Eşiniz size aynısını söylese ne yapardınız?

O zaman calisan erkek de esinden ayri istedigi yere harcasin parasini. Esitlik istiyoruz ama adamlar calisip 4 kisilik aile gecindiriyor kadina gelince benim maasim istedigimi alirim demek esitsizlik.
Ayrıca, evet arkadaşım çalışınca istediğimi alırım. Eşime mi soracağım. Çalışmanın amacı ne zaten iyi bir yasam sürmek değil mi? Çalışıyorum eşim eve kargo gelince görüyor aldığım şeyleri.
200 tlik biseyi gidip eşime söylemem. Çalışmayınca söylemek zorunda kalıyorsun iste. Bu demek değil ki herkes gidip gerekli gereksiz herseyi alsin.

Hep kocayı gömerek açılan konuların sonunda bir anda adamı melek ilan ederek kapanış yapıyorlar... hayır yanı adam cimri! Gecen ay alınan eşyalara gülüp geçtiyse,hep harcamalar rahat yapılıyorsa ben olsam başka bir derdi varda paraya sardı diye düşünürdüm. Kalkıp buraya konu açacak kadar bıkmışsın adamın pintiliğindem işte neden savunmaya geçiyorsun?

Siz çalışmıyorsunuz anladığım kadarıyla. Ben kadınların çalışmaya erkeklerden daha çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Çocuk gibi hesap vermek,birinin insafına kalmak zor olsa gerek.

Yalnız 3500tl ile nasıl rahat rahat geçindiğinizi merak ettim ben. Şu pahalılıkta ay sonu gelmez ki. :KK70: biz mi çok müsrifiz acaba :KK70:

Şimdi kızlar size kısa bir özet geçicem 6 aylık hamileyim ve uzun süredir hamilelik doğum ve doğum sonrası için kitap arayışındaydım eşime hiç bahsetmedim ablamla araştırıyorduk veya konuşuyorduk dünde 200₺ lik kitap alışverişi yaptım biri hamilelik süreci, doğum vs bilgileri veriyor baya iyi bir kitap diğeri 0-12 ay bebek bakımı gelişimi vs bir kitap diğeride 0-2 yaş kitabı tamamiyle eğitici bilgi verici türden ilk hamileliğim ve zerre bilgim yok. Doğum esnasında neyle karşılaşıcam bebeği bana verdiklerinde ne yapıcam nasıl davranıcam nasıl büyütücem bilmiyorum bende bilgi almak için, bilinçli olmak için bunları aldım aldıktan sonra ise eşime attım bunları aldım diye ordan biraz başladı ama ben pek takmadım işte be kadar verdin ne gerek vardı başkasından öğreneceğine annenden kaynanandan öğren vs dedi (sanki ailelerimiz zamanında çok bilinçlilermiş gibi... eski ailelerin çoğu çocuğu büyütmüşlerdi o kadar çok bilgili değillerdi bence bir çok yanlış vardı en çokta ilk çocuklarda) bir şey demedim telefonu kapattık akşam işten geldi işte bunları okucaksın hepsini bitirceksin vs vs dedi başlarda hiç alınmadım takmadım çünkü biraz daha bir şeyler söyleyince gerçekten kendimi kötü hissettim sanki babasından fırça yermiş gibi hissettim o an kendimi bir de şey dedi işte özele gidiyorum eğer ki doğum ücreti 3bini geçerse devlette olursun doğumunu dedi bende devlette olmak istemiyorum (yanlış anlaşılmasın bizim buradaki devlet hastanesini sevmiyorum aşırı ilgisiz bir hastane) bende biraz ters çıkıştım daha doğrusu ters değilde onun o lafını red ettim hayır falan diye o da görürüz diyince bende bir şey demedim yanından gittim ama gerçekten yani çok kötü hissettim kendimi bu kitaplar benim için değil aslına bakarsak çocuk için ona daha iyi anne baba olabilmek adına aldım ama babasından azar işiten sorguya çekilen kız konumuna düştüm şu an konuşmuyorum... normalde parayı pek takmazdı niye böyle yaptı bilmiyorum anneme 300 ₺ borcum vardı o paradan vercektim ablamda sonra verirsin bu kitapları al bize acelesi yok diyince bende öyle yaptım belki ondandır bilemiyorum ama baya kötü hissettim yani kendimi... birde durumumuz şükürler olsun iyi her ay 4bin₺ geliyor çalıştığı yerden de neredeyse 3500₺ geliyor durumumuz var yani doğum içinde var ama bazen pintiliği tutuyor çocuk için hala daha bir şey almadık yavaştan almaya başlayalım sona kalınca daha çok sıkışırız hepsi üst üste geleceği için diyorum ama pek tınlamıyorum alırız daha var diyor para var nasılsa diyor falan filan.... normalde gerçekten çok ince düşünen biri paranın yaşına bakmaz dışarı dolaşmaya çıkarız 500-600 harcar eve öyle geliriz o giden paranında arkasından bakmaz aksine ben bakarım ne yaptıkta gitti falan diye veya eve bir şey eksikse fazlasıyla alır eder yeri gelir aileme alışveriş yapar babam yurt dışında olduğu zamanlar sürekli onlara bana çalıştığı yerden ahşap hediyelikler getirir aslında özünde iyi ama niye böyle yapacağı tuttu bilmiyorum...

