Eşle Bütün Planlara Dahil Olan Kayınbirader ve Elti

eftalya0732

Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2021
403
658
Akıl verin😔 Ya okuyup duruyorum sürekli. Bu sefer de ben derdimi yazayım dedim. Eşim ve ailesi birlikte çalışıyorlar. Yıllık izinleri yok. Dini bayramlar hariç tatilleri yok. Bir pazar günü tatil. Dolayısıyla hiç bir zaman tatile gidemiyoruz. Malumunuz kurban bayramı uzun olacak. Biz de dedik ki bir karadeniz turu iyi gelir. 1 aydır planlıyoruz otel bakıyoruz vs yani çok heveslendik. Bugün ayaküstü dedi ki abimler de gelse sorun olmaz heralde. Çok eğlenmeyiz yani biz evliyiz birlikte plan yaptık birlikte gitsek dedim. Yok gizleyemezmiş, söylediğinde abisi biz de gelelim dermiş ya onlarla yada gitmicekmişiz. Çözüm sunuyorum hani başbaşa giden çiftleri örnek göstererek söyle bari çok ballandırmadan anlat dedim. Yok sinirlendi iptal bu tatil onlar gelse sen huzursuz edeceksin, onlara gelme de diyemem tatil iptal dedi çıktı işin içinden. Güzel de kavga ettik tabi. 1.5-2 senelik evliyiz 5 senedir de tanışığız. ömür boyu bütün tatillerimize 4 kişi evliymişiz gibi gidemeyiz bizim aile olduğumuzu önce sen kabul et sonra da kabul ettir dedim. Tabi bu ilk vaka olmadığı için. Daha önce de bir pazar denize gidelim deriz onlar da gelmek ister kahvaltıya gitmek isteriz onlar da gelmek ister. Daha önce de bundan dolayı abisi trip atmış da, o alınırmış da, o hep arada kalıyormuş da. Var mı böyle bir olay yaşayan? Ben mi başbaşa kalalım delisiyim ya bilmiyorum😔 40 yılda bir 1 hafta tatil denk gelir ona da oley kayınbirader eltim ve çocukları da geliyo😬 mu demeliydim ne yapmalıydım

Eşle Bütün Planlara Dahil Olan Kayınbirader ve Elti​

Sadece başlığı okuyarak cevap vericem.
Böyle bir sorun varsa koca sınır koymayı bilmiyordur.
Ve fazlaca beklentili bir kök ailesi vardır.
Onların hayatınıza tünemesine izin vererek çok ideal bir evlat ve kardeş olduğunu sanıyordur.
Sizle bir yuva kurduğunu fark etmemiştir, ailesine dahil ettiği bir arkadaşı gibi görüyordur hala.

Çözüm: sınır koymayı öğretin.
Ama ailesiyle yüz göz olmadan yapın bunu.

Son düzenleme:
Bence sizde hem eşinize hem abisine eltinize tavrinizi koyun ama öncelik esiniz de bendede aynı durum vardı bi yere gitsek eltim hemen bizi niye cagirmadiniz bizsiz gittiniz falan filan sürekli trip laf sokma inadına çağırmadım ve ben kimseyi yanimda taşımak zorunda değilim dedim bi süre sonra bişey de diyemedi ama dediğim gibi öncelik eşinizden geçiyor onun cagirmamasi onun umursamamasi lazım triplere laflara

