Eşimle anlaşmakta zorlanıyorum :(

bennbusraa

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2020
312
374
Dert mi bilmiyorum . Kızlar eşimle bazen iletisim kurmakta çok zorlanıyorum. Bu durum beni çok yıpratıyor. Örnegin ona bir anımı anlatıyorum ama anlatırken kurdugum cumlelerde ne demek istedigimi çoğu kez anlamıyor. Akıcı konustuguma eminim. Üstüne bastıra bastıra diyorumki a marketten şu ürünü al o yine arayıp diyor ki b marketteyim ürünü bulamadım. Yahu üstüne basa basa a marketten alacaksın dedim . Daha bugün gelirken fırın kagıdı al dedim folyo almış gelmiş şaka gibi gülsem mi aglasam mı bilemiyorum :) özellikle dikkat ediyorum kurduğum cümlelere tane tane konuşuyorum. Anlatmak istediğimin tam tersini anlamayı başarıyor. Üniversite mezunu kariyeri olan bir adam yani.farklı kültürlerdeniz ondan mı acaba ailelerimiz de birbirini anlamıyor pek🤦‍♀️😄 ne yapmalıyım ben sizce? Aile terapistine gitmelimiyiz? 1 yıl sevgili 1 bucuk sene nisanlı kaldık. 1 senedir de evliyiz . Düzelir mi zamanla?

Aile terapisti mantıklı bence çok zorlanıyorsanız , eşinizle konustunuz mu bunu o ne düşünüyor peki ?

Bana pek durumunuz terapistlik gibi gelmedi
Uyuşmazlık kaynaklı bi anlaşamama durumunuz yok
Siz bayağı aynı dili konuşamıyorsunuz
A markete git deyince b markete giden adama terapist ne yapabilir bilemedim ben

Acaba eşinizin kafası çok mu meşgul?
Belki ondan unutuyordur söyleneni
Yoksa aynı dili(Türkçe, İngilizce gibi) konuştuğumuz birine a markete git dersek oraya gider, folyo al dersek folyo alır.

Verdiğiniz örneğe göre takmamanız gerek. Eşim de bana herhangi tür vida almayı söylese yanlış bir şey ala bilirim. Çünki anlamadığım ve ilgilenmediğim konu. Eşiniz de alayım da bitsine getirmiş ola bilir. Böyle şeylerse boş verin ama başka ciddi örnekler varsa bilemem. Bir de anlamamasının sebebi bazen dikkatli dinlememesi ya da konuyla ilgilenmemesinden kaynaklanabilir.

Bana pek durumunuz terapistlik gibi gelmedi
Uyuşmazlık kaynaklı bi anlaşamama durumunuz yok
Siz bayağı aynı dili konuşamıyorsunuz
A markete git deyince b markete giden adama terapist ne yapabilir bilemedim ben

Acaba eşinizin kafası çok mu meşgul?
Belki ondan unutuyordur söyleneni
Yoksa aynı dili(Türkçe, İngilizce gibi) konuştuğumuz birine a markete git dersek oraya gider, folyo al dersek folyo alır.
Kafası hep meşgul evet , ondan olabilirmi ya gercekten. Surekli iş araba vs bunlarla haşır neşir sürekli

Kafası hep meşgul evet , ondan olabilirmi ya gercekten. Surekli iş araba vs bunlarla haşır neşir sürekli
Yani ihtimal olarak olabilir gayet de
Çözüm olarak da not almayı denesin
Böylece yanlış yere gidip yanlış şeyi almaz

Yukarıda birinin dediği gibi ilgi alanı olmadığı şeylerde de böyle davranıyor olabilir

Konuşuyorum. Ben seni anlıyorum diyor ama yanlış anlıyor çogu kez
Bence bunu espriye vurabilirsiniz , eğlenin bu konuyla dalga geçin kırmadan. Eşinize olan sevginiz devam ediyorsa , aranızda herhangi bir sorun yoksa tabii. Bunlar çözülmeyecek şeyler değil ki yanlış aldıysa getirden doğrusunu söyleyin eşinize de hediye paketi yapıp verin yanlış aldığı şeyi ahheheh :dondurma:

Ayy aynı durum bizde de oluyor, çok örnek verebilirim. Küçük şeyler ama belli bir zamandan sonra tekrarlanınca sinir bozucu oluyor 🙄.

benim babam da böyle. anlamaz defalarca tekrar ettirir. kendisiyle konuşulmasa da lafa atlar öğrenmeye çalışır ama leb demeden leblebiyi anlamayı bırakın leb-le-bi diye heceliyoruz yine de ikinci sefere anlıyor :olamaz: çok sinir bozucu olabiliyor ama yapacak bir şey yok maalesef... sevgililik döneminizde anlamamış mıydınız bu huyunu?

