Eşimle ev işi tartışmalarımız bitmiyor

Sizin gibiler olduğu müddetçe de boşanmalar çok olur :) anne babandan eminim böyle görmüşsündür...
Bir erkeğe kölelik yaparak evli kalacaksam yerin dibine batsın öyle evlilik , yaşadığı yeri topladığı için eşini boşayacaksa bir erkek cehennemın dibine kadar yolu var oyle asalağın aman erkeğin. Hiçbir cinsiyet diğerinden üstün olamaz. Altı üstü bir pipi de kimseyi benden üstün yapmaz. Eli ayağı kırık kötürüm değilse paşa paşa yapacak. Gerçi, allahtan sizin gibiler var yoksa mazallah asil reisliklerini nasıl devam ettirirlerdi.

İşiniz yok gibiymiş.Bu kadar abartmayın yapın gitsin.O da temizlik ve yemek dışındaki işlerle ilgilenir.Bu tür şeyleri evlenmeden konuşmak gerek.
o yapın gitsin dediğiniz şey bir ömür 2 gün değil bilmem farkında mısınız. niye şehzadenin incileri mi dökülüyor kalkarsa iş yaparsa. O zaman kadınlar daha hassas ve naif erkek yapıversin gitsin noolacak da gül gibi hanımını yoruyor.

Ben de yeni evliyim aynı zamanlarda evlenmiş olabiliriz. Herkesin karakteri farklı tabii ama ben eşime sen şunları topla deyip içeri geçemem... Yani bunu hayal edince de bana pek doğru gelmedi. Her ne kadar eşir sorumluluk sağlamaya çalışsakta kadınlar olarak, eşinizin bir tamir işinde veya kuvvet gerektiren bir işte hadi bunu d sen yap demesinden farksız bu talebiniz. Burada tatlı dil önemli, rica önemli. Emri vaki yaptırılabilecek bir iş değil bence bu. Önceden görev paylaşımı yapabilirsiniz mesela, ama direkt işi o an eşe atıp odaya geçmek pek mantıklı gelmedi. Sizin o an işiniz olsa buna rağmen yapmasa neyse :) yani ben böyle düşündüm.

yazık size üzüldüm adınıza..

İşiniz yok gibiymiş.Bu kadar abartmayın yapın gitsin.O da temizlik ve yemek dışındaki işlerle ilgilenir.Bu tür şeyleri evlenmeden konuşmak gerek.
Bende yeni evliyken öyle diyordum, eşime kalan tek iş ayda bir merkeze inip fatura ödemek(artık herşey otomatik ödeniyor) ve haftada bir alışveriş yapmaktı, ona da zaten beraber gidiyorduk. Yemek, çamaşır ve temizlik dışında erkeklere pek de iş kalmıyor anlayacağınız.

Onun anladığı bilerek bel altı vurduğum sinirlenince gözüm döndü vs haklı da ben de öyle düşünürdüm. Evet ya el öpmeye gittik temiz nevresim diye verdi kokuyordu yatamadım yemek yiyemedim adam akıllı Allahım çok kötüydü.
Eşin o konuda haklı orası ayrı ama ailesinin pis olması da ayrı kötü. Nevresim ne kokuyordu ki kullanılmış mı yoksa dolap, rutubet kokusu filan mı?

Bir erkeğe kölelik yaparak evli kalacaksam yerin dibine batsın öyle evlilik , yaşadığı yeri topladığı için eşini boşayacaksa bir erkek cehennemın dibine kadar yolu var oyle asalağın aman erkeğin. Hiçbir cinsiyet diğerinden üstün olamaz. Altı üstü bir pipi de kimseyi benden üstün yapmaz. Eli ayağı kırık kötürüm değilse paşa paşa yapacak. Gerçi, allahtan sizin gibiler var yoksa mazallah asil reisliklerini nasıl devam ettirirlerdi.
Feminizm koktu burası. :)

