Eşimle evliliğimiz bitti mi ?

ayaklarınızın üstünde durun. Bitmiş bir evlilikten söz ediyorsunuz. Bari çoçuğu böyle mutsuz bir ortamda büyütmeyin. Kimse kimseye mecbur değil. Bir taraf sevmiyorsa katlanmaya gerek yok.

Tabi ki istemez,çamaşırı yıkanıyor,yemeği önüne geliyor,düzenli seks hayatı da var.Sevdiği için olduğunu sanmıyorum,sevilecek biri de değil ayrıca.
Evet bundan dolayı da olabilir haklısınız

Hemen nasıl anladınız sevmediğini bide bu konuda emin olup üzüldünüzz
Cunku erkekler böyledir. Yapar yapar ama cesaret edemez konfordan çıkmayı. Sorsan da sana suç bulurlar. Klasik. Hee ayrılırsa eğer 2 ay sonra o cok asık adam bir oh be cekip yoluna gitmiştir çoktan. Üzgünüm.

Merhaba herkese, ben 25 yaşında 1 cocuk annesi bir kadınım. Eşimle severek evlendik 5 yıldır evliyiz. İlk baslarda çok büyük tartışmalar yaşadık annesiyle oturduk. 2 yıldır kiradayiz ama sorunlar bitmedi. Çok yıprandım, yiprandik.. eşimden ilgi bekledim destek bekledim ama sadece maddi desteğini görüyorum. Romantizm hiç olmadı bu evlilikte. Çocuğuna karşı da ilgili değil. Ben sürekli cocugunla ilgilen diye durtuyorum ama bu durumlardan çok bunaldım. 3 aydır artık eve de gitmek istemiyorum hep bir bahane ile evden gidip geziyorum. Oturduğum yerde tanıdığım kimsede yok zaten yalnızım ama esimle daha da yalnız hissediyorum sanki bu evlilik bitmiş sinyalleri alıyorum kafamda. Sürekli bu konuları konuştum ama herhangi bir düzelme olmadı. Sürekli dedi ki ben sevgimi gösteremiyorum ben içimden seviyorum cart curt. Napcam bilmiyorum ailem yok zaten arkamda. Şuan bu şekilde ne kadar daha gider sizce bu evlilik iki arkadaşa dönüştük..
Çok genç bir yaşta evlenmişsiniz ve annesiyle yaşamanız vs bunlar ikinizde evliliğe adapte olmanıza engel olmuş bence. Sevgisini gösteremeyen biri olsaydı severek evlenmiş olmazdınız demek ki sonradan değişmiş bazı şeyler. Size tavsiyem boşanmayı düşünüyorsaniz ve ailenizde arkanızda yoksa, bir süre daha bu evlilige devam edip kendi ayaklarınızin üzerinde durabilecek duruma geldiğinizde boşanmaniz. Onun dışında gerçekten bir şans daha vermek istiyorsaniz çift terapisine gidebilirsiniz. Zaten tamam mı devam mı terapide daha iyi anlaşılır emin olun.

Çok genç bir yaşta evlenmişsiniz ve annesiyle yaşamanız vs bunlar ikinizde evliliğe adapte olmanıza engel olmuş bence. Sevgisini gösteremeyen biri olsaydı severek evlenmiş olmazdınız demek ki sonradan değişmiş bazı şeyler. Size tavsiyem boşanmayı düşünüyorsaniz ve ailenizde arkanızda yoksa, bir süre daha bu evlilige devam edip kendi ayaklarınızin üzerinde durabilecek duruma geldiğinizde boşanmaniz. Onun dışında gerçekten bir şans daha vermek istiyorsaniz çift terapisine gidebilirsiniz. Zaten tamam mı devam mı terapide daha iyi anlaşılır emin olun.
Teşekkürler yorum için. Çift terapistini kabul etmedi. Ben psikologa gittim aylardır. Psikolog bir sorunum olmadığını hissettiklerimin doğal olduğunu söyledi.. ilerde düzelmez ise ayrilmamiz gerektiğini söyledi. Eşimde gelseydi eğer en azından bir işe yarardı belki terapi. Ama hep tek başıma uğraştığım için olmuyor

Canın bunalmissin. Sıkılmışsin. Ortada şiddet, aldatma , yeme icme giyme vs ihtiyaclarinda ihmal yoksa sıkıldım diye de bosanilmaz. Çocuğunuz var . Küçük değişiklikler yapın. Tatile çıkın. Veya bi basbasa kalın cocugu birilerine bırakıp, giyimine değiştir, kendine bak , ilgisini çekersin. Bj kursa yazıl, hobi edin, sana bakış açısı değişir daha da bi özenir. Boşanmak çok yıpratıcı, sudan sebeplerle yapılacak birsey değil.