Akıl verin😔 Ya okuyup duruyorum sürekli. Bu sefer de ben derdimi yazayım dedim. Eşim ve ailesi birlikte çalışıyorlar. Yıllık izinleri yok. Dini bayramlar hariç tatilleri yok. Bir pazar günü tatil. Dolayısıyla hiç bir zaman tatile gidemiyoruz. Malumunuz kurban bayramı uzun olacak. Biz de dedik ki bir karadeniz turu iyi gelir. 1 aydır planlıyoruz otel bakıyoruz vs yani çok heveslendik. Bugün ayaküstü dedi ki abimler de gelse sorun olmaz heralde. Çok eğlenmeyiz yani biz evliyiz birlikte plan yaptık birlikte gitsek dedim. Yok gizleyemezmiş, söylediğinde abisi biz de gelelim dermiş ya onlarla yada gitmicekmişiz. Çözüm sunuyorum hani başbaşa giden çiftleri örnek göstererek söyle bari çok ballandırmadan anlat dedim. Yok sinirlendi iptal bu tatil onlar gelse sen huzursuz edeceksin, onlara gelme de diyemem tatil iptal dedi çıktı işin içinden. Güzel de kavga ettik tabi. 1.5-2 senelik evliyiz 5 senedir de tanışığız. ömür boyu bütün tatillerimize 4 kişi evliymişiz gibi gidemeyiz bizim aile olduğumuzu önce sen kabul et sonra da kabul ettir dedim. Tabi bu ilk vaka olmadığı için. Daha önce de bir pazar denize gidelim deriz onlar da gelmek ister kahvaltıya gitmek isteriz onlar da gelmek ister. Daha önce de bundan dolayı abisi trip atmış da, o alınırmış da, o hep arada kalıyormuş da. Var mı böyle bir olay yaşayan? Ben mi başbaşa kalalım delisiyim ya bilmiyorum😔 40 yılda bir 1 hafta tatil denk gelir ona da oley kayınbirader eltim ve çocukları da geliyo😬 mu demeliydim ne yapmalıydım
Kaynanayi duydum görumceyi duydum da elti ve abinin birlikte gezmek istemesi de yeni model galiba. Allah sabir versin, eş aileleri zamanla degiseceklerine ilkellikte level atliyorlar.

Yani kahvaltıya ya da günübirlik denize gelsin sorun değil de ilk yapacağınız tatilde işleri ne? Aslında diğerleri de sorun abi biz pazar sabahı kahvaltıya gideceğiz diyor o da bizde mı gelelim diyor? Bence eşiniz davet ediyor. Hadi tatile gideceğini söylersin 1 hafta ortalıkta olmayacaksın çünkü ne olur ne olmaz diye söylersin ama pazar kahvaltısına gideceğini niye söyleyesin? Bana eşiniz özellikle her yere davet ediyor gibi geldi.

Planlarınıza elti ve birader dahil olmuyor.
Eşiniz onları dahil ediyor.
Adam biz de gelelim diyorsa biz bu kez başbaşa gidecez, sizle de sonra gideriz deyip başından savamıyorsa eşinizde sorun var demektir.
Kaldıki savmaya da gerek yok.
Bir kere de onlarla bir yere gidersiniz, hem onların gönlü olur, hem belki eğlenirsiniz belki de pişman olur bir daha dillendirmezsiniz.

Aşırı saçma eşinizin tavrı.
Ama siz doğru olan her şeyi söylemişsiniz zaten. Kestirip atacağına çözüm üretsin beyzade.

Bu arada bunlar ortak iş yapıyorsa aynı dönem izin yapmaları mantıklı olmuyor ama. İşi kime bırakacaklar?

Tatile gidip masraf yapmaktan da kurtuluyor böylelikle. Kafası en rahat olan eşiniz olmuş bu durumda. Yani birilerini ısrarla baş başa kalacağınız ortamlara sokmaya çalışması çok büyük problem. Kim olduğu önemli bile değil. Ben olsam tek giderim bir tura katılıp. Giderken dönerken de hala aynı kafa yapısını görürsem de tekmeyi basarım. Bir tane hayat arkadaşı olur ,on tane hayat arkadaşın varmış gibi davranılmaz, yorar. Eğer ben bunları kalabalıkla yapmak istesem kendi arkadaşlarımla yapardım değil mi? Diyebilirsiniz. Açıkçası eşinizin verdiği tepkiler hiç sevimli değil.