LÜTFEN KIRICI ŞEKİLDE YORUM YAPMAYIN KARŞINIZDAKİNİNDE BİR İNSAN OLDUĞUNU BİLİN VE HEMEN SAÇMA SAPAN BUNLA HAYATA NASIL GEÇER BU ADAMI BOŞA GİBİ BOŞ CÜMLELERDE KURMAYIN...
ya beni kinim kinim kınayabilirsiniz ama bu işler paraya bakmıyor benim esimde 7 8bin arası maaş alıyorken devlette normal dogum yaptim hastaneyi bende beğenmiyordum ama o ücreti odeyipte ebelerin eline kalan cok kişi gordum kitap işine girmedim hic ama erkekler bu tarz şeylere para vermeyi sevmiyor bi kısmı sizde toplu değilde parca parca alsaydınız keske ozaman ne verdiğini anlamazdı 😃

Sorunda o cimri değil ilk kez ondan habersiz bir şey almıyorum ki geçen ay 300₺lik harcama yaptım pijama ve kolye aldım hiçbir şey demedi ala ala bunlarımı aldın diyip güldü güzellermiş dedi yani cimri değil bir kaç ay önce 500₺ harcama yaptım yine bir şey demedi yani normalde demiyor o yüzden bu kadar gücendim ya hep böyle olsa her aldığıma laf etse veya her aldığım için izin istesem anlarım ama öyle değil ona sormadan alırım hep ne alıcaksam bu sefer hariç bir şey demiyor normalde
o zaman bilincsiz ve cahil.. kitap almaya laf etmis bir tek.. ben de iki yildir bebek istiyorum. iki raf dolusu bebek bakim egitim kitabim var. daha ortada cocuk yokken almistim. zamani gelince okurum yavas yavas diye.. gayet normal yaptiginiz sey. sonra burada bir uye yazmisti 40 i cikmamis bebege mandalina yedirmis kv si.. oyle konularla gelirsiniz kv tecrubesine birakirsaniz.

