Eşimle tartışmamız

moonthe

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2023
507
295
Merhaba, eşim ve ben ailelerden uzaktayız. Ailelerimiz aynı şehirde. 1 hafta kadar onların yanına gideceğiz. Eşim gittiğimizde tüm süre boyunca kendi ailesinin evinde kalmak istiyor. Onlarla vakit geçirmek istediğinden değil. Gittiğimizde pek evde durmuyoruz zaten. Arkadaşlarımız planlarımız derken her gün dışardayız. Günde 2-3 saat ancak görüyoruzdur. Eşimin orda kalmak istemesi tamamen kendi rahatlığıyla ilgili. Akrabalarının ailesinin dışında birinin evinde rahat edemiyor. Ben de çok rahat ettiğim için sizin evde kalmayı kabul etmiyorum, olması gerektiği için kabul ediyorum dedim. Israrla bunu kabul etmiyor. Benim odamda çift kişilik yatağım vs varken ne gerek var sizde salonda oturma odasında uyumaya falan diyor. Bunlar tamamen bahane sanırım.

Tanıştığım günden beri kv ve kp beni “içlerine alma” adı altında sürekli daralttılar. bir şeyler talep ettiler. Sürekli arayayım sürekli görüşelim attığım adımı bilmek istediler. Ailem hep geri plandaydı. Senin ilişkin, biz nerede istersen orada dururuz dediler. Hiçbir zaman gelin gidin arayın diye daraltmadılar. Eşim aradığında nasılsın iyi misin bir şeye ihtiyacınız olursa burdayız deyip kapattılar. Kv gil ile tam tersi sık sık konuştuğumuz için iyice laçkalaştı ilişkimiz. Şaka ile laf sokmalar, her lafın rahatça söylenebilmesi derken ben biraz sınır koydum şu an çok daha iyi. Eski konumu bırakıyorum kayınpederim şimdiden ona gidince yapacağım hizmetin pazarlığını yapıyor

Thread 'Kayınpederime nasıl davranayım fikir lütfen'
Kayınpederime nasıl davranayım fikir lütfen

Bu konuyla ilgili eşimle tartıştık. Sürekli onlarla içli dışlı olalım, hep onlarla kalalım ben ağaç kovuğundan çıkmadım. Sen bizim evde 1 hafta kalsan baban ne derdi düşünebiliyor musun dedim? (Kıyameti koparırdı çok net). Bana seni ailen mi dolduruyor diye soruyor. Ailemin daha gideceğimden haberi yok. Sırf bundan dolayı ailene yapışık olan sensin falan gibi saçma sapan konuşuyor. Yani onun ailesinde de benim ailemde de kalınca ben aileme yapışık oluyorum 🤷🏻‍♀️ her gün görürsün aileni falan dedi. Benim derdim her gün görmek değil. Neden ben rahat edemediğim şeyleri kabul ederken problem yok da eşin problem çıkarıyor. Demek ki onun ailesinin ilişkimize dahil olmak istediği kadar ailem olsa büyük sorun olurmuş.

Sanki bir ailem yokmuş gibi davranmaya başladı eşim. Ailesinin zihniyeti de böyle bu arada gelin aldık bizim oldu. Bizi eğlesin bize hizmet etsin gibi. Ailemi ilişkime karıştırmadım diye ben mi buna sebep oldum? Mesafeli seviyeli ilişki olsun dedikçe böyle mi oluyor?

Son düzenleme:
tartismaya gerek yok, biraz esinizin ailesiyle kalin, sonra da kendi ailenize gidin. o da isterse gelsin isterse gelmesin. ben boyle zorlamalari dogru bulmuyorum.
He evet yani kadin yine rahat edemedigi yerde kalmak zorunda ama beyefendinin keyfi bozulmasin. Beyefendi istemezse zorlanmamali ama kadin es ailesiyle kalmali. Orta yol bu mu oluyor?
Konu sahibi herkes kendi ailesiyle kalsin madem. Hep verici siz olmayin. 1 hafta ayri yatsaniz eksilmezsiniz. Dolduran her yolla dolduruyor nasilsa. Bahanelere de siginmayin simdi siz de. Surekli kv kp olay cikarir modundasiniz da birakin bir o olay ciksin.

