eşimle bir ömür boyu konuşmak istemiyorum

Sizi çok haksız gördüm. 28 yaşındaki çocuğu olan adam bugün en az 50 yaşındadır, siz bu adam 43 yaşındayken evlenmişsiniz. Kendi çocuklarına ailesine nasıl davrandığını, huyunu bilerek evlenip, birde bundan çocuk yapmışsınız. İlk çocuklarına düzgün babalık yapmayan adamın daha sonrasında yapacağını beklememişsinizdir.

Ya durumu kabul edin, şikayet etmeyin ya da boşanın.

Adam aldatmış konu sahibini

pardon?
çocuğunuzla geçireceğiniz vakti çalmasına izin vermiyorsunuz değil mi?
hiç ilgilenmez mi çocuğuyla sarılıp öpmez mi? yoksa sadece o kadar mı? o bile yeterli değil ki?
boşanalım diyince ne diyor nasıl vazgeçiriyor sizi?
bide hiç mi korkmaz bu tipler? karımın başkasına gönlü kayar vs diye
çok doğru tespitlerde bulunmuşsunuz.
evet kızdığım zaman çocuğunun olduğunu fark eder ve onunla bir iki dakika iletişim kurar yada ona görev verdiğimde mesela çocuğu parka götür diye ısrar ettiğimde yada okuldan al diye talimat verdiğimde ...
boşanalım deyince sen delirmişsin diyor iki lafın biri boşanmak tabi kolay sana boşanmak ne çocuğu düşünüyorsun ne başkasını gidip yeni koca ararsın vs hakaretler ..
boşanma davası açtığımda sen beni boşuyorsun öylemi ! delirmişsin sen başkası arar bulamaz sen haketmiyorsun zaten rahatı ..
hiç mi korkmuyorsun benim gönlüm başkasına kaysa dedim cevap ben sana güveniyorum .. ben napıyorum ki bizim için çalışıyorum tabi siz anlamazsınız (çocuklarını da kastediyor) bir gün anlayacaksınız ..

çocuğumla geçireceğim vakti almasına izin vermesem de alıyor .. evde otel gibi yaşadığı için herşey benim üstümde (kavga çıkarmadan bir işle ilgilenmesini sağlayamıyorum ) iş yerinde bitmek tükenmek bilmeyen projeleri ... benden sürekli istekleri ... çocuk yazın sürekli iş yerinde benimle .. gerçekten düzgün bir ev yardımcısı bulamadım .. herşeyi kendim yapmak zorundayım...

Nasıl boşanmayı engelliyor ben buna takıldım. Ben böyle biriyle devam edemezdim. Hele ki çocuğuma da böyle ilgisizse. Ben eşime işkolik derdim alakası yokmuş

Sizi çok haksız gördüm. 28 yaşındaki çocuğu olan adam bugün en az 50 yaşındadır, siz bu adam 43 yaşındayken evlenmişsiniz. Kendi çocuklarına ailesine nasıl davrandığını, huyunu bilerek evlenip, birde bundan çocuk yapmışsınız. İlk çocuklarına düzgün babalık yapmayan adamın daha sonrasında yapacağını beklememişsinizdir.

Ya durumu kabul edin, şikayet etmeyin ya da boşanın.
ben tanıştığımda çocuklarının biri yurt dışında diğeri şehir dışında okuyordu. hergün meyvenizi yediniz mi diye arar resim atmasını isterdi. bebek ve çocukluklarında onlara ne kadar düşkün olduğunu eşinden çok ilgilendiğini anlatırdı. ama o zamnalarda kardeşleri ile bir araya geldiğini yada bir arkadaşlığının olduğunu görmedim ama fark etmiyordum dediğim gibi çok yoğun çalışıyordu ki ben de öyle aynı şirkette tanıştık . evlendikten bir iki ay sonra hallerini görünce dedim ki sana ne oldu neden hep suratın asık ... benim hayatımın yüzde %95 iştir gerisi teferruat dedi neden önceden böyle değildi dedim eee öyle davranmasaydım benimle evlenmezdin dedi. şok geçirdim. evlenmeden önce pazar günleri sürekli dışarda buluşmak isterdi hatta yakın şehirlere filan giderdik ama pek konuşmazdı. neredeyse haftada 1-2 defa tavla oynardık .

