Gebeliğe Hazırlık Eşinde Sperm sorunu olanlar ? Birlikte takip edelim tecrubelerimizi paylaşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Biz de 3 ay yapmıştık onu canim simdi haftada 2-3 kez veriyorum.. o kürden önce sperm testi yapmamistik oyuzden bilmiyorum etkisi Ne oldu ama ya hic yoktu sayi onunla biraz yükseldi ya da sayıya etki etmedi bilmiyorum ama hızımız gayet iyi ona etki ettiğini düşünüyorum.
Keçiboynuzu kürü mü canım ? Haşlayıp suyu icilen olan

Zaten o ikisi onemli degil mi ,yerinde hareketliler işimize yaramiyor🙄
Birde eşine hormon testleri yapildi mi ? Yapildiysa neler yapildi canim
Yapılmamış hormon testleri, radyolojide ultrason muayenesi yapmışlardı onda bir şey yoktu. Neden hormon testi yapmadılar ki diye düşünüyorum şuan.

Çakşır ve nar suyunu ne için kullanıyorsunuz?
Ben de bakayım onlara prexeed plus kullanıyor onun yanında cobancokerten kapsulu ve e vitamini omega 3 aliyor
suan da onlar bitince bakalim halen olmamış olursa o vitaminlere bakayim.
Nar suyu ile ilgili cok fazla bilimsel calisma var 7 hafta düzenli kullandirilan sıçanlarda sperm hasarın önleyen antioksidan üretiminde artış saptanmis kadinlsr icinde oldukca faydali hamile kalmaya yardimci diye geçiyor mutlaka araştırıp bakmani öneririm.
Caksir suyundan cok memnun olan mucizevi seyler yasayanlar var bir yakinim dahi sayi ve hızı artırıyor hatta 1 ayda 4 kat çıkanlar olmus ama morfolojiye etki eder mi bilemiyorum.

bizde de hem bende yumurta azlığı ve rahim anomalisi var hemde eşimin ileri hareketli sperm sayısı az. %17 ciğvarında. günde bir paket de sigara içiyor. tabi eşim spermlerde sorun olduğunu pek kabul etmek istemiyor bir de bende de sorun olunca sigarayı az iç şu vitamini al falan dediğimde yada elimle vitamini götürüp içmesini istediğimde gözünü belertip ters ters bakıyordu. ama bugün doktora gittim doktorla konuştuklarımı biraz yanına da ekleyerek anlattım sanki biraz ılımlı gibiydi bilmiyorum bakalım. bizde ilk olarak eşim 3 ay proxymen tablet kullandı o dönem sigarayı da bırakmıştı ve değerleri bırazcık yükselmişti ana ben daha çok sigara bağlıyorum. daha sonra tüp bebek tedavisine başladık ben inofolic toz ve maxijuno toz kullandım eşim de neofortill kullandı 2 ay ama tabi yarım bıraktı nasılsa yumurta döllenmiş diye. ama tüp bebek tutmadı ve sigaraya da devam ediyor. 2 senedir çocuk istiyorum ve olmuyor o kadar üzülüyorum ki. dogal yolla olmuyor tüp bebekle de olmadı. galiba hiç anne olamayacağım diye düşünmeye başladım. yine de allahtan ümit kesilmez deyip doğal birşeyler kullanalım diyorum keçiboynuzu kürü etkili diye okudum. bakalım bir de öyle deneyelim. zaten 4 ay sonra eşim tayinci oldu oldu olmadı nasip diyecez artık. vitaminlerin çok etkisini görmedim ben açıkcası dünya paralar verdik ve sonuç hüsran

Merhabalar herkese malum konumuz spermler...