Bunu söyledim ama pek uygulayamayız eşim kabul etmiyor ben gelmem memlekete o zaman dedi. Ben de istemem çünkü kp gil için bu çok büyük bir olay. Dedikodu yapıp eşimi doldururlar aramız bir de onlar yüzünden bozulur
Eee o zaman sorun ne? Oturun çekin tüm bu baskıları

Merhaba, eşim ve ben ailelerden uzaktayız. Ailelerimiz aynı şehirde. 1 hafta kadar onların yanına gideceğiz. Eşim gittiğimizde tüm süre boyunca kendi ailesinin evinde kalmak istiyor. Onlarla vakit geçirmek istediğinden değil. Gittiğimizde pek evde durmuyoruz zaten. Arkadaşlarımız planlarımız derken her gün dışardayız. Günde 2-3 saat ancak görüyoruzdur. Eşimin orda kalmak istemesi tamamen kendi rahatlığıyla ilgili. Akrabalarının ailesinin dışında birinin evinde rahat edemiyor. Ben de çok rahat ettiğim için sizin evde kalmayı kabul etmiyorum, olması gerektiği için kabul ediyorum dedim. Israrla bunu kabul etmiyor. Benim odamda çift kişilik yatağım vs varken ne gerek var sizde salonda oturma odasında uyumaya falan diyor. Bunlar tamamen bahane sanırım.

Tanıştığım günden beri kv ve kp beni “içlerine alma” adı altında sürekli daralttılar. bir şeyler talep ettiler. Sürekli arayayım sürekli görüşelim attığım adımı bilmek istediler. Ailem hep geri plandaydı. Senin ilişkin, biz nerede istersen orada dururuz dediler. Hiçbir zaman gelin gidin arayın diye daraltmadılar. Eşim aradığında nasılsın iyi misin bir şeye ihtiyacınız olursa burdayız deyip kapattılar. Kv gil ile tam tersi sık sık konuştuğumuz için iyice laçkalaştı ilişkimiz. Şaka ile laf sokmalar, her lafın rahatça söylenebilmesi derken ben biraz sınır koydum şu an çok daha iyi. Eski konumu bırakıyorum kayınpederim şimdiden ona gidince yapacağım hizmetin pazarlığını yapıyor

Bu konuyla ilgili eşimle tartıştık. Sürekli onlarla içli dışlı olalım, hep onlarla kalalım ben ağaç kovuğundan çıkmadım. Sen bizim evde 1 hafta kalsan baban ne derdi düşünebiliyor musun dedim? (Kıyameti koparırdı çok net). Bana seni ailen mi dolduruyor diye soruyor. Ailemin daha gideceğimden haberi yok. Sırf bundan dolayı ailene yapışık olan sensin falan gibi saçma sapan konuşuyor. Yani onun ailesinde de benim ailemde de kalınca ben aileme yapışık oluyorum 🤷🏻‍♀️ her gün görürsün aileni falan dedi. Benim derdim her gün görmek değil. Neden ben rahat edemediğim şeyleri kabul ederken problem yok da eşin problem çıkarıyor. Demek ki onun ailesinin ilişkimize dahil olmak istediği kadar ailem olsa büyük sorun olurmuş.

Sanki bir ailem yokmuş gibi davranmaya başladı eşim. Ailesinin zihniyeti de böyle bu arada gelin aldık bizim oldu. Bizi eğlesin bize hizmet etsin gibi. Ailemi ilişkime karıştırmadım diye ben mi buna sebep oldum? Mesafeli seviyeli ilişki olsun dedikçe böyle mi oluyor?

Eşimin orda kalmak istemesi tamamen kendi rahatlığıyla ilgili. Akrabalarının ailesinin dışında birinin evinde rahat edemiyor. Ben de çok rahat ettiğim için sizin evde kalmayı kabul etmiyorum, olması gerektiği için kabul ediyorum dedim. Israrla bunu kabul etmiyor. Benim odamda çift kişilik yatağım vs varken ne gerek var sizde salonda oturma odasında uyumaya falan diyor. Bunlar tamamen bahane sanırım.