Sorunda o cimri değil ilk kez ondan habersiz bir şey almıyorum ki geçen ay 300₺lik harcama yaptım pijama ve kolye aldım hiçbir şey demedi ala ala bunlarımı aldın diyip güldü güzellermiş dedi yani cimri değil bir kaç ay önce 500₺ harcama yaptım yine bir şey demedi yani normalde demiyor o yüzden bu kadar gücendim ya hep böyle olsa her aldığıma laf etse veya her aldığım için izin istesem anlarım ama öyle değil ona sormadan alırım hep ne alıcaksam bu sefer hariç bir şey demiyor normalde
Acaba kitap I okumayacağınıza mı inanıyor?Ama öyle de olsa ilk bebeğiniz için hevesli olması gerekirdi.Ben olsam o kitabın sayfalarını tek tek yırtardım gözünün önünde

öfff tam bir instamom gördüm sizi ya.. pediatri ticareti bu da, doğurunca çocuğu nasıl tutacağınızı da kitaba sormayın bir zahmet..
bizim annelerimiz teyzelerimiz sanki bunları mı okumuş hep?canavar gibiyiz 90's nesli olarak valla maşallah..
Anladığım kadarıyla da çalışmıyorsunuz, eşinize kızmadım

Şimdi kızlar size kısa bir özet geçicem 6 aylık hamileyim ve uzun süredir hamilelik doğum ve doğum sonrası için kitap arayışındaydım eşime hiç bahsetmedim ablamla araştırıyorduk veya konuşuyorduk dünde 200₺ lik kitap alışverişi yaptım biri hamilelik süreci, doğum vs bilgileri veriyor baya iyi bir kitap diğeri 0-12 ay bebek bakımı gelişimi vs bir kitap diğeride 0-2 yaş kitabı tamamiyle eğitici bilgi verici türden ilk hamileliğim ve zerre bilgim yok. Doğum esnasında neyle karşılaşıcam bebeği bana verdiklerinde ne yapıcam nasıl davranıcam nasıl büyütücem bilmiyorum bende bilgi almak için, bilinçli olmak için bunları aldım aldıktan sonra ise eşime attım bunları aldım diye ordan biraz başladı ama ben pek takmadım işte be kadar verdin ne gerek vardı başkasından öğreneceğine annenden kaynanandan öğren vs dedi (sanki ailelerimiz zamanında çok bilinçlilermiş gibi... eski ailelerin çoğu çocuğu büyütmüşlerdi o kadar çok bilgili değillerdi bence bir çok yanlış vardı en çokta ilk çocuklarda) bir şey demedim telefonu kapattık akşam işten geldi işte bunları okucaksın hepsini bitirceksin vs vs dedi başlarda hiç alınmadım takmadım çünkü biraz daha bir şeyler söyleyince gerçekten kendimi kötü hissettim sanki babasından fırça yermiş gibi hissettim o an kendimi bir de şey dedi işte özele gidiyorum eğer ki doğum ücreti 3bini geçerse devlette olursun doğumunu dedi bende devlette olmak istemiyorum (yanlış anlaşılmasın bizim buradaki devlet hastanesini sevmiyorum aşırı ilgisiz bir hastane) bende biraz ters çıkıştım daha doğrusu ters değilde onun o lafını red ettim hayır falan diye o da görürüz diyince bende bir şey demedim yanından gittim ama gerçekten yani çok kötü hissettim kendimi bu kitaplar benim için değil aslına bakarsak çocuk için ona daha iyi anne baba olabilmek adına aldım ama babasından azar işiten sorguya çekilen kız konumuna düştüm şu an konuşmuyorum... normalde parayı pek takmazdı niye böyle yaptı bilmiyorum anneme 300 ₺ borcum vardı o paradan vercektim ablamda sonra verirsin bu kitapları al bize acelesi yok diyince bende öyle yaptım belki ondandır bilemiyorum ama baya kötü hissettim yani kendimi... birde durumumuz şükürler olsun iyi her ay 4bin₺ geliyor çalıştığı yerden de neredeyse 3500₺ geliyor durumumuz var yani doğum içinde var ama bazen pintiliği tutuyor çocuk için hala daha bir şey almadık yavaştan almaya başlayalım sona kalınca daha çok sıkışırız hepsi üst üste geleceği için diyorum ama pek tınlamıyorum alırız daha var diyor para var nasılsa diyor falan filan.... normalde gerçekten çok ince düşünen biri paranın yaşına bakmaz dışarı dolaşmaya çıkarız 500-600 harcar eve öyle geliriz o giden paranında arkasından bakmaz aksine ben bakarım ne yaptıkta gitti falan diye veya eve bir şey eksikse fazlasıyla alır eder yeri gelir aileme alışveriş yapar babam yurt dışında olduğu zamanlar sürekli onlara bana çalıştığı yerden ahşap hediyelikler getirir aslında özünde iyi ama niye böyle yapacağı tuttu bilmiyorum...

