Eşle Bütün Planlara Dahil Olan Kayınbirader ve Elti

Bir odunu evlilik arefesinde tam da bu yüzden terk etmiştim. Adam piknik, tatil, eylence, sinema, çarşı pazar nereye gitsek kardeşlerini abilerini ablalarını eniştelerini de peşimize takıyordu. Defalarca uyardığım halde, filanca yere gidelim mi desem gözleri parlıyordu adamın "abimler/ablamlar da gelsin mi" diye. Sonra anladım ki adamın mutluluktan anladığı bu. Benimle hayat kurmuyor, sülalesiyle olan hayatına beni de katmak tüm hayali. Hayat boyu böyle kırkayak gibi yaşamak istiyor. Yani konu sahibine pek yardımcı olamadım farkındayım ama bazılarında geçici bir durum değil bu. Umarım sizinki de öyle değildir

Bir odunu evlilik arefesinde tam da bu yüzden terk etmiştim. Adam piknik, tatil, eylence, sinema, çarşı pazar nereye gitsek kardeşlerini abilerini ablalarını eniştelerini de peşimize takıyordu. Defalarca uyardığım halde, filanca yere gidelim mi desem gözleri parlıyordu adamın "abimler/ablamlar da gelsin mi" diye. Sonra anladım ki adamın mutluluktan anladığı bu. Benimle hayat kurmuyor, sülalesiyle olan hayatına beni de katmak tüm hayali. Hayat boyu böyle kırkayak gibi yaşamak istiyor. Yani konu sahibine pek yardımcı olamadım farkındayım ama bazılarında geçici bir durum değil bu. Umarım sizinki de öyle değildir

Maalesef bazı erkek türleri böyle klan şeklinde yaşıyor... birey olamamış, gelişimini tamamlayamadı bir erkek çeşidi

Akıl verin😔 Ya okuyup duruyorum sürekli. Bu sefer de ben derdimi yazayım dedim. Eşim ve ailesi birlikte çalışıyorlar. Yıllık izinleri yok. Dini bayramlar hariç tatilleri yok. Bir pazar günü tatil. Dolayısıyla hiç bir zaman tatile gidemiyoruz. Malumunuz kurban bayramı uzun olacak. Biz de dedik ki bir karadeniz turu iyi gelir. 1 aydır planlıyoruz otel bakıyoruz vs yani çok heveslendik. Bugün ayaküstü dedi ki abimler de gelse sorun olmaz heralde. Çok eğlenmeyiz yani biz evliyiz birlikte plan yaptık birlikte gitsek dedim. Yok gizleyemezmiş, söylediğinde abisi biz de gelelim dermiş ya onlarla yada gitmicekmişiz. Çözüm sunuyorum hani başbaşa giden çiftleri örnek göstererek söyle bari çok ballandırmadan anlat dedim. Yok sinirlendi iptal bu tatil onlar gelse sen huzursuz edeceksin, onlara gelme de diyemem tatil iptal dedi çıktı işin içinden. Güzel de kavga ettik tabi. 1.5-2 senelik evliyiz 5 senedir de tanışığız. ömür boyu bütün tatillerimize 4 kişi evliymişiz gibi gidemeyiz bizim aile olduğumuzu önce sen kabul et sonra da kabul ettir dedim. Tabi bu ilk vaka olmadığı için. Daha önce de bir pazar denize gidelim deriz onlar da gelmek ister kahvaltıya gitmek isteriz onlar da gelmek ister. Daha önce de bundan dolayı abisi trip atmış da, o alınırmış da, o hep arada kalıyormuş da. Var mı böyle bir olay yaşayan? Ben mi başbaşa kalalım delisiyim ya bilmiyorum😔 40 yılda bir 1 hafta tatil denk gelir ona da oley kayınbirader eltim ve çocukları da geliyo😬 mu demeliydim ne yapmalıydım
Hesabı kim ödüyor peki ?

Maalesef bazı erkek türleri böyle klan şeklinde yaşıyor... birey olamamış, gelişimini tamamlayamadı bir erkek çeşidi
"Anam babam atam onlar benim. Onlar yıllarca bana baktı ben onları tatile götürmüşüm çok mu?" şeklinde savunmaları da mevcuttur bu tiplerin

Adam tatile gitmek istemiyor, para harcamak istemiyor. Sırf siz istiyorsunuz diye gönülsüzce razı olmuş. Abi ile elti de gitmemek için bahanesi. Mikemmel pilan.

