Eşimle kronik kavgalarimiz

Çözüm öneriniz nedir? Doğan çocukları geri göndermek mi? Bu öneri mi şimdi? Yorum mu? Kafa yapımı hangi yönde değiştirmem gerek sizin yorumlariniza göre?
öncelikle kafa yapınızı değiştirmeniz gereken nokta yaptıklarınızın sorumluluğunu almak ,
sonrasında
çözüm önerisi yapmamız için öncelikle sizin çözüm odaklı olmanız gerekiyor ama değilsiniz
3 paragraf adamdan şikayet edip biri çocuklar küçük madem şimdi bosanin dediginde e alışveriş yapıyor bir iki işin ucundan tutuyor tüm yük bana kalsın istemiyorum demek bu işi çözmek istemiyorum demektir.
bu adam değişmez , kimse kolay kolay değişmez zaten ; insanlar bunu hesaplayıp ona göre davranmalı.
üstteki yazarın yok salağa yatin yok takdir edin işleri ona yıkin olayının işlevsel olacağını sanmıyorum, adam salak değil çünkü
bile bile yapıyor bunu farkında olmadığı için değil.
ona göre en önemli şey kendi konforu çünkü ve bu degismeyecek ciddi bir şey yaşanmadığı sürece .
illa çözüm önerisi arıyorsanız yapılacaklar bellidir adamı alıp karşısıniza çok ciddi ve sakin bir şekilde bir eş ve evlilikten ne beklediğinizi söyleyeceksiniz ve ondan net bir cevap alacaksınız bu tabloya uyup uymayacagi konusunda.
uymazsa da ayrılacaksıniz .
başka çözüm yolu var mı yok ama sizin gönlünüz dediğim gibi çözme dusuncesinde değil.
siz sadece şikayetlerinizi yazıp rahatlamak istemissiniz.

Keşke tek çocukta kalsaymışsınız manevi olarak onun ihtiyaçlarına yetişirdiniz ama şimdi küçükler olunca hepsi eksik kalıyor. Babayı umarım değiştirebilirsiniz pek sanmıyorum ama. Çift terapisi deneyin.
Ona da gelmiyor. Senin ihtiyacın var dedi. Zar zor madem ihtiyacı olan benim, benim için gel konuşalım dedim. Bir kere geldi. Ben sonra senaslara tek devam ettim. Hala da devam ediyorum. Bu hafta bebeklerle evde tekim diye gidemedim. Ama orada da adam yok diye tıkanıyor. Sorun onda çünkü. Psikolog da aynı şeyi düşünüyor. Eşim klasik düz yurdum erkegi. Düzelmeye de ne niyeti ne gayreti var. Tikandim kaldım...

E boşanmak ödül olur bu adama. Ne güzel sorumluluk yok, başında vırvır eden biri yok, aylık neyse verir nafakasını temiz temiz oturur. Çift terapisi düşünebilirsiniz.

Bence su an oldugundan daha cok hafiflersiniz bosansaniz yukunuz artmaz yani. Hic bir isi birakip bosveremezsiniz su saatten sonra o yapsin diye cunku boyle alismis bunca sene siz tepkinizi tam veremediginiz icin bundan sonra da yapmaz olan cocuklara size olur yine. Su an duzeltmeniz icin tek care resti cekersiniz ya evlilik terapistine gideriz bu durumunu duzeltirsin ya da bosaniriz demen bence

