Eşimle para yüzünden sürekli kavga ediyoruz

Bende sıkıntılarımız olunca biraz sabrettim sonra baktım düzelme niyeti yok evden gittim zaten ama bir kere daha deneyelim eskisi gibi olmayacak karismayacagim dedi ailem de dene bir kere daha dedi öyle deneyelim diye geldim eve ama malesef hiçbir şey değişmiyormus şuan zaten tekrar ayrılmayı düşünüyorum
Ayrılmayı düşünmeyin ayrılın lütfen bunu kızınız için yapmalısınız özelliklede.
Aile evinde düzeninizi kurana kadar bir süreliğine kalıp sonrasında anne kız güzel bir hayat kurabilirsiniz.
Emin olun bir süre sonra neden bu kadar katlanmışım bu pisliğe diyeceksiniz.

Bir kavga alevlendirip arayacaksiniz polisi. Uzaklastirma alacaksiniz ki eve gelemeyecek. Bu sayede evden siz degil o gidecek. Acacaksiniz davayi. Boluseceksiniz herseyi. Evin araba kadar odenmis parasi varsa borcunu ustlenip arabayi ona birakin hatta. Yasayin kizinizla mutlu mesut. Kazandigim para uzerinde de kimse soz sahibi olmasin bi zahmet. Anne babaniz bekarken calistirip paraniza çökse dunyayi yikardiniz muhtemelen. Elin okuzune niye katlaniyosunuz anlamiyorum

Araba kullanmayı tam bilmiyorum bilsem alcam zaten ehliyet aldım sonra da bir daha elime araba almadım hiç öğrenmem için eğitmen tuttum alamazsın o arabayı diyor git kendine araba al diyor kenarda az birikmisim var üstüne kredi cekicem kendin al bana güvenme odeyebileceksen öyle çek krediyi diyor
Halt diyor saçma adam. Ne kadar çirkin ve ayıp. Bir de çalısmasaniz kan kusturacak herhalde size

Halt diyor saçma adam. Ne kadar çirkin ve ayıp. Bir de çalısmasaniz kan kusturacak herhalde size
Çalışmadığım zamanda oldu 1 sene kadar aynen de öyle yaptı zaten kenara para aticam diye bisey almaz aldirmazdi bana para vermezdi nasıl olsa ben yanındayım diye sonra kavga ettim para vermeye başladı ama verse de harcayayim hemen naptin nereye harcadın diye hesap sorardı sürekli çalışmam için bir iş bulmam için baskı yapardı ben öğretmenlik okudum sırf baskısıyla girmediğim katiplik sinayi kyk memurluk sınavı kalmadı bide çalışmıyorum diye kavga ederdi çok şükür 1 sene sonra atandım da o dirdirindan kurtuldum kendime çok kızıyorum neden o zamanlar çocuk yokken ayrılmadım ne tuttu beni diye ama insanın gözü bazen açık olmuyo bir de erken yaşta isteyerek evlendim ben bu insanla

Çalışmadığım zamanda oldu 1 sene kadar aynen de öyle yaptı zaten kenara para aticam diye bisey almaz aldirmazdi bana para vermezdi nasıl olsa ben yanındayım diye sonra kavga ettim para vermeye başladı ama verse de harcayayim hemen naptin nereye harcadın diye hesap sorardı sürekli çalışmam için bir iş bulmam için baskı yapardı ben öğretmenlik okudum sırf baskısıyla girmediğim katiplik sinayi kyk memurluk sınavı kalmadı bide çalışmıyorum diye kavga ederdi çok şükür 1 sene sonra atandım da o dirdirindan kurtuldum kendime çok kızıyorum neden o zamanlar çocuk yokken ayrılmadım ne tuttu beni diye ama insanın gözü bazen açık olmuyo bir de erken yaşta isteyerek evlendim ben bu insanla
Malesef o gençlikte insanın gözü kapali olabiliyor. Vardir bir sebebi sıkmayin caninızı. Bosanin demem ben sizin bileceginiz iş. Cimrilik harici iyi ise bunu düzeltmesini isteyebilirsiniz diycem ama üslubundan belli nasıl biri olduğu. Resti cekin en azından mesela bu tatilde kizinizla kendinize kiş tatili ayarlayin o gelmesin. Gidin gezin. Çalışıp kiziniza cikolata bule alamayacaksaniz bu is problem. Siz ona alismayin o size alişsın alişmazsa da çildirsın otursun madem. Paranızı gonlunüze gore harcayın catlasin manyak.

