evde evcil hayvan besleme konusu (olur mu olmaz mı)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Genel olarak kedi hayvanına bakışınız oyuncak ayıya bakışınızla aynı. Zaten eşyalarım yeni diyen evde balık bile beslemesin.

Tırmalıyor heryeri, bizim deri sehpalarımızı parçaladı. 2 kez perde yırttı. Koltuklara tırnağını geçiriyor hassas kumaşsa yırtılır bizimkilere bişey olmuyor. 2-3 kez televizyonu devirme noktasına getirdi. Bide bizim ki çok sakin bir kedi. Tırmalama ısırma huyu yok. Yaramaz olsa ne olur bilmiyorum. Tüyü dökülüyor, kumuna girip çıktıkça ayaklarıyla kumu taşıyor eve. Eşyanız değerliyse ve çok titizlenecekseniz hiç almayın.

Evcil hayvan evde olur zaten, adı üstünde evcil.
Ve lütfen siz pelus kedi alın, koyarsiniz bir kenara istediginizde seversiniz, tuy dokmez, esyalara zarar vermez, miyavlamaz, saglik sorunu olmaz, ölmez de, 375 liraya gayet guzelini bulursunuz.
Tay tüyü koltuk takimina uygum bir renk alsin hatta! Üzerine koyunca sırıtmasın

Ancak bahçe varsa hayvan sahiplenilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Bunun nesine beğenmedim dediniz?evde hayvan beslemek,onları eve hapsetmek normal de bahçeli ,istediği gibi içeri girip çıkabileceği ,çevrede dolaşabileceği bir evde yaşaması mi anormal?

Bunun nesine beğenmedim dediniz?evde hayvan beslemek,onları eve hapsetmek normal de bahçeli ,istediği gibi içeri girip çıkabileceği ,çevrede dolaşabileceği bir evde yaşaması mi anormal?

Beğenmeyenlerden biri benim. Bahçeli bir evde yaşamama rağmen kedimi dışarı çıkartmıyorum. Birincisi, saldığım anda bahçede kalmayacağı belli bir şey, hayatında sokak görmemiş hayvan illa ki merak duygusuyla hareket edecek. Artık bir arabanın altında mı kalır, birisi güzel kedi diyip evine mi sokar, sapığın birinin eline mi düşer, sokak köpekleri mi parçalar, yoksa birinin iy niyetle de olsa koyduğu balık kılçıklarını yer de bağırsakları mı delinir, belli değil.
Ayrıca sokakta yaşayan kedilerin çok büyük bir kısmı fip hastası/taşıyıcısı. Ve sokaklarda kedilerin ortalama ömrü 1.5 yıl civarı.

Bu sebeplerden ötürü evet ben kedimi sokağa/bahçeye salmıyorum.

Evcil hayvan evde olur zaten, adı üstünde evcil.
Ve lütfen siz pelus kedi alın, koyarsiniz bir kenara istediginizde seversiniz, tuy dokmez, esyalara zarar vermez, miyavlamaz, saglik sorunu olmaz, ölmez de, 375 liraya gayet guzelini bulursunuz.

uzun zamandır görememiştim seni geçen aklıma geldin

bir selam vereyim dedim

Bende hayvanları çok severim . Ama evde bakamam mesela yapamam. Bu yuzden almıyorum bile evime . Görümcem evde 4 köpek besliyor öyle küçük değil alman kurdu dogo vs cinsten ev de halı yok sürekli temizlenmesi gerek aşıları yemekleri mamaları vs uğraşamam , bakamam. Bakmayacaksanız şimdi alayım sonra geri vereyim diye olmaz deneme tahtası değil bu kbakmayın bakmayacaksınız almayın belki ile olmaz bu durum

Siz hayvan almayın net. Eşyalarj yeniymiş miş bu hayvanlarda biblo çunkü koy köşeye dursun :işsiz: ayrıca ankara kedilerinin karakteri uğrastırıcı herseyi yemez triplidir falan filan kısaca biblo değil tüy dokmeyen kedi mi varmış :KK70: kocanız ondan cok tüy dokuyodur ama bayıliyoruz tabi koca olunca onlarin pisligini temizleye

ölümlü dunyada yasayan herhangı bır canlı oyle su fıyatı vereyım alayım olmazsa gerı bırakılım denılecek bırsey mı ? degıl...
soyle dusunun
aılenız sızın ıcın para vermıs almıs bu olmamıs ya deyıp bırakmıs olsa olur muydu ?
hah nefes alan herseye karsı bır saygınız olmalı .

