esiniz sözlerini tutmasa bosanır mıydınız ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadasiniz hem adamdan bosansin hem de ailesi bu kafadaysa kendinden ve torunlarindan onlari mahrum biraksin belki boylece elalemi birakirlar da kendi kızlarinin derdine duserler. Ama arkadasiniz döner gibi geliyor maalesef bana.

Arkadasım icin acıyorum konuyu.Evli, İkisi de öğretmen. Kız atanmıs esi ise atanmamıs ünide tanısmıslar bu arada. Esi ticaretle uğrasmak istemis, ailesinin durumu gayet iyi is kurabilecek kadar maddi destek sağlayabilirlermis. Kız arkadasım atanınca sevgilisini ailesine söylemis, ailesi de karsı cıkmamıs zamanında tanısmıslar, atanmamıs olsa da ailesinin durumu iyi diye kabul etmisler. Esi de calısmayan biri bu arada. Beraber çalıştık 3 sene suan aynı ildeyiz ama o ilcesinde. İlcede yasayanlar da malesef ki geri kafalı. Doğma büyüme buralıyım ama gelenek göreneklerimiz cok farklı. Ordan kurtulduğuma sükrediyorum. Kız arkadasımı da esi burda biraz kalalım seninle batıda ailenin yasadığı sehre tasınırız orda is kurarım demis. Tabi maddi olarak ailesine bağlı bu adam. Kız arkadasım ilk bizim calıstığımız kuruma geldiğinde o kadar güzeldi ki 3 sene icinde gözümüzün önünde cöktü resmen. Psikolojikmen de aynı sekilde. Bir sey anlatırken biz kız uzaklara dalardı,bizi dinlemezdi kafasının dolu olduğu cok acıktı. İlk senesinde esinin ve ailesinin zoruyla hamile kaldı, bir kızı var. 3 yasında suan. Esinin ailesi bize neden gelmiyorsunuz kavgası yapıyormus her hafta sonu. Arkadasım da bir haftasonum var onu da evimde gecirmek istiyorum diyormus haliyle. Araba almıslar o arabaya bile kendi istekleriyle binmek yok, gezecekler hala izin alıyorlar adamın babasından. Tabi baska sehre tasınma konusu da kapanmıs. Kız iyice cöktü. Bulunduğumuz ile merkeze tasınmayı bile göze aldı arkadasım yeter ki ailesinden uzaklasayım istedi. En son kayınvalidesi torunuma iyi bakmıyorsun diye kavga cıkarmıs arkadasımın kendi evinde üstüne yürümüs, arkadasım da kovmus kayınvalidesini. Tabi esi de annesini haklı görmüs arkadasımın boğazını sıkmıs. Daha önce de dayak varmıs, bunu arkadasım daha yeni söylüyor bana da. Kızı icin sabretmis hep. 2-3 aydır yataklarımız ayrı yanımda yatmıyor da dedi. En son kayınvalidesi ile kavgasından sonra esyanı topla git demisler. Arkadasım da toplandı gitti ailesinin yanına. Ben ordan uzaklasırsanız bir nebze belki iyi olur dedim ama adam hala arkadasıma ben seni istemiyorum babam benden habersiz aileni arıyor demis. Kayınbabası da arkadasımın babasını arayıp geri gelsin özür dilesin diyormus düsünün böyle bir aile. Oğlum burdan cıkamaz baska yere tasınamaz demis. Ben arkadasıma bosan dedim oluru yok gibi görünüyor cünkü. Söz vermisler bir daha karısmayz demisler ama ben inanmıyorum. Acıkcası arkadasımın canının tehlikde olduğunu düsünüyorum. Boğazımı sıkınca zor kurtuldum elinden demisti. Arkadasımın ailesi de geri dön evine diyormus. Acıkcası cok üzülüyorum. Dönse oluru var mı ? Yani cevap belli ama kızı icin bile olsa dönebilir mi evine? Kendi ayakları üzerinde duruyor maası hayli hayli yeter. Kendi ailesi de zengin. Ama elalem ne der kafasındalar. Çok üzüldüm durumuna. Uzaktan konusmak bosan demek kolay ama sizce de doğru olan bu adamdan kurtulmak değil mi? KArısık yazmıs olabilirim simdiden kusura bakmayın

Biz de anlaştık eşimle benim memlekete geleceğiz ama adam benden hevesli valla kendi memleketine gitmek istemiyor
Hafta sonları çok problem gerçekten. İnsanın bir hafta sonu var.

