Ev alıyoruz ama ...

zeraseba

MELEĞİMİ BEKİYORUM
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2012
4.574
10.865
Benim şuan oturduğum ev 84 metrekare. Ve dediğim gibi balkonum bile yok. Bize gerçekten geniş ev lazım ama burda her türlü güneş görür evim. Orda öyle olmayınca o beni mutsuz eder gibi geldi ne bilim çünkü ben çok severim evin ferah aydınlık olmasını
Evi beyaz boyayın kapılar falan beyaz olursa ferah olur bence

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 467 gün geçti.

1a2a3a

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2016
123
69
27
Orda ev almak ne kadar acaba

Veya kira?

Birde çocuk başına ne kadar aylık veriyor devlet

Şimideden cevap için teşekkürler

Ev ve kira fiyatlari her yerde oldugu gibi evden eve oturdugun sehire göre falan degisir

Cocuk basi 200€ Cocuk parasi veriyor devlet

Night owl

Just Love!
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
17 Mayıs 2011
8.116
12.134
31
Ev ve kira fiyatlari her yerde oldugu gibi evden eve oturdugun sehire göre falan degisir

Cocuk basi 200€ Cocuk parasi veriyor devlet
Cocuk parasi burda bir maas kadar, masallah. Kiskanmadim, tamam 🙈

Sns34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2019
1.802
2.906
Ev 3 öğün günes aliyor daha napsin😂😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-04-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 97 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin gelişiminde çok önemli bir gün. Bebeğinizin ciğerleri artık hava tenefüs etme yeteneğine sahip. Bebeğiniz artık nefes alabileceğine göre sizde rahat bir nefes alabilirsiniz. Bebeğiniz yeterli hava kesecikleri ve sürfaktan sayesinde dış dünyada kendi başına rahatça nefes alabilir. Bebeğinizin boyu ortalama 24 cm ve ağırlığı ortalama 850-1000 gr. arasında. Bazı bebekler bugünlerde 1 kg ağırlığa ulaşabilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Sns34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2019
1.802
2.906

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-04-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 97 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin gelişiminde çok önemli bir gün. Bebeğinizin ciğerleri artık hava tenefüs etme yeteneğine sahip. Bebeğiniz artık nefes alabileceğine göre sizde rahat bir nefes alabilirsiniz. Bebeğiniz yeterli hava kesecikleri ve sürfaktan sayesinde dış dünyada kendi başına rahatça nefes alabilir. Bebeğinizin boyu ortalama 24 cm ve ağırlığı ortalama 850-1000 gr. arasında. Bazı bebekler bugünlerde 1 kg ağırlığa ulaşabilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Night owl

Just Love!
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
17 Mayıs 2011
8.116
12.134
31

askkkmeskk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2014
670
429
TL ye cevirerek düşünme. 200€ burda 200 TL gibi. Öyle düşün
Öylemi gerçekten ben yurt dışına bebek kıyafeti yolluyorum mesela özel dikim elbise anne mevlid şalı örneğin 100-120 € arasi diyorum kargo da bana ait yine de çoğu pahalı buluyor

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 69 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 167 cm. Başlangıç Kilom :83.5 Kg. Şimdiki Kilom :80.5 Kg.

nobahari

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2017
3.418
7.626
33
Almanya'da hava çoğunlukla kapalı olduğu için güneş görmeyen bir salon insanı boğar..eşiniz sürekli evde olmadığı içn bunun bilincinde olmayabilir ama siz bunun altını çizerek vazgeçirin o evi alma fikrinden..hem bir sürü yaşlı insan var, onlar diyar ı terk ettiğinde onların evini satın almayı düşünürsünüz..
acele etmeyin derim

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 450 gün geçti.

Loveintheice

Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2019
426
379
26
Güneş görmeyen evi anneme sorcaksin nefret etti oturduğumuz evden çocuklugumdan beri şimdi kiradayiz ev güneş alıyor nasil mutlu :KK70: ama geri dönecegiz eve çünkü kentsel dönüşüme girdi annem yine karanlik olacak güneş olmayacak diye mutsuz

Pinhan

Kendinsin geç kaldığın
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2019
1.239
3.932
Kayınvalideniz otururken boğuktur, şimdi sizin eşyalarla döşensin, bakın nasıl aydınlık olur:rolleyes:

Benim önceki evimin balkonu çok güzeldi ama inanılmaz güneş alıyordu, hiç keyfini süremezdik, yanıyordu. Yani güneş alsın almasın bazen tartışılır.

