Eski sevgilim psikolojimi bozdu

Çok geçmiş olsun. Yalnız benim bir öğrencim de tüm ısrarlarıma rağmen şikayetçi olmayıp dediğiniz yola başvurdu. Sonu hiç iyi bitmedi. Savunmaya geçen erkek dediğiniz şahıs çok ciddi zarar gördü. Yani geri vites yapmayan da çıkabiliyor. Kimseyi riske atmamak lazım bu gibi durumlarda.
Hic belli olmuyor dediginiz gibi. Eski sevgilim biraz boyun egebilecek insan olsaydi belki denerdim. Ama yok degisik bir insan kavga etmedigi kalmamis sonradan ogrendim. Arkadaslarimin anlattigina gore farkli islere de bulasmis degisik bi tip yani insan korkuyor...

Eğer 18den büyüksen savcılığa gidip şikayetini bildir muhakkak. Yasalar önünde reşit olduğun için kvkk gereği ailene bildirilemez zaten. Onu da şikayet üzerine çağırıp ifadesini alacakları için senin peşini bırakacaktır. Korkmadığını anlayacaktır. Kimseye de tek bir laf edemez bu durumda zaten.
Birdaha boyle yaparsa ben sshir disindayken ssvciliga gitsem ayri sehirlsrde olmamiz buna engel olur mu?

Ay pislik gurursuz. Noluyor bu asalaklara anlamıyorum. Beni istemeyeni ben hiç istemem.
Benimde lisede vardı böyle bi manyak eski erkek arkadasım. Benden ayrılırsan intihar ederim derdi bana. Korkumdan ayrılamazdım . 3 sene de sürdü. Sonra daha fazla dayanamadım çünkü bırak artık hoslantıyı ondan igrenıyordum. Ayrıldım intihar etti gerçekten. Ama beni sürekli tehdit ettiği için bu şekilde inanmamıstım ben. Aradan baya zaman geçti kurt beni kemirmeye başladı ya gerçekten ettiyse diye. Annesini aradım. Benim aramam sayesinde kurtuldu ölmekten gerizekalı. Böyle beyınsız tipler var hem bok gibi sürdürmeye çalışırlar hem de ayrılmazlar yapışırlar. Annesi psıkolojık tedavi aldırdı sonra ona bende kurtuldum. Su an ki aklım olsa asla ama Asla 3 sene korkudan sürdürmezdim 16 yaş ergenliği. Sende korkma gerekirse şikayet et ama asla boyun eğme. İnsan sevgi ve değer gördüğü yerde durmalı
Aynisi arkadSimin basina geldi. Alkol uyusturucu ne varsa rahatsiz ediyordu arkadSimi. Ssnsiz bu halddyim falan. Cevremizde ne degisik insanlar varmis ya

Birdaha boyle yaparsa ben sshir disindayken ssvciliga gitsem ayri sehirlsrde olmamiz buna engel olur mu?
Hiç fark etmez hangi şehirde olduğunuz. Farklı şehirde şikayetini bildirirsen de onun olduğu şehirdeki savcılık tarafından çağrılır. Kendi gitmezse de alıp götürülür. Korkunu anlıyorum. Ama lütfen bir cesaretle yap bunu. Senin korkunla beslenip daha çok cesaret alıyor çünkü.

Aynisi arkadSimin basina geldi. Alkol uyusturucu ne varsa rahatsiz ediyordu arkadSimi. Ssnsiz bu halddyim falan. Cevremizde ne degisik insanlar varmis ya
Numaranı değiştir ulaşamasın sana. Bu durumlarda çok net olmak gerekir. Aile yapını bilemiyorum ama annen anlayışlı biriyse ona anlat durumu. Sana ulaşmasını engelle

Hiç fark etmez hangi şehirde olduğunuz. Farklı şehirde şikayetini bildirirsen de onun olduğu şehirdeki savcılık tarafından çağrılır. Kendi gitmezse de alıp götürülür. Korkunu anlıyorum. Ama lütfen bir cesaretle yap bunu. Senin korkunla beslenip daha çok cesaret alıyor çünkü.
Cok tesekkur ederim. Insallah gerek kalmaz ama ilk boyle bir tehditle karsilastigimda once numarami degistiricem. Aileme de sinif gruplarindan numaram yayilmis derim... bi cesaret yapicam bi ihtimal belki korkudan aileme bulasamaz. Bulasirsa da ne yaparim onlara ne anlatirim bilmiyorum 😔