öncelikle kafa yapınızı değiştirmeniz gereken nokta yaptıklarınızın sorumluluğunu almak ,
sonrasında
çözüm önerisi yapmamız için öncelikle sizin çözüm odaklı olmanız gerekiyor ama değilsiniz
3 paragraf adamdan şikayet edip biri çocuklar küçük madem şimdi bosanin dediginde e alışveriş yapıyor bir iki işin ucundan tutuyor tüm yük bana kalsın istemiyorum demek bu işi çözmek istemiyorum demektir.
bu adam değişmez , kimse kolay kolay değişmez zaten ; insanlar bunu hesaplayıp ona göre davranmalı.
üstteki yazarın yok salağa yatin yok takdir edin işleri ona yıkin olayının işlevsel olacağını sanmıyorum, adam salak değil çünkü
bile bile yapıyor bunu farkında olmadığı için değil.
ona göre en önemli şey kendi konforu çünkü ve bu degismeyecek ciddi bir şey yaşanmadığı sürece .
illa çözüm önerisi arıyorsanız yapılacaklar bellidir adamı alıp karşısıniza çok ciddi ve sakin bir şekilde bir eş ve evlilikten ne beklediğinizi söyleyeceksiniz ve ondan net bir cevap alacaksınız bu tabloya uyup uymayacagi konusunda.
uymazsa da ayrılacaksıniz .
başka çözüm yolu var mı yok ama sizin gönlünüz dediğim gibi çözme dusuncesinde değil.
siz sadece şikayetlerinizi yazıp rahatlamak istemissiniz.
Boşanan insanlara bakıyorum cok da mutlu değiller daha fazla yipraniyorlar. Ha adam dovse aldatsa zaten ayrilinir. Ama bu öyle bir durumda değil. Kendi annem bile düzelir düzelir diyor. Kayinvalideme cagirdim durum böyle böyle diye o da tabiki oğlundan taraf oldu. O zamana kadar da bana hep sen söyle onemlisin bizim için böyle değerlisin bilmem ne derdi. Zaten kronik tartışma demem de bu yüzden. Boşanmak herşeyi gerçekten kolaylaştıracak mi sizce? Üç cocugumun sorumlulugunu almasam zaten bakmam. İyi bir gelecek için uğraşıp durmam.ciddi ciddi de konuştuk şakaya da vurduk, kavgalarda ettik. Galiba çözüm yok artik. O yüzden bir iç boşaltma dedim.

E boşanmak ödül olur bu adama. Ne güzel sorumluluk yok, başında vırvır eden biri yok, aylık neyse verir nafakasını temiz temiz oturur. Çift terapisi düşünebilirsiniz.
Hah aynen öyle. Adam sefasını sürer.. ha bir kere dedi boşanıp annesinin yanına gidecekmiş çocukları da alacakmış annesi çocuklara bakacakmis. Bir tarafimla güldüm. Gelmiyor adam terapiye ya 😔 ikna edemiyorum. Bunun bir yolunu bulmam gerek belki de...

Boşanan insanlara bakıyorum cok da mutlu değiller daha fazla yipraniyorlar. Ha adam dovse aldatsa zaten ayrilinir. Ama bu öyle bir durumda değil. Kendi annem bile düzelir düzelir diyor. Kayinvalideme cagirdim durum böyle böyle diye o da tabiki oğlundan taraf oldu. O zamana kadar da bana hep sen söyle onemlisin bizim için böyle değerlisin bilmem ne derdi. Zaten kronik tartışma demem de bu yüzden. Boşanmak herşeyi gerçekten kolaylaştıracak mi sizce? Üç cocugumun sorumlulugunu almasam zaten bakmam. İyi bir gelecek için uğraşıp durmam.ciddi ciddi de konuştuk şakaya da vurduk, kavgalarda ettik. Galiba çözüm yok artik. O yüzden bir iç boşaltma dedim.
sizce siz nasıl bir hayatı hak ediyorsunuz ?
ya da nasil bir evliligi ve ilişkiyi ?
ve nasil bir anne olmayı.
bunları bu tanımlar mısınız ?
hemen yazmanıza gerek yok basınız kalabalık olmadığında düşünüp yazın eğer isterseniz

Bekara karı/koca boşamak kolaydır diye boşuna dememişler. Siz zamanında almadığınız önlemleri, zamanında yapmadığınız görev paylaşımlarını şimdi yapmak zorunda olduğunuz için işiniz daha zor.

Bence su an oldugundan daha cok hafiflersiniz bosansaniz yukunuz artmaz yani. Hic bir isi birakip bosveremezsiniz su saatten sonra o yapsin diye cunku boyle alismis bunca sene siz tepkinizi tam veremediginiz icin bundan sonra da yapmaz olan cocuklara size olur yine. Su an duzeltmeniz icin tek care resti cekersiniz ya evlilik terapistine gideriz bu durumunu duzeltirsin ya da bosaniriz demen bence
Bu olabilir. Ya boşanma ya terapist... Ama ben boşanmaya tamam dersem asla geri dönecek biri değilim. Dünyanın yükü de olsa eyvallah derim. O raddeye gelmek istemiyorum. Ama gelmeden de olmayacak gibi

sizce siz nasıl bir hayatı hak ediyorsunuz ?
ya da nasil bir evliligi ve ilişkiyi ?
ve nasil bir anne olmayı.
bunları bu tanımlar mısınız ?
hemen yazmanıza gerek yok basınız kalabalık olmadığında düşünüp yazın eğer isterseniz
Aslında bunları terapistle konuşuyoruz. Ben çocuklarıyla ilgili bir baba istiyorum. En büyük isteğim bu. Bana aşkım canım bitanem demesine de gerek yok ben zaten eşimin beni sevdiğini biliyorum. Hatta benim onu sevdigimden daha çok seviyor beni farkındayım. Ama adam tembelin önde gideni.. keşke daha farklı biriyle evlenseydim diyorum ben. Daha kendini ve ailesini yetiştirme odakli... Benim etrafımdaki erkekler hep öyle. Ben de her insan öyledir herhalde diyerek evlendim. Aksine ihtimal vermemiştim. Meğer farklı olan bizimkilermis.