ben 5 kedı besledım sadece bırını satın aldım cunku hayvan hastaydı ve ılgılenmıyorlardı komsumuzdu resmen bırılerıne kakalamaya calısıyorlardı hayatını kurtarmak ıcın aldım 15 sene baktım kanserdı amelıyat ettırdım yasamaz ölur bu ugrasma dedıler hıc uyumadan basında bekledık
15 sene benımle yasadıktan sonra gecen ay vefat ettı

suan bı kedım daha var 6. kedıyı beslıyorum hepsı sokak kedısıydı bu da sokak kedısı bırtek bırı ıcın odeme yaptım o da dedıgım gıbı hayatını kurtarmak ıcındı benden baska kımse oyle ılgılenmezdı bence

kopek kus balık papagan akrep fare kedı tavsan cıvcıv beslemıs bırı olarak konusuyorum
evın bıreyı onlar evladınız gıbı oluyor ıcınde merhamet olmayan ıkı basını seveyım evde hayvan olsun ıste dıye sahıplenmesın hayvan annesı babası olmak baska bırsey

eşim hayvanları çok sevdiğimi biliyor ve bir arkadaşı evcil hayvan satışı yapıyor. satış diyince tepkiler olacaktır eminim ama bu arkadaşı bir kediyi öyle bir övmüş ki eşimde hiç alma fikri yokken alalım diye tutturdu. ben de içten içe hep isterdim ama alacaksam ömür boyu bakmak isterim. o konuda kendime tam güvenemiyorum. şuan çocuğum yok, eşyalarım yeni.
mesela kediyi alsam onu birkaç gün tanısam, sorun olur mu? zaten geri verecek olsam bu birkaç gün içinde olur yoksa ömür boyu kalır diye düşünüyorum. hemen vazgeçersem o bile beni üzer.

Siyah Ankara kedisi, 5 aylık demiş kedi baya büyük görünüyor resimde. ben hiç anlamam 5 aylık olup olmadığı doğru mu nasıl anlaşılır?
bir de bakımı çok kolay, tuvalet eğitimi var demiş. tüy dökmüyor demiş. tüy dökmemesi de doğru mudur?

not : üzgünüm soruyu kötü niyetle sormadım. hayatımda hiç kedi bakmadım. zaten korkumda ömürlük bakabilir miyim kısmıydı. bu yüzden konu açtım. acaba uyum sağlayabilir miyiz birkaç gün böyle bir şey yapılabilir mi diye sordum. yapacağım demedim. o yüzden sakin olun lütfen bana kızmayın. ben anladım sorunun cevabını, kusura bakmayın, sevgiler..
siyah ankara kedisi dogaya aykırı .

eşim hayvanları çok sevdiğimi biliyor ve bir arkadaşı evcil hayvan satışı yapıyor. satış diyince tepkiler olacaktır eminim ama bu arkadaşı bir kediyi öyle bir övmüş ki eşimde hiç alma fikri yokken alalım diye tutturdu. ben de içten içe hep isterdim ama alacaksam ömür boyu bakmak isterim. o konuda kendime tam güvenemiyorum. şuan çocuğum yok, eşyalarım yeni.
mesela kediyi alsam onu birkaç gün tanısam, sorun olur mu? zaten geri verecek olsam bu birkaç gün içinde olur yoksa ömür boyu kalır diye düşünüyorum. hemen vazgeçersem o bile beni üzer.

Siyah Ankara kedisi, 5 aylık demiş kedi baya büyük görünüyor resimde. ben hiç anlamam 5 aylık olup olmadığı doğru mu nasıl anlaşılır?
bir de bakımı çok kolay, tuvalet eğitimi var demiş. tüy dökmüyor demiş. tüy dökmemesi de doğru mudur?

