esiniz sözlerini tutmasa bosanır mıydınız ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İstemeyen adama kızı için dönmek ne demek yahu. Kızı evde dayak yiyen annesi içselleştirsin, sevgisiz evliliği normal sansın, şiddeti normal sansın da ilerideki hayatında hep ite kopuğa aşık olup berbat bir hayat yaşasın diye mi?

Neyse konu sahibi bence siz he deyin geçin. Arkadaşınız çok zeki bir insan değil gibi görünüyor. Zaten sizi dinlemeyecek. Kendi hayatıyla kızınınkini de mahvetmeye karar vermiş. En azından başka çocuk yapmasın.
Ben elimden geleni yaptım onun icin. Günlerce aradı, saatlerce konustuk ama yine de hala bosanma davası acmamıs. Bilmiyorum artık karısmıyorum da

Yanlış mı yazdınız mesajı? Mesajda eşin babası kızın babasını arayıp gelsin, özür dilesin karışmayacağız derken kocası "ben seni istemiyorum, babam kendi kendine bir şeyler söylüyor" demiş :p

İstemeyen adama nasıl dönecek? Yani bence adam ayaklarına kapansa, kul köle olurum dese sakın dönmesin derim de adam istemiyorum demesine rağmen arkadaşınız ben döneyim mi diye mi düşünüyor?
Yok anlattığım gibi iste. Ben de artık ne diyeceğimi sasırdığım icin karısmıyorum artık

Canını zor kurtarmış diyorsunuz ötesi var mi ?
Eeee mesleği de var daha ne bekliyor anlamıyorum ki. Bir de öğretmen . Öğretmenler de dayak yiyip susup oturuyorsa söyleyecek bir şey bulamıyorum . Pes yani!
Çalıştığım kurumda birçok genç güzel bakımlı öğretmen arkadaşım var hepsi de erkek üstünlüğnü savunuyor biri de psikolog hatta :) mesleğe bakmıyor bu işler cesarete bakıyor

Arkadaşınız bosanmaz boşanacak olsa zaten bosanirdi ben eşine böyle davranan birinin kızına da farklı davranacağını düşünmüyorum biraz büyümeye başladığında ona da fiziksel ve psikolojik şiddet uygulayacaktır. Çocuğum için ayaklarını da samimi bulmadım düzeni bozulmasın dul kadın diye yaftalamasinlar kafasında bence tamamen

Çalıştığım kurumda birçok genç güzel bakımlı öğretmen arkadaşım var hepsi de erkek üstünlüğnü savunuyor biri de psikolog hatta :) mesleğe bakmıyor bu işler cesarete bakıyor
Mesleği var derken en azından adamın parasına muhtaç değil anlamında söyledim. Boşanma durumunda anne baba desteği olmasa bile kendini gecindiredebilir .
Diplomaya da bakmıyor demek ki :)

Parası olan boşanmayı düşünmez;parası olmayan boşanmak ister...arkadaşının parası olmasaydı ınan boşanmak isterdi hemde düşünmeden çünkü hep böyle oluyor..ailesini de bahane etmesin arkadaşın..öğretmen maaşıyla kirada gayet te iyi yaşar..elalemse bir konuşur iki konuşur üçüncü de susar

Çok üzüldüm arkadaşınız adına.Bu adamda bu aile varken sağ koymaz kızı, dönmesin sakın.Ki kendi ailesinde bile iş yok nasıl dövüldüğü eve geri yollamak isterler.Yazık günah ya

Çok üzüldüm arkadaşınız adına.Bu adamda bu aile varken sağ koymaz kızı, dönmesin sakın.Ki kendi ailesinde bile iş yok nasıl dövüldüğü eve geri yollamak isterler.Yazık günah ya
Zaten ben de söyledim dönersen bi dahakine seni öldürür diye kendi de biliyorum dedi. Ailesi de çevre bir sey demesin derdinde

İş verilen sözü tutmamaktan çıkmış. Artık işin içinde şiddet var. Hiçbir insan şiddet görmek için dünyaya gelmiyor. Ailesi arkasında kendi mesleği de var. Şu durumda elalem düşünmesi gereken en son şey. Bu hayatı ve eziyeti o yaşıyor bir zahmet buna da elalem burnunu sokmasın/sokturmasınlar

Yahu elalemi de geçtim adam istemiyorum seni demiş :p ne yapacak bu kız? Elalem bir şey demesin diye seni istemiyorum diyen adamı mı zorlayacak? Kapısında mı yatacak? Nasıl geri dönme ihtimali var onu anlamadım. Adamı tehdit mi edecek?

