Esinize soguyunca tekrar nasil isinabiliyorsunuz?

Şimdi okudum metni üzüldüm gerçekten. Bir yerde okumuştum,birbirinden uzaklaşmak için illa kavgaya bağırmaya gerek yok sessizlikte insanları yorar diye. Sizi anlıyorum sonuna kadar haklısınız ama oda bir birey ve işi de zormuş zaten. Sizde çocuklarla bunalmissiniz bir arkadaş yazmıştı bence bir tatile ihtiyacınız var

Yani eşiniz sizin onu terketmeyeceginiz konusunda emin ki salmış gitmiş. Bence biraz kendinize bakın, bakıyorsunuzdur tabi ama daha bakımlı olun, fazla kilonuz varsa ve zayıflamak istiyorsanız mesela hemen yarın başlayın. Siz kendinize baktıkça noluyor diye düşünüp o da kendisini toplayabilir belki.

Sogudugunuz birine ısınmaniz ise tamamen karşı tarafın yapabileceği bir şey. Ben soğusam tekrar ısınmam mesela. Evlilik biter. Sanki yanımda amcam yürüyormuş gibi hissediyorum diyorsunuz. Bu adamla sevisemezsiniz zaten. Evliliği devam ettirmek istiyorsunuz ama nasıl olur bilemem.

Siz acaba özüne dönen bu öküzü memleketine geri mi yollasanız ki?

Siz eşinize 1 gömlek fazlasınız sanki..
Adam da kompleks yapıyor olabilir.. Benim de size benzeyen yönlerim var, kontrolcüyüm, titizim, kuralcıyım, ama biraz rahat olmamız lazım arkadaşım...

Kulaklık meselesinin aynısını yaşıyorum.. Adam zevk alıyor evde kulaklıkla gezmekten ne yapayım, ille de benim dediğim olacak diyemiyorum, tamam diyor gene aynı, o yüzden farz ediyorum ki evde değil o an.. Bazen sigarasının külünü bile çırpmaz , ocağın altını açık bırakır o derece dalgın, rahat.. sürekli uyar uyar sıkıldım artık, bıraktım ben.

Kahveye gitmesine çok ses etmeyin, bırakın kafası dağılsın arada. Gülmesine kahkaha atmasına varana kadar sürekli eleştiriyorsunuz adamı, ona da artık işlemiyor demek =)

Ben de ne kadar dırdır yapsam o kadar takmıyor eşim beni, sonra kendimi durdurmaya çalışıyorum adamın her hareketini kontrol etmeyi bırak diyorum. Zor oluyor ama çabalıyorum.

Kilo meselesinde de sonuna kadar haklısınız ama işte eşiniz işi inada bindirmiş, size tepki gösteriyor sanırım.

Üzüldüm size , bu durumda ne yapılır bilmiyorum , yukarıda bir arkadaş yazmış bakımlı olun diye bence karşınıza alıp ciddi bir konuşma yapın, yada eşinize daha iyi bir iş bulun belki değişir . Nasıl tanıştınız sevgililik hayatınızı merak ettim