Eşiniz kendi ailesinin evinde ayrı bir oda ve çift kişilik yatak imkanına sahipken; sizin aile evinizde salonda, oturma odasında kalmak istememesi çok normal. Bunun neresi bahane sizin için ?

Ya tersi olsaydı ? Aile evinizde ayrı bir odanız ve çift kişilik yatağınız varken, eşinizin ailesinin evinde oturma odası veya salonda mahremiyet eksikliği yaşayarak kalmak ister miydiniz ?

Ailelerinizin evini de anlatımınıza göre sadece kalacak bir yer, otel gibi kullanıyorsunuz sanırım. Gün içinde zamanınızı dışarda geçiriyor, arkadaşlarınız ve ailenizle görüşüyorsunuz; öyle değil mi ? Yoksa arkadaşları ve ailesiyle görüşen sadece eşiniz mi ? Tüm tatil boyunca siz, eşinizin ailesiyle evde oturmak zorunda mı kalıyorsunuz ?

Annemle babam aynı köyden. Biz ne zaman annemle ananemde fazla kalsak babannemle dedem hemen sorun çıkarırdı. Halbuki aynı koydeyiz yani, en fazla iki gece ananemlerde kalmış oluruz. Ya da bir iki kez ilçeye akrabaya gitmiştik nasıl sorunlar çıkarmışlardı. İsterlerdi ki sadece köye gidelim onlarda kalalım. Sanki çok anlasabiliyormusuz gibi. En son annem bir olay yaşadı bende baya buyuktum ama hatırlamıyorum o zamandan sonra yazları tatilde gitmeyi kesti. Küçük kardeşim bayramdan bayrama ancak gitti köye. Ne zaman annemler kendileri ev yaptılar 3 yıldır rahatla gidip kalabiliyoruz. Yine aynı bahcedeyiz ama eskisi gibi karisamiyorlar
Evet zorunluluk oluyor bir süre sonra tavizler ne yazık ki

Eee o zaman sorun ne? Oturun çekin tüm bu baskıları
Normalde nasıl yapıyorsunuz diye merak ettim. Eşim öyle bir konuşuyor ki sen alışmaya mecbursun evin kızısın vs diye tam babasının kafası gelin aldık ama damat alınan bir şey değil. Ben de sen de mecbursun ikimiz de eşit bireyleriz aynı baban gibisin falan tartıştım. Tekrar konuştuk ben ayrı gideceğim o zaman dedim bizde de kalmayı kabullendi mecbur

Eşiniz kendi ailesinin evinde ayrı bir oda ve çift kişilik yatak imkanına sahipken; sizin aile evinizde salonda, oturma odasında kalmak istememesi çok normal. Bunun neresi bahane sizin için ?

Ya tersi olsaydı ? Aile evinizde ayrı bir odanız ve çift kişilik yatağınız varken, eşinizin ailesinin evinde oturma odası veya salonda mahremiyet eksikliği yaşayarak kalmak ister miydiniz ?

Ailelerinizin evini de anlatımınıza göre sadece kalacak bir yer, otel gibi kullanıyorsunuz sanırım. Gün içinde zamanınızı dışarda geçiriyor, arkadaşlarınız ve ailenizle görüşüyorsunuz; öyle değil mi ? Yoksa arkadaşları ve ailesiyle görüşen sadece eşiniz mi ? Tüm tatil boyunca siz, eşinizin ailesiyle evde oturmak zorunda mı kalıyorsunuz ?
Ben aileme söylerim yatak alırlar sorun oysa dedim sadece o değil ben rahat edemem dedi. Oradan anladım. Hayır böyle bir isteği varsa dahi ben nasıl onun hatrına rahat etmediğim yerde kalıyorsam o da kalmalı. Ki salonda kalırız ailem oturma odasında oturuyor bir yatakodasından farkı olmaz mahremiyet açısından. Üstelik kp hep evde benim babam çalışıyor. Bunu tartışma konusu haline getirmesi canımı sıktı. Ben de rahat edemem kv gil çok meraklı insanlar temizlik anlayışlarımız uyuşmuyor ben titizim vs vs. O zaman ben de mi sorun çıkarmalıyım eşler birbirinin hatrına yeri gelecek rahat da etmeyecek bence.