Bir umutla her ay cift cizgi hayali kurarken yaşadığım hüsran ve her regl başlamasıyla, her ayın 5 günü çektiğim azap, kendime uyguladığım türlü türlü kürler takviyeler yaptırdığım hormon testleri, rahim filmi ve 8 ay sonunda esimi ikna etmeyle birlikte ( malesef kendisi doktorlar 1 yil diyor daha erken zamani var diyip gitmemisti)
Güc bela sperm testi yaptırdık.
Toplam sayı 34 milyon
hareketlilik yuzde 47
morfoloji yuzde 1 çıktı .
Inanin test sonucu cikinca üzülmedim hic rabbime şükürler olsun daha kotu sonuçlar olabilirdi.
8 aydır o hayal kirikligimin belkide sebebi morfolojiydi üstümden yuk kalktı en azindan ne olduğunu öğrendik..
Bu forumda morf 1 olup hamile kalan iletişimde oldugum kişiler var onlar hep umut oldu duydukça mutlu oluyorum.
Burada birlikte takip edelim inşallah hepimiz dogal yoldan mucizemize kavuşalım ve birbirimize belki umut oluruz. Tecrubelerinizi ilaclarinizi neler kullandıklarınızi paylaşmanızı rica ediyorum.
Esime uyguladıklarım;

(3 ay keci boynuzu kürü uygulamistim ondan önce sperm testi olmamıştı ama hareketliliğin yüksek olmasini bu kure bagliyorum)
1- proxeed plus kullanıyor gunde 1 şase
2- Her sabah yarim bardak nar suyu ve üzerine bir avuç yaban mersininin suyu, yarım havuc suyu ve icine 1 tatlı kaşığı propolis ari sutu polen ballı karışım
( havuc suyu sperme cok etkili fakat sigara kullananlara kesinlikle önerilmiyor sebebini nette arastirabilirsiniz oyuzden yarim havuc yapiyorum)

3- omega 3 ( mutlaka sabah kahvaltıdan sonra tok karnına olmalı)

4- E vitamini (200iu) ve C vitamini (1000mg)(2 gunde 1) ve çoban çökerten kapsülü (morfoloji icin)

5- Nohutun morfolojiye ve sayıya etkisinden dolayi esim çokta seviyor 2-3 gunde 1 humus tuketiyor
6- Bu ay ilk defa caksir suyuna da başladı
Haftada 1 sebze , haftada 1 balık yemeye özen gösteriyoruz fast foodtan olabildiğince uzak duruyoruz.

Olumsuz durumlar: Esim gunde 1 paket sigara içiyor ve antidepresan kullaniyor 3 yıldır küçük doz bu sebeple biliyorum ki bu tedavi belki yarı yarıya etki eder ama rabbim büyük biz elimizden geleni yapıyoruz takdirim Allahimdan.
Benim hikayem ve yaptıklarım bu sekilde siz de neler yapıyorsanız konusalim paylaşalım insallah..
Doktordan duyduğum kadarıyla sperm değerlerini düşüren her ne ise ilk önce onu çözmek gerekmiş. Mesala sigara içiyormuş eşiniz. Sigarayı bıraktıktan 3 ay sonra değerler düzelmeye başlıyormuş. Sağlam sperm sağlam vücutta olur demişti doktor. Bi tanıdığımın 4 yıl cocuğu olmadı en son tüp bebekte karar kıldılar. (Kocası Sigarayı da bırakmıştı bu arada). Sonra kocası boşver oluruna bırakalım o parayla tatile gidelim psikolojimiz düzelsin demiş. Bunlar tatile gittiler ordan döndüğünde gebe olduğunu öğrendi. Hepimiz şaşırmıştık.

Doktordan duyduğum kadarıyla sperm değerlerini düşüren her ne ise ilk önce onu çözmek gerekmiş. Mesala sigara içiyormuş eşiniz. Sigarayı bıraktıktan 3 ay sonra değerler düzelmeye başlıyormuş. Sağlam sperm sağlam vücutta olur demişti doktor. Bi tanıdığımın 4 yıl cocuğu olmadı en son tüp bebekte karar kıldılar. (Kocası Sigarayı da bırakmıştı bu arada). Sonra kocası boşver oluruna bırakalım o parayla tatile gidelim psikolojimiz düzelsin demiş. Bunlar tatile gittiler ordan döndüğünde gebe olduğunu öğrendi. Hepimiz şaşırmıştık.
Evet canım öyleymiş sigara çok etkili ama benim eşimin bırakması şuan için mümkün değil . Ben de bunu kafaya takıyordum ama babam dahil etrafımda herkes çok daha fazla sigara içiyordu ama çatır çatır oluyor çocukları 😂 oyuzden olması için 1000 sebep olmaması için 1 sebep demişler Allahtan umut kesilmez bu şekilde deniyoruz bakalım