Ben okudum hepsini. Evli değilim ama yıllar süren bi ilişkim var. Bahsettiğiniz soğukluğu çok ciddi yaşadım biz aynı evde kalıyorduk. Benim sorunum hep pasaklılığıydı, sorumsuzluğuydu, oyun bağımlılığıydı. Hatta bununla ilgili birkaç konum var sanırım. En basitinden bir cüzdanına bile sahip çıkamazdı defalarca kaybederdi. Kişisel temizliğine dikkat etmezdi (duş hariç) diş fırçalamayı, tuvaletten sonra el yıkamayı bilmezdi. Hep bunlar yüzünden kavga ederdik ama birgün çok büyük kavga ettik. Kendisinden soğuduğumu, dokunmaya bile tiksindiğimi ve bu şekilde devam ederse birlikte geçirdiğimiz bunca seneyi çöpe atacağımı söyledim. Sanırım çok ağırına gitti ki gerçekten dikkat etmeye başladı, bir anda. Tabiki arada failleri oluyordu ama çabaladığını görüyordum. O kavgadan beri aradan 1 sene geçti, oyunu bıraktı, dişlerine ellerine tırnaklarına inanılmaz dikkat eden biri haline geldi. Bu davranışlarıyla beni tekrar kazandı ve pasaklılığıyla ilgili burda açtığım konuda herkesin ayrılmam gerektiğini söylemesine rağmen ben şuan ondan vazgeçmememin sevincini yaşıyorum.
Demem o ki çok ciddi, aldatma şiddet vb. durum değilse bir şans vermek daha iyi bir karar olabilir, ilerde acaba? dememek için
Esimdede sizin partnerinizdeki gibi hijen sorunlari var. dis fircalamadigini yeni fark ettim desem? adam kendine bakinca utaniyor sanki, kendine bakmak ayiplanacakmis bisey gibi bana hissetiriryor. Halbuki temel ihtiyaclar. Su gibi olur terler benim dus almama gerek yok ki der. Sizin adiniza sevindim en azindan hatasindan geri dönmüs, ben konussam kavgaya dönüsüyor. Kavga etsem komsular duyuyor, hele cocuklar cok etkileniyor. Tv sesi bile koridora yansiyor o konuda cok sIkIntili. Esimde tartismayi unutmus bana gelince bagirip cagiriyor. Bugün dedim ama ben toplum icindeki yerimi önemsiyorum, sana önemsiz gelebilir ama bir itibarim var. evin icinde bagris cagris istemiyorum herkes seni duymak zorunda degil binada tek bagiran sensin dedim. hofff basima agrilar giriyor bu adam nasi bu hale geldi

Siz eşinize 1 gömlek fazlasınız sanki..
Adam da kompleks yapıyor olabilir.. Benim de size benzeyen yönlerim var, kontrolcüyüm, titizim, kuralcıyım, ama biraz rahat olmamız lazım arkadaşım...

Kulaklık meselesinin aynısını yaşıyorum.. Adam zevk alıyor evde kulaklıkla gezmekten ne yapayım, ille de benim dediğim olacak diyemiyorum, tamam diyor gene aynı, o yüzden farz ediyorum ki evde değil o an.. Bazen sigarasının külünü bile çırpmaz , ocağın altını açık bırakır o derece dalgın, rahat.. sürekli uyar uyar sıkıldım artık, bıraktım ben.

Kahveye gitmesine çok ses etmeyin, bırakın kafası dağılsın arada. Gülmesine kahkaha atmasına varana kadar sürekli eleştiriyorsunuz adamı, ona da artık işlemiyor demek =)

Ben de ne kadar dırdır yapsam o kadar takmıyor eşim beni, sonra kendimi durdurmaya çalışıyorum adamın her hareketini kontrol etmeyi bırak diyorum. Zor oluyor ama çabalıyorum.

Kilo meselesinde de sonuna kadar haklısınız ama işte eşiniz işi inada bindirmiş, size tepki gösteriyor sanırım.
Kahveye arada gitseydi sorun olmazdi. Gündüz bir ikide giderdi gece gelirdi, ya o kadar saat napiyosun derdim muhabbet goygoy. e ben konusunca dirdir etmis oluyorum, biraz seninle sohbet etsem kestirip atiyosun bu adamlar ne kadar kiymetli ki muhabbetlerine doymuyosun dedim.

Bide bana göre bir insanin hele bir erkegin hayatta bir durusu olmali. Kirsin döksün maco olsun racon kessin yerini bu sekil belli etsin demiyorum, ama biz tanisdigimizda hatta evlendigimizde nazik sevecen bir adamdi esim. Simdi nerde nasil davranmasi gerektigini bilmiyormus hic gün yüzü görmemis hatta toplumdaki görgü kurallarini cigniyor. araba kullanirken yoldan gecen insanlara, önünde araba kullanan sürücüye hakaret ediyor. kendisini sevebilecegim yanlarini bir bir öldürdü gelde cildirma

Yani eşiniz sizin onu terketmeyeceginiz konusunda emin ki salmış gitmiş. Bence biraz kendinize bakın, bakıyorsunuzdur tabi ama daha bakımlı olun, fazla kilonuz varsa ve zayıflamak istiyorsanız mesela hemen yarın başlayın. Siz kendinize baktıkça noluyor diye düşünüp o da kendisini toplayabilir belki.

Sogudugunuz birine ısınmaniz ise tamamen karşı tarafın yapabileceği bir şey. Ben soğusam tekrar ısınmam mesela. Evlilik biter. Sanki yanımda amcam yürüyormuş gibi hissediyorum diyorsunuz. Bu adamla sevisemezsiniz zaten. Evliliği devam ettirmek istiyorsunuz ama nasıl olur bilemem.

