Ev alıyoruz,tecrübelerinizden faydalalanmak isterim?

nurchan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2008
79
0
selam :)
bende kendi evimde oturacagim nihayet:) her ne kadar taksitleri bitmeyecek olsa da güzel his veriyor düsünmesi!
kizlar bazi merak ettiklerim var,bunlar hakkinda fikirlerinizi bekliyorum;
evim 3+1 olacak
oturma odasi ve salon ayri ayri olmuyor burada....zaten istemiyorum da
oturma odam ve yemek masam olacagi oda gayet genis...istersem mutfak duvarini iptal ettirebiliyorum,ama ben istemedim.acaba iyi mi ettim?:uhm:
yerler istersem seramik (yanis yazmadim umarim) olabiliyor...veya tas...asinda tas hosuma gidiyor ama ben parke istedim..parkenin rengi nasil olsun? aslinda koyu renk parkeye bayiliyorum,ama onun temizligi zor deniyor....:KK43: cok fazla cizik gösteriyormus yaziyor....:KK43:mutfak ve banyolarin alti tas olacak....bilmiyorum TR de kullaniliyor mu? ben begeniyorum.özelikle mutfakta....
kapi renkleri var birde....onlar icin de,aklimda olan bi krem rengi-beyaz arasi var,bir de koyu aksap rengi....tabii yerle uyumlu olmali...amerikan kapi mi deniyor ne?
mutfak dolabi renginde karar veremiyorum...bi yanim diyor;kirmizi grili olsun.....cok iddiali oluyor..sIKIlirim sanki! bi yandan diyorum sadelikten sasma...krem-gri veya have-krem olsun...düsününce,kirmizi cok kombine edilecek bir renk degil..uyumlu oldugu renkler cok yok ve bir yerde bogar gibi....ama uyumlu renkleri düsününce;yesil bi tül ve hali ile yesil bi mutfagin,,,,,,,,,,kirmizi kombine ile de keza kirmizi olabilir gibi.....
simdilik aklima kalanlar bunlar.....
simdiden cok cok tesekkür ederim :)

öncelikle hayırlı olsun,taksit bi şekilde biter,nolucak..
bence en keyifli aşamadasın..tadını çıkar,hem internetten hem de çewrende birçok örnek gör derim.böyle şeylerde iyi karar wermek gerekiyor.her zaman değiştirmek mümkün olmaz .
ben olsaydım mutfakla oda arasını açtırırdım,tabi mutfakta hawalandırma sistemi ws iyi kullanılabiliyorsa.hem yaşam alanı daha geniş olur,hem de çok şık hazır mutfaklar war,
http://www.ikea.com.tr/mutfakplanlayici.aspx

bu tarzda yada daha farklı ayırıcı ünite kullanabilirsin.renk konusunda ben çok cesurumdur,daha ewwel çok renkli de kullandım ama insan bir süre sonra sıkılıyor.bence kırmızı zamanla göz yorar,aksesuarlar da kırmızı ile her zaman kombine edilmez.bence ağaç,ahşap tarzı bir ana renk ile açık olmayan bir yeşil kombine edebilirsin.parkelerde koyu renkler daha iyi duruyor aslında ama kullanımı çok zor.sürekli temizlik istiyor,çizilme ihtimali de war.detaycıysanız insanı yoruyor ,kafasına takılıyor.yine de çok kalitali bir malzeme olursa belki düşünülebilir.
açık renk parke alanı daha geniş gösteriyor we kullanımı daha kolay.
odalarda ben daha ewwel her odayı bir başka renk şeklinde kullandım.canlı renklere boyattım ama artık tawsiye etmiyorum.hele hele duwar pembe,perde pembe,halı pembe ws yani hep aynı tonlar çok rahatsızlık weriyor.ara ara tezatlar kullanmak daha akıllıca bence..
tekrar hayırlı olsun ,allah çok güzel günler geçirmek nasip etsin yuwanızda..

hayırlı olsun arkadasım ev olsun da borçları bıter hayırlısıyla...
ALLAHım bana butun isteyenlerede nasip etsin inşallah...

Öncelikle Hayırlı olsun ,

Ev içinde ufak tefek eksikler var mı onlara dikkat edin ,prizler yeterli mi , su tesisatında ve ısıtma tesisatında bir peroblem var mı ?

Bu tarz işçilikler boya badana ve döşeme işlerinden önce olmak zorunda , bunun dışında evin boyaları kötüyse yeni boya yaptırmadan önce duvarları zımparalatıp sonra boyatın ...

Evinizin büyüklüğünü ve ne kadar ışık aldığını bilmiyorum ama yeterince ışık almaz ise koyu renkler evi karanlık gösterir bebim önerim açık tonlar olmasında yana .

Islak hacimler de seramik kullanın eğer gerçekten mermer ya da granit kullanmıyacaksanız , diğer mekanlarda da ( mutfak , koridor ) taş kullanmanızda bir sakınca yok bence ... Kolay gelsin , hayırlı olsun .

