Eşimle evliliğimiz bitti mi ?

ruhsuzhatun98

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2024
25
11
26
Merhaba herkese, ben 25 yaşında 1 cocuk annesi bir kadınım. Eşimle severek evlendik 5 yıldır evliyiz. İlk baslarda çok büyük tartışmalar yaşadık annesiyle oturduk. 2 yıldır kiradayiz ama sorunlar bitmedi. Çok yıprandım, yiprandik.. eşimden ilgi bekledim destek bekledim ama sadece maddi desteğini görüyorum. Romantizm hiç olmadı bu evlilikte. Çocuğuna karşı da ilgili değil. Ben sürekli cocugunla ilgilen diye durtuyorum ama bu durumlardan çok bunaldım. 3 aydır artık eve de gitmek istemiyorum hep bir bahane ile evden gidip geziyorum. Oturduğum yerde tanıdığım kimsede yok zaten yalnızım ama esimle daha da yalnız hissediyorum sanki bu evlilik bitmiş sinyalleri alıyorum kafamda. Sürekli bu konuları konuştum ama herhangi bir düzelme olmadı. Sürekli dedi ki ben sevgimi gösteremiyorum ben içimden seviyorum cart curt. Napcam bilmiyorum ailem yok zaten arkamda. Şuan bu şekilde ne kadar daha gider sizce bu evlilik iki arkadaşa dönüştük..

Bence kadınlığınızı unutmuşsunuz anladığım bu duygusal açlık sizi boşluğa sürüklemiş haklı olarak değer görmedikçe yalnızlık hissi artmış eğer eşiniz de anlamıyor ise neden çekmek zorunda hissediyorsun ki boşan elbette kolay değildir ama kimsede kolay diye bosanmiyor zaten

Sorun çok küçük yaşta evlenmiş olmanız. 2 yıl aile ile oturmussunuz.surekli bir tatminsizlik yaşıyorsunuz. Sevgi ve ilgi beklentisi de bu tatminsizlik ile ilgili olabilir. TV'lerde gösterilen romantik yaşayamadığımız ilk gencliginiz.. çok normal. Bu pembe hayallerin aslında gerçek olmadığını deneye yanila yaşayıp 30a gelip aklı başında yapılmalı bu evlilikler. Bütün faturayı eşinize kesmeden önce bunu bir düşünün.

mecbur katlanacaksın huzursuzluğu yoksa başka çare yok arkada aile yok meslek yok.. en yakın zamanda bir meslek edinin öyle boşa. bari çocuk yapmasaydın zaten sevgisiz adamın tekiymjş

Bence kadınlığınızı unutmuşsunuz anladığım bu duygusal açlık sizi boşluğa sürüklemiş haklı olarak değer görmedikçe yalnızlık hissi artmış eğer eşiniz de anlamıyor ise neden çekmek zorunda hissediyorsun ki boşan elbette kolay değildir ama kimsede kolay diye bosanmiyor zaten
Kendimi çok yalnız hissediyorum maddi ve manevi boşanınca cocugumuda alabilmek için maddi güç biriktirmem gerekiyor aslında bunu bekliyorum kafamda bitirmis gibiyim bu evliliği aslında çok kırıcı sözler söyledik birbirimize sanırım ikimizde soğuduk. Hatta boşanmak istediğimi söyledim ve kendisi bunu istemediğini söyledi buna da ayrı şaşırdım

mecbur katlanacaksın huzursuzluğu yoksa başka çare yok arkada aile yok meslek yok.. en yakın zamanda bir meslek edinin öyle boşa. bari çocuk yapmasaydın zaten sevgisiz adamın tekiymjş
Ailesinden dolayı çok yiprandik aslında. Fazlasıyla yorulduk bu evlilikte. Sonu böyle olacağı belliydi ama şuan bir mesleğim var sadece önü açık değil

ayaklarınızın üstünde durun. Bitmiş bir evlilikten söz ediyorsunuz. Bari çoçuğu böyle mutsuz bir ortamda büyütmeyin. Kimse kimseye mecbur değil. Bir taraf sevmiyorsa katlanmaya gerek yok.

Sorun çok küçük yaşta evlenmiş olmanız. 2 yıl aile ile oturmussunuz.surekli bir tatminsizlik yaşıyorsunuz. Sevgi ve ilgi beklentisi de bu tatminsizlik ile ilgili olabilir. TV'lerde gösterilen romantik yaşayamadığımız ilk gencliginiz.. çok normal. Bu pembe hayallerin aslında gerçek olmadığını deneye yanila yaşayıp 30a gelip aklı başında yapılmalı bu evlilikler. Bütün faturayı eşinize kesmeden önce bunu bir düşünün.
Tabii bunlarında payı vardır mutlaka.. yanlış yaptım bunun farkindayim

Kendimi çok yalnız hissediyorum maddi ve manevi boşanınca cocugumuda alabilmek için maddi güç biriktirmem gerekiyor aslında bunu bekliyorum kafamda bitirmis gibiyim bu evliliği aslında çok kırıcı sözler söyledik birbirimize sanırım ikimizde soğuduk. Hatta boşanmak istediğimi söyledim ve kendisi bunu istemediğini söyledi buna da ayrı şaşırdım
Tabi ki istemez,çamaşırı yıkanıyor,yemeği önüne geliyor,düzenli seks hayatı da var.Sevdiği için olduğunu sanmıyorum,sevilecek biri de değil ayrıca.

X