Siz acaba özüne dönen bu öküzü memleketine geri mi yollasanız ki?
Güya beni korkutmak icin bazen diyor cocuklari alir giderim, diyorum hayhay allah askina bi gitsene ya bi gör dünya kac bucakmis. git annengille yasa. cocuklarda senle gelemez efendim dünyanin hicbir mahkemesi öylesine seninle ufacik cocuklari yollamaz. Evde tahammül edip vakit gecirmiyosun napacakmissin diyince susuyor.
Utanarak söylemeliyim ki bazen yolda karsi cinsten birini görünce gözlerimi ceviriyorum hosuma gittini o an düsünüyorum. Kendime o an kiziyorum ama esime daha cok bizi bu hale getirdigi icin.

Halbuki ben esimi o kadar cok severdim ki kimseye hayranlik bile duymazdim. En cekici yakisikli erkek ile karsi karsiya gelsem bir parcacik bir begenme veya o kisi tarafindan begenilme arzusu hissetmezdim.

boyum 170e yakin, 85 kiloyum (maalesef). Diyetisyen ile kilo vermeye basladim, dediginizi dikkate alicam ama:) tesekkür ederim

Hayirli aksamlar herkese,

dertlesmeye ihtiyacim var. Esim ile ilgili meseleleri kimseye hatta anneme dahi yansitmiyorum. Bide sizlere sormak istedim umarim faydali yorumlarda gelir. Uzun oldu konum kusura bakmayin, konuyu iyice aciklamak istiyorum.

Biz esimle birbirimizi cok severek evlendik, cokta bekledik evlenebilmek icin. Ilk zamanlar hersey iyidi. Ikinci cocuk ile farkliliklar yasamaya basladik. Kibar, beni kirmamak icin lafini özenle secen ve el üstünde tutan adam gitti, iki cocuk dogurup hayatinda inisler cikislar yasayan uykusuz kalan evin isiydi cocuklardi derken yipranan bana dahada iyi davranmasi gerekirken kirici ve vurdumduymaz bir insana dönüstü.
Hakkini yemeyeyim, benim özgürlüklerimi kisan, emirler yagdiran, bizlerden kisan birisi degil. Tam anlamiyla tas tasidigi icin( insaat icisiydi) eve gelince cok yoruldugundan cocuk bakimi ile destek olamadi. En azindan burda bazi kadinlarin eslerinin yaptiklarini yapmadi. Mesela eve gelince cocuklarla odaya gecip oynama, bulasigi kaldirma, camasiri asma, yerleri süpürme vs.
Gerci ben bu iste calismasini istemedim farkli kurslar var yazdiralim seni almanyada buna mecbur degilsin dedim, buda hep tartisma meselesi oldu. Nasill gecinecez filan (issizlik maasi gayette uygun, kimseye muhtac etmiyor bizi, ayrica insaat iscisi olarakta öyle 2 bucuk 3 binde kazanmiyordu yani vazgecilmez bir is degildi).
Ben cocuklarla bogusurken bizden uzaklasti, hatta konu acmistim kahve aliskanligi basladi diye. Cok uzun saatler kaliyordu, gittikce ordaki insanlara benzemeye basladi...tamamen kültürü bozuldu adamin yozlasti... rahatsizligimi dile getirincede beni buraya getirdin insaata köpek gibi calisiyorum bari birak arkadaslarimla bulusayim derdi (kisin calismadigi dönem cok asiri olurdu). Yanlis anlasilmasin kahveye gidenler berbat insanlar demiyorum ama burdakilerin seviyesi farkli iste...

Benim üzüldügüm sey ise, ben neden kendimi ona duyuramadim, neden anlamadi beni ciddiye almadi. Insan düsünmez mi hatasindan dönmezmi? Kahve aliskanligi bitti ki kahveye gideni kinardi, simdi oyun oynamaya basladi.
Bugün kahvaltiyi kaldirdiktan sonra bilgisayarin basina oturdum saatlerce ders calistim, yani sira cocuklarla ilgilendim derken esim abartisiz 3-4 saat minimum yatakta oyun oynadi. Ben dus almaya banyoya girdim ona haber verdim. Birden cocuklarin sesi geldi bagris cagris... esime seslendim ses yok. dustan cikamadimda elim kapiya yetisti kapiya vuruyorum ve icimden dedim kesin yine kulakliklari takti bu duymuyor. en son dustan attim kendimi disari o an duydu.

