esmer olmak kötü birşey mi ?

Benim anneciğim de esmerdir. Hem kendi çok güzel hem kalbi, ama dediğin durumu o da yaşamıştır. Ve esmer olan bir yengem var, insanlar bildiğin teniyle dalga geçiyor. Kömüre benzetenler var. Bu cidden acımasızca ve teninden bahsedince üzülmeleri normal bence.
Ya annem tesettürlü ve sadece el,ayak ve yüz kısmı esmer yoksa vücudu acayip beyazdır. Allah bildiği gibi yapsın o tarz insanları.

Ben açık tenliyim saçım siyah banada bahsederken esmer diyorlar ama esmer degılım.
Esmerlik ten rengiyle ilgilidir.
Ama bozulacak ne var ki anlamadım.
Boyatsın saçını madem.
Esmer tenli sarı saçlı kadınlara sarışın deniliyor bu ülkede🤣
Aynen elin Yattarasi /Tarık Mengüç ü bile kendini sarışın diye itelerken arkadaşına esmer diyerek büyük ayıp etmişsin.

beyaz olunca saf ve temiz olduklarini düşünüyolar sanirim.
ben buğday tenliyim esmer olmak isterdim mis gibi neden kötü olsun ki.

Arkadaşlar arkadaşım ona laf arasında esmer dediğim için bana çok bozuldu tamam yani küsmedi ama nerdeyse kavga edecekti bozuldum biraz ama yanlış birşey mi söylemişim sizce öyleyse özür dileyeceğim.

Konu şöyle gelişti bir bluz almıştı pastel bi ton ben de evet esmersin ya çok yakıştı dedim. Birden sesini yükseltti hayır ben esmer değilim sadece saçlarım siyah tenim bembeyaz falan diye ( daha sonra buğday tenliyim dedi ) esmer sensin dedi: D bu arada evet ben esmerim ama bunun kötü birşey olduğunu düşünmemiştim hiç neyse zaten konuyu uzatmadım ben esmer olsan ne sarışın olsan ne yani. Neyse bunun birkaç saat sonrasında başka bir arkadaş geldi ve aynı muhabbet tekrarlandı bu defa daha da sinirlendi yanlış biliyosunuz diye çıktı gitti. Bu arada ben tekrar konuya girmedim arkadaş da ne yani sarışın mıısn falan dedi.

Şimdi diyeceksiniz beyaz tenli ya da buğday tenli esmer değildir diye tabiki değildir bunun ben de farkındayım ama bu kavramlar bir bütünlük içermez mi zaten hem ten rengini hem saç rengini dikkate alırsın zaten beyaz tenli değil, koyu buğday tenli siyah saçlı koyu kahve gözlü siyah kaşlı bir kız hoş hala esmer olduğunu düşünüyorum. Konu da bu değil zaten ama bu bu kadar bozulunacak bişey mii ?
Kaç yaslarindasiniz merak ettim ya

Esmer kumral bunlar sacla ilgili degil ten rengiyle ilgili.. ha esmerlerde bu kompleks daha cok oluyor bence..

Buarada buyuk oglum esmer..esmer bombam diyorum bayiliyorum ona😍

Neyse arkadasin kompleksli bence..soylediginde birsey yok takma

Aslında sarışınlık ve mavi gözlülük biyolojik bir eksiklikten kaynaklıdır.Yeterli pigment yoktur o kişide.Benim gözlerim mavi, açık tenliyim ama saçlarım baya koyu kumral ben ne oluyorum şimdi ? Sarışın değil kumral derim kendime

Perma yaptırdım bayılırım kıvırcık saça :)
Merhaba,yeni nesil perma var,acaba öyle mi yaptırdınız? Ben de çok istiyorum ama hani bir heyecanla yaptırdıktan sonra pişman olur muyum diye tereddüt ediyorum. Kuaför ve fön gibi işlemlerle aram hiç iyi değil,acaba krem şekillendirici ya da jöle vb ile yola çık rahat bir kullanım olur mu? Memnuniyetiniz ne durumda ?

Merhaba,yeni nesil perma var,acaba öyle mi yaptırdınız? Ben de çok istiyorum ama hani bir heyecanla yaptırdıktan sonra pişman olur muyum diye tereddüt ediyorum. Kuaför ve fön gibi işlemlerle aram hiç iyi değil,acaba krem şekillendirici ya da jöle vb ile yola çık rahat bir kullanım olur mu? Memnuniyetiniz ne durumda ?
Evet yeni nesil perma. Vigo ile kurutmazsam çıkmıyor bende dalgalar.

