Ev sahibi çıkın dedi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Maalesef ablacım. O kadar üzgünüm ki. Oğlumun mobilyaları gelecek 2 hafta içinde. 2 3 aylığına oda kurmuş oldum. Onlar taşınırken mahvolacak yine. Odayı boşuna boyattık masraf ettik. Hepsi 2 3 ay için miydi? Yani o kadar ah ettim ki...
Cani sagolsun, hersey can sagligi.. bazen ser zannettiklerimiz hayir oluyor. Sonrasinda iyiki diyorsun..bence skma canini..odanizi kurun ya da sadece yatagini kur gittigin evde hepsini acar kurarsin. Allah baska dert vermesin

Bebek odanıza yaptığınız masraftan çok, yeni bir eve taşınmanın masrafına dert yanın bence.
Eşyaların nakli dünya para.
e kiralar da uçtu. Çok zor bi durum.
aynı korkuyu biz de yaşıyoruz ev sahibi her an çık derse diye. .
ve 3 senedir oturuyoruz eve çivi bile çakmadık, var olanı korumaya çalıştık sadece.
kiracının seneye ne olacağı belli olmaz.

Maalesef ablacım. O kadar üzgünüm ki. Oğlumun mobilyaları gelecek 2 hafta içinde. 2 3 aylığına oda kurmuş oldum. Onlar taşınırken mahvolacak yine. Odayı boşuna boyattık masraf ettik. Hepsi 2 3 ay için miydi? Yani o kadar ah ettim ki...
Aldığınız yerle konuşursanız teslimatı geciktirebilirler. Yeni evinizi bulduğunuzda direkt oraya kurulur. Ayrıca taşınma kararınız da çok yerinde. Benim insanların akıl sağlığına hiç güvenim yok. Bunlarla uğraşacağına paran gitsin daha iyi.

Allah size ve evi olmayan herkese ev almayı nasip etsin Muhtelif🙏
Bazı insanlarda cidden hiç vicdan yok, kimi kötü bir kiracıya denk geliyor kimi de sizler gibi kötü ev sahiplerine.

Yıllar evvel hiç unutmam çünkü çok içime oturmuştu, kızım daha küçük, Ocak ayındayız ve hava nasıl soğuk bir de kar yağdı her yer buzlandı, ev sahibi oturduğum evi sattı alan kişi de gram tolerans göstermedi 15 gün içinde boşaltın ihtarnamesi çekti, apar topar bir ev bulduk bizden önce oturan kişi çok yaşlı bir teyzeydi ev yıllardır boya bile görmemiş, eşim o havada tüm evi boyadı salona duvar kağıdı yaptı, elektrik tesisatı eskiydi onu yeniledi, kapılara bile özendik dekoratif kapı boyası yaptı vs, kar yağışı ve buzlanma yüzünden kimse ne evimi toplamaya ne taşınmama yardım etmeye gelemedi, eşimle ellerimiz donmaktan morarak her şeyi kendimiz taşıdık, merdivenlerden eşya çıkarırken kayıyorum üşümekten resmen ağlıyorum kızım küçük bir yandan onunla ilgileniyorum, aylar geçti yaz geldi ev sahibi evin son halini görünce demesin mi benim evim deniz manzaralı yalı dairesi ya kiraya %100 zam yaparsınız ya çıkarsınız.

Valla Allah'ın bildiğini kuldan saklamayacağım, eve yaptığımız her şeyi ağlayıp ah ederek söktüm öyle çıldırmışım ki eşim bile zaptedemedi, boya, duvar kağıdı, tuvalet mutfak ne yaptıysak söküp bulduğumuz gibi bıraktım, adam gıkını dahi çıkaramadı çünkü evinin bizden önceki halini çok iyi biliyordu, ne olursa olsun insanda vicdan olacak, evinin ederini bilecek fazlasına cüret etmeyecek.

Neden bu kadar yakıp yıkma derecesine geldiniz ki adam bir haftaya evi boşaltın dememiş Mayıs demiş Mayıs'a kadar çok âlâ bir ev bulup çıkabilirsiniz. Ne yapacaksınız elalemin evinde istemiyorsa. Sadece bebek odası ve boya için değildir herhalde. Siz de kiralar yüksek diye mi çekiniyorsunuz?
E heralde. Niye çekineyim? Kanun benden yana. İstersem 10 sene otururum. Yakan ben değilim. Bizi o yakacakmış. Ev sahibi misin?

Allah size ve evi olmayan herkese ev almayı nasip etsin Muhtelif🙏
Bazı insanlarda cidden hiç vicdan yok, kimi kötü bir kiracıya denk geliyor kimi de sizler gibi kötü ev sahiplerine.