Ciddi ciddi komşunun kızı boşanmış diye kafaya takan bir elalem var mı? Şu elalemin ismini hadi bir sayın kimmiş deseler kimseyi söyleyemezler. Bir yudum torununa bakmaya üşenen o “baba” gidip akrabalarını bahane göstermesin.

Kadıncağız terkedildiği için çok şanslı, Allah yüzüne bakmış. Bu hikayenin adamın hapiste kadıncağızın da toprağın altında olmasıyla bitmesini istemiyorlarsa ne olursa olsun boşanmalılar. Artık bitmiş bu evlilik.

Kızı için geri dönmek diye bir kavram yok unutun bu işi. O doğacak bebeğe yapılacak en büyük iyilik sağlıklı bir anne babadır, oturup el kadarken yetim kalması değil.
Tabi bu iyi olasılık, bebeğin de bir sıkımlık canı olduğunun farkındayız değil mi?

Kv istemiyor, damat istemiyor, gelin istemiyor, gelin ailesi artık yerine bir otursun. Tez vakitte inşallah gelirini iyice toparlar gelin, bakalım o aile nerdeyse annesiz kalmasına göz yumdukları torunlarını ne kadar görebilecekler? Elalem(kv) hapislik yavrusuna sahip çıkıyor şu rezalete bak.

O kadar şiddet varken Elalemi de takmak ne bileyim.. Bence arkadaşınıza söyleyin Elalemin 3-5 gun konusup unutacağı bir şey için canından olmasın hayatını yakmasın . . .

Değil öğretmen bilim insanı bile olsan, insan olmadıktan sonra ne anlamı var.
Boşansın kendine başka il de hayat kursun.

Bosansin,sakin bir ege kasabasina tayin istesin,iki taraftanda uzaklassin,bitsin bu iskence

