Erkek İnfertilitesi Eşinde hareket hızı düşük olup , hamile kalmayı başaran...

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

elma_sekerim01

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2015
4.951
6.684
38
Arkadaşlar hareket hızı düşük olup, hamile kalanlar yok mu ? Eşimin 18 milyon Sperm sayısı.% 18 hızlı hareketli, hareketsiz ise % 50. Allah rızası için buraya bakan herkes yazsın 15 aydır hamile kalamıyorum , hiç çektirmedim henüz, kuruger yapısal bozukluk var mı diye de eylülde gidilecek doktora , bir mucize mi bu değerlerle hamile kalmak ne yapmalıyım çok çaresizim, zaman geçtikçe de umudumu yitiriyorum

aslında kruger kriterlerine göre olmasa da normal standart kriterlere göre morfoloji tüm spermiogramlarda belli oluyor diye biliyorum yanlış bilmiyorsam. ayrıca 18 milyon mililitredeki sperm sayısı mı total mi? %18 hareketli olanlar ileri hızlı olan mı yavaş hareketli olan mı? lütfen umudunuzu yitirmeyin. zor bir süreç ama Allah isterse sperm değerleri ne olursa olsun olur. bizde de benim tek tüp kapalı çıktı. eşimde ileri hareketli sperm sıfır, morfoloji sıfır (krugere göre) sadece sperm sayısı çok iyi. bize de tüp bebek önerdiler. araştırma aşamasındayız. bu arada 6 yaşında bir kızım var üstelik 2 ayda ve plansız bir şekilde gebe kalmıştım. şimdi 2. için uğraşıyoruz. muhtemelen kızıma gebe kaldığım sıralar tetkiklerimiz iyiydi diye düşünüyorum yada Allahım ol dedi oldu ve inş yine ol diyecek olacak bizim de sizin de isteyen herkesin de :) umudunu kaybetme lütfen

umudunuzu kaybetmeyin eşimdede ileri hız hareket tam sınırdaydı %31 idi keçiboynuzu kürü hızı çok artırıyor %52 ye çıkmıştı ileri hareket ve ben şuan ALLAH ımın izniyle 17 haftalık hamileyim RABBİM herkese sağlıklı evladlar nasip etsin inş

merhaba canlar bende aranıza yeni katıldım eşimin sperm sayısı ml' de 40 milyon toplamda 200 milyon şekil durumu normal eşim çok sigara içiyordu 1 ay önce bıraktı hareket çok zayıf yüzde 12 hareketli spermi var doktoru heromax trentilin evicap ve klomen verdi bu ilaçlar iyi gelirmi bilmiyorum ama bu ilaçlardan biri eşimi resmen azgın tekeye çevirdi:oops:

aslında kruger kriterlerine göre olmasa da normal standart kriterlere göre morfoloji tüm spermiogramlarda belli oluyor diye biliyorum yanlış bilmiyorsam. ayrıca 18 milyon mililitredeki sperm sayısı mı total mi? %18 hareketli olanlar ileri hızlı olan mı yavaş hareketli olan mı? lütfen umudunuzu yitirmeyin. zor bir süreç ama Allah isterse sperm değerleri ne olursa olsun olur. bizde de benim tek tüp kapalı çıktı. eşimde ileri hareketli sperm sıfır, morfoloji sıfır (krugere göre) sadece sperm sayısı çok iyi. bize de tüp bebek önerdiler. araştırma aşamasındayız. bu arada 6 yaşında bir kızım var üstelik 2 ayda ve plansız bir şekilde gebe kalmıştım. şimdi 2. için uğraşıyoruz. muhtemelen kızıma gebe kaldığım sıralar tetkiklerimiz iyiydi diye düşünüyorum yada Allahım ol dedi oldu ve inş yine ol diyecek olacak bizim de sizin de isteyen herkesin de :) umudunu kaybetme lütfen
Total 18 milyon canım, ileri hızlı hareketli % 18 toplam hareketsiz ise % 50 si kalıyor 9 milyon Sperm, hızda düşük eşim sigara içiyor bırakmıyor Allah yardımcımız olsun

Mrh heralde en kötü durumda olan bendim hareket 0 dı varikosel ameliyatı oldu eşim sonra ileri hareket sıfıra düştü bir ay havuc suyu bir ay keciboynuzu bir ayda cakşır suyu içti eşim doktorun verdiği ilaçlarda vardı gelecek ay sperm testi yaptıracaktık ama şimdihamileyim 3 haftalık şok olduk allahtan ümit kesilmez biraz da kısmet işi aşılama bile olmuyodu tüp bebek merkezi arastırıoduk doktor şok oldu inanamadı tabi dua da cok ettim kendimi duaya verdim cok caresiz kalmıstım inş allah sizlere de yasatır bu mutluluğu sabredin şimdi herkes için dua ediyorum