not : üzgünüm soruyu kötü niyetle sormadım. hayatımda hiç kedi bakmadım. zaten korkumda ömürlük bakabilir miyim kısmıydı. bu yüzden konu açtım. acaba uyum sağlayabilir miyiz birkaç gün böyle bir şey yapılabilir mi diye sordum. yapacağım demedim. o yüzden sakin olun lütfen bana kızmayın. ben anladım sorunun cevabını, kusura bakmayın, sevgiler..
Hayvanları severim ama bakımı konusunda sorumluluğunu devam ettirebileceğimden emin değilsem sahiplenmem. Evde tüy problem olur bnm için. Yani sevmek yetmiyor, kendinizde o cesareti göremıyorsanız sahiplenmeye yeltenmeyin. Benim gibi sokak hayvanlarını besleyin.
Not: Aşıları bakımı tam olan ev kedisinden arkadaşım vücut mantarı hastalığı kapmıştı. Vücut direnciniz nasıl onu da bilmeniz gerekli

muhtemelen ben sizin kötü niyetle sorduğunuzu düşünmüyorum ama eşyaları katınca ve bi kaçgün kalsın gibi cümleler olunca farklı algılanıyor ister istemez. tüy de dökecek, koltuklarınızıda tırmıklayacak yeri gelir evide kirletecek bunları hep göz önünde bulundurmanız lazım. benimde köpeğim var öyle bir bağ kurdukki aramızda kızım o benim inanın tüğünün 1 teline değişmem hiç bir şeyi. çalışıyorum akşama kadar inanın perişan oluyorum hemen akşam olsun kızıma kavuşayım diye. eğerki böyle bir sevgi veremeyeceğinizi düşünüyorsanız hiç kalkışmayın

Beğenmeyenlerden biri benim. Bahçeli bir evde yaşamama rağmen kedimi dışarı çıkartmıyorum. Birincisi, saldığım anda bahçede kalmayacağı belli bir şey, hayatında sokak görmemiş hayvan illa ki merak duygusuyla hareket edecek. Artık bir arabanın altında mı kalır, birisi güzel kedi diyip evine mi sokar, sapığın birinin eline mi düşer, sokak köpekleri mi parçalar, yoksa birinin iy niyetle de olsa koyduğu balık kılçıklarını yer de bağırsakları mı delinir, belli değil.
Ayrıca sokakta yaşayan kedilerin çok büyük bir kısmı fip hastası/taşıyıcısı. Ve sokaklarda kedilerin ortalama ömrü 1.5 yıl civarı.

Bu sebeplerden ötürü evet ben kedimi sokağa/bahçeye salmıyorum.
Hayvanın yaşayacağı yer ev değil..evde beslediğin zaman onun doğasını bozuyorsun.

Hayvanın yaşayacağı yer ev değil..evde beslediğin zaman onun doğasını bozuyorsun.
hayvanları dısarda vahsı ınsanlar katledıyor
ac ve susuz kalıyorlar hayvanlar su ıcsın dıye beledıyelerın koydugu kaplarda ızmarıtler var
ınsanların hayvanlar sıgınsın acıkırlar yesınler dıye kurdukları duzeneklerı yagmalanıyor
cogunun yasayacagı alanları bız ınsanlar o agacları keserek o toprakları eşerek bınalar dıktık ve yerlerını aldık ellerınden sehırler tastı sınırlar aşıldı ormanlar yok edılıyor bınalar ugruna

sokakta bırsuru ac ve susuz ölumle burun buruna canlılar var ve zevkıne psıkopatca patılerını kuyrugunu kesıp ıskence etmek ıcın bekleyen ınsan taklıtı yapan canavarlar var

cogu ınsandan daha cok ev ortamını hakedıyor hayvanlar :) doga bozulalı 100 yıl oldu zaten maalesef...

Hadi çık sokağa dedim, doğası bozuk kedi dedim, bırak uyucam ben yaaa dedi, hepinize çok selamı var, özellikle de S Seul098 ye söyle, benim keyfim çok yerinde dedi. 😁

Eklentiler

• 1F7ADA48-E997-4454-985D-15F93804494E.jpeg
    1F7ADA48-E997-4454-985D-15F93804494E.jpeg
    70,5 KB · Görüntüleme: 52
Ücretsiz hayvan sahiplendirme sayfalarında geçici/kalıcı yuva arayan bir sürü can var, geçici yuva olarak bir süre kendinizi deneyebilirsiniz ama tırmalamaz diye birşey pek mümkün değil, tırmalama tahtası da alsanız, koltuğunuz tay tüyü de olsa cart cart biliyorlar arasıra tırnaklarını. Biz yeni koltuk takımızın ardından ani bir kararla sahiplendik kedimizi(cins değil) koltuklar, perdeler bir senede yaşlandı ama hiiç önemli değil, insan en çok neyi severse ona önem veriyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X