Eski eş

Flört döneminde öyle davranması gayet normal. Eğer o kızla evlenirse size davrandığı gibi davranacak. Sevgililik ile evlilik bambaşka. Canınızı sıkmayın sizden değerli değil. Adamı önce kafanızda bitirin storylerine bakmayın
Evet bakmak alışkanlık gibi oldu başta ordan başlamam gerek bakmamalıyım

Size bir nebze moral olabildimse ne mutlu bana 🙏Eski eşiniz boşanmanın psikolojisiyle sağa sola saldırıyor.Şu an boşlukta olduğu için kendini mutlu edecek,kafasını dağıtacak arayışlar içine girmiş.Size,bak ben mutluyum bana bir şey olmaz sen gidersen başkası gelir mesajı vermeye çalışıyor.Şimdiden pişman olmuş bile.Siz hiç canınızı sıkmayın.Allah,yarına bırakır ama yanına bırakmaz.Bu da gelir bu da geçer.Evladinizla yeni hayatınızda mutluluklar dilerim 🙏
Ah umarım !
O kadar çok şey yaşattı ki bunların karşılığını yaşamasan mutlu olsun istemiyorum ahım yerde kalmasın
Aynen verdiği mesaj tam olarak o sen gittin bak ben çok mutluyum mesajı veriyor
Çok teşekkür ederim sizin de mutluluğunuz daim olsun ☺️

Boşanmışsınız bitmiş, şu saatten sonra adamın hayatını takip etmenin kendinizi yeni sevgili ile kıyaslamanın anlamı yok. Adamın hayatına müdahale edemezsiniz zaten. Siz kendi hayatınıza odaklanın.
Ne olduğu belirsiz kadınlarla çocuklarımız muhatap olunca bu kadar basit olmuyor müdahale etmemek.

Zaten adama sıfat olarak kaburgasiz diyorsun,şiddet gördüğünü ve ayrıldığını söylüyorsun.Bu tiniyetteki bir adamın bu şekilde davranması da normal bence.
Erkek milleti genellemeye girer hepsine aç köpek gibi diyemeyiz.
Ayrıca ayrilmissin/kurtulmuşsun
zaten.Yani istediğine baksın sen dusunup yorma kendini.Saplanip kalma ona.Zaten kalitesini belli etmiş sana karşı.
Tek problem kızımı o kadına göstermesi olurdu.Ben de rahatsız olurdum.
Ne gibi bir yöntem izlerdiniz kızınız icin ?
Ben görüştürme desem hala bana aşıksın kıskanıyorsun der çok net

O kizla yarın bir gun evlenedebilir..
Evlenirse ne âlâ.. aksi takdirde, babasinin bilmem kacinci sevgilisiyle tanismis olacak..

Beni biliyorsun, aynisi basima geldi.. ha bizimki nispet yapmiyordu ama cocuklar anlatiyordu. Oraya gittik,o da geldi, bize bunu aldi, babam ona boyle dedi, babaannem boyle dedi, babamlarin boyle evi var... vsvs..
Ben de cok sinirleniyordum, komsumuz da diyordu.. yine iyi bisey demiyorsun ,ben gorusturmezdim dedi
Ama cocuklarin babasi, belki yarin o kizla evlenir..
Ne yapabilirimki buna dedim
Ve evlendiler gecen ay o kizla.
Bende gecen hafta evlendim. Cocuklarim benimle kaliyor. Benim esimle öz babasindan daha cok vakit geciriyor cocuklarim. Ve cocuklarim simdi esimi anlatiyorlar ona.
Bir zamanlar ben dinliyordum onlari
Velhasil devran döner, kimseye kalmaz
Sahte nispetlerine kanma, girip de bakma hic
(Eski esimde story koyuyor arada, girip de bakmiyorum asla) kudursun.

Cocuk etkilenirse, mutlu olmazsa o zmn dusunursun bu konuyu. Aralari iyiyse, cocuk mutlu oluyorsa dusunme. Cocuklar daha cabuk alisiyor sürece
Sizi biliyorum hikayeniz beni çok çok etkilemişti şimdi mutlu olduğunuza da kendim kadar mutlu oldum ayrıca çoktan hal etmişsiniz bu mutluluğu siz
Çocuğum suan icin mutlu zaten anlamıyor daha cok kücük yaşı ama ben önlemimi almak zorundayım diye düşünüyorum evladım benim canım cigerim asla etkilensin istemiyorum babasının bu dengesizliklerinden

Boşanmış gitmişsiniz. Neden dinlediği müziğe kadar takip ediyorsunuz?
sağlıklı bir adamın hayatında elbette kadın olur. Hayatına kimi alacağını yargılamaya hakkınız yok.
yasal hakkı çocuğunu haftada bir gün görmek. Çoğu adam boşanınca çocuğunu bile görmüyor.
Boşandıktan sonra durumu çok iyi idare edemiyorsunuz gibi geldi. Benim umrumda olmazdı.

