Ev sahibim en cok ne yapabilir?

Pamukpamuk44

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2021
1.811
-126
40
Bugün ev sahibi aradı.nisan ayında da 1000 lira kirayı 2000yapmak istemişti.eve d.gaz dosetecegini konuşmamız gerektiğini söyledi.ben de doseyebilecegini ama extra para vermeyeceğim.o söyledim.ben bu evi sobalı tuttum.tetmosifon aldimocak ona göre alındı.bana dediği aralıkta sözleşmenin bittiği.o sizin acınızdan bitiyor.bir sözleşme 10 yıl geçerli dedim.evi satacağını söyledi ama satamaz.ev davalık ve tedbirli olduğunu ustkomsum söyledi.beni.onetim aRalikta 2000liraolsundu.onu da kabul etmediler nisanda.ben şimdi 1250 yapacam aralıkta. Ev tedbirli değilse satarsa en kötü başıma gelebilecek ne.kapiya gelir rahatsız eder mi ya da hukuken ne olur.2 senelik kiraciyim

bir sözleşme 1 seneliktir.Taraflardan biri devam etmek istemezse sözleşme fesh edilir.Siz kiracı olarak kalmak isteyeceğiniz için olay davalık olur o şekilde 10 seneye kadar kalır uğraşırsınız

10 yıl geçerli sözleşme mi akhakjfhdhf

10 yıl geçerli sözleşme mi akhakjfhdhf
Kira kontratı otomatik olarak her yıl yenileniyor yeni kira sözleşmesi yapmaya gerek yok ve bu süre 10 yıldır.

Kiraci isterse evden çıkar ev sahibi çıkaramaz.

Ev sahibi ancak kiracı kirasıni,faturasını ve aidatları ödemezse ihtar yolu ile çıkarır yada kendi ve çocukları oturacaksa.

5 yıl sonunda ev sahibi kira artis davası açıp emsal değerlere göre zam yaptırma hakkına sahip 10 yıl sonunda da kiracıyı şart gostermeden evden çıkarabilir.

10 sene ne alaka ? Sozlesme 1 senelik degil mi ? Ev sahibi sizi rahatlikla senesi dolugunda cikarabilir. Bedavadan oturuyorsunuz zaten insanların evini ne diye zorla işgal ediyorsunuz anlamadım.Hakkiniz var evet ama senesi dolana kadar sizin hakkınız,senesi dolduysa ihtarla çıkarır. Satar,satmaz,kiraya verir,vermez. O kısım sizi ilgilendirmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…