Gebeliğe Hazırlık Eşinde Sperm sorunu olanlar ? Birlikte takip edelim tecrubelerimizi paylaşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım ben önce ameliyat taraftarıyım. Ama eşinin senin yaşınız nedir? Eşinin sperm sonuçları nasıl? Ne kadar süredir bebek istiyosunuz? Senin sıkıntın var mı.Bu faktörler durumu etkiler

Eşimde 3.4 milyon sperm. Morfoloji :1

Benim AMH: 3.06 doktor diğer değerlerde de sorun görmemişti

Kafam o kadar karıştı ki biri bana yardım etsin lütfen:KK43:

3.seviye varikosel tespit edildi eşimde . Ameliyattan önce keçiboynuzu kürü yaptım . Dvitamini , bal arı sütü polen karışımı aldım kullanıyoruz ( yoğurtla olmasının bir kötü etkisi var mı bilmiyorum)
Ramazan’dan sonrada proxedd plusa başlamak istiyorum ve evitamini (evicap ) yeterli olur mu ?
Hormon testlerine bakıldı mı eşinizin? Bence üç ay takviye deneyin, ondan sonra değerler değişmezse ameliyat düşünürsünüz. Ameliyat herkeste sonuç vermiyor

Hormonlarında sıkıntı çıkmadı varikosel sorunumuz var işte :KK43:
Ah ah hepimiz sağlıkla bebelerimizi kucağımıza alırız İnşallah. Şimdi bunları düşünüp çok stress yapıyoruz ama sonra geri baktığımızda pişman olacağız. İnşallah her şey düzelir ❤️ her birimize moral olsun diye yazdım

Herkese iyi geceler yazdıklarinızi okudum bir umut bende yaziyim dedim bizim morfoloji ve sayi iyi demislerdi ama ileri hız düşük proxeed plus a basladık havuç suyu keci boynuzu pekmezi..simdi sizden nohutu ögrendim o baya etkiliymis hemen başliycam bu arada esimin sonucunu yorumlarsaniz sevinirim..

Eklentiler

• 20210111_215543.jpg
    20210111_215543.jpg
    80,8 KB · Görüntüleme: 92
Merhabalar bu naturellen ginseng macun dan deneyen varmı zararı yada faydası olduğunu bildiginiz birileri varmı ben eşime aldım ama ise yararmı merak ediom

Eşi pharmaton kullanıp sonuç alan var mı? Kullananlar doktor tavsiyesi ile mi kullandı zararı olur mu kullanmanın?

Düzenleme:

Allahima şükürler olsun , tup bebeğe baslamak icin geldik tekrar test verdik ve asagidaki yazdığım tedavilerin 2. Ayindaydik ve mucize oldu rabbim insallah dogal yoldanda mucizeme kavuşmamızi nasip eder..
Yeni değerlerimizi yaziyorum kizlar
Sayi: 136 milyon 'a
İleri hiz: yuzde 59'a
Morfoloji : yuzde 8 'e cikmis inanamiyorumm rabbime şükürler olsun..

Merhabaa herkese malum konumuz spermler...

Bir umutla her ay cift cizgi hayali kurarken yaşadığım hüsran ve her regl başlamasıyla, her ayın 5 günü çektiğim azap, kendime uyguladığım türlü türlü kürler takviyeler yaptırdığım hormon testleri, rahim filmi ve 8 ay sonunda esimi ikna etmeyle birlikte ( malesef kendisi doktorlar 1 yil diyor daha erken zamani var diyip gitmemisti)
Güc bela sperm testi yaptırdık.
Toplam sayı 34 milyon
hareketlilik yuzde 47
morfoloji yuzde 1 çıktı .
Inanin test sonucu cikinca üzülmedim hic rabbime şükürler olsun daha kotu sonuçlar olabilirdi.
8 aydır o hayal kirikligimin belkide sebebi morfolojiydi üstümden yuk kalktı en azindan ne olduğunu öğrendik..
Bu forumda morf 1 olup hamile kalan iletişimde oldugum kişiler var onlar hep umut oldu duydukça mutlu oluyorum.
Burada birlikte takip edelim inşallah hepimiz dogal yoldan mucizemize kavuşalım ve birbirimize belki umut oluruz. Tecrubelerinizi ilaclarinizi neler kullandıklarınızi paylaşmanızı rica ediyorum.
Esime uyguladıklarım;

(3 ay keci boynuzu kürü uygulamistim ondan önce sperm testi olmamıştı ama hareketliliğin yüksek olmasini bu kure bagliyorum)
1- proxeed plus kullanıyor gunde 2 şase
2- Her sabah yarim bardak nar suyu ve üzerine bir avuç yaban mersininin suyu, yarım havuc suyu ve icine 1 tatlı kaşığı propolis ari sutu polen ballı karışım
( havuc suyu sperme cok etkili fakat sigara kullananlara kesinlikle önerilmiyor sebebini nette arastirabilirsiniz oyuzden yarim havuc yapiyorum)

3- omega 3 ( mutlaka sabah kahvaltıdan sonra tok karnına olmalı)

4- E vitamini (200iu) ve C vitamini (1000mg)(2 gunde 1) ve çoban çökerten kapsülü (morfoloji icin)

5- Nohutun morfolojiye ve sayıya etkisinden dolayi esim çokta seviyor 2-3 gunde 1 humus tuketiyor
6- Bu ay ilk defa caksir suyuna da başladı
Haftada 1 sebze , haftada 1 balık yemeye özen gösteriyoruz fast foodtan olabildiğince uzak duruyoruz.

