Eşimle babam çok büyük kavga yaptı. Ne yapabilirim?

Merhaba,
Eşinizin ne kadar yaralandığını tahmin edebiliyorum. Benim eşim, çok daha basit nedenlerle ve hem de kendi ailesinin fertlerinden biri ile bir tartışma yaşadığında bile hayattan kopuyor günlerce. O kadar içine kapanıyor ki, konuyla hiç ilgim olmasa bile benimle dahi konuşmuyor bir süre. Bunun benimle ilgisi olmadığını bildiğim için üzerine gitmiyorum ben de. Sakinleşmesini bekliyorum ve sevecen davranmaya devam ediyorum.
Siz de eşinizin bu yaşadıklarını sindirmesini bekleyin, onu desteklediğinizi her söz ve davranışınızla besleyin.
Tavrı size değil ama çok ağır laflar işitmiş. Zamanla sizi bu konudan ayıracak ve hak ettiğiniz ilgi ve alakayı gösterecektir.
Şu an çok kırgın ve öfkeli belli ki.
Bu arada, yarı Türk halinizle bu kadar kusursuz Türkçe kullanmanız beni umutlandırdı ve mutlu etti.
Konudan bağımsız, bunu dile getirmek istedim.
Umarım eski günlerinize bir an evvel kavuşursunuz.
Bence bu süreçte babanız ile siz de görüşmeyin çünkü eşiniz dolayısıyla da olsa, size de hakaret etmiş sayılır.

Merhaba,
Eşinizin ne kadar yaralandığını tahmin edebiliyorum. Benim eşim, çok daha basit nedenlerle ve hem de kendi ailesinin fertlerinden biri ile bir tartışma yaşadığında bile hayattan kopuyor günlerce. O kadar içine kapanıyor ki, konuyla hiç ilgim olmasa bile benimle dahi konuşmuyor bir süre. Bunun benimle ilgisi olmadığını bildiğim için üzerine gitmiyorum ben de. Sakinleşmesini bekliyorum ve sevecen davranmaya devam ediyorum.
Siz de eşinizin bu yaşadıklarını sindirmesini bekleyin, onu desteklediğinizi her söz ve davranışınızla besleyin.
Tavrı size değil ama çok ağır laflar işitmiş. Zamanla sizi bu konudan ayıracak ve hak ettiğiniz ilgi ve alakayı gösterecektir.
Şu an çok kırgın ve öfkeli belli ki.
Bu arada, yarı Türk halinizle bu kadar kusursuz Türkçe kullanmanız beni umutlandırdı ve mutlu etti.
Konudan bağımsız, bunu dile getirmek istedim.
Umarım eski günlerinize bir an evvel kavuşursunuz.
Bence bu süreçte babanız ile siz de görüşmeyin çünkü eşiniz dolayısıyla da olsa, size de hakaret etmiş sayılır.
Selamlar. Öncelikle Türkçeme olan güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Yarı Türk olduğum için bu dili öğrenmek için gayret gösterdim, şuan bu seviyede konuşabiliyorum. Böyle mesajlar almak çok güzel. :) <3

Ufkumu açtınız, size tekrar teşekkür ederim. Ben ilk defa böyle bir şey yaşadım. Eşimle ara sıra tartışırdık ama çok şükür küs kalma gibi bir huyumuz yok. Hemen sorunu çözer ve barışırdık. Birbirimize çok aşığız, kocamdan asla şüphe duymuyorum. Durum böyle olunca insan korkuyor, siz beni anlamışsınız, minnettarım.

Eşime yaklaşmaya çalıştım fakat geri durdu, ben o yüzden banada tepkili diye düşünüyordum. Yarın yinede konuşmayı deneyeceğim. Güzel karısıyım ben onun, öyle seviyor beni. Yarın çıkacağım ve diyeceğim ki ben senin güzel karın değil miyim? Tabi gülerek diyeceğim ve bir hediye vereceğim! Eminim ki yarın eşimle aramızdaki buzları eritmiş oluruz.

Babanız ağır saçmalamış. Eşiniz zaten Almanya’da okuyormuş. Yani evlenip yerleşmemiş. Sonra kendi çabalarıyla işlerini büyütmüş. Yani burda da sizin bir payınız olmamış. Türk adet ve gelenek-görenekleriyle büyümüş. Böyle rencide edici lafları da pek sineye çekecek bir karakterde görünmüyor. Saatle filan hallolacak bir hadise değil. Babanızla eşinizi artık muhattap etmezseniz sizin hayrınıza olur. Aksi halde evliliğinizin bitmesi çok uzak bir ihtimal değil.