Yok ben onun ailesiyle oturmuyorum. İkimiz geziyoruz veya beni arkadaşımın yanına bırakıp kendisi de arkadaşlarının yanına geçiyor

Taviz tavizi doğurur.Esinizin bu konuda geri adım atmaya niyeti yok.Ailesi güzel manipüle ediyor.Esinizden korkuyor,onun için ailenizi ezip geçmek istiyorsanız onun dediği olsun susun oturun.Her şeyi göze alıyorum derseniz net olun istediğinizi yapmıyorsa kendi gitsin.Oraya tek te gitse sizle de gitse ailesinin dediği oluyor.
Biraz hayatta net olun gerekirse dişinizi gösterin.Kv kb koz veremem diye diye onların istediğini yapar olmuşsunuz haberiniz yok ...........

E tamam gitmeyin o zaman memlekete. Ayrıca eşiniz bunlara dolacak kadar zayıf karakterliyse o adamdan bi b.k olmaz zaten.
Ayrı ayrı gideriz madem diye direttim ikimizin ailesinde de kalmayı kabullendi🙄 memlekete gitmesek ben de hiç ailemi arkadaşlarımı göremeyeceğim. Ben bu dolma işini çok normalleştirmişim sanırım. Açık açık da söylemiyor ben rahatsız olduğum bir şeyi söylediğimde sen de böyle yaptın diyor. Orda anlıyorum kinlenmiş ama ben konuyu açınca ancak söylüyor

Taviz tavizi doğurur.Esinizin bu konuda geri adım atmaya niyeti yok.Ailesi güzel manipüle ediyor.Esinizden korkuyor,onun için ailenizi ezip geçmek istiyorsanız onun dediği olsun susun oturun.Her şeyi göze alıyorum derseniz net olun istediğinizi yapmıyorsa kendi gitsin.Oraya tek te gitse sizle de gitse ailesinin dediği oluyor.
Biraz hayatta net olun gerekirse dişinizi gösterin.Kv kb koz veremem diye diye onların istediğini yapar olmuşsunuz haberiniz yok ...........
Haklısınız eşimi eleştiriyorum sürekli akrabaların ne der diye düşünerek yaşıyorsun diye kendim aynı şeyi yapmışım. Siz söyleyince fark ettim teşekkür ederim. Ailesi manipüle ediyor evet tam istedikleri gibi yetiştirmişler ne kadar medeniymiş gibi davransa da konu aile olunca aynı onlar gibi geleneksel. Yanlış ifade etmiş olabilirim resti çeken genelde dediği yapılan kişi benim aslında. Şimdi de buraya yazdıktan sonra tekrar aynı şeyi yaptım ben ayrı gideceğim sen boşuna gelme kararımı verdim falan diye şimdi ortak kalmayı kabullendi. Ama ailesinin öğrettikleri yüzünden beni daha çok uğraştıracak farkındayım.

Doldursun ailesi, gerekirse de aranız bozulsun. Her şeye tamam demezseniz eşinizle zaten kavga edeceksiniz, bahsettiğiniz kişi empati yapabilecek kapasitede biri değil. Şayet kavga etmekten bu kadar korkuyorsanız, dediklerini yapın o halde. Boşuna inatlaşmayın.
Aslında onun ailesi yüzünden sorun yaşamaktan sıkıldım. Artık evliliğime kendime odaklanmak istiyorum. Buraya yazdıktan sonra tek gideceğimi söyledim o da ailemle de kalmayı kabullendi. İş artık inatlaşmaya döndü bana sürekli ailesiyle ilgili baskı yaparken bu baskıyı yaşamalı diye düşündüm

