Eşimle babam çok büyük kavga yaptı. Ne yapabilirim?

Süpriz yapın? Hediye alın? Yani sonuçta adamın morali bozuk? Siz de eşisiniz,ona iyi gelmeniz gerekir.
İnanır mısınız Begüm hanım ilk defa böyle bir şey yaşadım o yüzden en basit şey bile aklıma gelmiyor. Sanırım hediye olarak kol saati almayı deneyebilirim teşekkür ederim size <3

Söylemeyi çok istiyorum. Ama eşim benden kaçıyor. Konuşmak istemiyorum diyor ya da işim çok diyor beni geçiştiriyor. Babamı haksız gördüğümü eşim biliyor çünkü bunu eşim yanımdayken babamın suratına karşı söyledim.

Kaciyor demek. Gerekiyorsa aksam yatarken üstüne otur bir yere kacamasin. Belki esiniz sizinde babaniz gibi düsündügünüzü düsünüyordur. Erkekler hassas oluyor böyle konularda

Konu içinde atlamışım ama az önce yorumlarda söyledim. Babamın suratına karşı baba haksızsın kaç yaşındasın felan dedim eşimde duydu bunu. Pısırık mıyım ki kocama bağırdıklarında susayım. Babamda olsa kocama karşı haddini bilecek :KK70: ama eşim bunu görmesine rağmen bana soğuk.
Peki eşinle bu olaydan sonda konuştun mu? Belki agrina gitmiştir olanlar. Ya da belki de o da babana saygisizlik etmekten utanmıştir, utandığı biri olduğun için seninle aynı ortamda olmak onu rahatsız etmiştir.
Kocan değil mi, bence git yanına uzan. Sonra da sakin sakin olanlardan sohbet edin, üzüldüğünü ama eşinin arkasında olduğunu söyle. Sonra öper koklar normale dönersiniz zaten.
Baban kötü şeyler yapmis ama aile arasında neler neler yutuluyor,okuyoruz KK'da. İnsanlar birbirine girdiği kişiyle es hatrı için görüşüyor. Şu an her şey çok yeni, usteleme , zamanla su akar yolunu bulur

Kaciyor demek. Gerekiyorsa aksam yatarken üstüne otur bir yere kacamasin. Belki esiniz sizinde babaniz gibi düsündügünüzü düsünüyordur. Erkekler hassas oluyor böyle konularda
Hayır eşim babamı haksız gördüğümü biliyor hatta eşimin yanında babama kızdım çocuk azarlar gibi (umarım doğru yazmışımdır, Türkçem çok kötü) ama bir türlü baş edemiyorum. Biz normalde eşimle her akşam sohbet ederdik bir şeyler içerdik. Onu bile yapmıyoruz. Hediye alıp konuşmaya deneyeceğim kabul etmezse zorlayacağım.

Evet söyledim hatasını anladı ama gereksiz bir gurur yapıp ben onun ayağına gitmem diyor. Yani ne olacak anlamadım gelip dese çocuğum özür dilerim hata ettim diye. Ayrıca eşimin affedeceğini sanmıyorum çünkü eşimin göçmen dedelerine kadar laf etti. Gurbet kafalıkları biraz gerici maalesef
Özür için ayağına beklenmesini de ilk kez duyuyorum. Güya ben büyüğüm o gelsin gururu yapıyor. Ama ettiği laflarla haksız olması ile büyüklüğünün bir hükmü kalmamış.

Peki eşinle bu olaydan sonda konuştun mu? Belki agrina gitmiştir olanlar. Ya da belki de o da babana saygisizlik etmekten utanmıştir, utandığı biri olduğun için seninle aynı ortamda olmak onu rahatsız etmiştir.
Kocan değil mi, bence git yanına uzan. Sonra da sakin sakin olanlardan sohbet edin, üzüldüğünü ama eşinin arkasında olduğunu söyle. Sonra öper koklar normale dönersiniz zaten.
Baban kötü şeyler yapmis ama aile arasında neler neler yutuluyor,okuyoruz KK'da. İnsanlar birbirine girdiği kişiyle es hatrı için görüşüyor. Şu an her şey çok yeni, usteleme , zamanla su akar yolunu bulur
Aslında eşim en çok babamın eşimin göçmen ailesine laf etmesine sinirlendi babam çok ağır hakaretler etti. Senin ailen göç etmek için kadınlarını kızlarını satmıştır felan deyince eşim öyle sinirlendi ki sanırım o adamı ilk defa o kadar sinirli gördüm haklıydı da. Babam eşime öyle şeyler söylediki altında ben ezildim. Konuşmayı denedikçe kaçıyor. Biz yine gece birlikte uyuyoruz eşim asla küssek bile yatak ayırmaz bende ayırmam. Hediye alıp öyle konuşmayı deneyeceğim. Gece yakınlaşmayı denemiştim dün çok yorgunum iyi geceler dedi. Babama bende çok sinirliyim.