yani böyle kötü hissetmeniz normal
vermemeniz gereken tepkileri verebilirsiniz, saçma şekilde kıskanabilirsiniz bile
bu bir geçiş süreci. İnsan hınçla öfkeyle dolabilir.
kendinize zaman tanıyın ve bunun normal olduğunu ama zamanla geçmesi gerektiğini bilin.
Mesela artık lütfen onun storylerini izlemeyin.
Şimdi kendisi de yeni bir hayata başladığı için bu değişimler, bu mükemmel erkek tavırları...
Yani o da robot değil ki, mağlubiyetini bu şekilde atmaya çalışıyordur.
Bilin ki insan özünde neyse odur. Bu erkek değişmeyecek. Ben olsam Yağmur için üzülürdüm ama sonra kendi hayatıma bakardım.
Umarım güzel bir nafaka falan almışsınızdır

Kızımla konuşurdum.Artik ne kadar beni anlayaabilirse.
Problem eski eşinizin ve sevgilisinin çocuğa davranışları.Acaba sizi kotuleyip kızınızi annesine karşı düşman etmeye çalışırlar mi..?Fitne,fesat tavırlarıyla çocuğun aklini çelerler mi ?
Beni en çok bu rahatsız ediyor.
Küçücuk çocuk,oyun ve eğlence neredeyse hep o doğru gelir bu yaşlarda.
Dediğim gibi anlayacağı şekilde konuşmaya çalışırdım.
Böyle bir durum var mı onu da bilmiyorum ama akljma gelen bu oldu.
Yani kızımın sözde sevgiliyle ilitisimi rahatsiz eder beni.

Ne olduğu belirsiz kadınlarla çocuklarımız muhatap olunca bu kadar basit olmuyor müdahale etmemek.
Tamam da ne yapabilirsiniz ki? Adama görüştürme dersiniz en fazla, çocuğuna önem veren bir babaysa düşünür haklı bulur görüştürmez. Ama değilse müdahale edemezsiniz.

Kızımla konuşurdum.Artik ne kadar beni anlayaabilirse.
Problem eski eşinizin ve sevgilisinin çocuğa davranışları.Acaba sizi kotuleyip kızınızi annesine karşı düşman etmeye çalışırlar mi..?Fitne,fesat tavırlarıyla çocuğun aklini çelerler mi ?
Beni en çok bu rahatsız ediyor.
Küçücuk çocuk,oyun ve eğlence neredeyse hep o doğru gelir bu yaşlarda.
Dediğim gibi anlayacağı şekilde konuşmaya çalışırdım.
Böyle bir durum var mı onu da bilmiyorum ama akljma gelen bu oldu.
Yani kızımın sözde sevgiliyle ilitisimi rahatsiz eder beni.
Evet inanın beni de en çok bunlar rahatsız ediyor o kadının yanına küçücük çocuğumu götürüyor oluşu çok ucuzca geliyor bana
Psikolojik destek alıyorum ondan da yardım alacağım bu konuda
Teşekkür ederim önerileriniz için

yani böyle kötü hissetmeniz normal
vermemeniz gereken tepkileri verebilirsiniz, saçma şekilde kıskanabilirsiniz bile
bu bir geçiş süreci. İnsan hınçla öfkeyle dolabilir.
kendinize zaman tanıyın ve bunun normal olduğunu ama zamanla geçmesi gerektiğini bilin.
Mesela artık lütfen onun storylerini izlemeyin.
Şimdi kendisi de yeni bir hayata başladığı için bu değişimler, bu mükemmel erkek tavırları...
Yani o da robot değil ki, mağlubiyetini bu şekilde atmaya çalışıyordur.
Bilin ki insan özünde neyse odur. Bu erkek değişmeyecek. Ben olsam Yağmur için üzülürdüm ama sonra kendi hayatıma bakardım.
Umarım güzel bir nafaka falan almışsınızdır
Evet sevgili Yağmur icin ben de üzülüyorum çünkü kendisi de benim gibi bir av oldu suan hem de boşanmış çocuklu öfke kontrolü olmayan bir adama
Nafaka alıyorum onu da ödemek zoruma gidiyor kendine harcıyorsun demişti en son

Hanımlar merhaba
Daha önce de birkaç kez konu açtım burda boşanma sürecimle ilgili Nisan ayında boşandık çok çirkinleşti karşı taraf bu süreçte zaten siddet yüzünden boşandım
Ben hala etkilerini atmaya çalışıyorum üstümden doğru düzgün kendime gelemedim 3 yaşında bir kızım var onun icin en iyi olanını yaptım ama boşanma süreci çok sancılı bir süreçmiş ne yazık ki oh aman bitti kurutuldum diyemiyorsun
Gelelim sorunuma bu eski es olacak kaburgasız hemen bir kızla takılmaya başlamış beraber iş yapıyorlar anladığım kadarıyla bana yabancı müzik dinletmeyen adam şimdi arabada o kızla yabancı müzikler eşliğinde storyler atıyor
Benim kıyafetlerime karışır burnumdan getirirdi şimdi bu kız benden kat kat açık
Hep böyle mi oluyor bu erkek milleti aç köpek gibi sağa sola saldırmak zorundalar mı ?
En sinirimi bozan da 3 yaşındaki kızımı bu kızla muhattap etmeye başlamış kızım anlatıyor yağmur abla babam ben şuraya gittik diye çocuk daha boşanma sürecine adapte olmaya çalışıyor böyle birsey yapmaya hakkı var mı siz olsanız nasıl bir tepki gösterirdiniz yorumlarınız cok önemli benim için
Genelde erkekler birincilere çektirirken ikincilere daha toleranslı oluyor. İlk Eşine şiddet uygulayan ama ikinci eşine çok iyi davranan tanıdıklarım var. Herhalde bir daha boşanırım ayrılırım korkusu var

Ya hiç görmeyin yada rahatsız olmayın. Hayat Bi şekilde devam ediyor oda bu şekilde devam ettirmeyi tercih etmiş.