Ayri ayrı kalın o zaman.
Eşiniz böyle bir şeye ailesinin tepki göstereceğini bilmiyor mu?
O zaman birkaç gün de sizin ailenizde kalacak ya da ailesini susturacak.
Senin ailende kalmayalım demek sen ve ailen değersizsin demek açık açık.
Aynı şeyi söyledim. İkisi farklı sen bu evin kızısın diyor. Tam kayınbabamın gelin aldık gelin bizi eğlesin, bize baksın kafası bu. Ben de sen de evin oğlusun biz o kadar geçmişte yaşamıyoruz sen yaşıyorsan herkes kendi ailesinde kalsın diye tekrar restleştim kabul etti. Ailesinin tepki göstereceğini biliyor. Genelde yapamayacağı şeyleri söyleyip sonradan geri adım atar.

He evet yani kadin yine rahat edemedigi yerde kalmak zorunda ama beyefendinin keyfi bozulmasin. Beyefendi istemezse zorlanmamali ama kadin es ailesiyle kalmali. Orta yol bu mu oluyor?
Konu sahibi herkes kendi ailesiyle kalsin madem. Hep verici siz olmayin. 1 hafta ayri yatsaniz eksilmezsiniz. Dolduran her yolla dolduruyor nasilsa. Bahanelere de siginmayin simdi siz de. Surekli kv kp olay cikarir modundasiniz da birakin bir o olay ciksin.
Aynen beni de bu rahatsız etti. Ben sanki çalışmayan kp ile sürekli aynı ortamda otururken rahat mı edeceğim babam zaten çalışıyor. Kv ile temizlik anlayışlarımız uyuşmuyor ben titizim. Yani sanki biz rahat ettiğimiz için kalıyoruz🤷🏻‍♀️ bahane değil ayrı ayrı gitmeye tamam dese ben dolduracaklar diye illa onla kalayım demem. O kadar dedikoducu ve boş zamanı olan insanlar ki başkalarını o kadar eften püften şeyler yüzünden eleştirip arkasından konuşuyorlar ki ister istemez kasılıyorum

olması gerektiği için kabul ediyorum dedim
Hayırdır, niye öyle olması gerekiyor? Kocanızın sizden daha değerli daha üstün olduğu anlamına mı geliyor bu? Kayınpeder doldurur, dedikodu yapar, ellerine koz geçer, fırsat vermek istemiyorum... Bunların hepsi bahane, kocanızdan çekinme mi diyeyim çok seviyorum kıramam mı diyeyim bilemedim. İsteyen istediğini yapsın istediğini söylesin.

Benimkiler de ilk zamanlar böyle yapardı. Evleri büyük ve iki çocukları da evlenince gelip çoluk çocuk kalabilecek şekildeydi. Yani yatak odası, küçük bir oturma odası ve banyo var herkesin. Tatile gittiğimizde 1 hafta kalır sonra kendi aileme giderdik. Eşimin anne babası mırın kırın ederdi, rahat edebilecek misiniz, çocuklar uyuyabilecek mi bla bla. Ben ilk önemsemiyordum yavaş yavaş jeton düştü. Bir gün çat diye sordum, niye rahat edemeyelim, ben o evde büyüdüm benim için en rahat edilecek yer orası dedim. Hatta sonra eşimi sıkıştırdım niye biz hep önce buraya geliyoruz, niye bizimkilere gitmiyoruz, bundan sonra ilk benim aileme gideceğiz dedim. Torun görmeyse önce benimkiler görecek artık torunlarını dedim. Eşim sen bilirsin bana uyar dedi, çünkü öncesinde biz de o şehirde yaşarken eşyalarını topla git ananla babanla yaşa demişliğim var.

Bir geldiğimizde, boşuna havaalanına gelmeyin biz annemlere geçeceğiz bir kaç gün sonra geleceğiz dedik. Sanki bunu söylememişiz gibi emrivaki yapıp havaalanına geldi kayınvalide kayınpeder. Yani oldu bittiye getirecekler aklınca dediklerini yaptıracaklar. Çok sinirlendim ama hiç renk vermedim. Hoşgeldin beş gittin faslından sonra kiralık araç sırasına geçelim dedim. Önceden rezervasyon yapmıştık. Olur mu o kadar yoldan geldik, saat geç oldu çocuklar uykusuz yorgundur... Eşime dedim sen git babanlarla benim gelmeyeceğimi biliyorsun boşuna tatsızlık olmasın, havaalanının ortasında rezalet çıkmasın dedim. Eşim, olay büyümesin ben de gitmezsem susmazlar günlerce dedi, keyfiniz bilir dedim koydum çocukları arabaya gittim annemlere. 4 gün kaldım sonra da hiç bir şey olmamış gibi gittim evlerine, sus pus olmuşlar. Varsa ters bir durum inceldiği yerden de kopsun dedim.