LÜTFEN KIRICI ŞEKİLDE YORUM YAPMAYIN KARŞINIZDAKİNİNDE BİR İNSAN OLDUĞUNU BİLİN VE HEMEN SAÇMA SAPAN BUNLA HAYATA NASIL GEÇER BU ADAMI BOŞA GİBİ BOŞ CÜMLELERDE KURMAYIN...
Sadece son paragrafa cevap veriyorum. Yaşadıklarınız size müstehak... Az bile...

Saygılar. Yarışmacı arkadaşlara başarılar

Sadece son paragrafa cevap veriyorum. Yaşadıklarınız size müstehak... Az bile...

Saygılar. Yarışmacı arkadaşlara başarılar

Denizaslım şu tepkiniz o kadar yerinde ki, katılmamak elde değil ama sanırım hoşuna gitmeyen her yorum ve soruyu cevap vermek yerine şikayet etmeyi tercih edenler yüzünden banlanmissınız çok üzgünüm... Keşke konu açıp, açtığı konunun sonuna peşin peşin "saçma sapan, boş yorum yapmayın " diyerek konuyu okuyan her üyeye sebepsiz yere hakaret etmenin ve sorulan sorulara bile cevap vermeye tenezzül etmemenin de bir yaptırımı olsaydı...Forumun kalitesi epey yükselirdi diye düşünüyorum:dondurma:

Esiniz gereksiz cimrilik yapıyor.
Bebeğiniz olacak. Tabi ki bebegin gelişimi için kitap alacaksınız. Bebegin ihtiyaçları alınacak.
Acaba bir borca mi girdiniz?
Ev araba vs kredisi mi var? Ondan mı böyle?

Bence eşi, o kitapları konu sahibinin de okumayacağını bildiği ićin bu tepkiyi vermiş...alınan diğer ürünlere sesini çıkarmayan insan kitaba ses çıkarıyorsa bu o evde ilk kez kitap alışverişi yapıldığını gösterir zaten, adam bu yüzden inanamamış tepki vermiş gibi...mesela ben de durup dururken joystick alsam eşim noluyoruz ne gerek vardı der, kullanmayacağımı biliyor çünkü :-)

Evet onu gözden kaçırmışım.
Konu sahibi kitap okuyan biri olsa eşi kendisi okumasa bile gayet normal karşılardı kitap almasını.
Eve ilk defa kitap girdiyse şok olmuştur adam.

Durumunuz iyi ise neden borclusun annelere? Neden ozamqn bu kadar laf etti? Bu kitaplar okunacak der sakasina anlarm ama resmen pinti esin

• Beğen
Reactions: 000
buyuk masraflar icin ortak karar onemlidir de,
sizin gelir durumunuza gore kitaplari aldim de gec, ucretini falan soylemek gereksiz olmus gibi geldi bana.

yine dogum ucreti evet butcenizi asiyorsa konusulmalidir.

cocugun esyalari icin de erken almak cok dogru degil ama siz zaten 6 aylik hamilesiniz, artik almaya baslama zamanlari tam da, o konuda da bir iki kez daha soyleyin, baktiniz hala bakariz modunda, siz kendiniz kendi zevkinize gore alisverise baslayin, beyefendinin keyfini mi bekleyeceksiniz doguma kadar.

X