kesinlikle katılıyorum bende sızın gıbıyım. Armudun sapı uzumun copu demedim hıc. Bunada sukur dedım hep 🤗
Cnm öyle olmasa kesinlikle evlilik yürümez, evinde anası paşam , aslanım diye büyüyen bir erkeğe ancak bu şekilde yaklaşılır, buradan söyleyeyim anneler evlatlarını kız çocukları ile eşit yetiştirirse , erkek işi, kadın işi diye ayrımlar yapılmazsa , ilerde böyle sorunlar yaşanmayacaktır, inşallah bu nesli bizler değiştireceğiz , bizler gelinine karışan kayınvalide olmayarak, erkek çocuklarını yucelestirmeyerek , kız çocuklarına gereken değeri vererek bu toplumun yargılarını değiştireceğiz inşallah , bir toplumu analar yetiştirir, anneler düzelirse dünya da düzelecek çünkü hepimiz ailelerimizin en çokta annelerimizin değer yargılarıyla hareket ediyoruz maalesef, ben bunu bildiğim için eşime bu şekilde yaklaşmak zorundayım, eşimin annesi bizzat bana demiştir benim oğlum evde iş yapmazdı diye , ne yazıkki iş yapan erkek erkek değilmiş gibi davranılıyor toplumumuzda...

Ay çok şükür sonunda aradigim cevabı gördüm:) zira yorumları okurken bana sınır geldi. Yok paylaşmayı ogretiyorlarmis, yok tatlı dille rica ederlermiş, yok bilmem bilmem ne. Bu ne arkadaş çocuk mu yetiştiriyorsunuz yoksa evlendiniz mi fark ne? Bunları herkes o kadar görev olarak benimsemiş ki takla atmadiklari kalmış :)
Maalesef yanlış öğretileri ancak bu şekilde değiştirebiliriz cnm bunu bir eğitimci olarak söylemek zorundayım, keşke anneler böylesine sorunlu erkek evlatlar yetistirmeseydi , erkekler çocuk mu demissiniz cevap vereyim fizyolojik olarak yetişkin ama ruhen hala ana kuzusu çocuklar, ve bunun en büyük sorumlusu onları yetiştiren anneler, biz anne adayları düzelirsek bu nesil de düzelecek..

Benim esim bulaşık makinesine bulaşıkları dağınık koyuyor yada ben olmayınca bakıyorum 3 5 tane için çalıştırıyor
Ama yine de yapsın mantığındayim
Off bu kadar basit işleri yapamıyor olamazlar ya en basit motor becerisi çalışan birey yaoar bence bilerek yapmıyolar ben artık bunu düşünüyorum.

Maalesef yanlış öğretileri ancak bu şekilde değiştirebiliriz cnm bunu bir eğitimci olarak söylemek zorundayım, keşke anneler böylesine sorunlu erkek evlatlar yetistirmeseydi , erkekler çocuk mu demissiniz cevap vereyim fizyolojik olarak yetişkin ama ruhen hala ana kuzusu çocuklar, ve bunun en büyük sorumlusu onları yetiştiren anneler, biz anne adayları düzelirsek bu nesil de düzelecek..
Evet kayınvalidem ne kadar temiz olmasa da çocuklarının önünde pervane bi kadın çocuklarım istesin yeter ki modunda. Akşam 11 de sohbet arası eşim canım bi şey çekti dedi kalktı 1 saat uğraştı yaptı. Yani benim annemin de oğlu var 20 yaşında kardeşim uzaktan üniversite okuyor annem işten gelene kadar yemek yapıyor geneli tavuk ama yapıyor yetiştirmek çok önemli.

tartısmanın da bır adabı vardır
anası kılıklı dersenız o da altında kalmaz bır laf soyler bunun sonu yok