Öf içten sevme ne ya ruhlar aleminde mi yaşıyoruz hissetmediğimiz aşkı napalım? Bence doğru yoldasın sanırım belli birikim yapıp güçlü şekilde boşanmak istiyorsun. Haklısın da. Ailen arkanda değilse biraz risk tek maaş ve çocukla geçinmek zor aile desteği iyi oluyor böyle zaman da. Eğer çözümcül bir kocan varsa evlilik terapistine falan gidin kurtarılcaksa kurtarılsın bir yuva kolay yıkılıcak birşey değil yani boşanmak en son çözüm olmalı.

Canın bunalmissin. Sıkılmışsin. Ortada şiddet, aldatma , yeme icme giyme vs ihtiyaclarinda ihmal yoksa sıkıldım diye de bosanilmaz. Çocuğunuz var . Küçük değişiklikler yapın. Tatile çıkın. Veya bi basbasa kalın cocugu birilerine bırakıp, giyimine değiştir, kendine bak , ilgisini çekersin. Bj kursa yazıl, hobi edin, sana bakış açısı değişir daha da bi özenir. Boşanmak çok yıpratıcı, sudan sebeplerle yapılacak birsey değil.
Asıl evliliği bitiren bu sebepler.. Yalnızlaşmış kadın ne için uğraşır. Düzelmiyor ise hele ki..

Teşekkürler yorum için. Çift terapistini kabul etmedi. Ben psikologa gittim aylardır. Psikolog bir sorunum olmadığını hissettiklerimin doğal olduğunu söyledi.. ilerde düzelmez ise ayrilmamiz gerektiğini söyledi. Eşimde gelseydi eğer en azından bir işe yarardı belki terapi. Ama hep tek başıma uğraştığım için olmuyor
Evet tek başınıza boşa kürek çekmiş oluyorsunuz malesef. Erkekler genelde böyle şeylere ön yargılı davranıyor. Halbuki boşanma konusuna karşı çıkmış, terapiyi de kabul etmesi gerekirdi. Bence bu evliliğin bitmiş olduğunu idrak edemiyor ama ettiğinde onun için çok geç olacak. Siz elinizden geleni yapmışsınız. Bu saatten sonra çocuğunuza ve kendinize odaklanın, zamanınızı sevdiğiniz şeylere ve özgür olmak için yapacaklariniza harcayın. Belli ki eşinize harcadığınız zaman sadece sizden gidiyor. Umarım çok mutlu olursunuz 🙏

Evet tek başınıza boşa kürek çekmiş oluyorsunuz malesef. Erkekler genelde böyle şeylere ön yargılı davranıyor. Halbuki boşanma konusuna karşı çıkmış, terapiyi de kabul etmesi gerekirdi. Bence bu evliliğin bitmiş olduğunu idrak edemiyor ama ettiğinde onun için çok geç olacak. Siz elinizden geleni yapmışsınız. Bu saatten sonra çocuğunuza ve kendinize odaklanın, zamanınızı sevdiğiniz şeylere ve özgür olmak için yapacaklariniza harcayın. Belli ki eşinize harcadığınız zaman sadece sizden gidiyor. Umarım çok mutlu olursunuz 🙏
Teşekkür ederim. Son olarak bide çocuk anaokuluna gidince calisicam belki çalışmak bana da iyi gelir. Evde bunalıma girmiş olabilirim son olarak bunuda yapıp olmuyorsa bitiricem

Bunları yapsa zTen bir oh çekip kendine gelir ve herşeye yeniden başlar. Giyiminide herşeyini kendi için yapsın. Belki bir mesleği vardır biryerden başlasın. Kadınlar cok değerlidir. Adamdan olmuyorsa boşuna düzelir diye yıllarını harcayıp kendinden fedakarlık yapamaz. Hasta olmak istemiyorsa. Ki zaten hanfendide kendisine saygısı olan bir insan ki çözüm bulmaya çalışıyor durumuna. Evladını böyle bir ortamdada büyütmek istemiyor .

Bu duyguya sahip tüm kadınlara işaret içerir bu söz.
Screenshot_20240211_002639.jpg

Toparlayabilirler . Hemen boşanmak doğru değil. Çocukları da var , onu düşünerek hareket etmeleri gerekir.
Tek taraflı çaba çoğu durumda işe yaramaz. Ha şöyle olabilir belki kadın gitmek istediğinde erkeğe dank eder o zaman yoğun bir çaba sarf ederse kadın ya bir şans daha verir ya da son pişmanlık neye yarar deyip gider.

X