Herkesin anne babasına saygım var ama kendi anne babam benim için ilk sıradadır. Bana saygı duymayan saygı göstermeyen insanları hiç bir yerime takmam. Bir daha da gıklarını çıkaramadılar, deli deliyi görünce sopasını sakladı. Nasıl uygun görürseniz demeye başladılar. İsterlerse kocamın beynini yıkasınlar, benim için en kötü şeyleri söylesinler, asla umurumda bile olmaz. Bunlara göre hareket edecek koca da hiç olmasın daha iyi. Çocuklarım daha bebekken çekmişim resti, isteyen istediğini konuşsun vız gelir bana.

Alttan almadım aslında konuşmuyoruz şu anda da. Bayağı bir konuştum. Ayrı ayrı gidelim diyen bendim. Tamam sen gelme zaman dedim. Ailem sen gidince pervane oluyor sen yine rahat edemem diyorsun bide baban gibi babam da senden iş beklese demek ki yüzüne bakmayacaksın bundan sonra ona göre davranacağım dedim gibi gibi bir sürü şey söyledim. Her tartışma sonrası küsüyoruz ve %90 eşim gelip barışmaya çalışıyor. Ben artık bu küsme döngüsünden çıkmak istiyorum iki tarafta yükseliyor yükseliyor eşim iyice saçmalıyor tahammül edemiyorum benimle konuşma deyip odadan çıkıyorum ertesi gün eşim geliyor bıktım döngüden
Malesef önemli olan laf değil icraat. Ataerkil bir toplumda yaşıyoruz ne yazık ki ama bizler buna ne kadar müsade edersek o kadar eziliriz. Biz eşimle 2 gün bi ailede 2 gün diğer ailede kalacağız diye anlaşmıştık ve öyle yaptık eşimin annesi hep onda kalalım istedi mesela ama kusura bakmasın ben de mantar değilim ailem var. Uzun bir süredir birlikte gidemiyoruz tatillerimiz uyuşmuyor herkes kendisi gidiyor kendi ailesinde kalıyor diğer aileyi ziyaret ediyor. Ay böylesi inanılmaz rahatmış bundan sonra böyle yapmayı düşünüyorum birlikte gitsek bile. Eşim de yok öyle olmaz bilmem ne derse (ki demez) öksüz biriyle evlenseydin derim açık ve net.

Hayırdır, niye öyle olması gerekiyor? Kocanızın sizden daha değerli daha üstün olduğu anlamına mı geliyor bu? Kayınpeder doldurur, dedikodu yapar, ellerine koz geçer, fırsat vermek istemiyorum... Bunların hepsi bahane, kocanızdan çekinme mi diyeyim çok seviyorum kıramam mı diyeyim bilemedim. İsteyen istediğini yapsın istediğini söylesin.

Benimkiler de ilk zamanlar böyle yapardı. Evleri büyük ve iki çocukları da evlenince gelip çoluk çocuk kalabilecek şekildeydi. Yani yatak odası, küçük bir oturma odası ve banyo var herkesin. Tatile gittiğimizde 1 hafta kalır sonra kendi aileme giderdik. Eşimin anne babası mırın kırın ederdi, rahat edebilecek misiniz, çocuklar uyuyabilecek mi bla bla. Ben ilk önemsemiyordum yavaş yavaş jeton düştü. Bir gün çat diye sordum, niye rahat edemeyelim, ben o evde büyüdüm benim için en rahat edilecek yer orası dedim. Hatta sonra eşimi sıkıştırdım niye biz hep önce buraya geliyoruz, niye bizimkilere gitmiyoruz, bundan sonra ilk benim aileme gideceğiz dedim. Torun görmeyse önce benimkiler görecek artık torunlarını dedim. Eşim sen bilirsin bana uyar dedi, çünkü öncesinde biz de o şehirde yaşarken eşyalarını topla git ananla babanla yaşa demişliğim var.