Arkadaşlar arkadaşım ona laf arasında esmer dediğim için bana çok bozuldu tamam yani küsmedi ama nerdeyse kavga edecekti bozuldum biraz ama yanlış birşey mi söylemişim sizce öyleyse özür dileyeceğim.

Konu şöyle gelişti bir bluz almıştı pastel bi ton ben de evet esmersin ya çok yakıştı dedim. Birden sesini yükseltti hayır ben esmer değilim sadece saçlarım siyah tenim bembeyaz falan diye ( daha sonra buğday tenliyim dedi ) esmer sensin dedi: D bu arada evet ben esmerim ama bunun kötü birşey olduğunu düşünmemiştim hiç neyse zaten konuyu uzatmadım ben esmer olsan ne sarışın olsan ne yani. Neyse bunun birkaç saat sonrasında başka bir arkadaş geldi ve aynı muhabbet tekrarlandı bu defa daha da sinirlendi yanlış biliyosunuz diye çıktı gitti. Bu arada ben tekrar konuya girmedim arkadaş da ne yani sarışın mıısn falan dedi.

Şimdi diyeceksiniz beyaz tenli ya da buğday tenli esmer değildir diye tabiki değildir bunun ben de farkındayım ama bu kavramlar bir bütünlük içermez mi zaten hem ten rengini hem saç rengini dikkate alırsın zaten beyaz tenli değil, koyu buğday tenli siyah saçlı koyu kahve gözlü siyah kaşlı bir kız hoş hala esmer olduğunu düşünüyorum. Konu da bu değil zaten ama bu bu kadar bozulunacak bişey mii ?
Bazı insanların takıntıları olabiliyor. Tabi ki bozulunacak bir şey değil. Siz de takılmayın bence 😁

Osmanlı döneminde hareme alınacak kadınlarda 3 beyaz aranırmış bunlar, ten, diş ve topuk :) cumhuriyet kızları için böyle sorunlar yok çok şükür :) ben kuzeyli tipi beyaz ten rengine sahibim, benim yanımda herkes esmer kalıyor, kendisini beyaz tenli bilen arkadaşlar genelde “biz de beyazız ama senin kadar değil.” diyorlar mesela. Hayatımda 20 dk fazla güneşlenmedim, ıstakoz gibi kızarıyorum, bir sivilce çıksa 6 ay iziyle yaşıyorum, göz kalemi ve kırmızı ruj sürünce orta çağ cadılarına ya da vampirlerine benziyorum. Esmer ten rengi bence bir avantaj, daha sağlıklı bir görünüm olduğunu düşünüyorum bu renge sahip kadınlarda. Erkeklerin de daha seksi bulduğunu düşünüyorum esmer teni. Beyaz tene sahipseniz çok güzel olacaksınız, hataya yer yok :)

Ne kompleksli insanlar var.
Lisede en yakın arkadaşım okulun en güzel kızlarındandı. Sarışın, yeşil gözlü, 170 boyunda bir kızdı. Ben 160, siyah saçlı, siyah gözlü, buğday tenli bir kızdım. Onun kadar gösterişli değildim ama yapışık ikiz gibi gezdiğimiz için “Sarışının adı, esmerin tadı” derlerdi bize. Hiç bir zaman esmersin denilmeyi kompleks etmedim.

Aslında herşey tende bitmiyor.bir bütün olarak bakılıyor ben ten renginden ziyade olayın çekim gücüne inanıyorum.dunya da şuan ladyboy furyası var .turistler akın akın çekik esmer buğday tenli minyonlara a gidiyor.

Ortadoğuda güzellik anlayışı beyaz ten ağırlıklı olduğu için beyaz olmamayı kötü bir şey olarak algılamış. Halbuki türkler ne beyaz ne esmerdir çoğunlukla sarı ırkındanızdır. (buğday)

Beyaz ırkı bembeyaz oluyor daha soğuk bir rengi var. Dünya standartlarında bronz/esmer en sevilen ten rengidir araştırabilirsiniz sadece ortadoğulular beyaz tene takmış kafayı beyaz olmak için bir sürü krem sürüp sağlıklarını bozuyorlar.

Beyaz mı buğday mı olduğunuzu damarlarınızın renginden anlayabilirsiniz eğer mavi görünüyorsa beyaz yeşil görünüyorsa buğday tenlisinizdir.

X