil ne yapmam lazım artık depresyonun eşiğindeyim 10 senelik evliliğimde çok yıprandım

Ben şunu da anlamadım. İşleri güçleri yok mu yaşadıkları yerde? Nasıl gelip 4-5 ay kalabiliyorlar?

Bu iste bir gariplik var ama anlamadim. Yurt disinda yasayan insanlarin cogunun burada evi vardir ve geldiklerinde kendi evlerinde dahi kalmaya firsat bulamazlar anca tatillerini yaparlar. Ayrica bu insanlar ne is yapiyor 1 yil kalacak kadar?

X