Cok tesekkur ederim. Insallah gerek kalmaz ama ilk boyle bir tehditle karsilastigimda once numarami degistiricem. Aileme de sinif gruplarindan numaram yayilmis derim... bi cesaret yapicam bi ihtimal belki korkudan aileme bulasamaz. Bulasirsa da ne yaparim onlara ne anlatirim bilmiyorum 😔
Yanlış bişey yapmamışsın ki. Yaşın itibariyle insanları hemen tanıyamaman çok normal. Alınlarında yazmıyor sonuçta. Bu da bir hayat deneyimi senin için. Savcılığa mutlaka bildir. Ailene gideceğini sanmıyorum. Ama olur da giderse bile rahatsız edildiğini ve şikayetini bildirdiğini söylersin.

Merhabalar. Öncelikle büyük geçmiş olsun.
Diğer yorumları, yorumlarınızı okudum. Aile yapınızı bilemiyorum, "ya babanıza söyleyin size belki de sahip çıkar" desem bu her anne-baba için geçerli olmayabiliyor. Benimkilerden biliyorum. Onların çizgisinde yürüdüğünüz sürece sıkıntı olmayabiliyor, yoksa yaftalanma meselesi devreye giriyor. Benim çok önemli bir sırrımı iki akrabama söylediklerini bile bilirim.

Siz ailenizde böyle bir durum yaşadınız mı? Ya da mesela bir tanıdığınız hakkında "işte şunun kızı bir adamla kaçmış, vay ..." diye yorumda bulundular da, bu yüzden mi onlara açılmaktan çekiniyorsunuz?

Eski sevgiliniz sizin cesaret eksikliğinizden beslenmiş, kendine başına bir şey gelmeyecek kadar güvenmesi bu yüzden. Korkunuzu anlayabiliyorum; ancak "şu kişiler ne der, onlara nasıl hesap veririm" diye düşünmeye devam ettiğiniz sürece o herif sizin üstünüze daha çok gelmeye devam edecektir. Sizi sözle tehdit ediyor, telefonla yönlendirebiliyor. Peki, gerçek hayatta iddia ettiği kadar güçlü mü? Sanmam. Bu yüzden burada verilen tavsiyeleri (savcılığa şikâyet, kadın derneklerine başvurma, numaranızı değiştirme vs.) uygulamak sizin kafanızı rahatlatır. O kişiye de çok sert konuşun, siz de onu tehdit edin yani. Bir de, hukuki sürece girdiğinizde ailenize haber verilmeyecektir. Yurtta kaldığınıza göre +18 olmalısınız zaten, artık ailenizi resmi işlerinize çağırmayacaklar. İçiniz rahat olsun burada.

cnm sen ailene ulaşma ihtimali üzerinde düşün bence planını ona göre yap .adresini biliyor mu?

Hayir bilmiyor sevgiliyken sordu seni alayim dedi izin vermedim nerde oturdugumj da soylemedim. Icime dogmus herhalde. Ama ordan burdan ogrenirse bilemem.
o zaman iyi öğrenemez umarım adresi bilmediğine sevindim arkadaşlarını çevreni tembihle hemen herkes ağzını sıkı tutsun

Merhabalar. Öncelikle büyük geçmiş olsun.
Diğer yorumları, yorumlarınızı okudum. Aile yapınızı bilemiyorum, "ya babanıza söyleyin size belki de sahip çıkar" desem bu her anne-baba için geçerli olmayabiliyor. Benimkilerden biliyorum. Onların çizgisinde yürüdüğünüz sürece sıkıntı olmayabiliyor, yoksa yaftalanma meselesi devreye giriyor. Benim çok önemli bir sırrımı iki akrabama söylediklerini bile bilirim.