Arkadasım icin acıyorum konuyu.Evli, İkisi de öğretmen. Kız atanmıs esi ise atanmamıs ünide tanısmıslar bu arada. Esi ticaretle uğrasmak istemis, ailesinin durumu gayet iyi is kurabilecek kadar maddi destek sağlayabilirlermis. Kız arkadasım atanınca sevgilisini ailesine söylemis, ailesi de karsı cıkmamıs zamanında tanısmıslar, atanmamıs olsa da ailesinin durumu iyi diye kabul etmisler. Esi de calısmayan biri bu arada. Beraber çalıştık 3 sene suan aynı ildeyiz ama o ilcesinde. İlcede yasayanlar da malesef ki geri kafalı. Doğma büyüme buralıyım ama gelenek göreneklerimiz cok farklı. Ordan kurtulduğuma sükrediyorum. Kız arkadasımı da esi burda biraz kalalım seninle batıda ailenin yasadığı sehre tasınırız orda is kurarım demis. Tabi maddi olarak ailesine bağlı bu adam. Kız arkadasım ilk bizim calıstığımız kuruma geldiğinde o kadar güzeldi ki 3 sene icinde gözümüzün önünde cöktü resmen. Psikolojikmen de aynı sekilde. Bir sey anlatırken biz kız uzaklara dalardı,bizi dinlemezdi kafasının dolu olduğu cok acıktı. İlk senesinde esinin ve ailesinin zoruyla hamile kaldı, bir kızı var. 3 yasında suan. Esinin ailesi bize neden gelmiyorsunuz kavgası yapıyormus her hafta sonu. Arkadasım da bir haftasonum var onu da evimde gecirmek istiyorum diyormus haliyle. Araba almıslar o arabaya bile kendi istekleriyle binmek yok, gezecekler hala izin alıyorlar adamın babasından. Tabi baska sehre tasınma konusu da kapanmıs. Kız iyice cöktü. Bulunduğumuz ile merkeze tasınmayı bile göze aldı arkadasım yeter ki ailesinden uzaklasayım istedi. En son kayınvalidesi torunuma iyi bakmıyorsun diye kavga cıkarmıs arkadasımın kendi evinde üstüne yürümüs, arkadasım da kovmus kayınvalidesini. Tabi esi de annesini haklı görmüs arkadasımın boğazını sıkmıs. Daha önce de dayak varmıs, bunu arkadasım daha yeni söylüyor bana da. Kızı icin sabretmis hep. 2-3 aydır yataklarımız ayrı yanımda yatmıyor da dedi. En son kayınvalidesi ile kavgasından sonra esyanı topla git demisler. Arkadasım da toplandı gitti ailesinin yanına. Ben ordan uzaklasırsanız bir nebze belki iyi olur dedim ama adam hala arkadasıma ben seni istemiyorum babam benden habersiz aileni arıyor demis. Kayınbabası da arkadasımın babasını arayıp geri gelsin özür dilesin diyormus düsünün böyle bir aile. Oğlum burdan cıkamaz baska yere tasınamaz demis. Ben arkadasıma bosan dedim oluru yok gibi görünüyor cünkü. Söz vermisler bir daha karısmayz demisler ama ben inanmıyorum. Acıkcası arkadasımın canının tehlikde olduğunu düsünüyorum. Boğazımı sıkınca zor kurtuldum elinden demisti. Arkadasımın ailesi de geri dön evine diyormus. Acıkcası cok üzülüyorum. Dönse oluru var mı ? Yani cevap belli ama kızı icin bile olsa dönebilir mi evine? Kendi ayakları üzerinde duruyor maası hayli hayli yeter. Kendi ailesi de zengin. Ama elalem ne der kafasındalar. Çok üzüldüm durumuna. Uzaktan konusmak bosan demek kolay ama sizce de doğru olan bu adamdan kurtulmak değil mi? KArısık yazmıs olabilirim simdiden kusura bakmayın
Kendi ayakları üzerinde durabiliyorsa ailesinin yanına yada bulunduğu şehire dönüp kendine yeni bir hayat kursun 🙏🏼 şiddet bir kere başladımı devamı gelir. Adamın ailesi de rahat vermiyorken huzur bulamaz dönse bile. Huzursuz bir ortamda çocuk yetiştirmek, annenin babadan dayak yemesi vs psikolojisini kötü yönde etkiler

Ben ordan uzaklasırsanız bir nebze belki iyi olur dedim ama adam hala arkadasıma ben seni istemiyorum babam benden habersiz aileni arıyor demis. Kayınbabası da arkadasımın babasını arayıp geri gelsin özür dilesin diyormus düsünün böyle bir aile.
Yanlış mı yazdınız mesajı? Mesajda eşin babası kızın babasını arayıp gelsin, özür dilesin karışmayacağız derken kocası "ben seni istemiyorum, babam kendi kendine bir şeyler söylüyor" demiş :p

İstemeyen adama nasıl dönecek? Yani bence adam ayaklarına kapansa, kul köle olurum dese sakın dönmesin derim de adam istemiyorum demesine rağmen arkadaşınız ben döneyim mi diye mi düşünüyor?

Ailesi zengin diyorsunuz, kendi maaşi iyi yeter diyorsunuz. Bu kadin da dayak yiyip orada oturduysa, haaaalllaaa dönsem mi diye dusunuyorsa diyecek birsey bulamiyorum. Hani millet en azindan calismamayi bahane buluyor...