Burada boomer daha geniş çaplı bir hakaret. Kv ve kp açılımını açıkladığınız için ayriyeten teşekkür ederim. Bende aynı fikirdeyim babam kesinlikle saçmalıyor. Önce eşimin benle olan soğukluğunu gidermek istiyorum babamsız da hayat devam eder ama eşim her zaman yanımda olacak insan. Eşim çok kıymetli bir insan onu kaybetmek istemem.
Babanızı da kaybetmeyin isterim. Elinizden geleni yapın ama ilişkileri düzelmezse çok da yapabileceğiniz bir şey yok. Eşinize zaman tanıyın. Epey ağır konuşmuş babanız,siniri geçmemiştir. Fazla üstüne gitmeden minik minik adımlar atabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim sağ olun. Yarı Türk olduğum için Türkçe öğrenmeye ayrı özen gösterdim. :) <3

Eşimin yanında babamı çocuğa kızar gibi kızdım, ne biçim konuşuyorsun kaç yaşındasın felan dedim. Babam sustu, eşime karşı eşimi savunuyorum. Eşim bunları bildiği halde bana karşı soğuk. Babam eşimin göçmen dedelerine çok terbiyesiz şeyler söyledi az önce yazmıştım ama şimdi yazmaya elim gitmedi çok ayıp çok utanç verici. Eşim en çok ona kızmış yani belli. Ama bana niye soğuk onu anlamadım. Yarın bana bak ben senin güzel karın değil miydim ne oldu diyeceğim ama hediyesini verdikten sonra. Restoranda yer ayırtmaya çalıştım fakat eşim geçiştirdi işim var dedi. Yakınlaşmayı denedim gece reddetti. Ben bu adamı dövsem mi ne yapsam yoksa...

Maddiyatla alınabilecek şeyler yerine daha duygusal manevi düşünceli davranışlar bekliyor gibi geldi eşiniz. Saat almayın. Rezervasyonu boşverin.

Döner, tantuni, lahmacun, pizza, kfc tavuk vs alın, evde yiyin. Sabahta tuvalet aynasına 'sen çok başarılısın, sana güveniyorum, seni seviyorum, özledim' diye not yazın.

Esinizin gururu kırılmış, klasik sözdür Türkiye’den gelen damatlara söylenen “bizim sayemizde adam oldun “ lafı. Adam azmetmiş çalışmış kazanmış, bazı hödükler bunu nasıl görmezden geliyor anlamıyorum, sanki damada fabrika bağışladı. Eşini karşına al bunu söyle ! Yediği hiçbir hakareti unutacağını sanmıyorum. Unutmasında zaten, belki bu sayede baban aynı terbiyesizliği bir daha yapmaz

Maddiyatla alınabilecek şeyler yerine daha duygusal manevi düşünceli davranışlar bekliyor gibi geldi eşiniz. Saat almayın. Rezervasyonu boşverin.

Döner, tantuni, lahmacun, pizza, kfc tavuk vs alın, evde yiyin. Sabahta tuvalet aynasına 'sen çok başarılısın, sana güveniyorum, seni seviyorum, özledim' diye not yazın.
Saatin aramızda güzel bir anlamı olduğu için saat almayı seçtim. Flört ettiğimiz yıllarda bana bir saat hediye etmişti ve doğru zamanını ayarlayayım dedi. Sonra yanlış bir zamana ayarladı. Ne yaptın diye sordum. Bu seni ilk gördüğüm andı dedi ve sonra saati durdurdu. Aramızda böyle anlamlı olan şeyler çoktur. Eşimle birbirimizi sahiden seviyoruz. Bir hanımefendi eşimin asıl kırgınlığının bana olmadığını eşimin sadece içine kapandığını söyledi, bende hak verdim. Çünkü eşim onu desteklediğimi biliyor, babama kızdığımı gördü ki yalandan kızmadım sahiden kızdım. E daha ne olsun? Yemek fikriniz çok güzel ama kocam Kafkas kökenli bir Türk diye ona kaz eti alıp onun ailesinin konuştuğu lehçede bir şeyler yazdıracağım. Ben o lehçeyle konuşunca çok komik buluyor ve gülüyordu :KK70:

Babanız ağır saçmalamış. Eşiniz zaten Almanya’da okuyormuş. Yani evlenip yerleşmemiş. Sonra kendi çabalarıyla işlerini büyütmüş. Yani burda da sizin bir payınız olmamış. Türk adet ve gelenek-görenekleriyle büyümüş. Böyle rencide edici lafları da pek sineye çekecek bir karakterde görünmüyor. Saatle filan hallolacak bir hadise değil. Babanızla eşinizi artık muhattap etmezseniz sizin hayrınıza olur. Aksi halde evliliğinizin bitmesi çok uzak bir ihtimal değil.
Evet kesinlikle eşim öyle birisi değil iyi ki değil. Babama şunuda söyledim onun durumu zaten Türkiye'de de iyiydi burada önü açıldı doğal olarak. Burası Avrupa burada girişimciler desteklenir yani bunu o da biliyor. Önü açıldı durumu daha da iyileşti ve çok şükür bolluk içinde yaşıyoruz. Zaten ben babamla eşimi hiç muhattap etmezdim yani bir araya getirmezdim. Zaten muhtemelen araya biz girmesek eşim babamı döverdi. Eşime asla kızgın değilim bunu onada söyledim. Saati özellikle seçtim aslında az önce, çünkü saatin aramızda güzel bir manevi anlamı var. Eşimin bana olan soğukluğunu yıkacağımdan eminim! Size teşekkür ederim arkadaşım, fikirleriniz için. <3

Esinizin gururu kırılmış, klasik sözdür Türkiye’den gelen damatlara söylenen “bizim sayemizde adam oldun “ lafı. Adam azmetmiş çalışmış kazanmış, bazı hödükler bunu nasıl görmezden geliyor anlamıyorum, sanki damada fabrika bağışladı. Eşini karşına al bunu söyle ! Yediği hiçbir hakareti unutacağını sanmıyorum. Unutmasında zaten, belki bu sayede baban aynı terbiyesizliği bir daha yapmaz
Eşim zaten unutmasın. Kocamın sonuna kadar arkasındayım. Babam haddini bilsin kocam emeğiyle kazandı her şeyi zaten Türkiye'de durumu iyiydi Avrupa'daki imkanlarını da kullandı daha da geliştirdi işlerini. Babam bunu bildiği halde aklınca eşimi küçük düşürmek istedi ama başarısız oldu. Kızınıda kaybetmek üzere. Babam terbiyesiz bir adam. Kocamla birbirimizi çok seviyoruz ve bu bakımdan gerçekten şanslıyım. İlerleyen zamanlarda çocuk yapıp onlara güzel bir gelecek sunabiliriz ama babamın bunu elimden almasına izin veremem.

Biri bana da bu zamana buralara çocuğumun sayesinde geldin dese bende o kişiye ister istemez uzak dururdum eşinizin bu davranışı anormal değil ama babanız ciddi ayıp etmiş hiç özür falan beklemesin bence 😒

Eşinize babamın sana yaptıklarından dolayı çok üzgünüm asla savunulacak tarafı yok, ayrıca babamın yaptıklarından dolayı bana olan tavrını da anlaya biliyorum inan yaşananlar beni senden daha çok üzdü.
Babam senden özür dilemek isyor özrünü kabul edip etmemek senin kararın saygı duyarım deyin. Tabi bunları söylemek için en savunmasız anında yakalayın.

Eşiniz ne yapar bilmiyorum da bazi şeyler bana göre özürle olmaz.
Siradan bir tartişma vs geçmemiş aralarinda. Babaniz baya agir konuşmuş ki kimisini de buraya yazamadiginizi yazmissiniz zaten ki o derece sinirlar aşilmiş.
Benim için özür kurtarmazdi acikcasi. Ben illa gorusulmek zorunda olduğunu dusunmuyorum acikcasi. Bazen uzak durmak lazim

Herkese merhaba sevgili arkadaşlar ben Almanya'dan İpek Johanna, yarı Alman yarı Türküm. 29 yaşındayım, dört senedir evliyim. Eşim Almanya'da işletme okuyordu o şekilde tanıştık ama ailesi felan hep Türkiye'de.

Neyse arkadaşlar. Benim eşimin ailesinin durumu iyi ama söylemesi ayıp babamın maddi durumu eşimin ailesine kıyasla daha iyi. Bu benim için asla problem olmadı eşim dürüst çalışkan ve merhametli birisi bunlar bana yetiyor. Olayın detayını anlamanız için bunları söylüyorum.

Eşim benle evlendikten sonra işlerini almanyaya taşıdı. İşlerini çok büyüttü ve gerçekten iyi kazandı, Allahımıza hamd olsun. Hatta bir dönem babama borç felanda vermiş biz bunları annemden öğrendik tabi eşim asla bana söylememişti.