Sonra doğuya atandım eşim batıda çalışıyordu yanıma tayin istedi ailesi doğuya gelmesini istemedi ne işin var orada nasıl yapacaksın ya bisey olursa diye ben kendime ev arkadaşı flan buldum yani kendim gidecektim ama gelip gördü atandığım yer kötü değil sonra o da tayin istedi ilk başta direndim harcarım kendi param flan diye ama baktım hergun kavga oluyo sürekli kusuyo pes ettim artık kavga olmasın diye ben sustukça aramız düzeldi yani her seferinde de ben senin için buraya geldim dedi ben de eşim fedakarlık yapıyo diye sustum iste

Malesef o gençlikte insanın gözü kapali olabiliyor. Vardir bir sebebi sıkmayin caninızı. Bosanin demem ben sizin bileceginiz iş. Cimrilik harici iyi ise bunu düzeltmesini isteyebilirsiniz diycem ama üslubundan belli nasıl biri olduğu. Resti cekin en azından mesela bu tatilde kizinizla kendinize kiş tatili ayarlayin o gelmesin. Gidin gezin. Çalışıp kiziniza cikolata bule alamayacaksaniz bu is problem. Siz ona alismayin o size alişsın alişmazsa da çildirsın otursun madem. Paranızı gonlunüze gore harcayın catlasin manyak.
Evet öyle gözüm kapalıymış ta ki batıya tayinimiz çıktı benim daha yeni gözüm açılmaya başladı ben kızıma alırım zaten herseyi kavga da etse ama artık insan yeter diyo bu insanla ben yaslanamam dedim

genelde erkekler yüzünden biten evlilikler tartışamalar.. ciddi ciddi bu erkeklerin psikolojisi bozuk dna larınla oynamışlar hiç mi elem türüs bir adam olmaz bunlar analarının evinde nasıl yaşıyorlardı acaba evlenince zıvanadan çıkıyorlar evliliğe olan inancım yitip gitti yeminle

Merakıma yenildim ve soruyorum bu adam memleketliniz mi ve nerelisiniz?

Merakıma yenildim ve soruyorum bu adam memleketliniz mi ve nerelisiniz?
Aynı memleketliyiz
genelde erkekler yüzünden biten evlilikler tartışamalar.. ciddi ciddi bu erkeklerin psikolojisi bozuk dna larınla oynamışlar hiç mi elem türüs bir adam olmaz bunlar analarının evinde nasıl yaşıyorlardı acaba evlenince zıvanadan çıkıyorlar evliliğe olan inancım yitip gitti yeminle
Eşimin ailesi de aynı babası 50 yaşında hala küser herseye konuşmaz aylarca ve çok baskın karakterli titiz disiplinli biri kv de titiz pimpirikli onların da hiç evlilik hayati olmamış kp de kv me çok eziyet etmiş sürekli laf söyler hala bile herseyi eleştirir çok kontrolcudur ama cimri değil tam tersi çok savurgandir aileden gelen birsey olduğunu düşünüyorum bazı şeylerin

Benim kp i anlatıyorsunuz sanki '10 'u da görünce acaba akrabası falan mı diye düşündüm.esimin babasına benzer yanları çoktu. Aştik artık ama değdi mi o ayrı konu.

Bu bildiğin çile, ekonomik özgürlüğü olan kadınsınız, niye çekiyorsunuz ki? Boşanır, ne varsa paylaşır, kızımla yaşar; keyfime bakardım. Evliliği bozulması imkansız bir yeminmiş gibi görmeye, kutsamaya gerek yok; olmuyorsa huzur yoksa saygı ve sevgi yoksa, şiddet varsa bitireceksiniz. BOŞANMAKTAN başka çıkar yol yok.