Bekara karı/koca boşamak kolaydır diye boşuna dememişler. Siz zamanında almadığınız önlemleri, zamanında yapmadığınız görev paylaşımlarını şimdi yapmak zorunda olduğunuz için işiniz daha zor.
Zamanında da ne görev paylaşımları yaptık ama adam oralı olmadı. Dedim ki büyük oglumla ilgili kendine üç görev seç ve onların takibini işini sen yap. 1-okula götürmek dedi, zaten başka seçeneğimiz yok ki okula iki yıldır işe giderken o götürüyor. Tamam dedim. 2- banyo yaptırmak dedi, bizim oğlan zaten kendi yıkanıyor. 3- dikkat geliştirme seti aldı, onu yaptircam dedi. Şimdiye kadar iki kez anca yaptırmıştır. Adam görevini de yerine getirmiyor. Söyleyince de e sen deseydin bana hatirlatsaydin diyor. Cins cins...

Hah aynen öyle. Adam sefasını sürer.. ha bir kere dedi boşanıp annesinin yanına gidecekmiş çocukları da alacakmış annesi çocuklara bakacakmis. Bir tarafimla güldüm. Gelmiyor adam terapiye ya 😔 ikna edemiyorum. Bunun bir yolunu bulmam gerek belki de...
Anasına mı baktıracakmış ahahahah sormuş mu kadına? Bu erkeklerin bu tripleri beni öldürüyor. Anan sana bile bakmaz şu yaştan sonra, elinde kalan bi benim, Allah ömür verirse elime düşeceksin bi 10 yıla, iyi geçinirsen daha az hırpalanırsın koçum diye bi korkutun gözünü.

Adamı da çocuk sahibi olmamın ne demek olduğunu da bilerek karar vermişsiniz. Adam size başka türlü bir hayat vadetmemiş ki.

Açıkçası on seneden sonra bir şey değişeceğini de pek sanmıyorum. Bari adamla ilgili şeyleri yapmayın kendisi ilgilensin onlarla. Örneğin çamaşırını yıkasın, assın, ütülesin. Yemeğini yapsın, toplasın. Mümkünse banyosunu ayırın kendi temizlesin gibi gibi. En azından bunlar size biraz alan açar.

Memnun kalsam arkasına hemen dogururdum:)) babamı kaybettim. Ve hayattaki aynı acıyı aynı sevinci yaşayan tek kimseler kardeşlerim oldu. Onlara tutundum. İleride bir acıyı çocuğumun tek başına yasamasini istemedim. Hayatta tutunacagi kardeşi olsun dedim. Allahta iki tane verdi :)) çok şükür.
Züğürt tesellisi

Merhaba hanımlar.
8 yaşında bir oğlum ve ikiz iki yaşında bebeklerim var. Eşimse evle çocuklarla ilgili sorumluluk almak istemeyen biri. Sürekli herşey için e soyleseydin yapardım diyor. Ama en basit şeyi bile ben söylemeden asla yapmıyor. Söyleyince de uflaya puflaya yapıyor.

Evin içindeki işleri de sökme takma vs gerektiren seyleri de hep benle yapmak istiyor. E zaten çocukların ve evin her işini yalnız yaptığım için onun işlerinde de ben yanında olmak istemiyorum.

Büyük oğlumla hiç ilgilenmiyor. Çocuğu futbola yazdırdım çok istiyordu bütün yaz ikizleri de alıp alıp ben götürdüm maçlara. Bak herkes babasıyla ya da anne babasıyla gidiyor sen gotursen bir kere de, bak bebeklerin yemek saati vs ne olursa olsun götürmedi (iki kere benim cildirmam üzerine götürdü) her seferinde de bu defa da gitmesin ne gerek var dedi. Ekim ayında yağmurlar da başlayınca artık gitmesin futbola demeye başladı çünkü ben bebeklerle soğuk havada çıkamıyordum. Parasını ödediğimiz halde göndermedi çocuğu. Hala da oğlum futbola gitme hevesiyle ama adamın umru değil. Çocuklarla ilgili herşeyde ama aklınıza gelebilecek herşey için durum böyle.