Alys

Moiraine Damodred
Pro Üye
6 Aralık 2010
21.003
46.073
alternatiflere bakarak degerlendirmeniz lazim,
bakin ev yok diyorsunuz.

gonul ister ki hem buyuk olsun, hem isteginiz saatte istediginiz yeri gunes alsin, bahcesi olsun, osu olsun busu olsun, ama oyle ev var mi, oyle eve sizin gucunuz yetiyor mu bu onemli.

bir de biraz aceleye gelmis karar sanirim, o yuzden de icinize sinmemis.
Biraz etrafinizdaki evlere ve fiyatlarina bakin, belki hem istediginiz gibi hem de alim gucunuze uygun bir ev bulursunuz.
Ama tabi vakit kaybetmeden hemen yapmaniz lazim.

Aysegul 6666

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2019
2.699
6.376
38
Ay güldürdünüz beni ya ☺️😅 ne bilim ben 4 cü katta oturuyorum masaAllah evin her odasi cok aydinlik o yönden cok severim evimi. Orasi 2 kat üst katlar cati kati oluyor cocuk oda yatak oda tuvalet. Alt katta salon mutfak yemek odasi tuvalet. Birazda ormanlik bir alan oldugu icin etrafta agiclar falan var koca koca. Ben dogayi severim ama evin asil cok vakit gecirdigimiz yer mutfak ve salon olur ya hani. Mesela kendi evimden kaynanama gittigimde hep o farki görürüm yani bende daha aydinlikken o isik yakar evinde. Bilmiyorum ya ben birazda takintili bir insanimdir maglesef. Belkide ben mi cok gereksiz yere takildim bilemedim
Anlattığınız ev benim gözümde yeşilliklerin içinde bi köşk gibi güzel canlandı. Dubleks, bahçeli, çevresi de güzel..
Tabi sizin için güneş çok çok önemliyse bu özellikleri geri planda kalabilir, bakış açısına bağlı. Ben özellikle öğleden sonra evin içinde güneşi sevmem mesela, bu yüzden özellikle Doğu ve kuzey cepheleri tercih ettim hep.

Gündüz odanın içinde ışık yakacak kadar basıksa tabi biraz kasvetli olabilir, bunu siz iyice gözlemleyip karar vermelisiniz

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :92.5 Kg. Şimdiki Kilom :68.2 Kg.

Cicek kiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2018
2.725
6.154
Gayet almak istememekte haklısınız. Içimize sinmiyorsa eşinize söyleyin istemediğinizi. Birde karanlık evde ne yapacaksınız güneşde görmüyormuş

1a2a3a

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2016
123
69
27
Anlattığınız ev benim gözümde yeşilliklerin içinde bi köşk gibi güzel canlandı. Dubleks, bahçeli, çevresi de güzel..
Tabi sizin için güneş çok çok önemliyse bu özellikleri geri planda kalabilir, bakış açısına bağlı. Ben özellikle öğleden sonra evin içinde güneşi sevmem mesela, bu yüzden özellikle Doğu ve kuzey cepheleri tercih ettim hep.

Gündüz odanın içinde ışık yakacak kadar basıksa tabi biraz kasvetli olabilir, bunu siz iyice gözlemleyip karar vermelisiniz
Ya bi yandan dayrede oturmaktan iyidir diyorum 5dk kapının önüne çıkıp bi hava alabilmek farklı bi duygudur herhalde. Çocukların bahçede oynayabilmesi. Bunlarıda düşünüyorum tabii. Bahçesi küçük ama var sonuçta oynayacak bir alan çocuklar için. Evet ev in etrafı yeşillik doğanın içinde sadece işte kuzeye bakıyor. Acaba bu beni orda çok rahatsız eder mi dye ona takıldım