Evet söyledim hatasını anladı ama gereksiz bir gurur yapıp ben onun ayağına gitmem diyor. Yani ne olacak anlamadım gelip dese çocuğum özür dilerim hata ettim diye. Ayrıca eşimin affedeceğini sanmıyorum çünkü eşimin göçmen dedelerine kadar laf etti. Gurbet kafalıkları biraz gerici maalesef

zamana bırakın o halde.
yapılabilecek başka birşey yok şu aşamada.

Eş haklı. Hiç konuşmasa yeri yani. Bende olsam silerdim. Ki zaten sildim kv yi. Bu kadar ağır şeyler konuşmamıza rağmen

Özür için ayağına beklenmesini de ilk kez duyuyorum. Güya ben büyüğüm o gelsin gururu yapıyor. Ama ettiği laflarla haksız olması ile büyüklüğünün bir hükmü kalmamış.
Evet bende böyle düşünüyorum. Ben zaten karşıyım öyle ben büyüğüme falan. Büyüksen büyüksün ne olmuş yani? Babam özür dilese kapanabilir bu iş.

Baban cidden cok ayıp etmiş😮😮😮😮
Eşim Kafkas kökenli bir Türk bilirsiniz oranın insanları kendi değerine kültürüne çok sahip çıkar çok savaşçı ve sert insanlar. Eşim bunu sindiremedi babama hemen dedi ki eşimin babası olmasaydın şimdi kafanı eline vermiştim ama dua et. Ben buna asla sinirlenmedim çünkü her şeyi babam başlattı ve büyüttü öyle bir durumda eşim teşekkür edemezdi. Ben biraz beyciyim.

Eş haklı. Hiç konuşmasa yeri yani. Bende olsam silerdim. Ki zaten sildim kv yi. Bu kadar ağır şeyler konuşmamıza rağmen
Merhaba iyi geceler yorumunuz için teşekkür ederim. Kv ne demek benim Türkçem biraz zayıf yardımcı olursanız çok teşekkür ederim arkadaşım.

Herkese merhaba sevgili arkadaşlar ben Almanya'dan İpek Johanna, yarı Alman yarı Türküm. 29 yaşındayım, dört senedir evliyim. Eşim Almanya'da işletme okuyordu o şekilde tanıştık ama ailesi felan hep Türkiye'de.

Neyse arkadaşlar. Benim eşimin ailesinin durumu iyi ama söylemesi ayıp babamın maddi durumu eşimin ailesine kıyasla daha iyi. Bu benim için asla problem olmadı eşim dürüst çalışkan ve merhametli birisi bunlar bana yetiyor. Olayın detayını anlamanız için bunları söylüyorum.

Eşim benle evlendikten sonra işlerini almanyaya taşıdı. İşlerini çok büyüttü ve gerçekten iyi kazandı, Allahımıza hamd olsun. Hatta bir dönem babama borç felanda vermiş biz bunları annemden öğrendik tabi eşim asla bana söylememişti.

İki gün önce babam bizdeydi ve eşimle iş yüzünden tartıştılar. Eşim babama babacığım çok sinirlisiniz şu an sağlıklı konuşamayız biraz sakinleştikten sonra konuşalım dedi. Babam masaya vurdu eşime bağırdı baya. Eşim bir şey demedi ama babam eşime birden "sen kızımla evlendinde adam oldun oradan buraya geldin" dedi. Eşim çok hiddetlendi ne biçim konuşuyorsun sen diye bağırdı. Babam eşimin göçmen dedelerine kadar saydırdı burada söylemeyeceğim çok iğrenç şeyler söyledi. Eşim babamın üstüne yürüdükten sonra araya ben ve annem girdik. Eşim iki gündür bana karşı soğuk. Babam hatasını anlamış ama eşimi bekliyormuş özür için. Eşim sadece işe gidip işe geliyor. Ben ne yaptım anlamadım. Benle niye konuşmuyor? Ve eşimle babamın arasını nasıl düzeltiriz? Bu durum çok uzadı ve ben çok üzülüyorum. Daha olan oldu ama nasıl düzeltirim ona bakıyorum. Lütfen yardım edin ben çok çaresizim. Ayrıca eşime karşı çok utanıyorum şuan zaten o da bana karşı soğuk. Ben bu saatten sonra eşimin bana verdiği parayı nasıl harcarım yüzüne karşı nasıl bakarım?
Babam hatasını anlamış ama eşimi bekliyormuş özür için mi?