Siz ailenizde böyle bir durum yaşadınız mı? Ya da mesela bir tanıdığınız hakkında "işte şunun kızı bir adamla kaçmış, vay ..." diye yorumda bulundular da, bu yüzden mi onlara açılmaktan çekiniyorsunuz?

Eski sevgiliniz sizin cesaret eksikliğinizden beslenmiş, kendine başına bir şey gelmeyecek kadar güvenmesi bu yüzden. Korkunuzu anlayabiliyorum; ancak "şu kişiler ne der, onlara nasıl hesap veririm" diye düşünmeye devam ettiğiniz sürece o herif sizin üstünüze daha çok gelmeye devam edecektir. Sizi sözle tehdit ediyor, telefonla yönlendirebiliyor. Peki, gerçek hayatta iddia ettiği kadar güçlü mü? Sanmam. Bu yüzden burada verilen tavsiyeleri (savcılığa şikâyet, kadın derneklerine başvurma, numaranızı değiştirme vs.) uygulamak sizin kafanızı rahatlatır. O kişiye de çok sert konuşun, siz de onu tehdit edin yani. Bir de, hukuki sürece girdiğinizde ailenize haber verilmeyecektir. Yurtta kaldığınıza göre +18 olmalısınız zaten, artık ailenizi resmi işlerinize çağırmayacaklar. İçiniz rahat olsun burada.
Tesekkurler. Evet ailem anlamadan dinlemeden yargilar cevremse olanlara verdikleri tepkiler yuzunden cekiniyorum. Burda yazanlari okumak beni cesaretlendiedi acikcasi. Kacmak yerine oldugum yerde durucam o bir seylsr yaparsa benim de ilk isim artik onh korkutmaya calismak olucak. Savcilkk konusunda aileme iletilmicek olmasi icimk rahatlatti

telini de değiştir keşke pnademi olmasaydı da evden uzaklaş derdim. sanırım şu an uzaktan eğitim alıyorsun değil mi?

Ben koskoca kadınken böyle tuzağa düştüm, seni kimse yargılayamaz nereden buldun bunu diye. Herkes her şeyin doğrusunu baştan seçebilseydi kimse boşanmazdı, aldığımız karpuzlar da kelek çıkmazdı.
Sağlam duruş sergile, korkma ya da korktuğunu belli etme, en büyük kozları "seni çevrene rezil ederim" oluyor. Napıcak? Bir zamanlar bir sevgilinin olması anormal birşey mi? Anormal olan onun yaptıkları, anca kendini rezil eder, millet sanki çok önemseyecek senin özel hayatını, he he derler geçerler. Ama ailen öğrenirse muhakkak içlerinden en güvendiğin kişiyle konuş, durumu güzelce ve sakince açıkla ki panik yapmasınlar. Sana nerden ulaşırsa ulaşsın ne yazarsa yazsın asla cevap verme, bırak tanıdığın birine "şunu bunu söyledim, yolladım" desin, eğer doğruysa o kişi ya sallamaz onı ya da sana ulaşıp sorar sen de gerektiği kadarını açıklar ve onun problemli biri olduğunu, bir daha muhattap olmamasını söylersin, yoksa telâşlı davranırsan insanların ilgisini çeker, üzerine giderler durumun, bu da o kişinin işine gelir tabiki.

cnm ne et et sana yardım edecek birilerini bul ve karşısına çıkacak bir erkek ağzı laf yapan hatta maddi durumun iyi olsaydı avukat çıkar karşısına tırssın derdim ama yada bir hukuk öğrencisi bul bilmiyorum başa çıkmaya çalış ne yazık ki kadın olmak zor zor zor....

özet olarak bu adam seni sahipsiz yanlız ve köşeye sıkışmış görürse işin zor bunu bil.