merhaba
ben artık eşimi istemiyorum.onunla asla konuşmak istemiyorum.
boşanmak istedim dava açtım boşanmamak için herşeyi yapıyor , olmadı.
eşim iş kolik ..
iş koliğin kulağa basit gibi geldiğini düşünüyorum.
bu yüzden biraz açmak istiyorum. hayatının %95 i iş olan bir insan , ne kendisinin ne de çevresindekilerin insanı ihtiyaçlarını farketmez. kalan %5 lik kısmında sadece karnını doyurmak , uyumak ,sevişmek için çok kısa bir zaman ayırır kendisine. He bir de telefonda gezinmek tv seyretmek boş kaldıysa . çevresindeki insanlar yakınları eğer normalse yani işkolik değilse özellikle (çocukları ve eşi ) onları aşağılar .
5 yaşında bir kızımız var . Bu durumdan aşırı derecede etkileniyor çünkü babası ile birlikte çalışıyoruz. kendisini asla çevresine karşı ilgisi olmadığı için çocuğun eğitim öğretim ve duygusal ihtiyaçlarını da görmez.
ben artık zaten ilgi sevgi nedir unuttum . ancak çıkarı olduğunda yatakta falan varlığımdan haberdar kalan zamanda ben yanında bir çalışanım o kadar.
Daha iyi anlaşılsın diye örnek verirsem mesela yemek yerken bile masada sadece kendisi ve aklında işleri var olduğu için ortadaki bir yiyeceği bitirene kadar (yaptığı işi bitirir gibi ) yer . başka insanlarında masada olduğunu fark bile etmez.
sosyal bir çevresi arkadaşı ailesi ile bir ilişkisi yoktur. ilk evliliğinden 2 tane çocuğu var biri kız 28 yaşında diğeri erkek 25 yaşında . çocuklarını sadece işi düştüğünde arar sorar . onlar ne yaşarsa yaşasın ilgilenmez.
kendi ailesine de öyle kardeşlerine ..
evleneli 7 yıl oldu ne bir arkadaşı ne bir akrabası evimize gelmedi çünkü ailesi onun sürekli çalıştığını bildiği için müsait olmadığını biliyorlar.
diyelim ki tatile çıktı yada benim zorumla bir şey yaptık suratı asılır susar gereksiz bulur ve ilk fırsatta bunu eleştirir.
ne denediysem asla çözemedim . psikolojik destek aldık ama olmadı . oturmuş kalıplaşmış bu durum.
onun güldüğü bir an olduysa ki çok ama çok nadir olur hayret içinde kalıyoruz.
iş dışında bir konu konuşmak istemez . işle ilgili konuşacak fırsatı olmadıysa evde suratı asık gezer.
insan hali konuşmak paylaşmak istiyorum mutluluğumu yada derdimi yok zaten dinlemediği için yıllar içinde paylaşmayı bıraktım.
ama tüm bunların yanısıra maddi olarak hiç bir şeye karışmaz . ne aldın niye aldın diye sormaz . çocuğu en iyi okula göndeririz. en iyi otele gideriz gidersek . en iyi restorana gideriz.
çevremde herkes daha ne istiyrosun diyor kocalarının cimriliklerinden yada maddi sorunlardan şikayet edenler oluyor .
evet bunları duyunca evliliğimi çocuğum ve kendi geleceğim için bitirmek istemiyorum . ona sonsuza kadar küsmek istiyorum.

Boşanamadık diye birşeyy yoktur.
Boşanmak istemiyorum diye birşey vardır.
Gerçekten isteseydin boşanırdın.

ben tanıştığımda çocuklarının biri yurt dışında diğeri şehir dışında okuyordu. hergün meyvenizi yediniz mi diye arar resim atmasını isterdi. bebek ve çocukluklarında onlara ne kadar düşkün olduğunu eşinden çok ilgilendiğini anlatırdı. ama o zamnalarda kardeşleri ile bir araya geldiğini yada bir arkadaşlığının olduğunu görmedim ama fark etmiyordum dediğim gibi çok yoğun çalışıyordu ki ben de öyle aynı şirkette tanıştık . evlendikten bir iki ay sonra hallerini görünce dedim ki sana ne oldu neden hep suratın asık ... benim hayatımın yüzde %95 iştir gerisi teferruat dedi neden önceden böyle değildi dedim eee öyle davranmasaydım benimle evlenmezdin dedi. şok geçirdim. evlenmeden önce pazar günleri sürekli dışarda buluşmak isterdi hatta yakın şehirlere filan giderdik ama pek konuşmazdı. neredeyse haftada 1-2 defa tavla oynardık .