Mrh heralde en kötü durumda olan bendim hareket 0 dı varikosel ameliyatı oldu eşim sonra ileri hareket sıfıra düştü bir ay havuc suyu bir ay keciboynuzu bir ayda cakşır suyu içti eşim doktorun verdiği ilaçlarda vardı gelecek ay sperm testi yaptıracaktık ama şimdihamileyim 3 haftalık şok olduk allahtan ümit kesilmez biraz da kısmet işi aşılama bile olmuyodu tüp bebek merkezi arastırıoduk doktor şok oldu inanamadı tabi dua da cok ettim kendimi duaya verdim cok caresiz kalmıstım inş allah sizlere de yasatır bu mutluluğu sabredin şimdi herkes için dua ediyorum
Mucize olmuş inşallah kalp atışını duyar ve sonunda elinize almak nasip olur dua edicem, sizde bize edin lütfen ve kalp atışını duyunca cinsiyeti belli olunca yazın yine lütfen buraya.

Canım benim eşimde sperm sayısı 2 milyon hareketlilik Yüzde 30 ileri hareketlilik hiç yoktu doktor tüp bebekten başka çare yok dedi bizde yaptık çok şükür ilk denemede hamile kaldım şuan 8 haftalık hamileyim. Sonuçlarınızı iyi bir doktora gösterin Bizim doktor aşılama falan sakin yaptırmayın olmaz zaman kaybı kendinizi yıpratırsınız dedi.

H

Hızı yüzde kaç? Hız problemi olanların çoğu düşük yapıyor bu da ayrı üzücü bi durum, Allah bir daha yaşatmasın
Sperm konsantrasyonu 47 milyon hızlı hareketli %2.1 orta hareketli %6.4 hareketli %12, aktif sperm konsantrasyonu 6 milyon, deformasyon oranı %18 morfoloji yi ayrıca belirtmemiş bu raporda. Bakalım biz de buna bağlayıp ameliyat olduk inşallah Rabbim şifa eder sorunsuz hayırlı bi gebelik geçiririm en kısa zamanda

Merhaba uzun zamandır girmedim msjınızı yeni gördüm zor bulunca bebegi annemin yanında kaldım sürekli dinlenerek gecti vaktim bebegimin cinsiyet erkek inş hayırlısı ve saglıklısı olsun

Allah yardımcımız olsun. Çok zor bir süreç. Bizde de hareketsizlik %60. Morfoloji de kötü %1 ya da 2. Henüz hamile kalamadım.

Benim eşiminde totalde 58.500 milyon mil de 17 milyon iki saat sonunda spremlerın %85 i hareketsiz ve ilk yarım saatte tam hareketlılerın hepsı ölüyor zaten ilk etaptada %5 i hareketli ürolojiye gittik varikosel çıkmadı dr proxeed plus kullan ıkı ay sonra testı yenıle dedı suan ılacı kullanlı bır ay bıtmek uzere benım dr da testı yaptırın ondan sonra goruselım nasıl bır yol ızleyecegımızı dedı ne olacak nasıl olacak bılmıyorm bazen strese gırıyorum bana oyle gelıyorkı ekımde asılama olur gıbı

benım eşimde varıkosel amelıyatı oldu.sperm sayısı 46 mılıyondu hareket yuzde 11 di. varıkosel amelıyatından 6 ay sonra tekrar test yaptık.sperm 68 mılyon olmus hızda yuzde 17 ye cıkmıs. ama hala yetersız hızın %25 uzeri olması gerekıyormus.hızı dusekkende hamıle kalan oldu mu?

benım eşimde varıkosel amelıyatı oldu.sperm sayısı 46 mılıyondu hareket yuzde 11 di. varıkosel amelıyatından 6 ay sonra tekrar test yaptık.sperm 68 mılyon olmus hızda yuzde 17 ye cıkmıs. ama hala yetersız hızın %25 uzeri olması gerekıyormus.hızı dusekkende hamıle kalan oldu mu?
canım benim eşimin 3 ay sonra yeni değerleri 7 milyond an 72 milyona yusseldi.hız a+b %35
dr sayı cok iyi harekette yeterli seviyede dedi
sizin dr a+b mi %25 üzeri olması gerekyr dedi

X