defalarca ama defalarca ona evde kulakligi takmamasini, evin icinde cocuk oldugunu, herseyi gectim basimiza bi is gelse bizi duyamayacagini anlattim. ya takma dedim takma nolacak takacaksan bi kulagina tak diyorum. Ya salaklik bende mi benmi cok acikliyorum bunu kendisi düsünemezmi? Cidden gözüm yasli düsünüyorum bende mi problem var. cocuklarin yaninda oturup oynarmisin sanada ihtiyaclari var diyorum yok kontrol ediyorum onlar oynuyorlar ben yanlarinda oturamam rahat edemem diyor... anne baba olarak rahati mi var allah askina ciplak tasa seril demedim yanlarinda otur dösege uzan dedim ama dur yanlarinda...

Normal konulari konusamaz hale geldik, su an balkonda oturuyorum mesela hava güzel, yanima gelse otursa artik onunla oturup sohbet edecek durumda bile degilim cünkü beni manevi anlamda iletisimsiz ilgisiz birakti kendisinden soguttu. Bende etkilenmemek ve üzülmemek icin duvar ördüm. 2+2=4 eder degil mi? o döner dolastirir lafi suclar üste cikmaya calisir, mesela su cekmeceden cocugun su seysini verirmisin desem yüzzzzz kere sorar. Ama baska insanlarla konusunca herseyi anliyor iste beni üzende bu.
Ben dört dörtlük bir insanim demiyorum ama bir kadin olarak hayatimiza hamilelik, dogum, lohusalik, cocuk bakma büyütme is vs akliniza ne gelirse giriyor. Erkeklerde genelde stabil bir hayat cizgisi oluyor is degisimleri ve hastaliklari saymazsak.
Ben yinede cabaliyorum ama olmuyor. Disardan biri bizi izlese bu ailem bile olsa ne varki sizde dicek ama öyle degil iste.
Bide kendisini cok saldi, bi ara cok ekmek yiyordu asiri abur cubur...o kadar abartiliydi ki güzelce ikaz ettigimde (3-4-5 dilim ekmek yiyip ekmek paketi bi oturusta yarilaninca ve kendisi 110kg üzerinde oldugundan) benimle büyük kavga cikariyordu. sagligina yazik ya gencsin evlisin bi karin var insan niye böyle yapar. Ona karisma buna karisma, isine gelmiyosa bakma, isine gelmiyosa sunu yapma diye diye diye 3 senede beni kendinden soguttu. Kusura bakmayin cok uzun oldu ama icimi dökmem lazim.

Mesela disarida ciftleri görüyorum, normal yollarina gidiyorlar alisveristi parka cocuk götürmekti...bizde bunlar mesele oluyor...arkadasim pandemi öncesi cocugun dogumgününe bizi davet etti, arkadaslar olarak grup fotosu cekecektik. Esim durdu ve kahkaha atarak güldü herkesin icinde. Ama sadece o gülüyor ya nasi bozuldum. duruyor duruyor gülüyor tam biz foto cekiyoruz hani dümdüz durmusum bende komik yanimda yok..herkes icinden diyordur kesin bunu mira cokmu aradi diye...bende kiloluydum beni bu bekar kizlarin yanina mi yakistiramadi dedim. insan kontrol eder kendini degilmi kac yasinda adamsin oraya gelen senin gözünde cocuk yasta sayilan gencler bile gülmedi ama sen güldün dedim...bahaneside hababam sinifi gibi durmustunuz ondan güldüm...e bende ironiyi espriyi severimde ben senin güldügün kadar gülecek bisey bulamiyorum dedim..beni cok arkadaslarimin yaninda utandirmisligida vardir ya düsnünce kramplar giriyor vücüduma..