Kızının da kayınvalidesi eltisi görümcesi gibi biri olmasını istiyorsa büyüyünce ya da babasının şiddetini göre göre büyümesini istiyorsa devam etsin
Kendisi okumuş belirli bir yaşa gelmiş kadın katlanamıyor küçücük çocuk kimbilir ne yaralar alacak o evde

Elbette boşansın. Zaten en başta evlenmesi hataymış. Arkadaşınız diye taraflı yazmışsınız ama öğretmen olmuş bir insanın bu kadar düşüncesizce hareket ediyor olmasına hayret ettim. Konuda en önemsiz detaylardan biri verilen sözün tutulmaması. Ayrıca nereye nasıl tutacakmış, bu adam işsiz güçsüz, ailesine maddi anlamda bağımlı. Ailesi ne diyecekti al oğlum bu parayı Batı’ya git istediğin işi kur mu? Arkadaşınız buna nasıl inanmış anlamadım. Aile zoruyla nasıl hamile kalmış onu hele hiç anlamadım, zorla mı aynı yatağa sokmuşlar? Kusura bakmayın arkadaşınızın yaptığı bile bile lades. Çocuğu için katlansın mı yazmışsınız tamam hadi dayağa katlandı bu çocuk böyle bir ortamda bunu görerek sağlıklı büyüyebilir mi? Asıl çocuğu için boşanmalı. Hiçbir kadın yapmamalı ama mesleği olan eğitimli bir kadın şiddet gördüğü yerde susup oturmasın.

Arkadaşınız bana hiç boşanacakmış izlenimi vermedi. Niyeti olsaydı şimdiye elli kere bir hamle yapardı. Benden size tavsiye çok karışmayın. Yarın bir gün gider kocasıyla barışır sonra geçip karşınıza sen hep bana boşan diyordun der

Öğretmen olsam eş ailesinin zulmünü de asalak eşi de çekmem, alır çocuğumu düzenimi kurar kraliçeler gibi yaşarım. Asalağa bak boğaz sıkıyor bi de it herif 🤬

Söz tutmadı diye boşanılmaz demeye gelmiştim ki, olay söz tutmamanın çok ötesinde çıktı
Fiziksel ve psikolojik şiddet, sindirme ne arasanız var. Söz tutmaması yaşadıklarının yanında devede kulak. Boşanırsa dünyaya yeniden gelmiş gibi olacaktır. Okurken ruhum daraldı.

Elalem ne der değil de kızım ne der diye mi düşünse acaba?

kız çocuğu olan bir annenin, eğitimli öğretmen bir annenin tek gayesi elalem ne der değil de, kendi ayakları üzerinde duran kimseye minnet etmeyen güçlü bir kadın nasıl yetiştirirm olmalıdır. Bu şartlarda çocuğun önünde şiddeti normalleştirmeyi kabulleniyorsa buyursun gitsin. İleride kızı da kendiyle aynı kaderi yaşasın.

bu arada kim bu elalem? Ben benim çevremde aaa bilmem kim boşanmış ne ayıp diyeni hiç duymadım. Genelde toplumumuzda çocuğu için dimdik duran hayat mücadelesi veren kadınlar takdir edilir. Kocasından dayak yemeğe devam edenler değil.

Kendisine yapmasın bunu boşandım etrafta azda olsa düzgün erkekler var yaşı gençken boşandım yeni kisilerler tanışsin huzurlu bir yuvayı kızı hakediyor eğer bosanmazsa ilerde kendi kızıda şiddet gördüğünde annem sabretmisti bende sabretmeliyim diye öğrenecek

Elbette boşansın. Zaten en başta evlenmesi hataymış. Arkadaşınız diye taraflı yazmışsınız ama öğretmen olmuş bir insanın bu kadar düşüncesizce hareket ediyor olmasına hayret ettim. Konuda en önemsiz detaylardan biri verilen sözün tutulmaması. Ayrıca nereye nasıl tutacakmış, bu adam işsiz güçsüz, ailesine maddi anlamda bağımlı. Ailesi ne diyecekti al oğlum bu parayı Batı’ya git istediğin işi kur mu? Arkadaşınız buna nasıl inanmış anlamadım. Aile zoruyla nasıl hamile kalmış onu hele hiç anlamadım, zorla mı aynı yatağa sokmuşlar? Kusura bakmayın arkadaşınızın yaptığı bile bile lades. Çocuğu için katlansın mı yazmışsınız tamam hadi dayağa katlandı bu çocuk böyle bir ortamda bunu görerek sağlıklı büyüyebilir mi? Asıl çocuğu için boşanmalı. Hiçbir kadın yapmamalı ama mesleği olan eğitimli bir kadın şiddet gördüğü yerde susup oturmasın.

Arkadaşınız bana hiç boşanacakmış izlenimi vermedi. Niyeti olsaydı şimdiye elli kere bir hamle yapardı. Benden size tavsiye çok karışmayın. Yarın bir gün gider kocasıyla barışır sonra geçip karşınıza sen hep bana boşan diyordun der
valla ben hep o sana yakısmıyor da seni sevmiyor da dedim. Yani ordan cıkarsanız tasınırsanız belki bi nebze ailesinin etkisinden kurtulur diyordum cünkü esim aslında iyi biri ama kaynanam yüzünden hep kavga ediyoruz diyordu. Ben de artık karısmıyorum. Bosan da dedim ama ilerde dediğiniz gibi ben suclu olabilirim.

Kendisine yapmasın bunu boşandım etrafta azda olsa düzgün erkekler var yaşı gençken boşandım yeni kisilerler tanışsin huzurlu bir yuvayı kızı hakediyor eğer bosanmazsa ilerde kendi kızıda şiddet gördüğünde annem sabretmisti bende sabretmeliyim diye öğrenecek
Hic böyle seylere susabileceğini düsünmüyordum. Öyle bir kadın değil. Kendi ailesi arkasında durmadığı icin iyice psikolojisi bozuldu kadının. Dinlemekten baska da elimden bir sey gelmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X