Ailesi zengin diyorsunuz, kendi maaşi iyi yeter diyorsunuz. Bu kadin da dayak yiyip orada oturduysa, haaaalllaaa dönsem mi diye dusunuyorsa diyecek birsey bulamiyorum. Hani millet en azindan calismamayi bahane buluyor...
Ben de dönme dedim ama kızım icin diyor. Bir de kızın ailesi de bosanması taraftarı değil

İstemeyen adama kızı için dönmek ne demek yahu. Kızı evde dayak yiyen annesi içselleştirsin, sevgisiz evliliği normal sansın, şiddeti normal sansın da ilerideki hayatında hep ite kopuğa aşık olup berbat bir hayat yaşasın diye mi?

Neyse konu sahibi bence siz he deyin geçin. Arkadaşınız çok zeki bir insan değil gibi görünüyor. Zaten sizi dinlemeyecek. Kendi hayatıyla kızınınkini de mahvetmeye karar vermiş. En azından başka çocuk yapmasın.

Ben de dönme dedim ama kızım icin diyor. Bir de kızın ailesi de bosanması taraftarı değil

Kizi için degil. Elindeki tek bahane cocuk cocuk olmasa cocuk yapana kadar yine dururdu orda.
Kimse kimseye zorla cocuk yaptiramaz, suçu devamli başkalarina atmak, yapamadigi şeyleri cocuga aileye bahane etmek kolay geliyor.

Boşanan insanlarin cocuklari cocuk degil başka bisey herhalde.

Çalışıyor, kendi ayakları üzerinde duruyor, maalesef yanlış bir seçim yapıp yanlış bir adamla evlenmiş, yanlışı devam ettirmek neden ? daha gençtir de, güzel bir yaşamı olabilir. Neden böyle bir adamı çekiyor ? sevgi yok, ilgi yok, sorumluluk alma yok, şiddet var, baskı var, mutsuzluk var. Kimseye boşan denmez, ama göz göre göre de mutsuzluk seçilmez bence. Eşiyle son kez konuşsun, eşi taşınmayı, başka yerde yeni bir hayat kurmayı kabul ediyorsa devam yoksa sonu belli zaten.

Kizi için degil. Elindeki tek bahane cocuk cocuk olmasa cocuk yapana kadar yine dururdu orda.
Kimse kimseye zorla cocuk yaptiramaz, suçu devamli başkalarina atmak, yapamadigi şeyleri cocuga aileye bahane etmek kolay geliyor.

Boşanan insanlarin cocuklari cocuk degil başka bisey herhalde.
Kızın ailesi de cok zengin. İstese ev alır oturturlar. Zaten maası var. Gelin olurken kendi aile tarafının taktığı altınları da varmıs. İyi gecinirsin dedim ama malesef ki ailesi o bu ne der diye kızı darlıyormus.

Çalışıyor, kendi ayakları üzerinde duruyor, maalesef yanlış bir seçim yapıp yanlış bir adamla evlenmiş, yanlışı devam ettirmek neden ? daha gençtir de, güzel bir yaşamı olabilir. Neden böyle bir adamı çekiyor ? sevgi yok, ilgi yok, sorumluluk alma yok, şiddet var, baskı var, mutsuzluk var. Kimseye boşan denmez, ama göz göre göre de mutsuzluk seçilmez bence. Eşiyle son kez konuşsun, eşi taşınmayı, başka yerde yeni bir hayat kurmayı kabul ediyorsa devam yoksa sonu belli zaten.
30 yasında. Çok da güzel masallah. Ama malesef cok üzüldüm anlattıklarına. Annesi gecen gün beni aradı biz kızımızın arkasındayız gitmesini istemiyoruz ama torunum ne olacak diyor. Benim ablam da bir cocukla bosandı. Babam her ne kadar gecmste cok hata yapsa da maddi durumu olmamasına rağmen ablamı her haliiyle kabul etti. Yiğenime kendi kızı gibi baktı ki kızı babama dede değil baba diyor. Ama arkadasımın ailesine anlam veremedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X