Öncelikle Türkçeniz gerçekten iyi, bir iki yerde Türkçem kötü dediğinizi okumasam dahi yazacaktım Türkçeniz çok iyi gurbetçi olmanıza rağmen, ne güzel aileniz dikkat etmiş düzgün öğretmeye diye o kadar iyi yazım diliniz hiç sıkıntı yapmayın.

Konuya gelirsek yumuşasın diye eşinize karşı babanızı savunmayın ters teper. Hatta siz ondan daha öfkeliymiş gibi davranın konu açılınca. Hiç beni de düşünmüyor, kimse benim kocam hakkında böyle konuşamaz, hatasını anlayana kadar konuşmayacağım filan diyin. Belki o zaman sakinleşir sizin fazla yükseldiğinizi düşünürse

Öncelikle Türkçeniz gerçekten iyi, bir iki yerde Türkçem kötü dediğinizi okumasam dahi yazacaktım Türkçeniz çok iyi gurbetçi olmanıza rağmen, ne güzel aileniz dikkat etmiş düzgün öğretmeye diye o kadar iyi yazım diliniz hiç sıkıntı yapmayın.

Konuya gelirsek yumuşasın diye eşinize karşı babanızı savunmayın ters teper. Hatta siz ondan daha öfkeliymiş gibi davranın konu açılınca. Hiç beni de düşünmüyor, kimse benim kocam hakkında böyle konuşamaz, hatasını anlayana kadar konuşmayacağım filan diyin. Belki o zaman sakinleşir sizin fazla yükseldiğinizi düşünürse
Çok teşekkür ederim sağ olun. Yarı Türk olduğum için Türkçe öğrenmeye ayrı özen gösterdim. :) <3

Eşimin yanında babamı çocuğa kızar gibi kızdım, ne biçim konuşuyorsun kaç yaşındasın felan dedim. Babam sustu, eşime karşı eşimi savunuyorum. Eşim bunları bildiği halde bana karşı soğuk. Babam eşimin göçmen dedelerine çok terbiyesiz şeyler söyledi az önce yazmıştım ama şimdi yazmaya elim gitmedi çok ayıp çok utanç verici. Eşim en çok ona kızmış yani belli. Ama bana niye soğuk onu anlamadım. Yarın bana bak ben senin güzel karın değil miydim ne oldu diyeceğim ama hediyesini verdikten sonra. Restoranda yer ayırtmaya çalıştım fakat eşim geçiştirdi işim var dedi. Yakınlaşmayı denedim gece reddetti. Ben bu adamı dövsem mi ne yapsam yoksa...

Evet babam eşimi bekliyor özür dilemek için. Yani babam eşimden özür dileyecek. Ama ayağına çağırıyor. Boomer!
Boomer moomer olmaz o iş öyle. Ağzına geleni söylerken ben büyüğüm,babayım demediyse özür dilemek için ayağına çağırırken mi hesaba katıyor. Ağır saçmalıyor babanız.

Özür dileme niyeti varsa madem babanızın üzerine gidin,ikna edin derim. Eşiniz içinde zaman verin.
Bunaltmayın.

Boomer moomer olmaz o iş öyle. Ağzına geleni söylerken ben büyüğüm,babayım demediyse özür dilemek için ayağına çağırırken mi hesaba katıyor. Ağır saçmalıyor babanız.

Özür dileme niyeti varsa madem babanızın üzerine gidin,ikna edin derim. Eşiniz içinde zaman verin.
Bunaltmayın.
Burada boomer daha geniş çaplı bir hakaret. Kv ve kp açılımını açıkladığınız için ayriyeten teşekkür ederim. Bende aynı fikirdeyim babam kesinlikle saçmalıyor. Önce eşimin benle olan soğukluğunu gidermek istiyorum babamsız da hayat devam eder ama eşim her zaman yanımda olacak insan. Eşim çok kıymetli bir insan onu kaybetmek istemem.

X