Aynı memleketliyiz

Eşimin ailesi de aynı babası 50 yaşında hala küser herseye konuşmaz aylarca ve çok baskın karakterli titiz disiplinli biri kv de titiz pimpirikli onların da hiç evlilik hayati olmamış kp de kv me çok eziyet etmiş sürekli laf söyler hala bile herseyi eleştirir çok kontrolcudur ama cimri değil tam tersi çok savurgandir aileden gelen birsey olduğunu düşünüyorum bazı şeylerin
Her insanın davranislarinin altında çocukluğu çıkıyor. Aynı travmalardan hemen hemen benzer sonuçlar çıkıyor. O adam var ya asla sen olmadan yapamaz. Ona göre al dizginleri eline.cok alakasız olacak ama o kv ler çok sinsi oluyor. 10 . Yılın sonunda herşeyin altından kv demin çıktığını gördüm.Annesine çok bagimliydi .baba höd höd olduğu için anne ile oluşan bağı yadirgamiyordum. Neyse o da apayrı bir konu.

Bu bildiğin çile, ekonomik özgürlüğü olan kadınsınız, niye çekiyorsunuz ki? Boşanır, ne varsa paylaşır, kızımla yaşar; keyfime bakardım. Evliliği bozulması imkansız bir yeminmiş gibi görmeye, kutsamaya gerek yok; olmuyorsa huzur yoksa saygı ve sevgi yoksa, şiddet varsa bitireceksiniz. BOŞANMAKTAN başka çıkar yol yok.
Kesinlikle düzelir diye beklemek boşunaymış

boşanın / boşanmayın demek bize düşmez. ben sana şunu söylemeye geldim.
siz çok değerlisiniz, kızınız çok değerli . ayakları üstünde duran mesleği olan bir kadınsınız. paranızın hesabını kimseye vermek zorunda değilsiniz. kızınızı böyle bir rol modelle büyütmeniz ilerde onun için arkadaş seçiminde , eş seçiminde çok etkin rol oynayacak. eşinizin psikolojik destek alması lazım . ruh sağlığı düzgün olmayan bireyler , ruh sağlığı düzgün evlatlar yetiştiremiyor maalesef.

evde kapımı çizildi diye diken üstünde oturmak o çocuk için büyük travmalar yaratabilir.

lütfen önce kendinizi sevin..

Sonra doğuya atandım eşim batıda çalışıyordu yanıma tayin istedi ailesi doğuya gelmesini istemedi ne işin var orada nasıl yapacaksın ya bisey olursa diye ben kendime ev arkadaşı flan buldum yani kendim gidecektim ama gelip gördü atandığım yer kötü değil sonra o da tayin istedi ilk başta direndim harcarım kendi param flan diye ama baktım hergun kavga oluyo sürekli kusuyo pes ettim artık kavga olmasın diye ben sustukça aramız düzeldi yani her seferinde de ben senin için buraya geldim dedi ben de eşim fedakarlık yapıyo diye sustum iste
Gördüğünüz gibi aglamayana meme yok. Cirkefleserek istediklerini yaptirmayi basarmis

Kardeşim dershaneye gidiyordu babamın da maddi durumu iyi değildi o dönem dershanenin bir taksidini ödedim 1000 tl aradan 2 3 sene geçti kardeşim atandı istemiş kardeşimden parayı o günden beri kardeşimle konuşmazlar evime gelmez kardeşim

Son zamanlarda BDV'de okudugum en bosamasi hak olunan koca. Terbiyesizlik bu yaptigi, ne ayip ya. Nasil eskisi gibi oldunuz bu hareketinden sonra?

Son zamanlarda BDV'de okudugum en bosamasi hak olunan koca. Terbiyesizlik bu yaptigi, ne ayip ya. Nasil eskisi gibi oldunuz bu hareketinden sonra?
Ben o kadar çok şeye susup katlanmışım ki inanın neden böyle yaptım bende anlamıyorum bu sorunun cevabını veremiyorum kendime hep bahane üretmişim ailem üzülmesin laf söz olmasın arada çocuk var yani hep bahane hiç cesaret edememisim

X