Çalışıyorum. Kaynanamla da annemle de geçen yıl bebeklere bakma işini yurutemedim bakıcı arayışına çıktım. O kadar kızıyordu ki bakıcı deme bana bilmem ne. Ben buna rağmen buldum bı bakıcı görüştüm çok sinirlendi. Eşime haber vermeden ben bakicinin evine gittim görüştük vs tamam dedim. Sonra eşim zar zor ikna olmasada tamam dedi aradan zaman geçti iyiki bu ablayı buldun dedi.

Yani sayamayacagim daha birsuru böyle olay var. Adam herseye yok yok yok sonra zar zor ikna ve daha iyi bir durum.. 5 yıl önce benim iknamla ev aldık şimdi sukrediyor. Arabayi değiştirmemiz lazım yine yok yoklarda.
Haftasonlari berbat geçiyor. bu üç cocuklu adam 12, 12 bucuga kadar yatıyor. Bebekler yatıyor adam kalkıyor.
Yine bugün aynı şey yaşandı ve çıldırdım artık. Beni otorite kabul etmen gerek dedi ben de sen ortaya bir fikir sunsan belki otorite olarak esimdir der tamam derim. Senin ortaya koydugun bir fikir yok. Sen yoksun ki ne diye seni otorite sayayım ben dedim. O da sen de benim eşim değilsin o zaman dedi. E değilim zaten insan eşine bunlari yapmaz çünkü dedim.
Çok uzun oldu kusura bakmayın. Ama sinirlerim bozuldu iyice. Adam sırtıma yük geliyor artık. Ben de isterdim evine hakim bir kocam olsun çocuklarla ilgili fikirler sunsun ben de kabul edeyim. E yok ama. Akşamları ne bı sohbet muhabbet... Elinde telefon TV kumandasi.. çok bunaldım artık. Boşanmak da çözüm değil çünkü zaten üstümde bı ton yük varken daha da yük altında kalmak istemiyorum. Bu haliyle üç beş yıl idare edip çocuklar kolaylasinca hala aynı hallerdeyse düşünebilirim gibi görünüyor.
Çok bunaldıgim için içimi dökmek istedim...
Teşekkür ederim
Çocuğu futbolu bile götürmeyen adama ben baba diyemem kusura bakmayın
Şam babası gibi
Varlığı yokluğu bir
Size bol çıldırışlar diliyorum

Memnun kalsam arkasına hemen dogururdum:)) babamı kaybettim. Ve hayattaki aynı acıyı aynı sevinci yaşayan tek kimseler kardeşlerim oldu. Onlara tutundum. İleride bir acıyı çocuğumun tek başına yasamasini istemedim. Hayatta tutunacagi kardeşi olsun dedim. Allahta iki tane verdi :)) çok şükür.
Lütfen kabul edin
Tek başınıza çocuk bakımını kabul etmişsiniz
Adamı bile bile yapmışsınız bakın olabilir bu sizin hayatınız saygı duyarım
Ama adam ortada değişmez
Anca boşancam diye gerçekten aksiyon alırsınız
Belki biraz korkar düzelir

Aslında bunları terapistle konuşuyoruz. Ben çocuklarıyla ilgili bir baba istiyorum. En büyük isteğim bu. Bana aşkım canım bitanem demesine de gerek yok ben zaten eşimin beni sevdiğini biliyorum. Hatta benim onu sevdigimden daha çok seviyor beni farkındayım. Ama adam tembelin önde gideni.. keşke daha farklı biriyle evlenseydim diyorum ben. Daha kendini ve ailesini yetiştirme odakli... Benim etrafımdaki erkekler hep öyle. Ben de her insan öyledir herhalde diyerek evlendim. Aksine ihtimal vermemiştim. Meğer farklı olan bizimkilermis.
Eşiniz boğa burcu mu 🤦‍♀️

Çok bencilsiniz biliyor musunuz? Çocuğunuz yalnız kalmasin diye başka çocuklari dünyaya getirmişsiniz. Baba sevgisi olmadan, huzursuz ailede büyütüyorsunuz ve şükrediyorsunuz. Inşallah ileride çocuklarınızda annelerinin yaptıkları için sukrederler.

X