Konu sahibi olur mu öyle şey? Buraya hep işte eşim evlendikten sonra dvaranışları zıttı şekilde değişti, yazılıp duruluyor. Maalesef sizler bu adamları tanımaya kalkışmadan evleniyorsunuz. Ee hadi birkaç aya gerçek yüzünü gösterdi çocuğa da aynı davranacağını bilirsiniz.

Daha önce de boşanmayla ilgili konu açmışsınız, galiba aldatılma olayı olmuş, boşanmayacakınız belli, bu durumu kabul edin, eşinizin de değişeceğini beklemeyin. Sizin bu adama şikayet edip durmanız, bir şey değiştirmez. Ne yapacaksanız çocukla beraber yapın eşinizi beklemeyin.

çok doğru tespitlerde bulunmuşsunuz.
evet kızdığım zaman çocuğunun olduğunu fark eder ve onunla bir iki dakika iletişim kurar yada ona görev verdiğimde mesela çocuğu parka götür diye ısrar ettiğimde yada okuldan al diye talimat verdiğimde ...
boşanalım deyince sen delirmişsin diyor iki lafın biri boşanmak tabi kolay sana boşanmak ne çocuğu düşünüyorsun ne başkasını gidip yeni koca ararsın vs hakaretler ..
boşanma davası açtığımda sen beni boşuyorsun öylemi ! delirmişsin sen başkası arar bulamaz sen haketmiyorsun zaten rahatı ..
hiç mi korkmuyorsun benim gönlüm başkasına kaysa dedim cevap ben sana güveniyorum .. ben napıyorum ki bizim için çalışıyorum tabi siz anlamazsınız (çocuklarını da kastediyor) bir gün anlayacaksınız ..

çocuğumla geçireceğim vakti almasına izin vermesem de alıyor .. evde otel gibi yaşadığı için herşey benim üstümde (kavga çıkarmadan bir işle ilgilenmesini sağlayamıyorum ) iş yerinde bitmek tükenmek bilmeyen projeleri ... benden sürekli istekleri ... çocuk yazın sürekli iş yerinde benimle .. gerçekten düzgün bir ev yardımcısı bulamadım .. herşeyi kendim yapmak zorundayım...
herşey eve para getirmek değil bunu anlayamamış!
ağzımı bozacaktım durdum zorla

inşallah gönlünüze göre bir yardımcı nulursunuz
bu arada ayrılmazsanız istediği kadar eleştirsin otelinize tatilinize gidin
hatta şöyle bir teklif sunabilirsiniz.. sen mutsuzsan gelme ben kızımla giderim diyin bakalım ne olacak?
bide klişe olacak biraz ama kıskandırın.. kendinize bakın.. bakıyorsunuzdur da gerçi
alın kızınızı süslenip püslenip çıkın
belki nooluyo bu kadına der :)

Nasıl boşanmayı engelliyor ben buna takıldım. Ben böyle biriyle devam edemezdim. Hele ki çocuğuma da böyle ilgisizse. Ben eşime işkolik derdim alakası yokmuş
başka bir kullanıcıya da yorum yazdım . bulup da bunamışım delirmişim aklımı yitirmişim diyor... herkes ister sen boşuyorsun diyor.. haketmiyorsun beni zaten diyor. açtığım davaya cevap bile vermiyor hakim beni ancak zorla getirir onda da ben karımı seviyorum boşanmak istemiyorum düzeleceğim derim diyor. yıldırdı beni boşanmak konusu artık diline pilesenk olmuş biri haline geldim artık boşanalım dememeye özen gösteriyorum ...

herşey eve para getirmek değil bunu anlayamamış!
ağzımı bozacaktım durdum zorla

inşallah gönlünüze göre bir yardımcı nulursunuz
bu arada ayrılmazsanız istediği kadar eleştirsin otelinize tatilinize gidin
hatta şöyle bir teklif sunabilirsiniz.. sen mutsuzsan gelme ben kızımla giderim diyin bakalım ne olacak?
bide klişe olacak biraz ama kıskandırın.. kendinize bakın.. bakıyorsunuzdur da gerçi
alın kızınızı süslenip püslenip çıkın
belki nooluyo bu kadına der :)
dediklerinizi harfiyen yaptım yapıyorum boşanma davası açıp o kabul etmediğinden beri bu yöntemi deniyorum içselleştirdim zaten . çok ama çok kıskanıyor ve kendisini yetersiz hissediyor... ama daha çok işle ilgilenmesinden başka bir değişiklik olmadı. kendini işle tatmin etti. eve iyi bir yardımcı bulsam benden alası yok ama bulamadım.