Çok teşekkür ederim
Siz tekrar evlendiniz degil mi yanlış hatırlamıyorsam ona tepkisi oldu ex esin
Evlendim. Evlenince eski esin aşkı debresti kıymete bindim. Çok şükür bin şükür mutluyum huzurluyum eski es umurumda değil. Kızına ıyi bir baba olsun tek dileğim bu. Size de huzur mutluluk diliyorum...

Kendini bu kadar önemseme , deyin ona
Aşık olsam boşamazdim, ayaklarina kapanirdim once bunu bil oyle konus densizlik etme de

Bu durumla bende karsilastim ama cocuklarim icin sabrettim. Kadin, cocuklarima iyi davraniyorsa yapacak birseyim yoktu. Babasina emanettiler.
Cocuklarima dokunsun,sevsin,opsun istemedim hic. Dusununce sinirler basıyordu.
Ama aynisini ben de yapabilirdim. Empati yaptim. Birinin olmasi normal dedim. Ve o kadinla da evlendiler. Artik eşi oldu !
Tek temennim yuzlerini gormemek, sesini duymamak.. cocuklara da sormuyorum artik ,onlar anlatirsa dinliyorum.. zaten ayda bir gorusuyor cocuklar baska ilde oldugumuz icin.
Gözden uzak,gönülden uzak..
Yakinda cocuklar istemez gitmeyi, zaten cocuklari da olacakmis..

Demem o ki, eski eslerin sevgililerinin ,eslerinin olmasi/evlenmeleri/cocuk yapmalari normal seyler. Bizim bu sureci iyi yonetebilmemiz gerek cocuklar adına. Aynisini ben de yapiyor olabilirdim. Sonucta herkesin ozel hayati var. Kimsenin bekar kalmasini bekleyemeyiz.
Cocuklar iyiyse, mutluysa, beraber olmaktan keyif aliyorsa , babasina doyabiliyorsa yeterlidir benim icin.
Yoksa ne hali varsa gorsunler.

*** ben ikinci sevgili edinirse tepki koyardim, kac sevgilinle daha tanisacak bu cocuklar diye.. psikolojilerini bozacaksin, farkli farkli insanlarla tanistiriyorsun,cocuklari alet etme buna diye..
Neyseki 3 yıla o da evlendi
Bakalim bundan sonra ne gibi derdimiz olur
Arada cocuk olunca hep birseyler cikiyor, hazirlikli olmaliyiz, süreci iyi yonetebilmeliyiz duygusal davranmadan..

Hanımlar merhaba
Daha önce de birkaç kez konu açtım burda boşanma sürecimle ilgili Nisan ayında boşandık çok çirkinleşti karşı taraf bu süreçte zaten siddet yüzünden boşandım
Ben hala etkilerini atmaya çalışıyorum üstümden doğru düzgün kendime gelemedim 3 yaşında bir kızım var onun icin en iyi olanını yaptım ama boşanma süreci çok sancılı bir süreçmiş ne yazık ki oh aman bitti kurutuldum diyemiyorsun
Gelelim sorunuma bu eski es olacak kaburgasız hemen bir kızla takılmaya başlamış beraber iş yapıyorlar anladığım kadarıyla bana yabancı müzik dinletmeyen adam şimdi arabada o kızla yabancı müzikler eşliğinde storyler atıyor
Benim kıyafetlerime karışır burnumdan getirirdi şimdi bu kız benden kat kat açık
Hep böyle mi oluyor bu erkek milleti aç köpek gibi sağa sola saldırmak zorundalar mı ?
En sinirimi bozan da 3 yaşındaki kızımı bu kızla muhattap etmeye başlamış kızım anlatıyor yağmur abla babam ben şuraya gittik diye çocuk daha boşanma sürecine adapte olmaya çalışıyor böyle birsey yapmaya hakkı var mı siz olsanız nasıl bir tepki gösterirdiniz yorumlarınız cok önemli benim için
Size laf gecirecek kadar yumusak kalmıssınız diğer taraf ben böyleyim demistir 😏 bir insan her iliskisinde aynı değildğr

Evlendim. Evlenince eski esin aşkı debresti kıymete bindim. Çok şükür bin şükür mutluyum huzurluyum eski es umurumda değil. Kızına ıyi bir baba olsun tek dileğim bu. Size de huzur mutluluk diliyorum...
Evet baba olmayı becerip böyle sıvamasın benim de tek temennim bu
Çok teşekkür ederim ☺️

X