Ev alıyoruz ama ...

Ben kabul etmezdim. Ev almak istiyorsa , ona parası varsa başka yerden alsın. Annesi de evi yabancıya satsın. Onlardan alınca ev sahibi gibi olmazsınız onların evine oturmuş gibi olursunuz. Güneş almamasını bahane edin bence.

Hayır öyle rutubet falan yok çok şükür. Şömineside var. Sadece salonu özellikle biraz boğuk işte fazla güneş almadığı için. Ama evin kendisi kullanışlı kocaman mutfağı var yeterince odası var
Geniş ev o kadar büyük nimet ki. İki çocuğum var 90 metrekare evdeyiz. Çok şükür acta acikta değiliz ama yetmiyor artk ev. Büyük okula baslicak seneye. Ona ayrı oda lazım. Bitane çocuk odası var. Küçük bebek tam yaramazlık çağında. Allah herkesin gönlüne göre versin.

Geniş ev o kadar büyük nimet ki. İki çocuğum var 90 metrekare evdeyiz. Çok şükür acta acikta değiliz ama yetmiyor artk ev. Büyük okula baslicak seneye. Ona ayrı oda lazım. Bitane çocuk odası var. Küçük bebek tam yaramazlık çağında. Allah herkesin gönlüne göre versin.
Benim şuan oturduğum ev 84 metrekare. Ve dediğim gibi balkonum bile yok. Bize gerçekten geniş ev lazım ama burda her türlü güneş görür evim. Orda öyle olmayınca o beni mutsuz eder gibi geldi ne bilim çünkü ben çok severim evin ferah aydınlık olmasını

Sabah güneşini çocuk odası tuvalet ve killer alıyor yani pek avantajlı değil😅 öğlen güneşi mutfağa ve yemek odasına vuruyor. Akşam güneşi salona ve yatak odasına denk geliyor
Bu mu güneş almıyor, loş dediğiniz ev😳😳😳
Güneş evin etrafında tavaf ediyor nerdeyse 😃

Bu mu güneş almıyor, loş dediğiniz ev😳😳😳
Güneş evin etrafında tavaf ediyor nerdeyse 😃
Ay güldürdünüz beni ya ☺️😅 ne bilim ben 4 cü katta oturuyorum masaAllah evin her odasi cok aydinlik o yönden cok severim evimi. Orasi 2 kat üst katlar cati kati oluyor cocuk oda yatak oda tuvalet. Alt katta salon mutfak yemek odasi tuvalet. Birazda ormanlik bir alan oldugu icin etrafta agiclar falan var koca koca. Ben dogayi severim ama evin asil cok vakit gecirdigimiz yer mutfak ve salon olur ya hani. Mesela kendi evimden kaynanama gittigimde hep o farki görürüm yani bende daha aydinlikken o isik yakar evinde. Bilmiyorum ya ben birazda takintili bir insanimdir maglesef. Belkide ben mi cok gereksiz yere takildim bilemedim

Yok biz Almanyada yaşıyoruz burda pek öyle fark etmiyor fiyatta. Eşim bana sorduğunda önce tamam dedim çünkü bende bıktım çocuklarla dayrede kalmaktan. Sonra içime sinmeyince eşime söyledim ama Kaynanamlara sözünü vermiş bulundu bile ben alcam diye. O yüzden Eve gelen müşterileride geri gönderdi onlar. Bide eşim bunuda kaçırırsak ev bulamayız diyor bu ara hiç ev yok buralarda bulunmuyor. Ondanda korkuyorum ya bu sefer tamamen bu dayrede kalırsak bulamazsak diye. Off yaa kaç gündür bu konuyu düşünmekten başım ağrıyor artık
Orda ev almak ne kadar acaba

Veya kira?

Birde çocuk başına ne kadar aylık veriyor devlet

Şimideden cevap için teşekkürler

Benim şuan oturduğum ev 84 metrekare. Ve dediğim gibi balkonum bile yok. Bize gerçekten geniş ev lazım ama burda her türlü güneş görür evim. Orda öyle olmayınca o beni mutsuz eder gibi geldi ne bilim çünkü ben çok severim evin ferah aydınlık olmasını
Evi beyaz boyayın kapılar falan beyaz olursa ferah olur bence

Orda ev almak ne kadar acaba

Veya kira?

Birde çocuk başına ne kadar aylık veriyor devlet

Şimideden cevap için teşekkürler

Ev ve kira fiyatlari her yerde oldugu gibi evden eve oturdugun sehire göre falan degisir

Cocuk basi 200€ Cocuk parasi veriyor devlet

Almanya'da hava çoğunlukla kapalı olduğu için güneş görmeyen bir salon insanı boğar..eşiniz sürekli evde olmadığı içn bunun bilincinde olmayabilir ama siz bunun altını çizerek vazgeçirin o evi alma fikrinden..hem bir sürü yaşlı insan var, onlar diyar ı terk ettiğinde onların evini satın almayı düşünürsünüz..
acele etmeyin derim

Güneş görmeyen evi anneme sorcaksin nefret etti oturduğumuz evden çocuklugumdan beri şimdi kiradayiz ev güneş alıyor nasil mutlu :KK70: ama geri dönecegiz eve çünkü kentsel dönüşüme girdi annem yine karanlik olacak güneş olmayacak diye mutsuz

X