Merhaba Hanımlar. Eşimle 6 aylık evliyiz 2mizde 1 senedir home office iz 7/24 evdeyiz. Benim işim nerdeyse hiç olmuyor covidden ötürü yurtdışı departmanında olduğum için, eşimin işleri genelde yoğun ama bazen de çok rahat oluyo ama ne olursa olsun bütün işi ben yapıyorum. O sadece ekmek almaya gider her sabah bu kadar. Mesela bu sabah kahvaltı yaptık bulaşıkları tezgaha topladım o da dizi izliyodu mutfağı sen toparla dedim içeri geçtim 2 3 saat oldu yemek yapıcam hala bulaşıklar orda dizi izliyo. Fıttırdım yemeğini yapıyorum tertemiz çamaşırların ev mis gibi şunu toplamayı çok mu gördün ya dedim o da bana kızıyo yapcaktım zaten acelesi ne vs vs. Kayınvalidem de çok pis annesinden mi görmedi nedir anlamıyorum. Kayınvalidemin mutfağında her şey yapış yapış yemek yiyesim gelmiyor. Kendi kendime anası kılıklı dedim salonda duymuş çıldırdı terbiyeni topla vs diye. Napayım yaa Ya çok yeni evliyiz nasıl bi tutum sergilemeliyim böyle alışsın istemiyorum. Değerli yorumlarınız bekliyorum.
Daha yolun başındasın. Pek yapacağını da sanmıyorum. Benim de eşim aynı şekilde çünkü.çooook kavgalar ettik yine aynı öküzüm benim.
O yüzden saldım artık çalışmıyorum işten çıktım madem öyle bundan sonra böyle kendimi yıpratamam o kadarda. Zamanla alışırsın benm alışmam 2 yılımı aldı anca üstünü kirli sepetine atmayı öğrendi :)

Merhaba Hanımlar. Eşimle 6 aylık evliyiz 2mizde 1 senedir home office iz 7/24 evdeyiz. Benim işim nerdeyse hiç olmuyor covidden ötürü yurtdışı departmanında olduğum için, eşimin işleri genelde yoğun ama bazen de çok rahat oluyo ama ne olursa olsun bütün işi ben yapıyorum. O sadece ekmek almaya gider her sabah bu kadar. Mesela bu sabah kahvaltı yaptık bulaşıkları tezgaha topladım o da dizi izliyodu mutfağı sen toparla dedim içeri geçtim 2 3 saat oldu yemek yapıcam hala bulaşıklar orda dizi izliyo. Fıttırdım yemeğini yapıyorum tertemiz çamaşırların ev mis gibi şunu toplamayı çok mu gördün ya dedim o da bana kızıyo yapcaktım zaten acelesi ne vs vs. Kayınvalidem de çok pis annesinden mi görmedi nedir anlamıyorum. Kayınvalidemin mutfağında her şey yapış yapış yemek yiyesim gelmiyor. Kendi kendime anası kılıklı dedim salonda duymuş çıldırdı terbiyeni topla vs diye. Napayım yaa Ya çok yeni evliyiz nasıl bi tutum sergilemeliyim böyle alışsın istemiyorum. Değerli yorumlarınız bekliyorum.
Ne olursa olsun eşinizin ailesine bu tarz bir laf etmeyin.. Ben ailem hakkında hiç alakasız bir şekilde böyle yorum yapılsa çok kızardım eşiniz gibi.. Onun dışında bu kadar basit şeyler için kavga etmeyin , zamanla birbirinizin düzenine alışırsınız. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır..

Daha yolun başındasın. Pek yapacağını da sanmıyorum. Benim de eşim aynı şekilde çünkü.çooook kavgalar ettik yine aynı öküzüm benim.
O yüzden saldım artık çalışmıyorum işten çıktım madem öyle bundan sonra böyle kendimi yıpratamam o kadarda. Zamanla alışırsın benm alışmam 2 yılımı aldı anca üstünü kirli sepetine atmayı öğrendi :)
Ben savaşıcam pes etmicem hayat bu olamaz 💪😂

X