bizde de hem bende yumurta azlığı ve rahim anomalisi var hemde eşimin ileri hareketli sperm sayısı az. %17 ciğvarında. günde bir paket de sigara içiyor. tabi eşim spermlerde sorun olduğunu pek kabul etmek istemiyor bir de bende de sorun olunca sigarayı az iç şu vitamini al falan dediğimde yada elimle vitamini götürüp içmesini istediğimde gözünü belertip ters ters bakıyordu. ama bugün doktora gittim doktorla konuştuklarımı biraz yanına da ekleyerek anlattım sanki biraz ılımlı gibiydi bilmiyorum bakalım. bizde ilk olarak eşim 3 ay proxymen tablet kullandı o dönem sigarayı da bırakmıştı ve değerleri bırazcık yükselmişti ana ben daha çok sigara bağlıyorum. daha sonra tüp bebek tedavisine başladık ben inofolic toz ve maxijuno toz kullandım eşim de neofortill kullandı 2 ay ama tabi yarım bıraktı nasılsa yumurta döllenmiş diye. ama tüp bebek tutmadı ve sigaraya da devam ediyor. 2 senedir çocuk istiyorum ve olmuyor o kadar üzülüyorum ki. dogal yolla olmuyor tüp bebekle de olmadı. galiba hiç anne olamayacağım diye düşünmeye başladım. yine de allahtan ümit kesilmez deyip doğal birşeyler kullanalım diyorum keçiboynuzu kürü etkili diye okudum. bakalım bir de öyle deneyelim. zaten 4 ay sonra eşim tayinci oldu oldu olmadı nasip diyecez artık. vitaminlerin çok etkisini görmedim ben açıkcası dünya paralar verdik ve sonuç hüsran
Canım çok geçmiş olsun öncelikle rabbiö şifa versin. Yumurta rezervin kaç ?
eşim içinde vitaminler bazılarına çok hızlıca ve çok etki ediyor ama bazılarına da hiç etki etmiyor bunun sebebini anlayamıyorum mutlaka sigara da etkilidir ama sadece o olamaz bence etrafımda vşr sürü paket paket sigara içen ama gayet çocukları oluyor.
beslenme düzeni streste çok etkili bence mutlaka beslenmesine de bir çeki düzen vermeye çalış eğer denemediysen . BiZ de 1 aydır bu düzende yiyip içiyoruz bakalım be olacak

eşim içinde vitaminler bazılarına çok hızlıca ve çok etki ediyor ama bazılarına da hiç etki etmiyor bunun sebebini anlayamıyorum mutlaka sigara da etkilidir ama sadece o olamaz bence etrafımda vşr sürü paket paket sigara içen ama gayet çocukları oluyor.
beslenme düzeni streste çok etkili bence mutlaka beslenmesine de bir çeki düzen vermeye çalış eğer denemediysen . BiZ de 1 aydır bu düzende yiyip içiyoruz bakalım be olacak
Amh 1.22 ydi. Beslenmesi cok cok iyi degil. Onune bn koyarsam sebzeyi meyveyi yer ben koymazsam kuru tostla gecirir. Bende calistigim icin nobet vs herzaman bakamiyorum.Birazda takınti haline getirdim. Stresvs. Hep Aklimda. Bazen biraz olurunabirakmak gerek galiba.

canım benim eşim sigarayı bırakınca hız biraz arttı sigara sayıyı değil ama hızı etkiliyor bence kan akışını yavaşlatıyor galiba ondan

X