Yıllar evvel hiç unutmam çünkü çok içime oturmuştu, kızım daha küçük, Ocak ayındayız ve hava nasıl soğuk bir de kar yağdı her yer buzlandı, ev sahibi oturduğum evi sattı alan kişi de gram tolerans göstermedi 15 gün içinde boşaltın ihtarnamesi çekti, apar topar bir ev bulduk bizden önce oturan kişi çok yaşlı bir teyzeydi ev yıllardır boya bile görmemiş, eşim o havada tüm evi boyadı salona duvar kağıdı yaptı, elektrik tesisatı eskiydi onu yeniledi, kapılara bile özendik dekoratif kapı boyası yaptı vs, kar yağışı ve buzlanma yüzünden kimse ne evimi toplamaya ne taşınmama yardım etmeye gelemedi, eşimle ellerimiz donmaktan morarak her şeyi kendimiz taşıdık, merdivenlerden eşya çıkarırken kayıyorum üşümekten resmen ağlıyorum kızım küçük bir yandan onunla ilgileniyorum, aylar geçti yaz geldi ev sahibi evin son halini görünce demesin mi benim evim deniz manzaralı yalı dairesi ya kiraya %100 zam yaparsınız ya çıkarsınız.

Valla Allah'ın bildiğini kuldan saklamayacağım, eve yaptığımız her şeyi ağlayıp ah ederek söktüm öyle çıldırmışım ki eşim bile zaptedemedi, boya, duvar kağıdı, tuvalet mutfak ne yaptıysak söküp bulduğumuz gibi bıraktım, adam gıkını dahi çıkaramadı çünkü evinin bizden önceki halini çok iyi biliyordu, ne olursa olsun insanda vicdan olacak, evinin ederini bilecek fazlasına cüret etmeyecek.
Bende aynısını yapacağım
Onunda oğlu var
Çocuk odasını öyle maviş boyalı duvar kağıtları ile bırakmam asla

Böyle insanlar adeta huzursuzluktan besleniyorlar. Çıkmama hakkınız olduğunu arkadaşlar yazmışlar zaten ama huzur da önemli.
Umarım gönlünüze göre çok güzel bir ev bulursunuz.

Bende aynısını yapacağım
Onunda oğlu var
Çocuk odasını öyle maviş boyalı duvar kağıtları ile bırakmam asla
Valla hiç kusura bakılmasın ama bazısı hak ediyor, biz o kadar özendik evi berbat bir halde teslim alıp çok sıcak ve şirin bir hale getirmiştik adam senesi bile dolmadan 6. ayda çat diye kiraya yüzde yüz zam isteyince cidden fena nevrim dönmüştü, sizinki de bizim hesap tam kira zamlarının gündemde olduğu bir ayda aldığı kira gözünü az gözükmüştür sizi çıkarıp yeni kiracı alacaktır, o Nisan Mayıs diyor ama hemen çıkın diye elinden geleni ardına koymaz zira bazıları çevrelerindeki diğer ev sahiplerinin aldığı kiraya bakıyor kendi evinden aldığı kirayı az buluyor, kimi ev sahipleri de birbirini gazlıyormuş yeni kiracı alsan evinden şu kadar kira gelirin olurdu diye, satılık ev fiyatlarını bile bu kafayla uçurdular, bazıları saray yavrusu kiralayıp satıyor gibi havalara girdi🤦‍♀️

2 yıl dolacak Nisanda...
Kendisi de kendi evinde oturuyor.
eve gerçekten kendisi taşınmazsa sizin tüm taşınma masraflarınızı ve süresini tam hatırlamadığım kadar kiranızı ödemek zorunda. hem bu şekilde kiracı çıkartması yasal değil. çakal sırf kiralar arttı diye yaptı kesin. haklarınızı araştırın yalnızca yazılı muhatap olun telefonla olmayın. dik durun

Valla hiç kusura bakılmasın ama bazısı hak ediyor, biz o kadar özendik evi berbat bir halde teslim alıp çok sıcak ve şirin bir hale getirmiştik adam senesi bile dolmadan 6. ayda çat diye kiraya yüzde yüz zam isteyince cidden fena nevrim dönmüştü, sizinki de bizim hesap tam kira zamlarının gündemde olduğu bir ayda aldığı kira gözünü az gözükmüştür sizi çıkarıp yeni kiracı alacaktır, o Nisan Mayıs diyor ama hemen çıkın diye elinden geleni ardına koymaz zira bazıları çevrelerindeki diğer ev sahiplerinin aldığı kiraya bakıyor kendi evinden aldığı kirayı az buluyor, kimi ev sahipleri de birbirini gazlıyormuş yeni kiracı alsan evinden şu kadar kira gelirin olurdu diye, satılık ev fiyatlarını bile bu kafayla uçurdular, bazıları saray yavrusu kiralayıp satıyor gibi havalara girdi🤦‍♀️
Böyle ev sahiplerine kirayı gününde ödemeyen, eve bakmayan , gıcık tipler denk gelse de kıymet bilseler keşke ..