Dert mi bilmiyorum . Kızlar eşimle bazen iletisim kurmakta çok zorlanıyorum. Bu durum beni çok yıpratıyor. Örnegin ona bir anımı anlatıyorum ama anlatırken kurdugum cumlelerde ne demek istedigimi çoğu kez anlamıyor. Akıcı konustuguma eminim. Üstüne bastıra bastıra diyorumki a marketten şu ürünü al o yine arayıp diyor ki b marketteyim ürünü bulamadım. Yahu üstüne basa basa a marketten alacaksın dedim . Daha bugün gelirken fırın kagıdı al dedim folyo almış gelmiş şaka gibi gülsem mi aglasam mı bilemiyorum :) özellikle dikkat ediyorum kurduğum cümlelere tane tane konuşuyorum. Anlatmak istediğimin tam tersini anlamayı başarıyor. Üniversite mezunu kariyeri olan bir adam yani.farklı kültürlerdeniz ondan mı acaba ailelerimiz de birbirini anlamıyor pek🤦‍♀️😄 ne yapmalıyım ben sizce? Aile terapistine gitmelimiyiz? 1 yıl sevgili 1 bucuk sene nisanlı kaldık. 1 senedir de evliyiz . Düzelir mi zamanla?
Eline bir kağıda yazıp verirseniz onun için de kolay olur :)

eşiniz bu tarz şeylerle daha önce ilgilenmiş mi

yani adam hayatında çamaşır suyu dışında deterjan görmedi ise mutfak için ayrı banyo için ayrı yüzey temizleyici ayrı parke temizleyici ayrı bunları bilemiyor

mesela hayatında hiç fırın kağıdı görmedi ise o fırın kağıdını algılamadı ki rulolu bir şey deyip gidip folyo aldı

eşime bir seferinde deterjan listesi yaptım

çekti foto attı

burada çok deterjan var tek tek aramayım sen bunlar olur de diye zira huysuzumdur istediğim olmalıdır kokuları vs hassas

mesela adama A markete git X marka makarna al dediniz

adama neden A markete gittiğini söylemezseniz o B marketin önünden geçerken oraya gider zaten o da market bu da market alınacak makarna her yerde vardır diye düşünür hatta kendisi o B marketten bir başka şey alacaksa yolu üstünde önce A varsa da B ye gider tek seferde alayım diye

ama siz A marketten X marka makarna al, başka markette yok o nedenle özellikle A marketten al dedim demelisiniz

kültür farkı dediğiniz nedir bilemem ama kafanızdakini anlamasını beklemeyin net söyleyin, eşinize de üstünü oku da al deyin

bu arada alınacakları da Watsapp tan yazın ki unutmasın karışmasın kafası

son önerim de online market

mesela yaptım sepeti duruyor yarın da arada aklıma gelen olursa onları ekleyeceğim vereceğim siparişi gelecek

Ben vatsaptan alacağı şeylerin fotosunu atıyorum sizde öyle yapın etkisi büyük 😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁

benim babam da böyle. anlamaz defalarca tekrar ettirir. kendisiyle konuşulmasa da lafa atlar öğrenmeye çalışır ama leb demeden leblebiyi anlamayı bırakın leb-le-bi diye heceliyoruz yine de ikinci sefere anlıyor :olamaz: çok sinir bozucu olabiliyor ama yapacak bir şey yok maalesef... sevgililik döneminizde anlamamış mıydınız bu huyunu?
Anlamıştım aslında ama surekli buluşamadıgimız için birbirimizi anlayamıyoruz diyordum

X