Kız İsteme Eşlerinizden nasıl bir evlilik teklifi aldınız?

vallahi güzel bi evlenme teklifi olmuşş
BENDE bekliyorum ama bilmiyorum beni şaşırtacak şok edebilecek bişeyler

benim aceleci şaşkın ördek sevgili kociş süpriz bile hazırlamadı.
pat diye sokak ortasında teklif etti. :eek:lmaz:
ben izmir de o istanbul da oturuyoruz. beni ailesi ile tanıştırmak için istanbul'a çağırdı. teyzemin kızının evinde kalmıştım. neyse tanıştım ailesiyle 1-2 gün sonra akşam geldi beni evden aldı. kuzenimin bulunduğu yerde yakında oturabileceğimiz cafe filan yok. biryere gitmeye kalksak zaman kaybı. o karşıda oturuyor. neyse dedim pastane var orada oturalım. yolda yürürken beni durdurdu pat diye benimle evlenir misin dedi çok şaşırdım. akannehir
gece gece sokak ortasında evlenme teklifi aldım. :roflol:romantik birşeyler bekliyordum. evet dedim. sonra gittik pastanede oturduk, konuştuk.
aklım başıma gelince dedim hiç romantik değilsin sokak ortasında böyle evlenme teklifi mi edilir dedim. bekleyemedim napim dedi. 1 gün sonra da kız kulesine gidecektik. orada yenilersin dedim.
kız kulesine gittiğimizde yeniledi. hatta deftere de yazdık.
ama ne bir çiçek ne de yüzük görmedim :eek:klava:
şimdi konuştuğumuzda başına kalkıyorum. :dilcikar:

alkisalkisalkis Allah bir yastıkda kocatsın inşaalllaahhh...

bende sordum

" hani benim teklifim" dedim...

"söze gelirken 1 tane beyaz gül getirdim ya" dedi..

eee sonuç?? teklif omu oluyo yani dedim:uhm:

evet... dedi,

vay anasını dediim vee sustummmm:nazar::nazar:

meğer bana teklif edilmiş de haberim yokmuş kızzlaaarrr :teytey::teytey:

amin cümlemizi inşallah!

seninkide alemmiş yani. gül getirince teklif ettiğini sanıyor. allah iyiliğini versin emi.

ayyyyyyy herşey içimde kaldı hiçbirşey hayalimdeki gibi olmadı. senağlama

neyse çok seviyoruz da birbirimiz oradan yırtıyor.

valla para çıksın şöyle içimde kalan ne vasa yapıcam. gelinlik bile giycem yeniden :roflol:

ben erkek arkadaşım birazcık öküz gibi davrandı o konuda bir akşam okanı izlerken döndü baktı bana dediki hayat dostum sen olmalısın ne diosun ddi kaldım :) anca bu kadr romantik oluo beyfendi :)

bazıları ne kadar romantikkk yaa.. bakaLım ben daha evlilik teklifi almadım aşkımdannn ama ya 2010 şubatta yada haziranda kesin teklif alıcam yanii :) bakaLım benimki nası bişe olucak ..

Son düzenleme:
bizim ilk çıkmaya başladığımızdan beri hep gitmek istediğimiz yerdi kızkulesi ,
birgün kurs çıkışı beni almaya geldi ve bugün sana bi sürü süprizim var dedi , kabataşdan arabalı vapura bindik karşıya geçtik , ordan salacak , veee kızkulesii :) ama hava deli soğukdu totomuz dondu.
mamalarımızı yedik , tatlı servisini beklerken önüme gül yaprakları dolu bir tabak ve ortasında bir kutu koydu garson , kutuyu açıp tektaşımı görmemle benimle evlenirmisin cümlesini duymam bir oldu...

Valla ben teklif beklediğimi söyledim
zorla ettireceğim yani kaydirigubbakcemile
çok az kaldı, umarım çok değişik bir şey olur :asigim:

maşallah mutluluğunuz daim olsun
nasıl imrendimbilemezsiniz ama ben böyle bi beklenti içine hiç girmiyim hayal kırıklığı yaşarım benimki özel günlerde bile hediye almakdan aciz özellikle evlilik teklifi asla yapmaz odun olduğu için...

Beni evimizin hemen önündeki parka çağırdı, her zaman aldığı gibi kinder süpriz yumurta almıştı. Konuşurken çikolatasını yemeğe başladım ve hemen oyuncağını yapmak istedim. Yumurtanın içinden çıkan sarı kutuda define haritası gibi bir şey vardı. Aaa aşkım bak bu sefer harita çıktı dedim. Kağıdı açmamla gözlerimden yaşlar boşaldı. Kenarları yakılmış bir kağıt, benim adım + onun adı = AŞK yazıyordu. Arka tarafında kendi yazdığı bir şiir. Şiirin sonu ise şöyleydi. Bu yağmurda ıslanmak ve ıslandıkça aşık olmak için benimle evlenirmisin aşkım. Ona öyle sarıldım ki nefesim kesildi. Daha sonra yerinden kalktı ve bir kaç metre uzağımıza bir kutunun yanına gitti. Kutunun içine kamera monte etmiş ve bütün o anımızı kameraya çekmiş. Harikaydı ve çok farklıydı.