Benim babam cok cok cok otoriter birisidir ben onlarla yasarken günlük sinirlerimin yiprandigini hatirlamam. Bazen öyle kelimeler konusuyor ki sinirlerim tavan yapiyor resmen tahrik ediyor size yemin ederim ben bu yasima kadar cevremde böyle bi zulumle karsilasmadim. yani insani cileden cikaran laflar aklini kücümsemeler yaptigi seylere yapmadim demeler...

neyse hanimlar cok uzun oldu, su an güncel meselemiz esimin durumu biraz daha iyi cinselligide cok önemsiyor ama beni zamaninda cok soguttugu ve söyledikleri bende derin izler biraktigi icin isinamiyorum. Eskisi gibi büyük bir ask beklemiyorum ama ister linc edin ister kizin ama durup dururken gidip öpesim bile yok..o duyguyu öldürdü. Eskiden arabada bi yere giderken bile öperdim o ise gidince cami acar pesinden dua eder köseyi dönene kadar gözümü ondan ayirmazdim. Yan yana yürürken evlendigim kisi ile degilde amcam varmis gibi hissediyorum, cünkü hem kilo hem giyinis olarak cok saldi...en basitinden ayakabi almasi lazim üc gündür gidip almiyor salliyor..ya düsününce cildircam paran var araban var git al insan karisindan da mi utanmaz ya kafayi duvarlara vurucam sinirden. Evde en basit bir spor ayakabisi bile yok ama umrunda degil

Cokta konustum, benim kisilimi rencide ettigini bana saygisiz davrandigini, dedigim gibi biraz gözleri acilir gibi oldu hal hareketine dikkat etmeyes calisiyor ama genel anlamda olmuyor...tuhaflik bende mi onda mi...ben mi esimi idare edemiyorum yoksa affedemiyormuyum..beklentim mi yüksek...arkadaslarim bile diyor esleri konusu acilinca (beraber ayni dernekteyiz) benden icin diyorlarmis "mira cok özgüvenli dik duran bir kadin, cokta kültürlü bos biri degil o bu isi kesin yapar" gibisinden.
Ama benim esim farkinda bile degil, ve yinede cok verici olmami bekler.

Üzülerek söylemeliyim ki bosansam bile onu bir sevgili olarak özlemem, belki aliskanligim düzenim bozulur diye bosluga düserim o kadar. Yinede bu evliligi nasi kurtarabilirim bende mi hata var göremedigim, güzel tavsiyselerinize ihtiyacim var...
Evlilik yormuş bence sizide eşinizide karşılıklı olarak aynı hislere sahip olduğunuzu düşünüyorum ama ekstra olarak eşinizin özgüveni düşmüş ve o yüzden sizi küçük düşürmeye çalışıyo diyebilirim. Belki biraz ayrı kalmak iyi gelebilir size mümkünse yalnız tatile çıkabilirsiniz

Esimdede sizin partnerinizdeki gibi hijen sorunlari var. dis fircalamadigini yeni fark ettim desem? adam kendine bakinca utaniyor sanki, kendine bakmak ayiplanacakmis bisey gibi bana hissetiriryor. Halbuki temel ihtiyaclar. Su gibi olur terler benim dus almama gerek yok ki der. Sizin adiniza sevindim en azindan hatasindan geri dönmüs, ben konussam kavgaya dönüsüyor. Kavga etsem komsular duyuyor, hele cocuklar cok etkileniyor. Tv sesi bile koridora yansiyor o konuda cok sIkIntili. Esimde tartismayi unutmus bana gelince bagirip cagiriyor. Bugün dedim ama ben toplum icindeki yerimi önemsiyorum, sana önemsiz gelebilir ama bir itibarim var. evin icinde bagris cagris istemiyorum herkes seni duymak zorunda degil binada tek bagiran sensin dedim. hofff basima agrilar giriyor bu adam nasi bu hale geldi
Bazı şeyler çok büyük tartışmalar çıkmadan veya aksine oturup konuşmadan değişmiyor. Bundan öncesinde hep kavga etmişsiniz, karşınıza alıp konuşsanız anlayabilecek kapasiteye sahip mi?
"Ben böyle bir evliliğim olsun istemiyorum ya kendine çeki düzen ver, aynı şekilde bende rahatsız olduğun bir kusurum varsa beni uyar, aksi halde ben bu evlilikten memnun değilim, benim ömrümden gidiyor ve bu şekilde devam etmek istemiyorum" deseniz mesela.

Kahveye arada gitseydi sorun olmazdi. Gündüz bir ikide giderdi gece gelirdi, ya o kadar saat napiyosun derdim muhabbet goygoy. e ben konusunca dirdir etmis oluyorum, biraz seninle sohbet etsem kestirip atiyosun bu adamlar ne kadar kiymetli ki muhabbetlerine doymuyosun dedim.