Ay inşallah
Evde oğlumlaydım. Eşim aradı evi yakarım dedi dedi. Bebepşmle o kadar korktum ki

İnşallah aynı korkuyu yaşae
Manyağın önde gideniymiş.o ev minicik çocuğun huzurunu bozarak süt veren annenin huzurunu bozarak ele geçirilip daha pahalıya verilecek ama o paralardan da hayır görmez belki de hastanelere harcar böyleleri :KK12:

Ay inşallah
Evde oğlumlaydım. Eşim aradı evi yakarım dedi dedi. Bebepşmle o kadar korktum ki

İnşallah aynı korkuyu yaşae
Birsey yapabileceğini düşünmüyorum ama aynı mahalledeymişsiniz, insan huzursuz olur.
Bir de böyle tehdit ederken konuşmuş terbiyesiz biri belli ki boşuna basınızı ağrıtıp huzursuz olmayın.

Ama keske en başta esiniz direk çıkmam demeseydi. Arayıp ya da yüz yüze sakince konuşsaydınız en azından böyle huzursuz olmazsınız belki yaz sonuna kadar oturun diyebilirdi. İnsan tasınırken kötü ayrılmak istemiyor çünkü :KK43:

Böyle ev sahiplerine kirayı gününde ödemeyen, eve bakmayan , gıcık tipler denk gelse de kıymet bilseler keşke ..
Kimisi vaktiyle kendisi de kiracıydı aslında, her iki taraftan da bakıp değerlendirmeleri gerekir, kiracının da kötüsü var yalan yok ama evine temiz bakan, kirasını vaktiyle ödeyen insan da mağdur edilmemeli, bir de kış günü Tavuk_suyu, düşününce bu kızın küçük bebeği var, bu aylarda zaten herkes evini çoktan kiraya vermiş oluyor normalde, zira genelde ev kiralama mevsimi çoğunlukla ilkbahar/sonbahardır, istediği gibi bir ev bulması taşınması büyük sıkıntı, benim anlattığım ev sahibi gibi biriyse hayatta rahat bırakmaz bir an önce çıksınlar diye her türlü tacizi yapar, bizimki eskiden hiç uğramadığı eve her gün gelmeye başlamıştı, kendi yetmezmiş gibi ağzından çıkanı bilmeyen sinir hastası küfürbaz dayısını yolluyordu, dayı nasılsa yaşlı küfür de etse bir şey demeyiz diye salmıştı üstümüze, eşim çok sinirli yapıdadır dayı amca dinlemez, ki eşiğimizdeki beşiğimizdekine küfür edince eşim öldürüyordu elinden ben aldım, kiracılık nedir hiç bilmezdim evlenince öğrendim böyle bir ev sahibine denk gelince de çok zorlanmıştım, umarım Muhtelifler de bu duruma düşmezler.

O yüzden hep dua ederim, ev sahibi, kiracı, dost, akraba kim olursa olsun herkese vicdanlısını nasip etsin.
Bu sıralar kira artışları tüm ev sahipleri ve kiracıların gündeminde, umarım herkesin huzur içinde yaşayacağı benim diyebileceği evi olsun.

Eşim bunu söyleyecek şimdi arayıp
Resmi imzalı vs belge göndersin
Bir de belli olmaz diyoe yaa
Taşınmayacaksan biz niye çıkıyoruz
Oturabiliriz de oturmayabiliriz de demek oturmayacağız ama siz çıkın başkasına daha fazlaya vericem evi demek oluyor bence. Şu an size yapabileceği zam belli. Maalesef ortam fırsatçılarla dolu.

Gerçekten durumunuz çok zor anlıyorum fakat ben bir şekilde çıkardım galiba.
Huzurum olmayacaksa bir iki sene daha otursam neye yarar.
Hic de sevmem böyle işlerle insanlarla uğraşmayı.
Zor ama yaza kadar çıkın gitsin yoksa siz o evden çıkana kadar hergun bu konu gündemde olur rahat edemezsiniz.

Birsey yapabileceğini düşünmüyorum ama aynı mahalledeymişsiniz, insan huzursuz olur.
Bir de böyle tehdit ederken konuşmuş terbiyesiz biri belli ki boşuna basınızı ağrıtıp huzursuz olmayın.

Ama keske en başta esiniz direk çıkmam demeseydi. Arayıp ya da yüz yüze sakince konuşsaydınız en azından böyle huzursuz olmazsınız belki yaz sonuna kadar oturun diyebilirdi. İnsan tasınırken kötü ayrılmak istemiyor çünkü :KK43:
Şeytan görsün yüzünü
Kötü ayrılsam da umrumd değil
Eşim ilk çıkamam yeni bebeğimiz oldu vs vs diye anlatmaya bakmış. Adam bi anda çıldırmış. Ben sizi çıkartmasını bilirim, kilidi söker atarım vs vs

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X