Planlarınıza elti ve birader dahil olmuyor.
Eşiniz onları dahil ediyor.
Adam biz de gelelim diyorsa biz bu kez başbaşa gidecez, sizle de sonra gideriz deyip başından savamıyorsa eşinizde sorun var demektir.
Kaldıki savmaya da gerek yok.
Bir kere de onlarla bir yere gidersiniz, hem onların gönlü olur, hem belki eğlenirsiniz belki de pişman olur bir daha dillendirmezsiniz.

Aşırı saçma eşinizin tavrı.
Ama siz doğru olan her şeyi söylemişsiniz zaten. Kestirip atacağına çözüm üretsin beyzade.

Bu arada bunlar ortak iş yapıyorsa aynı dönem izin yapmaları mantıklı olmuyor ama. İşi kime bırakacaklar?
Bayramları tatil çok şükür🙏🏻 arefe hariç arefeyi de katabilmek için söylemek zorundayım dedi başta. Sonra bayramda gideriz söyleme deyince hiç mi sosyal medyada paylaşmicaz ayıp olur dedi. Gelmek isteyeceğine eminim vs dedi. Anlam veremiyorum

başka bir arkadaş grubuna katılıyormuş gibi yapın yani siz de arkadaşlarınızın davetlisiymiş gibi o zaman beklenti içine girmezler.He oldu ki onada musallat olmaya çalıştılar reddedersiniz ayıp olur bizde davetliyiz gibi
Birlikte plan yapabileceğiniz bir arkadaş grubunuz vardır umarım

Yani kahvaltıya ya da günübirlik denize gelsin sorun değil de ilk yapacağınız tatilde işleri ne? Aslında diğerleri de sorun abi biz pazar sabahı kahvaltıya gideceğiz diyor o da bizde mı gelelim diyor? Bence eşiniz davet ediyor. Hadi tatile gideceğini söylersin 1 hafta ortalıkta olmayacaksın çünkü ne olur ne olmaz diye söylersin ama pazar kahvaltısına gideceğini niye söyleyesin? Bana eşiniz özellikle her yere davet ediyor gibi geldi.
Yeğenini çok seviyor o yüzden herşeye dahil etmek onun da hoşuna gidiyor. Ama tatil 1 hafta hani 1 gün olur 2 gün olur çekersin de 1 hafta ve muhtemelen önümüzdeki 10 sene içindeki tek uzun tatilimiz

Menemen olmuşsunuz siz.
Allah sabır versin bacım 🙄

Bayramları tatil çok şükür🙏🏻 arefe hariç arefeyi de katabilmek için söylemek zorundayım dedi başta. Sonra bayramda gideriz söyleme deyince hiç mi sosyal medyada paylaşmicaz ayıp olur dedi. Gelmek isteyeceğine eminim vs dedi. Anlam veremiyorum
Yaa bence gizli gitmek de çok saçma.
Ayol siz ergen çift misiniz aileden gizli tatil yapacaksınız.
Valla şaka gibi.
Bu konuyu sakince, kavga etmeden , kendinizi net ifade ederek konuşun. Anlaşın bu konuda.
Bu saçmalık daha fazla uzamasın ve siz tatile gidin bozun bu döngüyü.

başka bir arkadaş grubuna katılıyormuş gibi yapın yani siz de arkadaşlarınızın davetlisiymiş gibi o zaman beklenti içine girmezler.He oldu ki onada musallat olmaya çalıştılar reddedersiniz ayıp olur bizde davetliyiz gibi
Birlikte plan yapabileceğiniz bir arkadaş grubunuz vardır umarım
Ya sıkıntı zaten burda. Bu çözümü de söyledim yakın 2 arkadaşım var onlarla plan yaptık diye söyle sonradan son dakika onlar iptal etti dersin dedim. Yok brn artık huzursuz olucam istemiyorum tatil dedi uzatıp kavga çıkarcaksan da gidip içerde yatıcam dedi kestirip attı. Manyak mıdır nedir ben de anlamadm ki

X