Ev alıyoruz ama ...

1a2a3a

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2016
122
63
30
Selam arkadaşlar
Kaynanamlar arsa aldılar sıfırdan ev yaptırıyorlar ve onların aldığı yerde boş bi arsa daha vardı. eşime orayıda sen al ev yaptır dediler. Ben oralı olmadım hem maddi olarak sıkıntıya girmek istemedim ve birazda kaynanamların yakınında diyede istemedim açıkcası. Eşim çok istiyordu ama sonunda onu vaz geçirdim bu fikirden. Aradan bi iki ay geçti bu seferde kaynanam şu an oturdukları evi satmak istiyor bize. Eşim çok kararlı bunu alacak. Ben diğer tarafa hayır dediğim için buna bişey diyemedim açıkcası. Ama şimdi iş ciddiye bindi ve benim hiiçç içime sinmiyor bir türlü. Ev kötü olduğundan değil. Aslında gayet büyük benim işimi çok güzel görür. Yeride güzel hemen önünde park falan var. Iki küçük çocuğum var bu arada. Ama ev güneş görmüyor ters tarafta kalıyor tek canımı sıkan şey bu. O kadar taktım ki bunu kafaya ne doğru dürüst uyku uyuyabiliyorum ne bi iş yapasım geliyor evde. Şuan dairede oturuyorum ve burası çook güzel güneş alıyor ama balkonu bile yok çocuklarla zor oluyor tabii. Eşimde o yüzden çıkmak istiyor burdan bi an önce ne balkonumuz var ne bahçemiz diye. Ama diğer evdede sanki mutlu olamiyacak mışım gibi geliyor fazla güneş görmediği için off .. bazen diyorum arsadan vaz geçmeseydim diye ama artık çok geç tabii

Bence siz sadece kv nizin diye istemiyorsunuz.
Yok gerçekten diyorum ya evin kendisi kötü değil ama şu anki evim çok güzel aydınlık ferah orası bana biraz boğuk geliyor fazla güneş almadığı için bu beni ilerde rahatsız edecek diye korkuyorum ne bileyim

Yok gerçekten diyorum ya evin kendisi kötü değil ama şu anki evim çok güzel aydınlık ferah orası bana biraz boğuk geliyor fazla güneş almadığı için bu beni ilerde rahatsız edecek diye korkuyorum ne bileyim
Almayın ozaman.
Kocama bir kere arsa istemiyorum dedim sımdı omrumu gecırecegım Sevmedıgım ıcıme sinmeyen ev ıcın fikrimi soyleyemıyorum demek sizce mantıklı mı?

Banada öyle geldi. . Ev karanlık değilse. Isınma rutubet sorunu yoksa ben olsam kabul ederdim . Hem park var hem geniş falan. 😁
Hayır öyle rutubet falan yok çok şükür. Şömineside var. Sadece salonu özellikle biraz boğuk işte fazla güneş almadığı için. Ama evin kendisi kullanışlı kocaman mutfağı var yeterince odası var

Diger mevzular klasik gelin kaynana muhabbeti ama gunes olayi cok onemli..Gercekten evin cephesi iyi olmali..her bakimdan avantaj

Açıkçası bana inandırıcı gelmediniz. Salonu biraz boğuk cümlesi bence tamamen bahane ve asıl sebep evin kayınvalidenizin olması. İçinize sinmiyorsa ısrarcı olun eşinize, neticede evde yıllarca oturacak olan sizsiniz. Bana sorarsanız mantıklı yaklaşın gerçekten ev kayınvalidenizin olduğu için mi istemiyorsanız ona karar verin, şahsen bana üstüne para verseler balkonsuz evde oturmam kayınvalidenizin evini almak bana kötü bir fikir gelmedi

Kv nizin olması bir tarafa güneş almayan bir ev ev değildir nett.. güneş görmesi satarken bile para ya hu siz burdan girin konuya vaz geçer belki kocanız.

Sirf gunes almiyor diye gece uykularimi kacar insanin. Sakin kocana gunes almiyor gitmek istemiyorum deme cok komik olursun bula bula bu bahaneyimi buldun derler

Allahım nolur bana da böyle dert ver!
İstemsizce güldüm mesajınıza :)
Diğer bir konuda kadın hamileyken aldatılıyor, Burda ev güneş görmüyor.Hayat gerçekten ne kadar tuhaf.Kiminin ekmeği bayat kiminin pırlantası küçük :)

Kv nizin olması bir tarafa güneş almayan bir ev ev değildir nett.. güneş görmesi satarken bile para ya hu siz burdan girin konuya vaz geçer belki kocanız.
Yok biz Almanyada yaşıyoruz burda pek öyle fark etmiyor fiyatta. Eşim bana sorduğunda önce tamam dedim çünkü bende bıktım çocuklarla dayrede kalmaktan. Sonra içime sinmeyince eşime söyledim ama Kaynanamlara sözünü vermiş bulundu bile ben alcam diye. O yüzden Eve gelen müşterileride geri gönderdi onlar. Bide eşim bunuda kaçırırsak ev bulamayız diyor bu ara hiç ev yok buralarda bulunmuyor. Ondanda korkuyorum ya bu sefer tamamen bu dayrede kalırsak bulamazsak diye. Off yaa kaç gündür bu konuyu düşünmekten başım ağrıyor artık

Yok biz Almanyada yaşıyoruz burda pek öyle fark etmiyor fiyatta. Eşim bana sorduğunda önce tamam dedim çünkü bende bıktım çocuklarla dayrede kalmaktan. Sonra içime sinmeyince eşime söyledim ama Kaynanamlara sözünü vermiş bulundu bile ben alcam diye. O yüzden Eve gelen müşterileride geri gönderdi onlar. Bide eşim bunuda kaçırırsak ev bulamayız diyor bu ara hiç ev yok buralarda bulunmuyor. Ondanda korkuyorum ya bu sefer tamamen bu dayrede kalırsak bulamazsak diye. Off yaa kaç gündür bu konuyu düşünmekten başım ağrıyor artık
Kv nereye gidecek orayı satınca umarım size satıp bi de sizinle oturmazlar

Benim evim güneş almıyor loş genel olarak, çiçek yetiştiremiyorum mesela bu yüzden ama gayet de yaşıyorum zaten sevmem sıcağı 😂 hiçbir odası mı almıyor anlamadım

Benim evim güneş almıyor loş genel olarak, çiçek yetiştiremiyorum mesela bu yüzden ama gayet de yaşıyorum zaten sevmem sıcağı 😂 hiçbir odası mı almıyor anlamadım
Sabah güneşini çocuk odası tuvalet ve killer alıyor yani pek avantajlı değil😅 öğlen güneşi mutfağa ve yemek odasına vuruyor. Akşam güneşi salona ve yatak odasına denk geliyor

X