Ay bütün mesajları okudum da bana bir darlanma geldi. Konu sahibi kimse sizi yargılamamışken herkes size fikir veriyorken "onu yapamam, yok yok bu olmaz, yok yok buna da hayır" diyen sizsiniz. Hatta bu sitede sakinliğiyle bildiğim N nscckts ı bile çileden çıkartmışsınız pes yani.
Öncelikle babanızı hiç anlamadım. Sevgili olmanıza izin verip ayrılmanıza mı kızıyor bu kısmı da anlamadım. Babama söyleyemem yok, savcılığa söyleyemem yok ona yok buna yok. Tam olarak ne yapmak istiyorsunuz, yani beklentiniz nedir? Babanıza kendiniz anlatmanız mı iyi yoksa elin yabancı adamının bire bin katarak anlatması mı? Tabiki sizin anlatmanız daha iyi.
Benim babam baskıcı biri değildir üzerimize titrer, başımıza birşey gelmesinden çok korkar ama o da bu konularda biraz tutucudur. Aynı şeyin çok daha fazlası benim başıma geldi. Buradaki arkadaşların başına geldiği gibi benimde geldi hatta numaram sitelere atıldı, duvarlara yazıldı neler neler. Adam alt geçitin duvarına benim numaramı yazmıştı ya kafjsjdjjd. 15 yaşımdan 16 yaşıma kadar kendim mücadele verdim. Hat gitsin diye telefonumu çaldırdım mı demedim ben bu numaradan sıkıldım bana yeni numara al mı demedim. En sonunda birgün babamı arayıp kendim söyledim çünkü tehditlere boyun eğdikçe daha fazlasını yaşatmaya çalışan, kendi içinde beslediği leş duyguya "aşk" diyen bir gençle karşı karşıyaydım. Babam durumu öğrenince bağırmadı değil, elbette kızdı AMA söylediğim için değil söylemediğim için. Çocuk en sonunda babamı arayıp "ben kızınla evlenmek istiyorum, eğer vermezsen mahalleyi karıştırırım" dedi. Salak,babamı da benim gibi zannetti ama babamdan hiç ummadığı tepkiyi alınca oturdu aşağı. O gün bugündür ara sıra yoklar beni, şuan evli 2 çocuğu olmasına rağmen.
Velhasıl bunları niye anlattım yani demem o ki baban eğer sevgili olaylarına karışmayan biriyse umduğun gibi büyük bir tepki görmezsin. Hadi babandan çekiniyorsun o zaman ailenden güvendiğin birine anlat, çocuğu arayıp abinmiş babanmış gibi konuşsunlar. İleride karşıma çıkar hayatımı mahfeder diye çekinme, ileride gelse "deli bu sevgilim, bana kafayı takmış" diye açıklama yaparsın olur biter. Senin sözüne güvenmeyenle zaten işin olmasın. 18 yaşından büyüksün, savcılığa gitsen dahi ailenin haberi olmaz. Kendine bu korkuyu, bu endişeyi yaşamayı reva mı görüyorsun?

Savcılığa vereceğinizi söyleyin.Ya da ailenizde,arkadaş çevrenizde yaşça büyük bi erkek yok mu bir daha ararsa o açsın telefonu..Allah korusun ya ruh hastaları kliniklerde olması gerekirken sokaklarda dolaşıyor..

