Eşinizin alkolle arası nasıl ve bu sizi ne derece rahatsız ediyor?

elhamdüllah sigaradan başka kötü alışkanlığı yok........inş ondanda kurtulur..

benim esimde allaha sükür alkol icmez, askerdeyken bir kere icmis tadina bakmak ici birde annesini özledigi icin odur budur icmez....
ama sigarayi pöfür pöfür iciyor

allah korusun öyle bir sıkıntımız yok..
içenlerin ailelerinede allah yardım etsin..

iş yerinde meyve suyuna karıştırmışlar sırf boğazından geçsin diye kokusundan anlamış içmemiş nefret ediyo çok şükür

haram olan bir şeyi asla ağzına sürmez çok şükür
içenleri Allah kurtarsın :Saruboceq:

benim eşim her akşam içiyor.:1no2
inanın çok zor bir durum.kimseye zararı yoktur içer yatar.
ama içmeden bir gün duramıyor.Ramazan hariçinde 11 ay ve
her gece.hem maddi hem manevi yönden çok zararını görüyoruz.
bırakabilmesi için dualar ediyorum.babasıda içki yüzünden çok erken yaşında vefat etti.
bunları söylüyorum canına yazık yapma etme diyorum.ama nafile.içmedigi gün uyuyamıyor.
alkolik oldugunu kabul ediyor çok dr.lara gittik.tedaviyeler gördü.ama dr.larda en son
sen kendi beyninde bitirmedigin sürece bırakamazsın dediler.
bir kaç gün bıraktı sonra en ufak bir can sıkıntısında yine başladı.
Allahım eşimi bir an önce kurtarır inşallah bu meletden.
evde ne bereket kaldı ne etrafımızda arkadaş dost.içtigi için kimse bize gelmiyor
kimseyede gidemiyoruz.çok zor insanın eşinin sürekli içmesi.

eski komşumun kocası çok içip,çokta döven bir adamdı .nerden duyduysa ona bir ilaç buldu verdi şimdi adam evlere şenlik. kadın hem kocayı hem kendini kurtardı. kocayıda diyorum adam oşekilde içmeye devam etseydi şimdiye sizlere ömürdü çünki.ilacı ilk verdiğinde biraz rahatsılanmış sonra sonra içkiden nefret etmiş .içmek istesede içemiyormuş şimdi geçen gün karşılaştık kadının yüzüne renk gelmiş.alkisalkisalkis

Biz haftada bir iceriz genelde bi iki kadeh..... Adam gibi ictikten sonra hicte kotu oldugunu dusunmuyorum..... Biz icerken saatlerce konusuruz esimle....Hatta ben bayiliyorum cook komik oluyo cok ictiginde oda cok sik olmuyo...
Ama icpte kendini murdar edende cok gordum.... babam hep icki iste bolelerine haram derdi. :eek:lmaz:

haram olan bir şeyi asla ağzına sürmez çok şükür
içenleri Allah kurtarsın :Saruboceq:

Amin canim..:Saruboceq: cok sukur haram oldugu icin benim esimde alkol kullanmiyor...evlenmeden once sigara icerdi ben onuda biraktirdim...senin gibi inanacli ve egitimli bir insana yakistiramiyorum,eger benimle evlenmek istiyorsan kesinlikle sigarayi birakmalisin dedim ve birakti evlenmeden once..:nazar:.hala da tesekkur eder sen olmasaydin asla birakamazdim der...

2-3 ayda bı kere 1 bıra ıçer, onda da kusar :p
eskıden ıçerdı dertten kederden, ama artık ben varım, yeterınce mutlu :)
yıne de ıçırmıcem hıç bışey..
(ah bı de sıgaradan kurtarsam)

2-3 ayda bı kere 1 bıra ıçer, onda da kusar :p
eskıden ıçerdı dertten kederden, ama artık ben varım, yeterınce mutlu :)
yıne de ıçırmıcem hıç bışey..
(ah bı de sıgaradan kurtarsam)

sigaradan da kurtarirsin canim..damardan gir..iyi bir konusma yap.onu da birakir insallah:Saruboceq:...

canım kocası içen nekadar kadın ne dualar ediyor kim bilir. bence sende önceki mesajımı bir oku derimÇok üzgünüm çoook

şimdi okudum mesajını..
işyerindeki bir arkadaşım için sormuştum bunu..
o ilacı duyduk araştırdık fakat eşi içmek istememiş.
gizli yapmayada cesaret edemedi..

aşkım alkol kullanmıyor,sigarayı da bıraktı... bu halinden gayet memnunum..Allah ikisine de tekrardan başlatmasın.

allaha şükür öle bir sorunumuz yoktur sigaramız dahi... çok zor bir durum allahım yardımcınız olsun çekilcek bir durum deil. inş. bu durumda olanlar bir an önce kurtulur. bilmiyolarki kendılerıne ve ailelerıne cektırıyolar.

şimdi okudum mesajını..

yani içmeyi seven biri zaten bırakmak istemez.oyüzden tabi isteyerek kullanmaz. bu ilaçla çok rahat edenler var. eski komşum ilacı un halinde ezip yemeğine katıyormuş.annem babama içirecekti ama sarılık olunca kendi bırakmak zorunda kaldı. bence önce yarım denesin komşumun kocası rahatsız olmamıştı sanırım şimdi ben istedim bıraktım diye hava atıyormuş. babam bayağı rahatsızlandı ama annem tüm vermişti. yani ufak tefek rahatsız olsun zaten yoksa nasıl bırakacak. zamanla çeyrek hatta hiç vermedende içmezmiş. allah yardım etsin arkadaşına.babam içerdi bilirim ne bela şey.:içelim:kötükedihüso

şimdi okudum mesajını..

yani içmeyi seven biri zaten bırakmak istemez.oyüzden tabi isteyerek kullanmaz. bu ilaçla çok rahat edenler var. eski komşum ilacı un halinde ezip yemeğine katıyormuş.annem babama içirecekti ama sarılık olunca kendi bırakmak zorunda kaldı. bence önce yarım denesin komşumun kocası rahatsız olmamıştı sanırım şimdi ben istedim bıraktım diye hava atıyormuş. babam bayağı rahatsızlandı ama annem tüm vermişti. yani ufak tefek rahatsız olsun zaten yoksa nasıl bırakacak. zamanla çeyrek hatta hiç vermedende içmezmiş. allah yardım etsin arkadaşına.babam içerdi bilirim ne bela şey.:içelim:kötükedihüso

ıçmedim ama hala çift görüyorum :bbo:
Şaka şaka yine çift göndermişsin ama canın sağolsun az önce bi bağlantı sorunu vardı
Sanırım ondan kaynaklandı

Amin canim..:Saruboceq: cok sukur haram oldugu icin benim esimde alkol kullanmiyor...evlenmeden once sigara icerdi ben onuda biraktirdim...senin gibi inanacli ve egitimli bir insana yakistiramiyorum,eger benimle evlenmek istiyorsan kesinlikle sigarayi birakmalisin dedim ve birakti evlenmeden once..:nazar:.hala da tesekkur eder sen olmasaydin asla birakamazdim der...

çok iyi yapmışsın canım

X