çok şirin ve romantik bir teklif olmuş hoşuma gitti.

birde futbol sahasındaki teklif güzeldi o da çok fanatik bi teklif olmuşsositososito

aaaah ahhh..okudukça yaramı deşiyosunuz kızlar.. :gitme:bizim kinde tık yok

Valla yaa kaldı mı böyle erkekler acaba??? :uhm:
benim sevgilimde askerde çok fena baskı uyguluyorum öyle sıradan bi teklif değil yaratıcı aklını bi kerede böyle birşey için kullan edilmemiş türden et diyorum teklifi sırnaşık şey ama bu kadar özel beklemiyorum tabii ki çünkü onda o potansiyel ışıklarını hiççç görmedim maalesef :1no2: fakat bunu ona gönderip sinyalleri tekrar yakmak aklına belki çarpıcı fikirler verebilir her ne kadar ümidim olmasada yaptığı kadarına razı olucaz artık :smiley-cool:

ben nisanlimdan hic evlenme teklifi beklemiyordum . 4 senedir cikiyorduk zaten olaylar bir sekilde gelisti temmuzda bir cumartesi gunu istemeye geliceklerdi.
cocuklarimiz sorucak baba anneme nasil evlenme teklif ettin ne cevap vericen die dalga geciyordum.
hatta nisani bile resmi olarak istenmeden once ayarlamaya calisiyorduk
nisan bizim yazlari kullandigimiz evin bahcesinde olucakti orasi da beraber okudugumuz universiteye yakindi .
bizim universitenin icinde otelde var .nisanlim okula gitmemiz lazim dedi misafirler icin oda ayarlicam dedi.

gittik kampus , o iste birileri ile konustu filan
sonra yurtlarin oraya gittik marketten bir sigara alicam dedi
gitti gelmez oldu
neyse ben de gittim
baktim markette yok
aradim nerdesin diye yurtlarin onunde kafe vardi
oraya cagirdi
bir poset vardi elinde
icinde benim galatasaray formam cikti annemden gidip istemis.

(bizim ilk tanistigimiz gun gs maci izliyordum arkadaslarimla kafede uzerimde de o forma vardi
mactan sonra ortak arkadaslarimiz da vardi yani kucuk bir universite oldugu icin tanisiklik vardi zaten orda oturuyorken dondurma isteyen var mi ben alicam diye sormustu
ben de oburum ya ben de istiyorum demistim )

bana formayi giydirdi.
kafede de oturanlar vardi gidishatti tahmin ettigimden ben panik oldum kactim yurtlarin orda merdivenler var oraya ( aslinda ayarlamis onceden kafede calisanlari ve arkadaslari alkis filan tutsunlar die :p )
neyse formadan sonra o gun bana ismarligi dondurmadan almis marketten onlari verdi
bana iyice heyecan basti tabi bu arada
biraz yuruyelim dedi
ilk cikmaya basladigimiz gun universitenin senligi idi biz de arkadaslar grupca yurtlarin orda cimlik alan vardi orda oturmustuk senlik bittiken sonra baya sabah saatlerine kadar oraya goturdu tam orda da yuzuk cikardi cevabi coktan belli olan soruyu sordu :)

hepsi çook güzeller bende nişalıyım 6 senelik çıkmamızdan sonra nişanlandık.fakat hiç öle bi teklif almadın beraber karar verdik isteme nişan gelişti.belki gelir ama hiçte belli olmazkaydirigubbakcemile3

hayırdır on41cim,konunun başında kışın demişsin.

bu arada sana gelen görücüler noldu kıs ?hbr çıktı mıgamyoncuiremsu

yok tatlım.. onlar geldi gitti.. annem düşünmüyo demiş.

kızlar ,teklif alamadan mı evlendiniz..:teselli: sanırım kader arkadaşı olucaz :gitme:

on canım zamanın doldumu belli bi süre vermiştin
eper doldu ve hala etmediyse baskı yapalım yaneee

Durun bakalım hatırlayabilecek miyim?
Bundan tam 20 yıl önceydi. Üniversite son sınıftaydım ve yarıyıl tatili için gittiğim memleketimden o gün dönmüştüm. Sabah beni aradı-ki o zamanlar cep telefonu falan olmadığı için birini arayıp bulmak şimdiki kadar kolay değildi- Şimdi dinlenmemi, akşam beni yemeğe götüreceğini söyledi.
Uzatmayayım, oldukça şık bir yere yemeğe gittik. Havadan sudan konuşup yemeğimizi yerken birden bire "Benimle evlenir misin?" demez mi? Çok şaşırdım, heyecanlandım; ama cevabımı hemen verdim. Çünkü hayatımın sonuna kadar birlikte olmak istediğim kişinin o olduğuna çoktan karar vermiştim.
Tam 6 ay sonra da bana evlenme teklif ettiği yerde evlendik.
ıyi ki onu tanımışım, iyi ki onunla evlenmişim.

X