Herkese selam...Kimseye anlatamadığını derdimi sizlerle paylaşmak istedim. Konuya geceyim... Ocak ayında sevgilimden ayrildim çok kavga etmeye başlamıştık çok agresif bir insana dönüşmüştü. Işinde çok stresliydi sürekli bana patlıyordu. Artık dayanamadım ayrılmak istediğimi soyledim. Ama o hafta çok kötü kavgalar etmiştik o da bana senden nefret ediyorum diyip duruyordu. Ayrılığı onun da kabul etmesi gerekirken etmedi. Ben bitti demeden bitmez gibi seyler soylemeye basladi. Yok bitecek dedim telefonda bagirdi cagirdi baskasi mi vae ikinizi de oldururum dedi o gun. Cok korktum bu dediginin ustune gittim boyle nasil konusabiliyosun diye... Biraz sakinlestikten sonra ozur diledi tamam ayrilalim dedi kabul etti. Rahatladim ben de. Ama 1 hafta sonra aradi beni yeter artik hadi barisalim bu kadar ayrilik bize fazla dedi. O ofkeli hallerinden o kadar korkmustum ki artik onu asla istemiyordum bitmisti benim icin. Tekrar konusarak ikna etmeye calistim tatli tatli konustum onunla. En sonunda yine dayanamadi patladi o korkutucu hallerine dondu. Ben de sinirlendim biraz kotu konustum. Bu sefer sen kimsin benimle boyle konusuyorsun kimse benimle boyle konusamaz sana yapicagimi biliyorum diyip durdu. Ama surekli ayni seyleri papagan gibi tekrarliyordu. Korkunc bi geceydi benim icin yurttaydim koridor aralarinda sessiz kalmaya calisarak ona laf anlattim. Aglamaktan gozlerim kanlandi artik. Asla anlamiyordu dedigim her sey ona batiyordu. Sirf bi delilik yapmasin diye ona etmem gereken bir suru hakaret yerine ikna etmek icin tatli konustum... Yine ikna ettim bunu anlastik kapattik telefonu. Olmadi sabah gunaydin diye mesaj atmis. Cevap vermedim . Neyse birkac gun boyle devam etti hep boyleydi surekli beni tehdit ediyodu ben de sakinleatirip yolluyodum. Allahtan baska sehirlerdeyiz. Baktim bu boyle devam ediyor aradan 1 ay gecti arama beni artik ssvgilim var dedim. ( Yoktu biraksin pesimi diye soyledim cok yanlismis) takintili oldugu bir cocuk vardi onunla mi diye soedu hayir dedim. Yalan soyleme biliyorum o ikinizi de mahvedicem demeye basladi. Sonra bana benim hayatimi sen kararttin demege basladi. 1 aydir hayatimi cehenneme ceviren o. Engelledigim halde gece sabah demesen baska numaralardan arayip rahatsiz ediyordu beni. Sen bana bunlari yaptin ben de sana neler yapicam dedi. Aileme gidip yalan yanlis seyler anlatip beni rezil edicekmis. Mahallede bagirip cagirip rezil edicekmia babamin elinden beni kimse alamazmis. Aynen bunlari soyledi. Aileme anlatmak istedim ama bana destek olmazlardi... bi ihtimal olsalar diyelim yine ailemizde bir leke olarak kalirdi bu olay basima kakilirdi. Yine araya arkadaslarim girdi sakinlestirdiler bunu bir sekilde yine ikna oldu baska numaralardan aramayi kesti. Artik rahattim disarida beni bulup korkum da yoktu sokaga cikma yasaklari vardi hep evdeydim. Bu yaz arkadasindan meaaj attirmis engelleri kaldirsin konusucam onunla demis. Kaldirmadim. Bu sefer ara ara fake hesaplardan yaziyor ssni seviyorum sen de beni seviyosun biz birbirimkze aiti gibi sacma sapan seyler... Belli ki onun da psikolojisi bozuk. Kac aydir kabus gibi coktu uzerime. Bu durum boyle ddvam eder diye cok korkuyorum. Her zaman asabi yonu vardi ama bu kadar ddgildi. Cok tatli nazik bir inaandi konu ayriliga gdldi bambaska birisi oldu. Halbuki hayatina bir suru kiz girmis. Yapmadifi ssy kalmamis neden benimle ugrasiyor. Artik ne zaman huzura ericem... ailemle tehdit ettigi zamanlar kendimi oldurmeyi bile dusundum. Suan napicam fake hesaplardan yazip duedu instagramimi kapattim. Boylw idare ediyorum ama yolda karsima cikar diye cok korkuyorum. Siniri gecince mantikli konusabiliyor ama sinirlenince korkudan olduruyor beni...

* boyle adamlarla ne isin var diyenler yazmasin bile... Bilseydim boyle adam oldugunu bi isim olur muydu? Alninda yazsa ksske de bulasmasam. Her sey 1 ay icinde oldu bi anda asabi bir insana donustu ayrilmak istedim bu.
Ailemle konusamiyorum cunku tum sucu bende bilirler okuka bile yollamazlarsa diye korkuykrum. Kavga ettigimiz zamanlar dedim. Polise gidicsm dedim. Bana bir sey olmaz sana olur dedi. Bu kadar guveniyor kendisine.
İkna etmeye uğraşmayı bırak korkman onun hoşuna gidiyo bişy yapacağından değil korkmuyor muş gibi davran

X