Bir arkadaşım aynı sebepten boşanıyor 2 çocukla. Henüz sonuçlanmadı dava, onun da eşi boşanmak istemiyorum diyip duruyor o yüzden uzuyor mahkeme. Ayrı yaşıyorlar 3 yıldır, kadın resmen kendine geldi. Herşeyi değişti, canlandı, hayat doldu. Sizi çok iyi anlıyorum.

başka bir kullanıcıya da yorum yazdım . bulup da bunamışım delirmişim aklımı yitirmişim diyor... herkes ister sen boşuyorsun diyor.. haketmiyorsun beni zaten diyor. açtığım davaya cevap bile vermiyor hakim beni ancak zorla getirir onda da ben karımı seviyorum boşanmak istemiyorum düzeleceğim derim diyor. yıldırdı beni boşanmak konusu artık diline pilesenk olmuş biri haline geldim artık boşanalım dememeye özen gösteriyorum ...
E desin yani elbet boşayacak hakim. Sizin niyetiniz yok ki

Konu sahibi olur mu öyle şey? Buraya hep işte eşim evlendikten sonra dvaranışları zıttı şekilde değişti, yazılıp duruluyor. Maalesef sizler bu adamları tanımaya kalkışmadan evleniyorsunuz. Ee hadi birkaç aya gerçek yüzünü gösterdi çocuğa da aynı davranacağını bilirsiniz.

Daha önce de boşanmayla ilgili konu açmışsınız, galiba aldatılma olayı olmuş, boşanmayacakınız belli, bu durumu kabul edin, eşinizin de değişeceğini beklemeyin. Sizin bu adama şikayet edip durmanız, bir şey değiştirmez. Ne yapacaksanız çocukla beraber yapın eşinizi beklemeyin.
aldatıldığımdan şüphe ettiğim bir olay oldu ama kanıt bulamadım .. bir şüpheye dayanarak boşanmak bana ters geldi. zaten 2 yıldır sürekli boşanacağım diyen bir hale döndüm . en son anlaşmalı boşanmayı kabul ettirdim avukat ofisine gittik vekalet verdim orda tamam dedi beni istemeyeni ben de istemem dedi. avukat prosedürü hazırlayıp atarım okuyun sorun yoksa imzalamaya gelirsiniz önümüzdeki hafta biter dedi. tamam dedi çıktık bir saat sonra attı avukat akşam şehir dışına 4-5 günlük işim var diyerek gitti. 1 hafta geçti avukat sürekli yazıyor tamam mı diye işleri yoğunlaştırdı yetişemeyecek düzeye getirdi 1 hafta daha salladı . avukat umudunu kesti. parasını istedi. hemen gönderdi parayı konu kapandı.

Nerede yaziyor 😱😱😱 konu sahibi hiç bahsetmemiş. Aldatmaya vakti varsa başkasına ayıracak zamanı var demekki adam evine zaman ayırmak istemiyor

Konusu var bununla ilgili. Kaldı ki zaten en baştan anlaşamamışlar karı koca. İte kaka giden bir evlilikmiş

Görücü usulü bir görüşme yapmıştım bir gün. Adamın ayakkabı mağazası var. Hasta babası ve yaşı büyük evlenmemiş bir kız kardeşi var. Beraber yaşıyorlar. Ayrı eve sıcak bakmadığını sözlerinden anladım. Tatillerde ne yaparsınız dedim. Ben 365 gün çalışırım dedi. Hah dedim içimden tam işkolik, kurnaz adamın teki. Kendisi asla düzenini bozmadan çalışacak, ben de babasına, kardeşine bakacağım. Oldu. Bir daha görüşmedim. Böylelerini düzeltmek çok zor. Allah yardımcınız olsun...

X