Bayramları tatil çok şükür🙏🏻 arefe hariç arefeyi de katabilmek için söylemek zorundayım dedi başta. Sonra bayramda gideriz söyleme deyince hiç mi sosyal medyada paylaşmicaz ayıp olur dedi. Gelmek isteyeceğine eminim vs dedi. Anlam veremiyorum

iyi de abi de tatile gitsin de sizinle değil

yani zaten iş ortak mıç mıç bir aradalar

ayrı zaman geçirecek bir zaman dilimi de lazım

lakin bunca süredir her gittiğiniz yere birlikte gidildiğinde hiç mi laf sokmadınız

yani ne bileyim ben olsam minnoş minnoş iyi ki biz evlendik yoksa siz hiç gezemezdiniz

baksanıza biz gidersek siz de geliyorsunuz tadında bir şey de mi demediniz

eşinizin abisinin gelmek istediği vs yok

sadece eşiniz onsuz gezince ihanet etmiş gibi hissediyor

zira abi daha haberi olmadan kesin gelmek neden istesin

onun çocuğu vs de varmış belki onlar Karadeniz değil de Akdeniz tatiline gitmek denize girmek ister

bir de işi merak ettim

yani bir hafta 10 gün tek idare edilemiyor mu

bir 10 gün eşin gider izne bir 10 gün abi

birisi işin başın da kalacağı için de tatiller çakışmaz

Bizim de evlilik süreci boyunca bir yere gitsek etsek eş ailesinden illa bizi iye çağırmadınız bize niye haber etmediniz vs derlerdi güler geçer cevap bile vermezdim iş eşinizde bitiyor ama sizin eş bayağı aileci ne demek onlar gelmiyorsa tatil iptal cinnet geçirin gerekirse yeterince alttan almışsınız

Kv kp yazık değil mi onları da götürsün hatta tatile gireceğinizi duyan yeğenleri de evde ağlar onlarsız olmaz. Toplanın klan gibi gidin...
Sen bu tipi çok mu aradın 5 yılda hiç tanımadın mı ya :KK43:
Bence burda tavrını koyması gereken sensin. Daha 1,5 2 yıllık evlilik yeni sayılır. Üstelik tatile kafa dinlemek için gidiliyor niye abisiyle gidesiniz ki? Eşinle başbaşa kalmak istediğini söylediğin halde kabul etmiyorsa sen o zaman o tatili istemeyip sen abinle git demelisin. Adam olup ailesine eşimle tatile gidiyoruz diyemiyorsa abisi çekinmeden bizde gelelim dediğinde başbaşa olmak istiyoruz diyemiyorsa bireyim, yetişkinim, erkeğim diye ortalıkta gezinmesin

Ya benim dediğim gibi olur ya da hiç olmaz diyerek aklınca sizi cezalandırıyor. Siz ne istiyorsunuz bunun hiç önemi yok. Hayır güzellikle ikna etmeye de çalışmıyor, direkt kestirip atıyor. Ben olsam tatilinin canı cehenneme derdim.

Eşiniz neden sizinle birlikte gitmek istemiyor anlamadim, siz bir ailesiniz ve onlar teklif etse dahi eşimle gideceğim demesi gerekmez mi? Sevmeden evlendiniz desem 5 yıl birliktelikten bahsediyorsunuz gerçekten anlayamadım abisine neden hayır diyemeyecegini.

Pandemi öncesi yazın eşimin ablası yurtdışından gelecekti ziyarete. Eşiminde o ay izni var, kardesiyle daha fazla vakit gecirmek yerine tatile gitmeyi tercih etti. Ayıp olur yılda bir kez gorusuyorsun dedim, ama senede bir kez tatilim var birlikte gidelim desem onların yanında rahat edemezsin zaten dedi
Diyeceklerim bu kadar 🤷‍♀️

Allah yardım etsin.
abisi bence beleşçi gibi.
çok istıyorsa kendi gezsin.

Sizde esinizin hicbir istedigini yapmayin,sınırı koyun ki anladin boyle nereye kadar ,
Benim esimin bir abisi be kardesi var ve 1 er yil arayla evlendik hepimiz,bekarkende tatile gittik ikimizdik,herkes alir esini gezer ozelimiz var,kimse kimseye salca olmaz onun harici kalabalik severiz

İstediğim zaman, istediğim kadar tatil yapamayacaksam neyleyeyim öyle kendi işimi :KK70:
Bence kocan senden ayrılsın gitsin onlarla yaşasın :))
Hem hiç bir şeyin hesabını vermek zorunda kalmaz.

Öff o ne ya bir kere iki kere onlar da mı bıkmıyir sizle gitmekten. Siz tatillere gidin ve öyle davranın ki artık onlar sizle tatil istemesinler yani huzursuzluk yapın 😂😂 yoksa kurtuluş görünmüyor

X