Bir geldiğimizde, boşuna havaalanına gelmeyin biz annemlere geçeceğiz bir kaç gün sonra geleceğiz dedik. Sanki bunu söylememişiz gibi emrivaki yapıp havaalanına geldi kayınvalide kayınpeder. Yani oldu bittiye getirecekler aklınca dediklerini yaptıracaklar. Çok sinirlendim ama hiç renk vermedim. Hoşgeldin beş gittin faslından sonra kiralık araç sırasına geçelim dedim. Önceden rezervasyon yapmıştık. Olur mu o kadar yoldan geldik, saat geç oldu çocuklar uykusuz yorgundur... Eşime dedim sen git babanlarla benim gelmeyeceğimi biliyorsun boşuna tatsızlık olmasın, havaalanının ortasında rezalet çıkmasın dedim. Eşim, olay büyümesin ben de gitmezsem susmazlar günlerce dedi, keyfiniz bilir dedim koydum çocukları arabaya gittim annemlere. 4 gün kaldım sonra da hiç bir şey olmamış gibi gittim evlerine, sus pus olmuşlar. Varsa ters bir durum inceldiği yerden de kopsun dedim.

Herkesin anne babasına saygım var ama kendi anne babam benim için ilk sıradadır. Bana saygı duymayan saygı göstermeyen insanları hiç bir yerime takmam. Bir daha da gıklarını çıkaramadılar, deli deliyi görünce sopasını sakladı. Nasıl uygun görürseniz demeye başladılar. İsterlerse kocamın beynini yıkasınlar, benim için en kötü şeyleri söylesinler, asla umurumda bile olmaz. Bunlara göre hareket edecek koca da hiç olmasın daha iyi. Çocuklarım daha bebekken çekmişim resti, isteyen istediğini konuşsun vız gelir bana.
Olması gerektiği için yapıyorum derken sonuçta onların yaşadığı yere gidiyoruz illaki kalınacak ya da otel tutulacak. Ben de senin ailende kalmamız gerekir kalıyoruz benim ailemde de kalması gerekiyor dedim.

Aynı şeyleri ben de diyorum inanın büyüyemediysen evine dön orda büyü ben seni büyütemem vs. Genellikle eşim susan taraf bu konuda böyle yansısa da. Ben de burada yazanları okuduktan sonra gidip tek kalmasına daha sıcak baktım haklısınız. Ona da net bir şekilde söyledim. Çok geleneksel düşünüyorlar. Bazen neyin içine düştüm diyorum. Ama dediğiniz gibi deli deliyi görünce sopasını saklıyor. Link attığım konudaki yorumlar da, siz de çok yardımcı oldunuz çok teşekkür ederim. Yazılanları uygulamaya başladım🥰

Malesef önemli olan laf değil icraat. Ataerkil bir toplumda yaşıyoruz ne yazık ki ama bizler buna ne kadar müsade edersek o kadar eziliriz. Biz eşimle 2 gün bi ailede 2 gün diğer ailede kalacağız diye anlaşmıştık ve öyle yaptık eşimin annesi hep onda kalalım istedi mesela ama kusura bakmasın ben de mantar değilim ailem var. Uzun bir süredir birlikte gidemiyoruz tatillerimiz uyuşmuyor herkes kendisi gidiyor kendi ailesinde kalıyor diğer aileyi ziyaret ediyor. Ay böylesi inanılmaz rahatmış bundan sonra böyle yapmayı düşünüyorum birlikte gitsek bile. Eşim de yok öyle olmaz bilmem ne derse (ki demez) öksüz biriyle evlenseydin derim açık ve net.
Çok doğru. Gelin aldık bizim oldu düşüncesi kadar beni irite eden bir şey yok. Zorla kendilerinden uzaklaştırıyorlar.