Bide bana göre bir insanin hele bir erkegin hayatta bir durusu olmali. Kirsin döksün maco olsun racon kessin yerini bu sekil belli etsin demiyorum, ama biz tanisdigimizda hatta evlendigimizde nazik sevecen bir adamdi esim. Simdi nerde nasil davranmasi gerektigini bilmiyormus hic gün yüzü görmemis hatta toplumdaki görgü kurallarini cigniyor. araba kullanirken yoldan gecen insanlara, önünde araba kullanan sürücüye hakaret ediyor. kendisini sevebilecegim yanlarini bir bir öldürdü gelde cildirma
Eşiniz kahve inşaat ortamlarında kala kala onlara uyum sağlamış. Doğrusunun o olduğunu düşünüyor. Evlilik terapisine ikna olursa olabilir.

Ayy yani gerçekten adam inşaat işçisi eve gelip yer mi süpürsün ya
Gerçekten sizin gibileri anlamıyorum
Ne istiyorsunuz
Çocuk bakmak zor geliyorsa doğurmayın
Millet hem çalışıp hem ev işi yapıp hemde çocuk bakıyor
Adama işsizlik maaşıyla geçiniriz diyorsun ya
Kurslara yazıl falan
Kolay mı o işler
Sen yazıl sen bir işe gir o zaman
Oturduğun yerden konuşmak kolay

Eşiniz bana mutsuz gibi geldi, sanırım sizinle evlendiği için bulunduğunuz yere geldi kendisi. Orayı sevmiyor ve tepkisini bu şekilde gösteriyor gibi geliyor açıkçası. Size de bu sebepten tepkili olup saçma sapan hareketler yapıyor olabilir. Hani sizin yüzünüzden oraya gitmiş gibi düşünüyor. Bunun farkında bile olmayabilir, yani aslında orayı sevmediği için bu şekilde davrandığının. İsterseniz bu konuyu bir konuşup, duygularını öğrenmeyi deneyebilirsiniz.

Benim eşim de son zamanlarda oduna bağladı. Şeker hastalığı çıktı, bir de iş arkadaş ortamı değiştikten sonra onlara benzedi. Sürekli yiyor ve uyuyor, kilo alıyor. Ben de o pes etme noktasını bekliyorum.

Önce eşinizin sağlık durumuna bir baktırın. Şeker olabilir belki.

Benim eşim de son zamanlarda oduna bağladı. Şeker hastalığı çıktı, bir de iş arkadaş ortamı değiştikten sonra onlara benzedi. Sürekli yiyor ve uyuyor, kilo alıyor. Ben de o pes etme noktasını bekliyorum.

Önce eşinizin sağlık durumuna bir baktırın. Şeker olabilir belki.
Zaten o kadar kilo ve sağlıksız beslenme tip2 diyabet yapar yani. Ne gerek var ya mis gibi ye iç yaşa. Oyun kadar sinir olduğum başka şey yok.

Eşi işinde çok yorulan biri. Ama evde çocuklarla ve karısı ile hiç ilgilenmiyor. Kulaklik takip oyun oynuyor. Çok kilo almış sağlıksız besleniyor. Aynı zamanda karısını toplum içinde küçük düşürüyor. Konu sahibi konuşmuş düzelir gibi olmuş ama yine aynı. Evde çok tembel kahveye gidiyor. Adam cinselliğe çok önem veriyor ama konu sahibi artık onu öpmek bile istemiyor. Soğumuş. Ne yapabilirim diyor?

3 çocuğunuz var sizin hayırlı olsun. Kocanız koca değil 3. Çocuk kıvamına gelmiş. Telafi eder hiçbir davranış emaresi yok. Maddi sıkıntı yaratmayacaksa ayrılma yönünde düşünürdüm ben.

Başlıktaki sorunuz için de şöyle cevap vereyim. Eğer hala sevgi kırıntım varsa ve davranışlarını düzelttikçe yeniden ısınabilirim.

Ben tamamını okudum, açıkçası çok da üzüldüm.
Bana kalırsa eşinize karşı içinizde büyük bir öfke birikimi var ve onu affedemiyorsunuz. Affetmediğiniz müddetçe ısınamazsınız.
Affetmek kolay değil tabi ama çocuklarınız için denemelisiniz. Umarım düzelir hayatınız.

X