Olumsuz durumlar: Esim gunde 1 paket sigara içiyor ve antidepresan kullaniyor 3 yıldır küçük doz bu sebeple biliyorum ki bu tedavi belki yarı yarıya etki eder ama rabbim büyük biz elimizden geleni yapıyoruz takdirim Allahimdan.
Benim hikayem ve yaptıklarım bu sekilde siz de neler yapıyorsanız konusalim paylaşalım insallah..
136 milyona kaç ayda çaktınız?
benim eşim varikosel ameliyatı oldu. Öncesinde sayı 12 milyon morfoloji %5 idi Bir sürü kür yaptık
3 ay keçi boynuzu kürü
Havuç suyu
Sonra Saracoğlu’nun tavsiye ettiği
Günde 1 kez çobançökerten
1 kez kırkkilit otu
1 kez çakşır kökü suyu( kaynatıp hazır değil)
Arı sütü bal polen propolis
Bunlar bitince 2 hafta keçiboynuzu kürü ve beraberinde keçiboynuzu pekmezi içti
Yeni test yaptırmadık çok korkuyorum fakat korkunun ecele faydası yok mecbur yaptıracağız
Yazarım sonucu

Düzenleme:

Allahima şükürler olsun , tup bebeğe baslamak icin geldik tekrar test verdik ve asagidaki yazdığım tedavilerin 2. Ayindaydik ve mucize oldu rabbim insallah dogal yoldanda mucizeme kavuşmamızi nasip eder..
Yeni değerlerimizi yaziyorum kizlar
Sayi: 136 milyon 'a
İleri hiz: yuzde 59'a
Morfoloji : yuzde 8 'e cikmis inanamiyorumm rabbime şükürler olsun..

Merhabaa herkese malum konumuz spermler...

Bir umutla her ay cift cizgi hayali kurarken yaşadığım hüsran ve her regl başlamasıyla, her ayın 5 günü çektiğim azap, kendime uyguladığım türlü türlü kürler takviyeler yaptırdığım hormon testleri, rahim filmi ve 8 ay sonunda esimi ikna etmeyle birlikte ( malesef kendisi doktorlar 1 yil diyor daha erken zamani var diyip gitmemisti)
Güc bela sperm testi yaptırdık.
Toplam sayı 34 milyon
hareketlilik yuzde 47
morfoloji yuzde 1 çıktı .
Inanin test sonucu cikinca üzülmedim hic rabbime şükürler olsun daha kotu sonuçlar olabilirdi.
8 aydır o hayal kirikligimin belkide sebebi morfolojiydi üstümden yuk kalktı en azindan ne olduğunu öğrendik..
Bu forumda morf 1 olup hamile kalan iletişimde oldugum kişiler var onlar hep umut oldu duydukça mutlu oluyorum.
Burada birlikte takip edelim inşallah hepimiz dogal yoldan mucizemize kavuşalım ve birbirimize belki umut oluruz. Tecrubelerinizi ilaclarinizi neler kullandıklarınızi paylaşmanızı rica ediyorum.
Esime uyguladıklarım;

(3 ay keci boynuzu kürü uygulamistim ondan önce sperm testi olmamıştı ama hareketliliğin yüksek olmasini bu kure bagliyorum)
1- proxeed plus kullanıyor gunde 2 şase
2- Her sabah yarim bardak nar suyu ve üzerine bir avuç yaban mersininin suyu, yarım havuc suyu ve icine 1 tatlı kaşığı propolis ari sutu polen ballı karışım
( havuc suyu sperme cok etkili fakat sigara kullananlara kesinlikle önerilmiyor sebebini nette arastirabilirsiniz oyuzden yarim havuc yapiyorum)

3- omega 3 ( mutlaka sabah kahvaltıdan sonra tok karnına olmalı)

4- E vitamini (200iu) ve C vitamini (1000mg)(2 gunde 1) ve çoban çökerten kapsülü (morfoloji icin)

5- Nohutun morfolojiye ve sayıya etkisinden dolayi esim çokta seviyor 2-3 gunde 1 humus tuketiyor
6- Bu ay ilk defa caksir suyuna da başladı
Haftada 1 sebze , haftada 1 balık yemeye özen gösteriyoruz fast foodtan olabildiğince uzak duruyoruz.

Olumsuz durumlar: Esim gunde 1 paket sigara içiyor ve antidepresan kullaniyor 3 yıldır küçük doz bu sebeple biliyorum ki bu tedavi belki yarı yarıya etki eder ama rabbim büyük biz elimizden geleni yapıyoruz takdirim Allahimdan.
Benim hikayem ve yaptıklarım bu sekilde siz de neler yapıyorsanız konusalim paylaşalım insallah..
Bir de 1 aydır maxi go 1 şase kullanıyor

136 milyona kaç ayda çaktınız?
benim eşim varikosel ameliyatı oldu. Öncesinde sayı 12 milyon morfoloji %5 idi Bir sürü kür yaptık
3 ay keçi boynuzu kürü
Havuç suyu
Sonra Saracoğlu’nun tavsiye ettiği
Günde 1 kez çobançökerten
1 kez kırkkilit otu
1 kez çakşır kökü suyu( kaynatıp hazır değil)
Arı sütü bal polen propolis
Bunlar bitince 2 hafta keçiboynuzu kürü ve beraberinde keçiboynuzu pekmezi içti
Yeni test yaptırmadık çok korkuyorum fakat korkunun ecele faydası yok mecbur yaptıracağız
Yazarım sonucu
Canım çok da kötü değilmiş. sayı biraz azmış sadece düzelir inşlh. eşin ameliyat olalı ne kadar oldu. Sende bi sıkıntı var mı

X