Bencil ya. Gitmeden net olun atıyorum 3 gün senin ailende 3 gün benim ailemde kalacağız diyin ve o seviyeyi koruyun.
Ya da madem öyle iste böyle diyip kesinlikle gitmeyin onun da gitmesine engel olun belli ki ilerde daha sorun olacak baştan kesin bu işin önünü

Olması gerektiği için yapıyorum derken sonuçta onların yaşadığı yere gidiyoruz illaki kalınacak ya da otel tutulacak. Ben de senin ailende kalmamız gerekir kalıyoruz benim ailemde de kalması gerekiyor dedim.

Aynı şeyleri ben de diyorum inanın büyüyemediysen evine dön orda büyü ben seni büyütemem vs. Genellikle eşim susan taraf bu konuda böyle yansısa da. Ben de burada yazanları okuduktan sonra gidip tek kalmasına daha sıcak baktım haklısınız. Ona da net bir şekilde söyledim. Çok geleneksel düşünüyorlar. Bazen neyin içine düştüm diyorum. Ama dediğiniz gibi deli deliyi görünce sopasını saklıyor. Link attığım konudaki yorumlar da, siz de çok yardımcı oldunuz çok teşekkür ederim. Yazılanları uygulamaya başladım🥰
Bak 18 sene oldu evleneli. Geleneksel meleneksel anlamam, hinlik hainlik sezdim mi muhatabım kimse ona koyarım tavrımı. Bana da evli kadın ailesine çok gitmez evini bilmeli falan ima ettiler. Görümcem hamile kalır kalmaz düşük riskim var dedi çıktı babasının evine gitti. Tabi gitsin kalsın bana ne. Çocuk doğdu yine orada kaldılar eşiyle. Odaları katları ayrı. Kayınvalide dört dönüyor lohusa diye pişiriyor kaynatıyor. Aferin ne güzel kızına sahip-destek çıkıyor. E hani evli kadın ailesine bu kadar gitmezdi, sizin kızınız da evli kadın değil mi? O çocuk büyüdü diğeri doğdu yine her hafta sonu beraberler. Bana, kötü olur ayıp olur diye imasını yaptıkları her şey kendi kızlarına serbest. İyi ki zamanında o tavrımı koymuşum yoksa tüm bunları görüp saçımı başımı yolardım heralde.

Eşimin ailesi diye bir şey yok, eş var. Onun sayesinde tanıyorsunuz bu insanları. Dengeyi kuracak iki tarafı da birbirine kırdırmayacak. Allah korusun adama bir şey olsa veya boşansanız bağ falan kalmayacak aranızda. İki küçük bebekle zamanında yallah dedim eşime. Anan kim baban kim sen kimsin dedim. Bugün olsa yine yaparım ki kızlarım boyumu geçti. Siz konuşurken susması he he demek, nasıl olsa gideriz de kalırız da boş boş konuşsun demek. Ben gelmiyorum o zaman deyince geri adım attığınız için böyle. Gelme şekerim sen bilirsin, ben annemlere giderim oradan da seninkilere geçerim deyip bunu da yapsanız kös kös gelecek peşinizden. O doldurur bu doldurur arkamdan kötü konuşurlar, ee konuşsunlar. Kocanız o laflara bakarak sizi boşar mı evden mi kovar ne yapar? Valla anam babam diyen kazık kadar insanlar gidip o zaman ana babalarıyla yaşasınlar. Evlilikte her şey eşit olmak zorunda. Nasıl kuruşuna kadar mal paylaşımı yapılıyorsa davranışlar da öyle olmalı. Bir adım sen bir adım ben. Senin annen baban varsa benim de annem babam var.

Bu sene yapmayın,5 gün senin 5 gün benim ailemde.
Yok derse sen ailende, ben ailemde.
Eşiniz taviz vermeyerek güçlü erkek,sözünü geçiren erkek rolünde ama yanlış.
Evlilik bu degil,saygı sevgi bitince yanlız kalmayı göze alıyorsa devam etsin ama eşim mutlu ben mutlu diyorsa isteklerinize önem versin.

X