NoT: dolap yaptırıken de trendleri değil içinize sinen her daim kullanabileceğiniz model ve renkleri tercih edin bence .

arkadaslar tesekkür ederim :)
evim kücük sayilmaz...penthaus;terasi ile beraber 158 mk
oturma odasi dar olsaydi mutfakla birlestirirdim,ama 40 mk oturma odasi...ama yine de iyi düsünmem gerekli,sonradan kirdirayim desem olmaz.
ev sifir oldugundan boya konusunda problem olmaz sanirim..dün konusmaya gittik...bazi istediklerimiz vardi...aklimiza geldiklerini söyledik...bunlar; wc de klozetin yan taraflarina piriz koyduruyoruz....klozete otomatik yikama icin aparat taktiracagiz.
birde,evde almanca kanallar icin donanim var....ama piz uydu anten kullandigimiz icin canak anten kablosunun simdiden donatilmasini istedik....
balkonda su varmis...
aklima gelenler bunlar...

madem oneri istemişsin hemen yazıyım parkede akcaağaç yani en acık renk bence cok iyi duruyor.mutfak kesinlikle kırmızı ve ankastre(heyelimdeki gibi :) kapılar da beyaz amerikan panel...

hayırlı olsun eviniz.umarım bizde alırız birgun o zaman ben bu dediklerimi yaptırıcam ve ek olarak her yere ceşit ceşit duvar kagıdı :)

allah agız tadıyla oturmayı nasip etsin ama parkeleri cok koyu yapma çok tozu belli ediyor zor olur kapılarıda amerikan yerlerle aynı renk yap dolaplar ama kırmızı gri ğerçekten çok hoş duruyor insallah bitince resimlerini ğörürüz güle ğüle oturun canım allah olmayanlara da versin insallah

tesekkür ederim:)

ev bitmesi önümüzdeki yaz zamanarina geliyor:KK43: yani epey uzun bi zaman var daha....

ins.hersey istedigim gibi olur...bu benim 4. oturdugum ev olacak...diger oturdugum evlerde cesitli deneyimlerim oldu....ama aklima gelmeyenler,tecrübe edemediklerim de vardir elbet ....

cnm hayırlı olsun allah iyi günlerde huzurla oturmayı nasip etsin.allah taksitlerinide kolayca ödemeni nasip etsin nasıl ödendiğini anlama bile...
cnm öneri istemişsin,benim parkelerim açık renk kullanışlı daha kullanışlı evin içide açık renklerle daha aydınlık oluyor cnm.kapılarda beyaz amerikan kapı güzel olur.çok abartılı olmasın demiştim bende mutfak dolaplarım için zümrüt yeşili kenarları,içi krem renki ve kriş üstünede dolap yaptırdım çok kullanışlı tavsiye ederim.herşey gönlünce olsun .

slm canım ahyırlı olsun güle güle güzel günlerde oturun evınızde.canım parke konusunda kesinlikle koyu renk tercih etme.yan komşum koyu renk seçmişti.günde 3 defa siliyo artık takıntı yaptı.çok tozu gösteriyor hakıkaten.bende seneye yenı evimize gececeğim aklımda binbir düşünce bende mutfağımı kırmızı istıyorum ama ya sıkılırsam sonra diyorum yanı ne bileyim sade bir renk olsun kırmızı ile kombin edebilirim diyorum.eğer evinin ferah olmasını istiyorsan beyazdan vazgeçme caım kapı ve duvar boyası için diyorum.ben banyoyu ne renklerde sececeğime karar veremedım.2 tane banyom olacak eşim cırt yeşil istiyo ben kırmızı veyahut kahve ve krem tonu bılmıyorum kı.çok zor ya kararsızım ama düşünmeye vaktımız vardimi.hadi bakalım kolay gelsin canımm.bence evi nasıl rahat kullanacaksan öle yaptır.:eek:

biraz önce yazdim ama mesajim gitmedi :KK43:
benim önerim elektrik prizleri ve dügmelerini düsünerek koydur, mesela biz odalarin birer duvarina tüm dolap yapacagimiz için o bölgeyi bos biraktirdik
eger tv ni duvara monteleticeksen, duvar bölmelerinin o kismini saglam yaptir (içine ek güç olarak tahta ekliyorlarmis), ve elektrik prizini düsündügün yere yakin koydur
mutfagini simdiden planla, ve prizleri, su tesisatini vs ona göre yaptir
eger amerikan buzdolabi düsünüyorsan, su yu yakin olmasini unutma
pencere kepenklerin elektrikli ise, ortak dügmeyi unutma (aksamlari yada evden çikinca o dügmeye basip heryerin kapanmasi için)
spot isik düsünüyorsan, isitma derecesinin ayarlanabilir iste, çok iyi oluyor
simdilik aklimdakiler bu

X