İki gün önce babam bizdeydi ve eşimle iş yüzünden tartıştılar. Eşim babama babacığım çok sinirlisiniz şu an sağlıklı konuşamayız biraz sakinleştikten sonra konuşalım dedi. Babam masaya vurdu eşime bağırdı baya. Eşim bir şey demedi ama babam eşime birden "sen kızımla evlendinde adam oldun oradan buraya geldin" dedi. Eşim çok hiddetlendi ne biçim konuşuyorsun sen diye bağırdı. Babam eşimin göçmen dedelerine kadar saydırdı burada söylemeyeceğim çok iğrenç şeyler söyledi. Eşim babamın üstüne yürüdükten sonra araya ben ve annem girdik. Eşim iki gündür bana karşı soğuk. Babam hatasını anlamış ama eşimi bekliyormuş özür için. Eşim sadece işe gidip işe geliyor. Ben ne yaptım anlamadım. Benle niye konuşmuyor? Ve eşimle babamın arasını nasıl düzeltiriz? Bu durum çok uzadı ve ben çok üzülüyorum. Daha olan oldu ama nasıl düzeltirim ona bakıyorum. Lütfen yardım edin ben çok çaresizim. Ayrıca eşime karşı çok utanıyorum şuan zaten o da bana karşı soğuk. Ben bu saatten sonra eşimin bana verdiği parayı nasıl harcarım yüzüne karşı nasıl bakarım?
Babanız çok ayıp etmiş ama sizin bir sucunuz yok.Bence bu saatten sonra babanız eşinizin yüzüne nasıl bakacak😑

Esinize zaman verin yaninda oldugunuzu soyleyin babaniz ozur dilemeli esinize babamdan ozur dile falan gibi bisey demediniz insallah boyle durumlarda hemen eskisi gibi olmayi beklemeyin yani zamanla oda kendine gelir agir gelmis demekki duyduklari aiz yaninda olun yani

Size fikir verir diye anlatıyorum...
Kayinpederim beni garajdan alması gerekiyordu elimde bir sürü bavul ve 2 çocuk vardı ama orası uzak sen trene bin dedi ...bende gerçekten çok zorluk çektim eşimde işten izin almadı babası ben alırım dediği için ona guvenmisti... Ben baya sinirliydim çünkü rezil olmuştum çocukları tutsam bavullar kalıyordu vs.... Eşim bunu duyunca izin alıp geldi ama eşimi öyle sinirlı görmüştüm ki bize asla böyle sinirlenmez, babasını silmeyi dahi düşündü , eşimi böyle sinirli görünce ben eşime trip atıp konuşmayacaktim ama tam tersi onu sakinlestirmeye boşver yaşlı adam demeye başladım .....

Yani sende babana eşinden çok sinirlenirsen yaninda belki işe yarar ama doğrusu iki tarafta saygı sınırlarını aşmış ..eşinde susup oturmamış

Ben esime derim ki:
  • Babam haksiz. Savunacak tarafi da yok.
  • Babamin senin hakkinda söylediklerine kesinlikle katilmiyorum. Sen kendi emeklerinle bu günlere geldin.
  • babam la görüsmek zorunda degilsin. Hatasini anlayip özür dilese ona göre kararini verirsin
Eşinizin duyduklarını sindirmesi için biraz zaman verin.Üstüne gitmeyin

Sende babanı tehdit et senin yüzünden,
Eşim benden ayrılabilir ondan özür dile diye baskı yap babana

Aslında eşim en çok babamın eşimin göçmen ailesine laf etmesine sinirlendi babam çok ağır hakaretler etti. Senin ailen göç etmek için kadınlarını kızlarını satmıştır felan deyince eşim öyle sinirlendi ki sanırım o adamı ilk defa o kadar sinirli gördüm haklıydı da. Babam eşime öyle şeyler söylediki altında ben ezildim. Konuşmayı denedikçe kaçıyor. Biz yine gece birlikte uyuyoruz eşim asla küssek bile yatak ayırmaz bende ayırmam. Hediye alıp öyle konuşmayı deneyeceğim. Gece yakınlaşmayı denemiştim dün çok yorgunum iyi geceler dedi. Babama bende çok sinirliyim.
Bu çok ağır bir laf. Eşiniz çok haklı tavrında. Açıkçası benim eşimin ailesi dese asla görüşmem. Eşinize mesaj yazabilirsiniz. Canım ben ne desem hafif kalacak, senin yanındayım. İstemiyorsan hiç görüşme diye. Hatta ben kendim de görüşmem bir süre. Bir de ayağına bekliyormuş baban. Terbiyesiz.

X